Skocz do zawartości
Jaycob

W co obecnie grasz?

Rekomendowane odpowiedzi

Naszła mnie ochota na jRPG. Długo szukałem czegoś dla siebie, ale chyba znalazłem... Trails of Cold Steel. Początkowo miałem wątpliwości, ale po kilku godzinach grania już tak się wciągnąłem, że jestem teraz pewien zakupu następnych części z serii. A tych jest dość sporo. ;) 

Na razie jestem jakoś w połowie jedynki, zacząłem 4 rozdział.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 28.11.2023 o 23:46, naczelnik5 napisał:

@Kakarotto. Jeśli nie grałeś w 3 to nie straciłeś nic. 1 i 2 przeszedłem po kilka razy. Do 3 podchodziłem dwa razy i ani razu nie dałem rady ukończyć. Więc jeśli nie chcesz popsuć wspomnień o serii to 3 możesz sobie darować;)

Jednak nie wytrzymałem i odpaliłem sobie DS3 na próbę i po kilkunastu minutach odinstalowałem (początek to pułapka, nie zapowiada katastrofy). Co się widziało, to się nie odzobaczy. Na szczęście trauma trwa krócej, niż grałem. 😆

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem sobie przerwę od Returnal i Death Stranding na rzecz Sniper Elite 5. Grafika dość przeciętna ale fajnie masakruje się niemiaszków. Gra dość krótka, tylko 9 misji (choć ta ostania misja to jakieś 3 minuty zabawy). Na plus zachowanie przeciwników. Ciekawy przerywnik, czas wrócić do dwóch pierwszych tytułów, choć nie wiem czy będę miał tyle sił aby wydostać się z 2 biomu w Returnal. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

God of War w VR tzn. Asgard's Wrath II. 1-2h za mną, zapowiada się genialnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostanio sie wzialem za indyczki Cocoon i Jusant, do tego na VR  Arizona Sunshine 2, mod hl2 z ep1 ep2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.12.2023 o 21:23, ghostdog napisał:

Zrobiłem sobie przerwę od Returnal i Death Stranding na rzecz Sniper Elite 5. Grafika dość przeciętna ale fajnie masakruje się niemiaszków. Gra dość krótka, tylko 9 misji (choć ta ostania misja to jakieś 3 minuty zabawy). Na plus zachowanie przeciwników. Ciekawy przerywnik, czas wrócić do dwóch pierwszych tytułów, choć nie wiem czy będę miał tyle sił aby wydostać się z 2 biomu w Returnal. 

Returnal dla mnie to gra świetna. Ciesze sie, że udało mi się ja ograć jak jeszcze miałem ps5. Spotkałem się kiedyś z komentarzem, że to gra, która wywołuje niepokój w człowieku - i w sumie to racja. Motyw podobny mocno do filmu na skraju jutra, który też mi się bardzo podobał.  Dawno zadna gra mnie tak nie wkręciła. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ghostwire Tokyo. 

Gra się dobrze, ale powoli męczy mnie to zbieranie dusz i przedmuotów, ale czytam opisy znalezionych rzeczy i przekąsek, bo na prawdę ciekawą mają kuchnię i miejskie legendy 😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam dostęp teraz do słabszego laptopa i ogrywam stare tytuły, a raczej wbijam 100% osiągnięć. Torchlight 1 ukończyłem, teraz Torchlight 2. Gra na poziomie very hard hardcore to jednak wyzwanie :szczerbaty:

Do tego Deep Rock Galactic z siostrą i bardzo stara gra, a jedna z moich ulubionych z dzieciństwa World War II: Panzer Claws. Wtedy jednak na EU rynek to był Frontline Attack: War over Europe.

A dopiero co przeszedłem Kao the Kangaroo.

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fallout 76

https://store.steampowered.com/app/1151340/Fallout_76/

Obecnie jest promka na Steam za 34zł ... zaryzykowałem, bo grałem kiedyś, ale mnie odepchnęła.

Obecnie to świetny tytuł, który zachęca do eksploracji i wykonywania zadań, czuję się jakbym grał w Fallout 5, GENIALNE 👍🏽

Moim zdaniem, za tą cenę należy brać! jeśli jesteś fanem Fallout 💪🏼

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

The Last of Us: Part I. Na razie jest dobrze, ale nie, aż tak, jak się można byłoby spodziewać, po "jednej z najlepszych gier". 😆

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nadal nie potrafię się przemóc by wrócić i dokończyć BG3, więc na stół trafiło coś, czego jeszcze nie grałem: oryginalne FF VII :) 

Oczywiście na dopalaczach, HD, 60fps, mnóstwo bajerów itd, wgrany 7th Heaven i nowy, poprawiony i kompletnie zmieniony, w pełni profesjonalny angielski dubbing Echo-S-7 (głos dostały wszystkie postacie w grze + NPC + nawet podczas walk).

Parę osób mi już potwierdziło, że najlepsza droga to FF VII -> Crisis Core -> Advent Children -> Remake i tego się będę trzymał. 

Zrzut-ekranu-2023-12-26-123029.png

Edytowane przez Element Wojny
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja po Personie 5 Tactica stwierdziłem, że trzeba zagrać w coś co graficznie urywa suty i jest przy tym to jakaś dobra gra.

Zacząłem grać w TLoU remake i nie urwało sutów powiem. Więc sobie chwilowo odpuściłem i siadłem w końcu do A Plague Tale Requiem i tutaj jest dla mojego oka zauważalnie przyjemniej jeśli chodzi o oprawę, do tego jak pierwsza część męczyła mnie trochę gameplayowo to w drugiej jest zdecydowanie przyjemniej.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muzyka w  Plague Tale Requiem  również epicka 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obiecywałem sobie jesienno-zimowe granie i nadrabianie zaległości i tak zleciało dwa miesiące, a człowiek więcej czasu forum czyta zamiast grać :E 

Tak, że w końcu biorę się za Cyberpunka, bo już miałem zaczynać na początku listopada :boink:

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po 5h w FFVII zaczynam powoli rozumieć, na czym polegał fenomen tej gry i czemu odniosła tak duży sukces. Wielki dla szacun dla moderów - angielski dubbing jest naprawdę rewelacyjny, gdybym nie wiedział że to robota moderów, uznałabym że tak to zostało zrobione w oryginale. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ukończyłem Forspoken. Nie jest tak źle po wszystkich patchach. Świetny system walki, parkur, soundtrack i całkiem przyzwoita fabuła z lekkim twistem i nieco marvelowskim zakończeniem.  Reszta jak oprawa graficzna czy otwarty świat jest przeciętna.  Szybko się nudzi, bo po pierwszym biomie wszystkie aktywności się powtarzają.  Ode mnie 7/10, a głównie dlatego, że walka mi się bardzo podobała.  Na dużych wyprzedażach można dać szanse. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dark Souls 3 z dodatkami skończone po raz drugi. O dziwo z bossów miałem największy problem ze Zbroją. Frieda, Midir czy Gael padli po maks 4 próbach. Pamiętam, że za pierwszym razem Frieda mi najwięcej krwi napsuła, tym razem było dużo lepiej.

Zaczynam po raz czwarty czy piąty Wiedźmina 3, ale tym razem na ps5, może zrobię platynę, ale nie wiem czy będę miał tyle chęci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio tylko Sea of Stars na Switchu. Jezeli ktos, tak jak ja, lubi taka grafike i turowa walke, to warto sie w gre zaopatrzyc, bo jest swietna i drobiazgowo dopracowana. Dopracowane sa wizualia i mechanika gry. Dodatkowo, ok. pol roku po premierze nadal pojawiaja sie nowe patche, wiec deweloper dba o swoj produkt.

Niestety, gra jest lekko drogawa... Co prawda teraz jest promocja -10% i gre udalo sie kupic za 135zl wykorzystujac punkty bonusowe ze sklepu Nintendo ale to nadal lekko drogawo jak za RPG w 2D.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To Sea of Stars też mam na oku. Ale niestety nie wiem czy kiedykolwiek znajdzie się czas, aby to ograć, wśród całej tej masy gier do ogrania co mam na liście :E Na steam decka by pięknie leżała.

Na PC taniej idzie wyrwać, jest nawet w gamepassie.

Ja teraz po skończonych Szurach 2 cisnę teraz TLoU Remake.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczurki vs grzybki czekam na porównanie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie Jusant, taki przyjemny do pochillowania idyczek od francuskiego studia, gdzie nie ma walki, ale jest wspinaczka z pięknymi widoczkami.  Bardzo podoba mi się ta kolorowa oprawa. 

Pograłem także kilka godzinek w Dragon's Dogma: Dark Arisen, bo premiera "dwójki" już za kilka msc. I na razie chyba za mądra ta gra dla mnie. :E  Nie wiem nic gdzie isć, co robić, kompani często niedomagaj , system walki jest drewniany, (nie potrafię walczyć bez locka :E) aczkolwiek podoba mi się patent ze wspinaczką na dużych przeciwników i rozwalaniem ich czułych punktów. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, LeBron James napisał:

Sam przymierzam się do pierwszego zetknięcia z serią. I tyle dobrego się naczytałem o tej grze, że chyba niemożliwym jest spełnienie tych oczekiwań 😜

Grę ukończyłem i mogę stwierdzić, że jest bardzo dobra ogólnie, ale dalej twierdzę, że najlepsza gra w historii to nie jest. Przez 10 lat udało mi się unikać w większości informacji fabularnych o tej grze, więc grałem prawie jak w nieznaną grę i tak trochę się bym doczepił do niektórych fabularnych momentów, ale i tak jako całość mamy tu do czynienia z grą godną polecenia. W temacie o TLoU możesz przeczytać moje odczucia, choć są tam spoilery. 😉

29 minut temu, Gloin napisał:

Szczurki vs grzybki czekam na porównanie 

Grzybki raczej smaczniejsze, choć szczurów nie próbowałem. 😄

A tak na poważnie, to ciężko porównać obie gry, ponieważ wspólne mają raczej tylko skradanie (które jest w sumie opcjonalne) i tragizm fabularny. A i główni bohaterzy, to niezłe zabijaki. 😆

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, lukadd napisał:

Ja teraz po skończonych Szurach 2 cisnę teraz TLoU Remake.

A myślałem, że nie grasz w te przehajpowane gry od Sony. :E 

2 godziny temu, lukadd napisał:

Ale niestety nie wiem czy kiedykolwiek znajdzie się czas, aby to ograć, wśród całej tej masy gier do ogrania co mam na liście

Podaj kilka tytułów. :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Jaycob napisał:

A myślałem, że nie grasz w te przehajpowane gry od Sony. :E 

Pająków nie tykam :E TLoU to jedna z moich ulubionych gier. Ale za full price tego remako-remastera bym nie tkną. Pisałem, że ogram trzeci raz jak wyrwę w odpowiedniej cenie :E No i wyrwałem, więc ogrywam tą grę 3 raz. No, ale to już nie taki klimat jak kiedyś z tą grą :E Tak średnio idzie mi ogrywanie, no, ale powoli idzie, w połowie gry jestem.

13 minut temu, Jaycob napisał:

Podaj kilka tytułów. :P 

Ja mam jeszcze nie ograne nawet z AAA takie tytuły jak np. RE:4 remake, Lies of P, The Quarry, Dead Space, BG 3 itd.  :E

Z indorów np.
Workers & Resources: Soviet Republic
Foundation
Kingdoms Reborn
Shin Megami Tensei III Nocturne HD Remaster
Dreamscaper
Returnal
Bramble
Robocop
Pathfinder
Farthest Frontier
Cult of the Lamb
Planet of Lana
NEO: The World Ends with You
Shin Megami Tensei V

I wiele innych, z switcha dużo i ogólnie jrpg. Taką serje Ys miałbym ochotę kiedyś ruszyć, ale nie wiem kiedy te setki godzin upchnąć :E

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj wieczorem skończyłem FFVII - oryginał - nie będę ukrywał, że przeszedłem ją tylko dzięki modom (speedrun mode :Ddla samej fabuły, ale było warto ! W nocy jeszcze obejrzałem FFVII: Advent Children a teraz już jadę na spokojnie z Crisis Core: Reunion. Na początku się zastanawiałem po co w ogóle miałbym grać FFVII Remake, skoro już znam całą fabułę oryginału, dopóki parę osób mnie nie oświeciło że Remake to remake i sequel w jednym wydaniu (normalnie Back To The Future Part 2 :)osoby które grały obie gry będą wiedzieć o co chodzi). Doczekać się nie mogę by to zobaczyć ! 

Godzinę temu, lukadd napisał:

Taką serje Ys miałbym ochotę kiedyś ruszyć, ale nie wiem kiedy te setki godzin upchnąć

Ys to jest nic, spróbuj tknąć takie Trailsy, mnie na to zeszło ponad pół roku, w nic innego nie grałem. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi