Skocz do zawartości
Jaycob

W co obecnie grasz?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
6 godzin temu, Sheeneek napisał:

Naprawde warto? Kiedys sprawdzilem to co dali za darmo w ps plusie, ale ze mialem wtedy mnostwo innych gier to po 20 min zrezygnowalem.

Duza jest roznica miedzy tymi wersjami?

Między jakimi wersjami?

Ja grałem w tylko w Intergrade, czyli tym upgradem do PS5 i z DLC. Także nie mam porównania do innych,  ba, ja nawet nie wiem co zmienili. :E  W oryginał także nie grałem. :EProblem mam z tą grą, że to nie jest remake, a sequel. Tak jak by zaczynać grę od środka.  Historię można uznać za zamkniętą po części,  ale występują tam postacie i wydarzenia z jakiś retrospekcji o których gra dla nowych graczy w ogóle nie tłumaczy, można się tylko domyślać.  Mimo braku znajomości oryginału to można się bawić świetnie (Steam teraz 90%), ale jeszcze lepiej poczekać na prequel Rebirth.

Edytowane przez Jaycob
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, Sheeneek napisał:

Quantum jest swietny, mi duzo bardziej sie podobal od control. No i to ciekawe rozwiazanie z serialem pomiedzy graniem. Ogladales? Pytam bo wiem ze sa ludzie ktorzy pomijali to :(

Obejrzałem z zaciekawieniem. Serial jest połączony z grą i nie wyobrażam sobie jego pominięcia (w końcu całość jest mocno nastawiona na fabułę).

QB też mi się bardziej podobał od Control, jednak Alan Wake nadal jest top 1 :)

16 godzin temu, Sheeneek napisał:

Naprawde warto? Kiedys sprawdzilem to co dali za darmo w ps plusie, ale ze mialem wtedy mnostwo innych gier to po 20 min zrezygnowalem.

Pytanie nie było do mnie skierowane, ale dodam swoje 3 grosze.

W Plusie rozdawali wersję na PS5 (która niewiele różni się od wersji PC), także "za darmo" warto sprawdzić. Mnie dobijały sterylność i liniowość, ale za to fabuła/postaci/walka były bardzo w porządku. Zadania poboczne nic nie wnoszą (bieganie za kotkami i inne głupotki) - polecam skupić się na głównym wątku, który starczy na nieco ponad 30h.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wlasnie mam z plusa, ale wydawalo mi sie ze to nie jest wersja na ps5 tylko z ps4. Obadam jak juz sekiro skoncze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Szukam czegoś podobnego do God of War, Resident Evil, TOmb Raider.
Ważne żeby wyglądało w miarę spoko.
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain?

Ktoś coś?

Edytowane przez pulse_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
39 minut temu, pulse_ napisał:

Szukam czegoś podobnego do God of War, Resident Evil, TOmb Raider.
Ważne żeby wyglądało w miarę spoko.
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain?

Ktoś coś?

Tylko PC?

Podobne do GoW:  Kena: Bridge of Spirits, Hellblade: Senua's Sacrifice, seria Darksiders ?

Podobne do Tomb Raider: Jedi fallen OrderHorizon Zero Dawn? Uncharted za kilka msc. 

Podobne do Rsident Evil: Evil Within 1 i 2

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś zacząłem subnautice z game passa. To jest taka gra że po pół godziny masz ochotę ją wywalić, a potem zaczyna coraz mocniej wciągać 😊

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Zainstalowałem sobie nfs heat ze dwa dni temu i pykam. Mam mieszane uczucia - nie jest całkiem źle, ale nie jest tez dobrze. Model jazdy nawet ok - taki dość nastawiony na drifty w zakrętach. Autka, customizacja - ok też. Jest duża nierówność w odbiorze grafiki między nocą i dniem. W nocy fajnie to wygląda na pierwszym planie, a w dzień dużo słabiej. W dalszym planie jest biednie. Trzy największe zarzuty po kolei. Pierwszy to upierdliwa policja, którą nie tak łatwo zgubić (nie ma niestety systemu do ich rozwalania jak w starym MW), spore kary finansowe jak już złapią. Drugi, to rozpaćkanie tego całego śmiecia po mapce jak grafiki, skoki i inne badziewia. Za dużo to tego. Trzeci i największy - to fatalny soundtrack. Zdecydowanie najsłabszy z tych nfs w które grałem. Bida z nędzą totalna. A to kluczowa rzecz w budowaniu klimatu. Mi osobiście dlatego tak dobrze się grało w stare undergroundy i MW, bo naszpikowane były fajnymi nutkami, które wpadały w ucho podczas giercowania. Tutaj tego nie ma. Sam syf - mierne smolusze rapy, jakieś latino wypierdki i inne pomniejsze potworki muzyczne, które po jakości pozwalają podejrzewać, że zostały wymyślone i zrealizowane na poczekaniu przez jakiś burgerowych licealistów. Generyczne dno. 

Edytowane przez Kelam
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A plague tale gram mimo prostoty tej gry to klimat i fabuła wciąga.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

The Hunter Call of the Wild z Game Passa. Odprężająca gra bez pośpiechu. Można pooglądać ładne widoczki, chyba najlepiej zrobiony las w grach :) 

Edytowane przez dzb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Thief 2: The Metal Age. Gram z HD modem i T2Fixem - jest szalenie klimatycznie i grywalnie. Wstawki filmowe to majstersztyk. Trochę cieszy, że horrorowe/paranormalne momenty ograniczono w tej części w stosunku do Thief: The Dark Project (ile ja się nabiegałem z wodą święconą 🙃 ).

W dwójkę gram jako ostatnią z trylogii. Nie wiem czy jest sens brać się za Thiefa z 2014 roku.

1100251301.jpg

Edytowane przez Gakuto
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
46 minut temu, Gakuto napisał:

Thief 2: The Metal Age. Gram z HD modem i T2Fixem - jest szalenie klimatycznie i grywalnie. Wstawki filmowe to majstersztyk. Trochę cieszy, że horrorowe/paranormalne momenty ograniczono w tej części w stosunku do Thief: The Dark Project (ile ja się nabiegałem z wodą święconą 🙃 ).

W dwójkę gram jako ostatnią z trylogii. Nie wiem czy jest sens brać się za Thiefa z 2014 roku.

1100251301.jpg

Taki paradoks. Człowiek cieszy się, że ktoś mu przypomniał o piękniej grze i przy okazji o dawnych, miłych czasach, a jednocześnie człowiek posmutniał, gdzieś tam w głębi. 🤔

Tak czy tak, miłej gry. Grało się, jakieś dwadzieścia lat temu. ☺️

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio sobie odświeżyłem RE7?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

i tak przeglądając zdjęcia na steam trafiłem na dobrego mema 

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

I to jest szczera prawda bo przeglądając wrzutki graczy to w zasadzie widzimy albo poprawną gammę, tak jak powinno być, albo wszystko przebite bielą doszczętnie, zreszta w Fobii tak samo albo mamy to 

Czyli dobrze ustawioną gamme nic nie wpada w biel i szarość albo mamy 

I tak widzę jest z większością tytułów ktore są dość "ciemne", rozuiem że dużo zależy od monitora ale patrząc na zdjęcia z takich gier to 80-90% ma przebitą gammę i to dość ostro i się tak zastanawiam czy to ludziom nie przeszkadza czy po prostu tego nie widzą?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może i przeszkadza ale cóż zrobić jak na typowym IPSie, na którym zazwyczaj ludzie grają na PC komfort w takich ciemnych scenach nie jest zadowalający. To sobie przynajmniej podbiją jasność żeby lepiej widzieć. 

inna kwestia, że nieraz gry nie pomagają i nawet nie to, że domyślne ustawienia ale też takie, które gracz sam ustawi wg instrukcji z ekranu nie będą optymalne. Tak np. jest RE Village.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaczynam SW Fallen order. Ostatnia gierka z klimatów SW w jaką grałem, to Kotor 2 :szczerbaty:.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, frog67 napisał:

I tak widzę jest z większością tytułów ktore są dość "ciemne", rozuiem że dużo zależy od monitora ale patrząc na zdjęcia z takich gier to 80-90% ma przebitą gammę i to dość ostro i się tak zastanawiam czy to ludziom nie przeszkadza czy po prostu tego nie widzą?

Pewnie mają jasność ekranu ustawioną jak do czytania (60cd? 80cd?) i w grach, przy takiej jasności mają tak ciemno, że nic nie widać, więc robią "odjazd gammy", a na forum piszą "do gier i filmów jasność 80cd mnie wystarcza").

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Kelam napisał:

Zaczynam SW Fallen order. Ostatnia gierka z klimatów SW w jaką grałem, to Kotor 2 :szczerbaty:.

Będzie Pan zadowolony 👍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Kelam napisał:

Zaczynam SW Fallen order

Nie masz freezów co chwilę? ta gra w wersji na pc cierpi na to i jest to dość męczące, szkoda bo ogólnie jest bardzo fajna i oprawa wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, bbandi napisał:

Nie masz freezów co chwilę? ta gra w wersji na pc cierpi na to i jest to dość męczące, szkoda bo ogólnie jest bardzo fajna i oprawa wymiata.

Jak masz proca z sygnaturki czyli i5 4690 to się nie dziw. Ja gram na i7 4770nonK i zero ścinek, a sam wymieniłem taki sam procesor jaki masz, ale to długo przed graniem w SW, ale np. w AC ścinki jak ręką odjąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Jak masz proca z sygnaturki czyli i5 4690 to się nie dziw. Ja gram na i7 4770nonK i zero ścinek, a sam wymieniłem taki sam procesor jaki masz, ale to długo przed graniem w SW, ale np. w AC ścinki jak ręką odjąć.

Po co mi tu z AC wyjeżdżasz jak ja piszę o Fallen Order. Czytaj czasem co się pisze, Fallen Order przycina nawet na największych mocarzach.

Swoją drogą ten i7 4770 jest tak samo złomem na dzień dzisiejszy więc nie ma się co chwalić, a wymiana tego co mam na tego i7 to jest totalnie nieopłacalna głupota, dopłata nieadekwatna do zysku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
58 minut temu, bbandi napisał:

A były, były srogie. I nadal troszkę mam. Z tego co widzę w sieci jest to kwestia gry chyba. Wielu ludzi ma z tą grą problem z topowymi kompami nieraz. A są ludzie ze średnimi kompami i ponoć bez problemów. U mnie już początek były spore przycinki i spadki użycia gpu. Udało mi się to zniwelować gdzieś o 80% - tipem z komenta z yt. Wyłączyłem w opcjach gry (znaczy się w bibliotece steam we właściwościach gry) nakladkę steam. I to pomogło. Ale imo nadal daleko do idealnej płynności. Nie w takich warunkach się gralo, więc staram sie na to nie zwracać uwagi.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacząłem Kingdom Come Deliverance. Nie mogę się oderwać od bitych 5 dni, fenomenalna jest ta gierka. Klimat taki, że od 3 dni łażę, zaglądam w każdy kąt i robię same poboczne. Jak ktoś tak jak ja się do teraz zastanawia, brać tego szpila ludziska. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, bbandi napisał:

Po co mi tu z AC wyjeżdżasz jak ja piszę o Fallen Order. Czytaj czasem co się pisze, Fallen Order przycina nawet na największych mocarzach.

Swoją drogą ten i7 4770 jest tak samo złomem na dzień dzisiejszy więc nie ma się co chwalić, a wymiana tego co mam na tego i7 to jest totalnie nieopłacalna głupota, dopłata nieadekwatna do zysku.

Uspokój dziąsła... Podałem jako przykład tylko jak to było z AC, a Ty wrzeszczysz jak poparzony... Ja problemu nie mam z SW. Więcej nic nie napiszę, ponieważ znowu będzie krzyk. Po za tym chwalić się nie ma czym. Po prostu opisałem sytuację... Radź sobie sam :zadek:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, TmK napisał:

Zacząłem Kingdom Come Deliverance. Nie mogę się oderwać od bitych 5 dni, fenomenalna jest ta gierka. Klimat taki, że od 3 dni łażę, zaglądam w każdy kąt i robię same poboczne. Jak ktoś tak jak ja się do teraz zastanawia, brać tego szpila ludziska. 

Ja tam dwa razy przeszedłem i jakieś 250h się dobrze bawiłem. 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ukończyłem Bioshock 1, 2 po czym wziąłem się za 3 ale tutaj klimat jest już całkiem inny więc zostawiam grę na inne czasy. Zacząłem Gothica: Kroniki Myrtany .Ciężko się przestawić do drętwego sterowania ale gra jest kapitalna! 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi