Skocz do zawartości
Jaycob

W co obecnie grasz?

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nastroić się na Halloween kupiłem sobie pudełeczka z The Walking Dead i The Evil Within 2 (będę ogrywał 2 raz) ;) 

Poza tym od kilkunastu dni męczę Personę 5 Royal i od miesięcy próbuję uporać się z Xenoblade Chronicles 2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, slafec napisał:

Żeby nastroić się na Halloween kupiłem sobie pudełeczka z The Walking Dead i The Evil Within 2 (będę ogrywał 2 raz)

To jest coś jak Life is Strage i na podstawie serialu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na podstawie komiksu i stawianie obok gówna jakim jest Life is Strange to profanacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się bardzo Lis podobał, mowa o 1 części i BS.  Nie stawiam tego obok, bo nie grałem w TWD. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TWD to ciężka historia, wątki różnych postaci przeplatane często ciężkimi i niejednoznacznymi wyborami moralnymi, kompletnie inny pułap niż produkcja DontNod.

Jak lubisz mysie pysie czy inne nastolatki to nie masz czego tam szukać. :E 

Edytowane przez caleb59
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Jaycob napisał:

To jest coś jak Life is Strage i na podstawie serialu? 

Forma bardzo podobna.

Historia jest świetna (szczególnie pierwszy sezon). Jak jeszcze nie grałeś to koniecznie sprawdź.

8 minut temu, caleb59 napisał:

Na podstawie komiksu i stawianie obok gówna jakim jest Life is Strange to profanacja.

Ja stawiam na równi LiS1 i TWD. Obie gry są bardzo dobre.

5 minut temu, caleb59 napisał:

TWD to ciężka historia, wątki różnych postaci przeplatane często ciężkimi i niejednoznacznymi wyborami moralnymi, kompletnie inny pułap niż produkcja DontNod.

Jak lubisz mysie pysie czy inne nastolatki to nie masz czego tam szukać. :E 

W LiS 1 tez była ciężka historia ;) 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciężkie to było spacerowanie po zwłokach noworodków w Outlast 2 lub taplanie się we flakach i krwi, subiektywne jest jak wiadomo podejście co dla kogo jest ciężkie ale ogólnie też masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Elex

w 2017 nie skonczylem a dzis badam kazdy kąt, teraz w 2021 nawet nie mysłałem ze to napisze ale jednak:Dzis takich gier brakuje....

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

FC6 (ale Ubi+) i Fifa 20 (kariera Valencią teraz, ale cheat engine'm zmniejszyłem sobie długość połowy do 3 minut) : P

obie na PC heh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie Alice return to madness z gp na xsx🙂Gierka nawet spoko tylko muszę się męczyć w 30 fps😅

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.10.2021 o 11:50, Jaycob napisał:

SCARLET NEXUS - 

Update: ukończyłem grę pierwszą postacią (chłopakiem) i nie chce mi się już grać dalej dziewczyną.  Nie sądzę, abym czegoś nie zrozumiał z fabuły, aby jeszcze raz grać kilkadziesiąt godzin (pierwsze przejście zajęło mi aż 41h), aby zobaczyć kilka dodatkowych scen. Pierwsze kilka godzin drugą postacią to jest wszystko to samo, trochę z innej perspektywy, nawet wszystkie tutoriale musiałem grać od nowa, bo nie ma opcji pominięcia. Nie wiem czy dam radę dalej...

Generalnie nie polecam - 5/10

Walka świetna na początku, ale potem robi się zbyt powtarzalna i łatwa. Za mało tu przeciwników, którzy potrafili by zaskoczyć, wariacji jest może kilka, bossowie także się powtarzają, nawet walczy się po kilka razy z tymi samymi.  Końcowe etapy to powtarzanie już kilka fal tych samych wrogów. Nie czułem wyzwania po jakimś czasie.  Natomiast trzeba przyznać, że jest bardzo widowiskowa i płynna, a kombosy wychodzą bardzo ciekawe, szczególnie jak nawiązaliśmy "więzi" z innymi bohaterami.  Nie podobało mi się, że nie można było przerwać animacji ciosu i zrobić unik, często obrywałem, bo postać się blokowała z unikiem. Ponadto kamera czasami wariowała. 

Fabuła na początku wciąga, potem im dalej w las to robi się z tego niezłe spaghetti, coraz więcej postaci poznajemy, coraz więc głupot i absurdów się pojawia. A na prawie wszystko (95% cuscenek) patrzy się jak na statystyczny obraz. Do tego dialogi totalnie przegadane, trwające nawet kilkanaście min. Bardzo mi się wszystko już pod koniec dłużyło. 

Postacie generyczne, to taka typowa lista postaci z anime - głupi chłopak, "zimna" dziewczyna, tsundre itd.

Drzewko umiejętności nic nie znaczy. Ostatecznie i tak miałem uzupełnione 95% nie robiąc żadnych zadań pobocznych (czytałem, że są idiotyczne i kompletnie nic nie wnoszą to pominąłem). 

Graficznie jest bardzo ładnie. Jak już wspominałem wcześniej to podoba mi się ten art-style. Jednakże poziomy bardzo duże i puste w detale, a także się bardzo często potarzają, pod koniec są te same miejscówki są tylko w innej kolorystyce co jest naprawdę nudne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.10.2021 o 20:19, Kubaś_30 napisał:

Elex

w 2017 nie skonczylem a dzis badam kazdy kąt, teraz w 2021 nawet nie mysłałem ze to napisze ale jednak:Dzis takich gier brakuje....

Przegrałem trochę czasu w to, po odkryciu, że zrąbałem postać odechciało mi się grać :D Od początku byłem nastawiony na broń dystansową i upodobałem sobie przez to kleryków i ich broń energetyczną. Zauważyłem, że broń plazmowa kleryków ma wolno lecące pociski, więc kupiłem laserową (w nadziei, że pociski trafiają natychmiast) i zacząłem dążyć do zrobienia umiejętności i atrybutów pod to. Chyba nie muszę mówić, że się rozczarowałem efektem końcowym :D Próbowałem też dołączyć do kleryków, byłem pod ich bazą główną, strażnik mnie nie wpuścił i kazał gadać z kimś (nie pamiętam jak się nazywał) kto podróżuje po krainie to mnie zrekrutuje. Spotkałem, pogadałem, powiedział, że jak chcę to mnie zabierze do Hort, zgodziłem się. Przeniosło mnie pod Hort, gościa nie było, a strażnik nie wpuszcza (żadnych nowych ścieżek dialogowych). Ok, postać zrąbana, dostęp do kleryków zablokowany (nie wiem, czy przez bug, czy blokada fabularna, nie ukończyłem jeszcze pierwszego aktu). No to zostaje mi zrobić nową postać i wybrać nową ścieżkę. Ale że nie lubię zaczynać wszystkiego od zera, to gra zostanie odłożona aż sobie o niej przypomnę i wróci chęć ogrania.

Obecnie gram w Factorio z, między innymi, modem "Space Exploration" wraz ze znajomymi. Ogarniam głównie zasilanie i obronę, a przez czasową nieobecność znajomych ogarniam też i wydobycie oraz transport surowców. Jeden znajomy wyczuł zapas energii (w środku dnia solarki+silniki parowe dają prawie 0,5 GW, a akumulatory są w stanie przechować około 45GJ energii) i teraz lata po bazie około 400 dronów logistycznych. Aby zachować stabilność energetyczną i zmodernizować obronę o wieżyczki laserowe czeka mnie budowa kolejnej elektrowni opartej na silnikach parowych oraz zwiększenie powierzchni zajmowanych przez solarki, a w między czasie rozpocząć wydobycie i przetwórstwo uranu oraz budowa poczwórnego reaktora aby mogło więcej dronów latać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Jaycob

Jesteś już którąś tam osobą która nie ma ochoty robić drugiego przejścia dziewczyną. Aż tak wiele nie tracisz prawdę powiedziawszy, po prostu nie zobaczysz historii z jej perspektywy i nie odkryjesz kilku smaczków fabularnych; to nie jest jednak poziom Automaty że pomijając jej ścieżkę przegapisz prawdziwą fabułę czy coś w tym stylu ;) 

Niestety gra jest totalnie przegadana, od cholery cutscenek które są bardzo długie i nużące na dłuższą metę, do tego gra zdecydowanie nie nagradza wysiłku w nią włożonego. Taki typowy średniak. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytałem kilka polskich recenzji i takie same wnioski niektórzy dali. Nikomu nie chciało się robić drugiego podejścia. :D  Ale to w sumie źle świadczy o recenzencie czyż nie? :hmm: Z drugiej strony także świadczy o tym jak nudna ta gra jest. :D
Zgadza się, to nie Automata czy nawet Replicant, że trzeba przynajmniej 2x przejść, aby poznać całość. 

Jak ktoś ma XGP to niech spróbuje, jak nie to niech czeka na srogie obniżki do 50 zł. :E  
Gdyby ta gra nie pchała się na siłę w elementy JRPG, a pozostała slasherem jak DMC czy Bayo to by była co najmniej dobra. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Jaycob napisał:

Czytałem kilka polskich recenzji i takie same wnioski niektórzy dali. Nikomu nie chciało się robić drugiego podejścia. :D  Ale to w sumie źle świadczy o recenzencie czyż nie? :hmm: Z drugiej strony także świadczy o tym jak nudna ta gra jest. :D
Zgadza się, to nie Automata czy nawet Replicant, że trzeba przynajmniej 2x przejść, aby poznać całość. 

Akurat recenzja którą ja czytałem wyraźnie podkreślała mankamenty tej gry - nawet recenzent pisał że drugie przejście nie było dla niego wielką przyjemnością bo w sumie nic specjalnego nowego czy odkrywczego się nie dowiedział, a godziny leciały. 

Pewnie, jak ktoś ma tą grę w ramach XGP to może pograć, ale będąc szczerym macie tam lepsze gry do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się. Są o wiele lepsze gry tam.

Jadę dalej z "kupką wstydu":

FINAL-FANTASY-XV-WINDOWS-EDITION-15-10-2

Kiedyś coś tam grałem na początku, ale miałem po ang, tym razem spolszczenie wgrałem. Mój pierwszy raz z FF. :red:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak dla mnie final fantasy to turowa walka jak w 7/8/9/10/13 a nie jakis wynalazek popierdolka pokroju 12 i 15;p

Powinni to inaczej nazwac i byloby git

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dali darmowy weekend z Borderlands 3, to sobie gram, medium i mam 60fps, a gra nie wygląda źle, chociaż raczej nigdy tego nie kupię, niedługo Humankind bo mi się "demo" spodobało i sobie kupię wersje deluxe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No mnie tam demo Scarlet wciągnęło 10x bardziej niż darmowy weekend z Automatą :E 
Scarlet kiedyś pewnie kupię, o Automacie myślałem tak samo, ale chyba mi przeszło...

Oczywiście walka nie wydaje się rewelacyjna i pewnie będzie powtarzalna itp. ale całość i tak bardziej do mnie przemawia, może przez współczesną formę? I tak, wiem, że i fabularnie nie ta liga, i muzycznie pewnie też.. no i co z tego, wciąż mam w to także grać. Z Automaty pewnie lepiej poczytać jakieś mangi z uniwersum :E 

Edytowane przez Zas
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Element Wojny napisał:

Dla mnie ten FF był jakiś dziwny i odpadłem po paru godzinach, ale życzę dobrej zabawy.

FF XV jest Finalem dopiero jak opuszczamy otwarty obszar,ale moim zdaniem gra to solidne 7/10.Natomiast ciagle moim ulubionymi pozostają  6 i 9.

Kurna mogli by w koncu dac FF7 Remake na PC🤔

Edytowane przez Kubaś_30

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio skończyłem Uncharted 4 na PS4 (8/10), oraz Chernobylite na PC (7.5/10)

Obecnie ogrywam The Bard's Tale IV Director's Cut.

Najpierw sprawdziłem na konsoli, ale zniechęciła mnie grafika, która była bardzo słaba, jak na możliwości tego sprzętu.

Zakupiłem wersję na PC i od razu inny klimat, wszystko ostre i dodatkowe efekty, jak choćby 🐁 czy 🐀 😄

Gra jest świetna 👌

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TLOU i TLOU 2 na PC w ramach PSNow.

W końcu obie gry trafiły do PSNow, w końcu mam okazję je ograć :) :) :) 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nawet już i TLOU2 dali na PC :E ? Znaczy przez PSnow.

Jak lata ta usługa teraz? Bo ja ostatni raz to chyba z rok temu coś tam grałem w PSnow i jak dla mnie było to całkiem grywalne w single.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi