Skocz do zawartości
Jaycob

W co obecnie grasz?

Rekomendowane odpowiedzi

Fabularnie mi się podoba co najważniejsze. Jestem już gdzieś na 70% drugiej części. Jedyne od czego głównie muszę odsapnąć to jak pisałem, dalsze bujanie się po niemal tych samych lokacjach w identycznym stylu graficznym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, lukadd napisał:

Jedyne od czego głównie muszę odsapnąć to jak pisałem, dalsze bujanie się po niemal tych samych lokacjach w identycznym stylu graficznym.

Pokochasz serię CS :E 

Stety niestety ale recykling lokacji to wielka wada tej serii. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja Panie nie mam czasu, połowa grudnia w P3R, duży finał coraz bliżej!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja teraz od nowa DL 2 lece

nowych gier NIE MA a przynajmniej wszystko co wychodzi teraz jest co najwyzej przecietne. Komp jest do grania ale grac nie ma w co

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 minut temu, Eltik napisał:

Komp jest do grania ale grac nie ma w co

Oj chciałbym mieć takie problemy, bo moja kupka "do ogrania" tylko się powiększa!

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też się bujam cały czas w Trails in the sky SC, jestem między 5 i 6 rozdziałem. Myślałem że pójdzie mi szybciej, ale gram zazwyczaj jak jest już ciemno i córka śpi. W międzyczasie dokupiłem brakujące Cold Steel IV i Reverie. Fabuła i walki to dla mnie bomba, backtracking mnie tak nie razi. Trochę mnie irytuje sposób prowadzenia drużyny, przy pełnym składzie (+ NPC) łatwo mi zahaczyć o potworka i mieć surprise fight. Mam notorycznie niedoleczoną drużynę i parę razy przez to load robiłem. Gram na normalnym poziomie trudności i zazwyczaj jest łatwo, a Panowie na jakim poziomie gracie? To co zmusza mnie do kombinowania to notoryczne niedobory sepithu (zawsze mam słabsze quartze niż można kupić), trochę w tym mojej winy, zdażyło mi się że z drużyny odeszła postać której nie zabrałem quartzów i nie chciało mi się wczytywać save sprzed ponad godziny. @lukadd, @Isharoth, robicie wszystkie opcjonalne questy czy tylko główną fabułę?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
17 minut temu, aplause napisał:

@lukadd, @Isharoth, robicie wszystkie opcjonalne questy czy tylko główną fabułę?

W Sky/Zero/Azure gram na normalnym. W CS1/2/3 na trudnym. Najtrudniejsze walki miałem w Sky i w CS. Mam wrażenie że normalny w Sky = trudny w CS. Natomiast w Zero/Azure na normalnym przechodzę bez problemu. A może to już kwestia ogarnięcia mechanik gry? :E 

Questy staram się robić wszystkie na jakie trafie, ale niektóre są ukryte i napotykamy je dopiero po rozmowie z odpowiednim NPC. Nie spinam się jakoś specjalnie żeby zrobić 100% gry. Wręcz przeciwnie, staram się leczyć z tego niezdrowego growego nawyku. ;) 

Co do fabuły to ta nie zawsze mnie porywa. Na pewno początek każdego arca (Sky FC, Zero, CS1) długo się rozkręca. Ale jestem w stanie to zaakceptować.
Nie lubię za to niektórych zabiegów fabularnych w Trailsach, szczególnie jak te się często powtarzają.

Pokonujemy jakiegoś antagonistę, po czym ten zawsze wstaje, jest jeszcze silniejszy i stwierdza że w sumie to nas tylko sprawdzał, po czym ucieka. No niestety, ale jak na tak poważne wątki poruszane w tych grach, śmierć ważniejszych postaci to jest rzadkość. A takie 'ucieczki' to już schemat, szczególnie w Sky i CS.

Ale uwielbiam budowę i spójność tego świata. Uwielbiam to że mogę poznać historię z perspektywy różnych nacji. Że postaci którymi grałem, lub które spotkałem w starszych grach, pojawiają się również w nowszych odsłonach i mają ciąg dalszy swojej historii. Że nawet trzecioplanowy NPC ma czasem nieźle napisane backstory. 

Edytowane przez Isharoth
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, aplause napisał:

robicie wszystkie opcjonalne questy czy tylko główną fabułę?

Tak jak wyżej część opcjonalnych jest po ukrywana. Pierwszą część ogrywałem z pobocznymi i z tymi co sam znalazłem i był git.
Ale drugą część, aby nie biegać w tą i z powrotem po tych samych korytarzach przy identycznej oprawie w poszukiwaniu jakichś ukrytych smaczków zacząłem zerkać na listę kolejności zadań/poradnik, aby to poszło sprawniej i szybciej.
Kolejne części to zobaczy się :E

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gram równolegle w trzy gry, oprócz wspomnianego wcześniej The Outer Worlds, Mafia III definitive edition na pc i Tomb Raider 1-3 remastered na PS5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wróciłem do hitów z. 2011 Batman Arkham city i Wiedźmin 2 zabójcy królów świetne gierki :) 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja już styczeń w P3R i mam bardzo poważne obawy... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skończyłem Personę 3. Na ostatniej prostej mocniej przycisnąłem, bo chciałem mieć ten tytuł już za sobą. Dla mnie lekkie rozczarowanie. Większość postaci taka sobie. Wątek fabularny ma swoje momenty, ale gra jest tak niemiłosiernie rozwleczona, że aż czasami odechciewa się grać. Oceny na Metacritic mocno zawyżone.

Teraz czas na Like a Dragon: Infinite Wealth.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie Panowie.

Wczoraj przeszedłem całego Ghost Recon Wildlands i się zastanawiam w co zagrać z takich w miarę świeżych gier. Mam na steamie Red Dead Redemption 2, którą kupiłem kiedyś w promocji i się zastanawiam czy zacząć grać w to czy może coś innego polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaczynaj czeka Cię długa przygoda 

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Persona 3 skończona, na koncie 70h. 

Plusy: fabuła podobała mi się wiele bardziej niż w P5R, przebiła też P4G, a niektóre historie typu "umierający młody mężczyzna" to była topka; Dawn Bennett jako Aigis jest po prostu rewelacyjna; Towarzysze są naprawdę na plus, nie ma tutaj tak wkurzających typów na jakie trafiłem w innych odsłonach; Zakończenie chyba najlepsze jakie do tej pory widziałem we wszystkich Personach, a jeśli się wybrało Aigis jako opcję romansową to już w ogóle jest mega.

Minusy: Fabuła świetna, ale realnie było jej tu na 4-5 miesięcy a przeciągnięcie jej aż na 10 miesięcy to jest totalne przegięcie, ostatnie 2 miesiące to w zasadzie tylko rozwijanie Person na mało interesujących postaciach ze szkoły; Ponad 260 poziomów w Tartarusie ? Serio ?; Czuć było że to upgrade starszej gry, aktywności było mało, do tego bardzo mało interakcji poza szkolnych, szczególnie w kontekście opcji romansowej.

Całościowo jedna z lepszych Person, a już napewno lepsza od tej wielce wychwalanej P5R, która była męcząca i przeciągnięta jeszcze bardziej niż P3R i gdzie ostatnie 2-3 miesiące totalnie nie było co robić, a zakończenie szczególnie w wątku romansowym było fatalne. Fajna gra, ale nie dla wszystkich. Persony albo się lubi albo nie, ale gdybym miał wybierać to jednak wolę starsze odsłony, bo co nowsza to bardziej przeciągnięta od poprzedniej. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Gloin

Zaczynaj chlopie, to jesdna z najlepszych gier ever.

Tylko pamietaj ze do tej gry trzeba podejsc nie spieszac sie. Delektuj sie chwila. Wracaj w ciekawe miejsca i zobacz jak sie zmienia otoczenie. Swiat tam zyje.

Edytowane przez roman.kosecki88@interia.pl
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to jedziemy z kolejką na 2024: Granblue Fantasy Relink. Jrpg w klimatach Tales Of Arise, ale ze znacznie piękniejszą oprawą graficzną. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Element Wojny później koniecznie sprawdź Like a Dragon. Najlepszy JRPG ostatnich lat.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, slafec napisał:

koniecznie sprawdź Like a Dragon. Najlepszy JRPG ostatnich lat.

Już kilka razy siedziałem na tym tematem, ale Yakuza to długa seria, a ja nie zaczynam historii od końca czy od środka, więc jeśli miałbym podejść to jak z Trailsami - jadę wszystko od początku, szczególnie że z tego co mi przekazano jest wiele połączeń pomiędzy odsłonami (miejsca, osoby, historie), a ja takie smaczki strasznie lubię. Na chwilę obecną nie bardzo mam czas, szczególnie że lista śmiechu na ten rok jest już tak długa że mam marne szanse by się wyrobić z ograniem tego wszystkiego, ale mam wrzucone, pamiętam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niedawno zakupiłem sobie Steam Decka i gram w gry, których normalnie nie odpaliłbym na pc czy konsoli także skończyłem LegoCity Undercover, swoją drogą fajna lekka gierka na kilkanaście godzin i zabrałem się za Immortal Fenyx Rising.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 3.03.2024 o 16:05, Element Wojny napisał:

Już kilka razy siedziałem na tym tematem, ale Yakuza to długa seria, a ja nie zaczynam historii od końca czy od środka, więc jeśli miałbym podejść to jak z Trailsami - jadę wszystko od początku, szczególnie że z tego co mi przekazano jest wiele połączeń pomiędzy odsłonami (miejsca, osoby, historie), a ja takie smaczki strasznie lubię. Na chwilę obecną nie bardzo mam czas, szczególnie że lista śmiechu na ten rok jest już tak długa że mam marne szanse by się wyrobić z ograniem tego wszystkiego, ale mam wrzucone, pamiętam. 

To zagraj w Judgment i Lost Judgment. To zupełnie odrębna historia niepowiązana z poprzednimi.

W Like a Dragon natomiast jest nowy świeży bohater i IMO nie trzeba znać poprzednich gier, aby się wkręcić w klimat. Owszem powraca stary mc znany z poprzednich gier, ale bardziej jako gość. Ominie Cię kilka mniejszych referencji, ale ogólnie nie wpływa to znacząco na historię.  To zupełnie nowy rozdział z serii.

Edit: tylko musisz wziąć pod uwagę, że jedna gra to beat em up, a druga to turówka taktyczna. Mnie tam się podobają oba style walki, ale rozumiem, że nie każdemu może się podobać turówka czy dynamiczna rozwałka.

Edytowane przez Jaycob
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Z nudow odpale Assasin Creed oddysey, mam w planie wyczyscic mape z lokacji. Zobaczymy czy mnie nie znudzi

Jako weteran serii AC, gdzie robiłem wszystkie na 100% to Odyseji nie dałem rady, za dużo tych wysepek i tego wszystkiego. Jak skończyłeś grę to może szybko znudzić, jak jeszcze nie to rób główny wątek, ponieważ dużo lokacji odwiedzisz w trakcie fabuły. Najbardziej co mi zapadło z tej części to wątek atlantydy i walka z mitycznymi stworzeniami, jak nie zrobiłeś to polecam.

A ja gram sobie w Dark Souls 3, kurcze jak miałem kilka podjeść i zawsze odbijałem się od nich, tak teraz gra mnie niesamowicie wkręciła i wróciła ochota na granie, gdzie ostatni raz coś takiego miałem przy RDR2 :)  

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi