Skocz do zawartości
Jaycob

W co obecnie grasz?

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, hubio napisał:

Po 10 latach wróciłem do Civilization V ... :)  Od szóstki dwa razy się odbijałem i już trzeciej próby nie będzie. Musiałem wygrzebać stare konto steam żeby odkopać ta grę... No i wsiąkłem na jakieś 3 godziny tak po pierwszym uruchomieniu... Co dziwne ona wciąż kosztuje na steam prawie 130zł (regularna cena) i to bez DLC... Jak się okazało miałem zakupione wszystkie możliwe DLC wiec zabawa zaczyna się na nowo... Zarąbista gra :)?

Bardzo różni się od VI? Są jakieś istotne różnice międzuy V, a VI? Dlaczego VI nie przypadła do gustu?

Wczoraj sobie sprawiłem (Anthology na STEAM).? Coś czuje, że ten gatunek to trochę nie moje klimaty (wolę napier...z karabinem, II wojna światowa itd...), ale dam jej szansę.

FarCry 5 też ogrywam. Wiedźmina chwilowo zarzuciłem.  Siakiś COD też się znajdzie.

Pierwsza gra w jaką w ogóle zgrałem w życiu to był   Heroes of Might and Magic III (ładnych 20 lat wstecz). Chole...mnie wtedy wciągnął ten świat.

Warto kupić Sniper V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej cisnę "demka" z Game Passa.

Tym razem Omori - znowu spore rozczarowanie. Masa pozytywnych opinii i... faktycznie, gra byłaby ciekawa, gdyby nie idiotyczny pomysł ukazania akcji w oknie oraz po raz kolejny koszmarny interfejs. I nie, nie chodzi mi o menusy z klasycznych jrpg same w sobie, w takim Octopath są super (bo staroszkolne jrpg z turową walką takie w sumie są - całkiem fajne... gdyby nie przesyt japońszczyzny, zazwyczaj :E.. no czyli powiedzmy, że staroszkolna turowa walka z menusami jest super - patrz np. ta gra o łapaniu stworków od Team 17) - chodzi z jednej strony o samo ułożenie UI walki, z drugiej - mimo wszystko o rysunkowość całości. Na screenach wygląda to stylowo, w praktyce tylko wk....

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Flik napisał:

Bardzo różni się od VI? Są jakieś istotne różnice międzuy V, a VI? Dlaczego VI nie przypadła do gustu?

Wiesz co. To bardzo dobre pytanie. Ja jestem wielkim fanem CIV od jej samych początków. Jeszcze na Amidze zagrywałem się w jedynkę. Grałem bardzo dużo. Dwójka to przez kilka lat była dla mnie najlepsza gra wszechczasów. Trójka mi za bardzo nie przypasowała, ale też rozegrałem wiele rozgrywek. IV mi się podobała mega. Mam BOX z wszystkimi DLC i mapkami co pewno może obecnie kosztować jakieś pieniądze. A V była dla mnie najlepiej dopracowaną i najlepszą grą ze wszystkich z tej serii. Miała zalety poprzedniczek i wyeliminowane wszystkie wady. Aż przyszła VI.... Odbiłem się z powodu: cukierkowej grafiki. Sam nie wiem do końca dlaczego, ale ta grafika jak i nieczytelne dla mnie czcionki i sama rozgrywka po prostu mnie od niej odepchnęły. Czytam w necie bardzo dobre recenzje VI i zastanawiam się czy to coś ze mną nie tak czy z tą grą :) Ale dwa podejścia i po 30 min. za każdym razem mówiłem sobie, że tragedia... Wczoraj po 10 latach zainstalowałem od nowa V i siedziałem do 6 rano :) Taka różnica... Jak jest jakiś fan civ niech mi napisze dlaczego mi ta VI nie przypasowała ? :) ?

Co do samej gry to jest to gra na myślenie, analizowanie. To nie RTS więc wszystko można spokojnie zaplanować. Ale buduje się cywilizację od początku biorąc pod uwagę wszystkie możliwe czynniki: jak ekonomia, religia, militaria, kultura... Na pewno trzeba się w tą grę wgryźć... Ale satysfakcja jest super...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghost of tsushima, fajna gra jak na klon asasyna, pomijajac niemozliwosc pominiecia cutscenek...

Pogralem chwile w war thunder ale niestety tworcy dalej rypia graczy w pupala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2022 o 19:50, nalewator napisał:

Właśnie skończyłem dodatki do Metro Exodus i nie mam  co grać , jest może coś podobnego?

Metro 2033 i Metro Last Light :-D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, hubio napisał:

V była dla mnie najlepiej dopracowaną i najlepszą grą ze wszystkich z tej serii. Miała zalety poprzedniczek i wyeliminowane wszystkie wady. Aż przyszła VI.... Odbiłem się z powodu: cukierkowej grafiki. Sam nie wiem do końca dlaczego, ale ta grafika jak i nieczytelne dla mnie czcionki i sama rozgrywka po prostu mnie od niej odepchnęły. Czytam w necie bardzo dobre recenzje VI i zastanawiam się czy to coś ze mną nie tak czy z tą grą :) Ale dwa podejścia i po 30 min. za każdym razem mówiłem sobie, że tragedia... Wczoraj po 10 latach zainstalowałem od nowa V i siedziałem do 6 rano :) Taka różnica... Jak jest jakiś fan civ niech mi napisze dlaczego mi ta VI nie przypasowała ? :) ?

Mam Civ 5 z dodatkami (nie wszystkimi, ale te dwa "duże" mam) i Civ 6. Powiem Ci tak... 5 bardziej mi się podobała. Dobrze, że 6 była za darmo na Epicu i wstrzymałam się z zakupem wersji pudełkowej na premierę :E. Nawet nie umiem sprecyzować, co dokładnie w niej nie pasowało. Grafika to jedno (od biedy da się przeżyć), ale coś mi się kojarzy, że albo to było powiązane z mechaniką gry jako takiej, bądź interfejsem. Pograłam w nią chyba z godzinę czy dwie i została odinstalowana i zapomniana.

Kiedyś też odbiłam się od tej Civ Beyond Earth - niby nie była najgorsza, ale mam wrażenie, że rozgrywka w niej to nieco wyższa szkoła jazdy :E. Nakręciłam w niej trochę godzin i też odpuściłam.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kamilos69 napisał:

Metro 2033 i Metro Last Light :-D 

Ograne lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę badał Expeditions: Viking. Na pierwszy rzut oka wygląda mocno budżetowo, ale opinie dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.07.2022 o 23:05, henryk nowak napisał:

To jest normalne, że nie chce się grać jak na dworze jest ładna pogoda. Lepiej wyjść z domu i coś robić na świeżym powietrzu póki można, czas na granie będzie jak pogoda się zepsuje. 

 

Choćby w basenie na ogrodzie dupsko moczyć ;) 

W dniu 24.07.2022 o 19:47, Element Wojny napisał:

Nie dla każdego klimaty dzikiego zachodu i tyle

Dokładnie tak ;) Ja nie mogłem się oderwać. A do DG podchodziłem 2 razy i nie podeszła :( Każdy lubi co innego ;) 

W dniu 24.07.2022 o 19:31, blubaju napisał:

nie wiem jak można odbić się od rdr2, dla mnie to była najlepsza gra w jaką grałem od.... nie wiem kiedy.

W moim przypadku od Wieśka 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2022 o 16:57, Wu70 napisał:

Ale się jeździło 10-15 lat temu  :D

Oj tak :) To już tyle czasu ? Masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.08.2022 o 08:32, galakty napisał:

Alternatywy zbytnio nie ma... Może Stalker / Lost Alpha.

Chernobylite :hmm:

W dniu 16.08.2022 o 19:47, Flik napisał:

Warto kupić Sniper V?

W Game Pass jest za 4zł ;) Więc warto 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, maras2574 napisał:

Chernobylite :hmm:

Niestety słabiutka gra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, galakty napisał:

Niestety słabiutka gra. 

No niestety. Dlatego poleciała dawno temu z dysku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej ogrywam Kroniki Myrtany. Genialny mod! Mam już 70h na liczniki i dalej nie odnalazłem brata :D 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DjXbeat

Kroniki to dla mnie była gra roku zaraz po skończeniu, ale teraz z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że nawet gra 5lecia. Bo w nic lepszego nie grałem w ostatnich 5 latach. Ostatnio aż tak dobrze bawiłem się przy okazji W3 z dodatkami. Niby tylko mod, ale tak naprawdę wielka rzecz. Najlepszy gothic i to zrobiony nie przez PB, a fanów. Elexy i Riseny wypadają przy tym śmiesznie, bo to gry tylko fragmentami przyzwoite, a Kroniki są świetne od początku do końca. Niestety wielu graczy nawet nie spróbuje ograć Kronik Myrtany, bo grafika nie ta, drewno animacyjne typowo gothicowe, a nie wiedzą, że przechodzi im koło nosa grywalność i wczuwka na poziomie absolutnie najwyższym i wolą ogrywać kolejne truchła AAA bez duszy.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, DjXbeat napisał:

Dalej ogrywam Kroniki Myrtany. Genialny mod! Mam już 70h na liczniki i dalej nie odnalazłem brata :D 

Bez spojlerów ale masz jeszcze szansę :wiggle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kelam

Jak dla mnie to wszystkie gry mogą tak wyglądać byle tylko grywalność i klimat był na podobnym poziomie co w Kronikach Myrtany ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem maraton z Flatout 2 i Ulitmate carnage.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sable - kolejny optymalizacyjny crap :E Ratuje go tylko to, że zajmuje GPU w 30%, ale zegary znowu wbija na maksimum :E 
Gra, której grafika to kilka kresek na krzyż, a coś takiego jak ilość obiektów w kadrze i - pośrednio - zasięg rysowania praktycznie nie istnieją.

Jak to porównam z takim np. Breakpoint czy Wildlands, to mnie pusty śmiech ogarnia...
Z drugiej strony, nie wiadomo jaki udział w tym fatalnym działaniu ma uruchamianie w ramach MS Store, wiadomo, że appki w kontenerach UWP działają znacznie gorzej.

W samej grze widać nawet jakiś potencjał i można ją uznać za sympatyczną produkcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kamilos69 napisał:

Bez spojlerów ale masz jeszcze szansę :wiggle:

Nie zdążyłem  :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w Deus Ex: Mankind Divided. Gra bardzo fajna, chyba podoba mi się nawet bardziej niż Human Revolution. Ma już 6 lat, ale GPU strasznie się przy niej poci. 3080 prawie cały czas na 95-100% i nie jest w stanie utrzymać 144 FPS. A po włączeniu MSAA niegrywalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, DjXbeat napisał:

Nie zdążyłem  :/

Nikt nie zdążył dlatego każde kolejne podejście jest jeszcze lepsze :devil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, DjXbeat napisał:

@Kelam

Jak dla mnie to wszystkie gry mogą tak wyglądać byle tylko grywalność i klimat był na podobnym poziomie co w Kronikach Myrtany ;) 

Choć nigdy w ghotica nie grałem... proszę nie bić . To właśnie od już dłuższego czasu grom brakuje grywalności i klimatu. Niby potencjał jakiś jest, ale brakuje tych dwóch aspektów i jeszcze "tego czegoś".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie na sentymentalne granie naszło. Kupiłem sobie niedawno gierkę co się "Hellbound" zowie, "A 90's FPS 30 Years Later", Hmm... kupiłem skuszony demkiem, które kiedyś ograłem, no cóż mapka z demka chyba rzeczywiście jest najlepsze, ale reszta to straszna buła. Nie porwało, w sercu nie zagrało...

Ale ja nie o tym. Całkiem niedawno YouTubowe algorytmy podrzuciły mi filmiki o intrygujących tytułach "Hexen Fully Remastered", "Hexen Fully Remastered", "Brutal Doom Black Edition" i "PrBoom+". Pod filmikami znalazłem linki do modów albo do całych przygotowanych paczek pod GZDoom, razem z presetami ReShade. W związku z tym, ze teraz na Steam jest promocja na te leciwe już tytuły, stałem się posiadaczem pakietu Doom i Heretic/Hexen Pack. Zakupu Quake II dokonałem wcześniej, żeby ten słynny RTX na własne gały zobaczyć.
Muszę przyznać, że z OpenGL, dynamicznymi światłami, cieniami, teksturami PBR, efektem paralaksy i jakimś rozsądnym ReShade gra się w te starocie świetnie (model strzelania chyba też jest zmieniony w GZDoom, bo do tego w Quake II RTX nie mogę już przywyknąć). Sto razy lepiej się bawię niż przy tym "Hellbound - A 90's FPS 30 Years Later". No i banan na twarzy bo grałem kiedyś w oryginały.

PrBoom+ ma PathTracing, ale nie udało mi się ReShade na nim uruchomić więc jest szarzyzna i mydło, ale jak Imp fireballa rzuci, to klękajcie narody.

Kiedyś to było, nie to co teraz, no nie Halinka ?

Edytowane przez Ryszawy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem (znowu) Baldurs Gate: EE, dokupiłem dodatek Baldur's Gate: Siege of Dragonspear (imho zaskakująco dobry, jak na niektóre oceny, które zebrał), a teraz cisnę (znowu) w Baldur's Gate II: EE (już Czarowięzy). Ma ta seria coś w sobie, czego nowsze gry nie potrafią mi zaoferować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...