Skocz do zawartości
ryzek37

Gigabyte X570 AORUS ELITE - wasze opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Kilka dni testów po zakupie platformy i przesiadce z i7 9700k na r7 2700x. Ogólnie wydajność wystarczająca nawet z naddatkiem. jedyny problem to RAM. ADATY D10 3200 cl 16 za nic nie chcą pracować na 3200. najlepsze ustawienia jakie udało mi się wprowadzić to 3000 cl 14. na 3200 XMP system śmiga ale w programach w przypadkowy sposób wywala do pulpitu. jakieś pomysły panie i panowie?. dodam że am4 to nowa dla mnie platforma więc staram się na bieżąco uczyć się jej i przesiadając się na nią świadom byłem możliwych kłopotów i zawirowań.

 

Jeszcze specyfikacja x570 aorus elite bios f4 ryzen 7 20700x 16GB adata d10 3200 cl 16. zasiłka 630w termaltake. gtx 1080. 1ssd adata sx 8200 256 2ssd 1TB plextor m8peg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko wrzuciłem bios f5g. będę sprawdzał puki co jeszcze nic nie wywaliło XMP włączone.

 

:( niestety XMP wywala do pulpitu powróciłem do 3000 cl 14. dalej prośba o pomoc w doborze parametrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem daty są na kościach hynix m-die. Jedyne co przychodzi z opisu problemów to ustawienie terminacji na 60ohm może to coś da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.gigabyte.com/Motherboard/X570-AORUS-ELITE-rev-10/support#support-dl-bios , informuję, że jest F10a, kto chce zostać beta testerem? Na forum overclock rożnie piszą, jedni zadowoleni inni mniej, ciekaw jestem polskich opinii hihi

 

Ja bym sie wstrzymal z nim. Za duzo osob pisze, ze komp nie wstaje po flashowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie działa już f10a. nic nowego nie wnosi a pamięci poustawiałem wg ryzen mem calc na 3200cl14 i śmiga.

 

wy kalkulatora mogłyby pójść na 3466 cl16 pytanie czy warto przerzucić się z cl14 na cl16?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno problemy z F10a moga wynikac w zaleznosci od rodzaju zainstalowanej karty graficznej i/lub innje karty rozszerzen zainstalowanej w porcie PCI-E 1x.

Na wyzszych modelach widac jak plyta zawiesza sie z zapalona dioda GPU i nie POSTuje.

 

Poza tym nie widac wiekszych zmian. Nie ma nawet mozliwosci OC CCXow, jak w przypadku MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak po wrzuceniu f10a nie odpala ryzen master

 

pamiątki śmigają aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho, czyli mamy pierwszy fail ze strony Gigabyte, no i gdzie teraz wszyscy obrońcy co pluli na MSI a tak chwalili Gigabyte za niezawodność? :E

Trzeba zrozumieć jedno i nie mieć klapek na oczach - to jest cały czas nowy sprzęt wymagający poprawek i nie ważne jaki producent - jak widać u każdego może trafić się problem.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho, czyli mamy pierwszy fail ze strony Gigabyte, no i gdzie teraz wszyscy obrońcy co pluli na MSI a tak chwalili Gigabyte za niezawodność? :E

Trzeba zrozumieć jedno i nie mieć klapek na oczach - to jest cały czas nowy sprzęt wymagający poprawek i nie ważne jaki producent - jak widać u każdego może trafić się problem.

A co nas to interesuje, że to nowy sprzęt? To powinno od premiery prawidłowo działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zapomniałeś w jakich czasach żyjemy - teraz wszystko począwszy od sprzętu, gier, programów to beta wersje łatane na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy inni użytkownicy wrzucali f10a i czy też mają problemy. Zauważyłem na necie że dużo problemów jest w konfiguracji x570 i zen+

 

ogóleni to wystosowałem zapytanie do gigabyte o co kaman ale puki co nie ma odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy inni użytkownicy wrzucali f10a i czy też mają problemy. Zauważyłem na necie że dużo problemów jest w konfiguracji x570 i zen+

 

ogóleni to wystosowałem zapytanie do gigabyte o co kaman ale puki co nie ma odpowiedzi

 

I na odpowiedz poczekasz ok. tygodnia. Przez ten czas wydadza nowa wersje BIOS i odpisza Ci abys ja wgral.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy inni użytkownicy wrzucali f10a i czy też mają problemy. Zauważyłem na necie że dużo problemów jest w konfiguracji x570 i zen+

 

ogóleni to wystosowałem zapytanie do gigabyte o co kaman ale puki co nie ma odpowiedzi

 

Na razie się wstrzymuję z przejściem z F5b na F10a... Wszystko u mnie działa, czas rozruchu w zakładce "Menadżer zadań" -> uruchamianie wynosi 18,8 lub 18,9 sekund..

Edytowane przez Lisekg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem na F10a i mam problem z OC ramów na CL16 3600 więc będzie dzisiaj kombinowanko. :D

PS Czy płyta posiada dualbios bo coś mi się wydaje że nie? :P

Edytowane przez steny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie się wstrzymuję z przejściem z F5b na F10a... Wszystko u mnie działa, czas rozruchu w zakładce "Menadżer zadań" -> uruchamianie wynosi 18,8 lub 18,9 sekund..

 

To czas startu samego Windowsa, bez POST.

 

Przeszedłem na F10a i mam problem z OC ramów na CL16 3600 więc będzie dzisiaj kombinowanko. :D

PS Czy płyta posiada dualbios bo coś mi się wydaje że nie? :P

 

Aorus Elite nie ma DualBIOSu. Na kij Ci on?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po update biosu na F10a(zachciało mi się pograć w niestartujące RDR2) w tandemie z 3700X mam czarny ekran śmierci, komputer nie reaguje na nic.

Kojarzy ktoś jak na tym mobo zrestartować ustawienia bios na domyślne? Nie mogę doszukać się żadnego info na ten temat w Google na telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po update biosu na F10a(zachciało mi się pograć w niestartujące RDR2) w tandemie z 3700X mam czarny ekran śmierci, komputer nie reaguje na nic.

Kojarzy ktoś jak na tym mobo zrestartować ustawienia bios na domyślne? Nie mogę doszukać się żadnego info na ten temat w Google na telefonie.

 

Co znaczy czarny ekran? W ogole komp sie nie wlacza?

Masz jakas karte PCI-E poza grafika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu brak czegokolwiek, UEFI nawet nie wstaje.

 

Mam Xonara DX, odłączyłem i pomogło, dzięki za tipa :) Tylko to trochę kiepskie ze strony Gigabyte/AMD jeśli teraz nie będzie można wpakować niczego dodatkowego na PCI-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu brak czegokolwiek, UEFI nawet nie wstaje.

 

Mam Xonara DX, odłączyłem i pomogło, dzięki za tipa :) Tylko to trochę kiepskie ze strony Gigabyte/AMD jeśli teraz nie będzie można wpakować niczego dodatkowego na PCI-E.

 

Sprobuj F10b. Jesli nie pomoze musisz poczekac na F10c lub inny nowszy. Gigabyte wie o problemie. Spartolili cos przy inicjalizacji urzadzen PCI-E. Chyba za bardzo chcieli skrocic POSTa :D

Teraz niektorym zwisa na czarnym ekranie, a nie ktorym na logo Aorus :P

Edytowane przez Belliash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na F10b jest niestety to samo, no nic przemęczę się na dźwiękowej integrze dopóki tego nie ogarną. Tyle dobrego, że na F10a i F10b RDR2 uruchamia się już bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...