Skocz do zawartości
Jaycob

W co obecnie grasz?

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem The Callisto Protocol i daję naciągane 7/10. Gra klimatyczna i w miarę krótka, duży minus za powolne poruszanie się, miałem wrażenie że ruchy bohatera są za bardzo pływające. Szczególnie podczas walki z ostatnim bossem dało się odczuć te ociężałe ruchu a zmiana broni to tragedia. O ile w całej grze tego nie odczułem to podczas ostatniej walki myślałem, że rozwalę pada. Skończyła mi się amunicja w podstawowych (wybranych broniach) ale miałem jeszcze kilka innych zabawek z amunicją. Aby je wybrać trzeba wejść do menu, dokonać zamiany i obejrzeć animację rozkładania i składania pukawki, oczywiście ta całą procedura nie zatrzymuje walki, więc boss zabijał mnie bez problemu. Nie wiem kto to wymyślił. Skończyło się na tym, że musiałem się cofnąć w grze, sprzedać całą amunicję i kupić amunicję dla jednej z mocniejszych broni i grać tylko ją podczas walki z bossem. Raczej nie skuszę się na DLC. Teraz czas na coś oryginalnego. Death Stranding Director's Cut lub Disco Elysium, tego pierwszego tytułu się trochę obawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Diablo 4 na ten moment, niemniej lagi mam niemiłosierne. Zastanawiam się czy wszyscy tak mają czy też jest to wina mojego dostawcy neta/faktu, że net mam po Wifi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plaga poraz drugi klimat fabuła epicka opowieść 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Deliver Us Mars - jeszcze nie wiem czy ta gra jest taka fajna, czy taka drętwa. Jak na razie powiedzmy słodko-gorzka.

c2170ffa8bd1c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Padło na Death Stranding, intrygujący klimat, świetna muzyka i grafika. Na razie jest dobrze, taki symulator pijanego dostawcy, co lubi się przewracać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dead Space Remake skończony w 21godz- mój pierwszy raz, nie grałem w oryginała, trochu mi zajęło, poboczne zrobione, zdobyte 31/48 achiev, ale używałem tylko 3 broni, więc kilka achiev nie zrobiłem.
Może przetestuję oryginalnego Dead Space, ale na pewno teraz w końcu mogę zagrać w dwójkę jak i potem w trójkę, ale ogólnie to w końcu mogę wrócić do Cyberpunka, bo Dead Space przechodziłem póki jeszcze mam EA Play na PS5.
Bywały lokacje gdzie na trybie wydajności spadały klatki, było czuć "slow motion" i to nie było spowodowane stazą. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie skończyłem ghostwire tokyo i chyba jedna z bardziej pozytywnych niespodzianek w tym roku. Klimat momentami trochę podobny do ostatniego alana, bardzo przyjemna graficzka, fajna, sentymentalna historia i nawet walka polegająca na strzelaniu fireballi z palca nie była zła. Plus dużo japońskiego klimatu i folkloru ale na pewno bardziej przystępne dla zachodniego odbiorcy i nie tak denerwującego jak w jrpg gdzie walczysz z glutami i drzwiami do szafy z potem ratujesz świat. Jeśli ktoś lubi ubisoft to już w ogóle będzie zakochany bo mapa zasrana znacznikami jak w jakimś assassino. 

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie zastanawiam się nad zakupem, bo można ją dorwać za całe 32zł 🤔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest tanie bo było w Choice w Bundlu, na bazarku u łowców wyrwiesz Ghostwire za 17.8zł, sam je mam z czerwcowego Bundla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dead Space Remake ukończony jakiś czas temu. Kawał dobrej zabawy, stare wspomnienia w odświeżonej wersji teraz mam. 😉

Idą dalej, zacząłem grać w Dead Space 2. Oczywiście graficznie i mechanicznie czuć wiek gry, ale też gameplay jest, jak dla mnie, zupełnie inny niż jedynka. Tu trochę wspomnienia popsute.

Trójkę by trzeba było potem ograć, ale moje wspomnienia o tej grze są mgliste i tak się zastanawiam, czy w ogóle w nią kiedyś grałem. 😆

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Kakarotto. Jeśli nie grałeś w 3 to nie straciłeś nic. 1 i 2 przeszedłem po kilka razy. Do 3 podchodziłem dwa razy i ani razu nie dałem rady ukończyć. Więc jeśli nie chcesz popsuć wspomnień o serii to 3 możesz sobie darować;) 

Ja obecnie zacząłem Alan Wake 2 , ale jakoś nie mogę ruszyć do przodu od tygodnia , jakoś nie mam weny.  Jak planuje że wieczorem po robocie zakładam słuchawki i cisnę w Alana to kończy sie na tym że pykam 3 mecze w PESa i ide spac:p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Ostatnio jestem już wymęczony i znudzony jakimiś strzelankami, sandboxami. Myślałem nad jakąś strategią. Jedyną w jaką grałem kiedykolwiek to seria Black&White. Później jakoś nie miałem okazji wrócić do tego typu gier. Nie mam odniesienia do żadnych gier oprócz B&W, które to i tak nie jest ponoć typowo rozbudowaną strategicznie grą. Jedyne o czym słyszałem to The Settlers czy Anno. W B&W2 podobało mi się też tworzenie tych armii i podbijanie wiosek, więc tego typu elementy rozgrywki, plus pozyskiwanie surowców, budowanie. Raczej gry typu SimCity czy Cities Skylines to nie do końca tego typu gra.

Jakby ktoś mógł coś polecić, może nawet najlepszą strategie jaka jest, choć ja, jak pisałem odniesienia i tak nie mam. Nie musi to być gra najnowsza jaka niedawno wyszła, ale też żeby graficznie było na czym oko zawiesić i również dało się ją zakupić na steamie czy innych platformach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Command & Conquer™ Remastered Collection, Age of Empires II: Definitive Edition, Sid Meier’s Civilization® VI

• Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem się zabierać za Baldurs Gate 3, ale zostawię sobie jednak na deser, między czasie jeszcze go trochę poprawią i zabieram się w końcu z "kupy wstydu" za Cyberpunk 2077 plus Phantom Liberty.

Co najlepsze skończyło się jak z Wiedźminem 3, gdzie kupiłem pudełko na premierę, później sobie czekał jak go trochę połatają i ostatecznie zagrałem dopiero ponad rok po premierze w wersję GOTY z dwoma DLC. Teraz zeszło prawie 3 lata od premiery :E Za to zagram już w wersję 2.0 plus Phantom Liberty, HD Reworked Project od HulkaHogana zainstalowany, więc jedziemy :glodny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powoli kończę AC Mirage, wsumie ostatnia misja została, ale teraz czyszczę wszystko co się da i wtedy skończymy przygodę, ogólnie jak na AC to wyszło im to bardzo fajnie :) nie męczy zbędnym materiałem jak poprzednie części. W między czasie jeszcze SpiderMan Remastered, ale tak jak w przypadku AC jak już jestem w dzielnicy to znajdźki zawracają mi głowę zamiast iść w fabułę, ogólne też gierka spoko, później wjedzie napewno Miles :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 28.11.2023 o 23:46, naczelnik5 napisał:

@Kakarotto. Jeśli nie grałeś w 3 to nie straciłeś nic. 1 i 2 przeszedłem po kilka razy. Do 3 podchodziłem dwa razy i ani razu nie dałem rady ukończyć. Więc jeśli nie chcesz popsuć wspomnień o serii to 3 możesz sobie darować;)

Dead Space 2 ukończyłem w 9h, w ogóle nie pamiętałem, że to takie krótkie było. I cóż, mam mieszane wrażenia i mogłem sobie lepiej tego nie przypominać. Sprawdziłem w necie jak tam z DS3 jest i fakt, wolę tego nie ruszać w najbliższym czasie, a może i wcale.

Teraz miałem w planie AC: Odysey lub Gotham Knights. Coś muszę przejść do świąt, ponieważ w tym czasie chcę ograć Baldur's Gate 3 lub The Last of Us: Part I, ale wiadomo jak to z planami. Zapowiada się nieźle, a czasu pewnie zabraknie. 😑

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rage jeden na ps3 przed grańskiem w 2 - nadal bardzo mi się podoba strzelanie, grafika, gadżety i animacja wrogów.

Jak dawno widziałem wroga który wchodzi w interakcje z otoczeniem. Dramat, że nie jest to powszechne w grach tylko jakieś wystawanie zza murka to szczyt xD 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybór padł na Assassin's Creed: Odyssey i sobie gram. Nawet nie jest tak źle, ładnie wygląda i się jakoś gra, ale trochę już mnie wymęczyło to monotonne bieganie (czy jazda konna) do celu.

W te nowsze AC grałem w kolejności Origins, Valhalla, Odyssey i w sumie ta kolejność jest bez znaczenia. W Valhallę grało się najlepiej (z tych trzech), ale pewnie dlatego, że wikińskie klimaty mi się bardziej podobają. 🤔

Edytowane przez Kakarotto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz przyszedł czas na God of war już jakiś czas czeka na swój pierwszy raz  ciekawe czy mi podejdzie jak do tej pory nie zawiodłem się na grach z ps 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.11.2023 o 14:38, Gloin napisał:

Plaga poraz drugi klimat fabuła epicka opowieść 

nie znudziła Ci się druga plaga?

Bo mi pierwsza tak sobie siadła i zaletą było to że nie była rozwleczona. Druga cześć podobno o wiele dłuższa i mocno powtarzalna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sea of Stars, fajny pixel-artowy RPG, póki co, bardzo przypomina mi Chrono Trigger :) 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem już dość gier AAA i postanowiłem zrobić detox.

Beyond a Steel Sky, jestem na początku, ale już gra mi się podoba 👍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, Pavel87 napisał:

Sea of Stars, fajny pixel-artowy RPG, póki co, bardzo przypomina mi Chrono Trigger :) 

zagrałbym (sledzilem tytuł długo przed premierą) ale brak PL powoduje ze mi sie totalnie nie chce , znam troche angielski ale z wiekiem zrobiłem sie wygodny i bardziej leniwy, wiec jesli nie wyjdzie jakies spolszczenie to cóż....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Oldman.

No tak, rozumiem. Co prawda nie ma tu jakoś bardzo dużo dialogów, ale historia jest naprawdę fajna i na pewno pełne zrozumienie fabuły sporo tu daje. Może ktoś prędzej czy później zrobi jakieś fanowskie spolszczenie chociaż. Sam styl graficzny jest przepiękny :) 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi