Skocz do zawartości
ryzek37

Gigabyte X570 AORUS ELITE - wasze opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ta płytką pociągnie 3950x?

Spokojnie ta płyta na 12 faz na powerstage(6faz + 6 doublerów) dla CPU, podobne rozwiązanie w MSI jest dopiero w modeli ACE za ponad 1.5k czy Taichi u AsRocka, ta płyta ma kosmiczną wręcz sekcje zasilania https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wmsTYK9Z3-jUX5LGRoFnsZYZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/edit#gid=2112472504

 

Gigabyte w tej generacji poszedł na grubo z sekcją zasilania, nawet bardzo

Edytowane przez RaVen01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W szczególności, że prawo konsumenckie nie nakłada na sprzedawce obowiązku przyjęcia zwrotu towaru zakupionego stacjonarnie...

 

 

Jak kupujesz w normalnym sklepie na miejscu a nie u łapciucha albo przez internet od nie wiadomo kogo to łachy nikt ci nie będzie robił tylko przyjmie s powrotem zakupiony towar. Masz bodajże 14 dni, ja jak kupowałem pamięć to sprzedawca w x-!@# powiedział że bez problemu mogę oddać w razie czego gdyby coś było nie tak. Pomimo tego że pamięć pakowana jest w blister który po otwarciu jest już zniszczony.

 

Teraz szanujące się sklepy starają się nie szargać sobie opinii błahostkami bo nie chcą komuś przyjąć ramu za 300zł. po co im głupie skandale, ktoś potem się wystraszy i niczego u nich nie kupi, proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest zależne od dobrej woli sprzedawcy. Najlepiej podczas kupowania zapytać, czy w razie problemów można towar oddać. Dobry sklep przyjmie, łapciuch oleje temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbierek18 ale xkom to sklep internetowy, kup coś w rtv, media czy Saturnie otwórz i spróbuj zwrócić. Zdziwisz się mocno. 14 dni to jest prawo gdy kupujesz na odległość. Na miejscu jest to tylko dobra wola sprzedawcy. Jeśli kupiłeś na miejscu w xkom to ponownie - dobra wola molocha który ma wywalone bo i tak ma obrót i nie oddziela sklepu internetowego od punktu.

 

Druga sprawa - napisałeś że masz 2x8gb Cruciala. Jesteś pewien że są to pamięci dwustronne? Przymieżam się do 2x16gb, a te na 100% są dwustronne na Micronach. Płyta, no cóż nie wiem - Asus x570 galing-f, gigabyte aorus pro x570 albo msi x570 wifi edge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbierek18 ale xkom to sklep internetowy, kup coś w rtv, media czy Saturnie otwórz i spróbuj zwrócić. Zdziwisz się mocno. 14 dni to jest prawo gdy kupujesz na odległość. Na miejscu jest to tylko dobra wola sprzedawcy. Jeśli kupiłeś na miejscu w xkom to ponownie - dobra wola molocha który ma wywalone bo i tak ma obrót i nie oddziela sklepu internetowego od punktu.

 

Druga sprawa - napisałeś że masz 2x8gb Cruciala. Jesteś pewien że są to pamięci dwustronne? Przymieżam się do 2x16gb, a te na 100% są dwustronne na Micronach. Płyta, no cóż nie wiem - Asus x570 galing-f, gigabyte aorus pro x570 albo msi x570 wifi edge.

 

powiem tak, zawsze wydawało mi się że są to pamięci dwustronne, zasugerowałem się tym ponieważ oglądałem filmik jednego gościa na yt który naprawia komputery, który kategorycznie odradza kupowanie cruiciali microna do ryzenów ponieważ nie lubią one pamięci dwustronnych. Ale w tej chwili nie dało mi to spokoju i musiałem sprawdzić wyciągnąłem, sprawdzałem sfotografowałem:)

 

265798100c13dfa3.jpg

 

Wygląda na to jednak że są to jednostronne pamięci, po lewej stronie płytki widać jakąś jakby szynę między płytką a radiatorem. coś jakby termopad albo jakiś dystans. nie wiem ale raczej żadne kości pamięci nie są tam przylutowane. Może właśnie dlatego wszystko chodzi bez zarzutów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś wrzucić link gdzie tak powiedział?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś wrzucić link gdzie tak powiedział?

 

masz

 

 

6 minuta, odpaliłem jeszcze raz ten film i zgłupiałem ;/ też mam włączony profil XPM i nic mi się nie dziej, dziwna sprawa, też nie wiadomo do końca jaką dokładnie kość trzyma w rękach.

 

Z drogiej też strony też poleciał po bandzie rzucając jedno znaczne stwierdzenie że cruiciale się gryzą z ryzenami, żeby można było tak powiedzieć trzeba by zrobić wiele eksperymentów z różnymi płytami i procesorami AMD. Ja nie mogę się zgodzić z tym co tam mówi. Wiadomo że lepiej dmuchać na zimne i wybierać inne marki. Ale sługerowanie się nie rzetelnie sprawdzonymi stwierdzeniami też jest bez sensu.

Edytowane przez zbierek18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, ciekawy przypadek, potwierdza że w spasowaniu zestawy duży czynnik odgrywa niestety losowość jakości zakupionych komponentów. Mówi o Crucialach i dwustronnych pamięciach, tymczasem znalazłem komentarz w jednym sklepie pod pamięciami Cruciala 2x16gb (czyli na bank Micron i dwustronne), że doskonale chodzi na 3700X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduły 16gb są tylko dual rank, nie ma innych w produkcji.

 

Odnośnie filmu z WavePC, bzdura. Nie wiem skąd on ma te informacje, że Microny nie lubią się z Ryzenem.

 

Ponad to, te pamięci co on sprawdzał są na 99% walnięte, a nie doszukuje się magii Voodoo, tylko że on je przetestował na domyślnych 2133mhz, pewnie tylko raz ze 100% przejściem, przez co nic mu nie wyszło. A z profilem XMP nie testował nic. Ponadto memtest86 nie nadaje się podobno do testowania DDR4 + profili XMP. Do tego się używa programów ala Dang Wang Memtest z np. minimum 400% przejściem testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie pierwszy raz słyszę że się gryzą, ale stare. Te z filmiku wygadają na tą serie: https://www.x-kom.pl/p/450740-pamiec-ram-ddr4-crucial-16gb-2666mhz-ballistix-sport-gaming-cl16-2x8gb.html z kodem BLS2C8G4D26BFSTK. To obok E-die nawet nie stało.

 

Zbierek18 ale xkom to sklep internetowy, kup coś w rtv, media czy Saturnie otwórz i spróbuj zwrócić. Zdziwisz się mocno. 14 dni to jest prawo gdy kupujesz na odległość. Na miejscu jest to tylko dobra wola sprzedawcy. Jeśli kupiłeś na miejscu w xkom to ponownie - dobra wola molocha który ma wywalone bo i tak ma obrót i nie oddziela sklepu internetowego od punktu.

 

Tu nie chodzi o to czy to jaki to sklep ale jaki rodzaj transakcji. X-kom jest po prostu jedynym w sklepie w Polsce który w ogóle respektuje prawo w jakimkolwiek stopniu.

Edytowane przez Zdzisiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc zbierek18, prawdopodobnie i mnie na tego Gigabyte namówiłeś (no Buildzoida też sobie obejrzałem i też mówił, że pośród MSI, Asusów i Gigabyte, ten Gigabyte wydaje się najrozsądniejszy na X570). :D

 

@Zdzisiu

Wiem i co do X-komu jako jedynego - nie zgodzę się aczkolwiek gdy mam do zrobienia jakieś większe zakupy i chce mieć jak największą pewność, że nie dostanę bubla, bądź nie będę miał kłopotów ze zwrotem, a oni mają to na stanie - kupuje to u nich. ;) Chociaż jaja jakie spotykam w innych sklepach osiągnęły przy ostatnim zamówieniu taki poziom (uszkodzenie mechaniczne płyty głównej, prawdopodobnie wyciągana z obudowy przy przykręconej wciąż jednej śrubie i oddana na zwrot gdzie się nie dopatrzyli), że chyba każdą pakę będę brał albo u nich albo do punktów odbioru i oglądał 10 razy.

Edytowane przez Ksamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do x570 gigabyte do xtreme

 

Po zmianie grafiki z blowera 5700 xt na gtx 1070 okazało się, że karta z finami z radiatora na boki wieje gorącym powietrzem prosto w otwór tego małego wentylatorka na chipsecie. Efekt jest taki, że temperatura wzrosła z max 55 stopni na 65 i wentylatorek się rozkręcił tak, że teraz jest wyraźnie słyszalny. Zamontowałem wentylator wiejący na kartę graficzna przy radiatorze chipsetu i temperatury spadły do 56-58 a wentylatorka na chpsecie znowu nie słychać.
Edytowane przez ernorator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to patrząc po budowie płyt, tylko MSI ma wentyl zamontowany trochę niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... ale ma słabe sekcje zasilania i skopane biosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem takich problemów u siebie a też mam palita 1070, normalna temperatura na chipsetie bez obciążenia w obecnie panujących tropikalnych temperaturach to ok 30-35*C, gdy łupie w wows na ustawieniach wysokich nie ultra gpu ma 60st, cpu 50. Wydaje mi się że chipset nie będzie miał wyższej temp niż gpu, a raczej niższa. Co ważniejsze ja nie słyszę wentylatora od chipa w czasie takiej gry nawet po 2h rozgrywki.

 

palit_super_jetstream_gtx_1070_1548350375_bbc87df2.jpg

 

Jak widać ta strona mojej karty też może centralnie wiać u mnie.

Nie wiem jak jest w innych aourusach.

 

Postaram się sprawdzić jutro ta temp chipa w trakcie wysiłku. I napiszę...

 

A jeśli chodzi o płyty MSI kolego @Ksamek to odradzam, bo będziesz żałował, to tylko kwestia czasu... miałem do czynienia z kilkoma płytami tej firmy, i odnoszę wrażenie że robią je w sposób nie przemyślany i nie dopracowany że się tak delikatnie wyrażę.

Edytowane przez zbierek18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wybór padł na MSI bo oczarowało mnie WiFi. Pech/Szczęście chciało, że przyszła uszkodzona i poszła dzisiaj na zwrot. Patrząc w przeszłość - wszystkie mobo które padły u mnie bądź u znajomych to były twory MSI więc w sumie może dobrze się stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam edge wifi x570 i nie widzę problemów.

 

No może poza niemal przymusowym resetem biosu po złych nastawach ramu. Na Intelu automatycznie płyty mi zawsze wstawały w dwfaulcie jak coś poszło nie tak. Na x570 zdazylo się to może dwa razy na 50. Na Intelu dwa razy na 50 nie wstanie.

 

Nie wiem jak inne firmy i x570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam edge wifi x570 i nie widzę problemów.

 

No może poza niemal przymusowym resetem biosu po złych nastawach ramu. Na Intelu automatycznie płyty mi zawsze wstawały w dwfaulcie jak coś poszło nie tak. Na x570 zdazylo się to może dwa razy na 50. Na Intelu dwa razy na 50 nie wstanie.

 

Nie wiem jak inne firmy i x570.

 

Też miałem takie wrażenie z płytami msi, lubialy grymasic z ramami. Tutaj na gigabyte mogę je sobie przekładać i wyciągać jak kartridże od pegazusa:) i nic się nie dzieje

Edytowane przez zbierek18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miełem żadnego problemu z ramem w x570 Gaming EDGE oraz w MSI z370 SLI PLUS.

 

Aktualnie pi razy:

 

- Samsung B-Die (TriendZ 3600cl15) poszły na 3733 CL16-16-16-36

 

- Hynixy C-die CJR (HyperX 3200CL16) poszły na 3600 CL16-18-20-36

 

 

W obu wypadkach IF 1:1

 

 

Zobaczę jeszcze co i jak można doszlifować. Ale nie widzę żadnych przebojów z kompatybilnością.

 

Co ciekawe kupując dzisiaj ram (pod zen2), widzę że samsungi B-Die nie mają większego sensu. Hynixy CJR kręcą się tylko minimalnie słabiej od dobrych B-Die.

 

Za to na intelu można zrobić z moich B-die 4133 cl17-17-17-32-320-2t co już robi jakąś większą różnicę między CJR :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem takich problemów u siebie a też mam palita 1070, normalna temperatura na chipsetie bez obciążenia w obecnie panujących tropikalnych temperaturach to ok 30-35*C, gdy łupie w wows na ustawieniach wysokich nie ultra gpu ma 60st, cpu 50. Wydaje mi się że chipset nie będzie miał wyższej temp niż gpu, a raczej niższa. Co ważniejsze ja nie słyszę wentylatora od chipa w czasie takiej gry nawet po 2h rozgrywki.

 

Jak będziesz sprawdzał to zobacz temp. chipsetu w hwinfo. Może to dla tego, że mam g1 z 3 wentylatorami i ten ostatni właściwie dmucha

centralnie w wentylator chipsetu.

 

edit

aaa ty masz elite, ona ma wentylator chipsetu w lepszym miejscu, niżej. Powietrze, które mieli gpu jest w innym miejscu.

Edytowane przez ernorator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te Hynixy C-die CJR można znaleźć w kościach 16gb? Zastanawiam się co mogli wsadzić do HX432C16PB3K2/32, niestety producent się nie określa na jakich to stoi kościach. I czy skupić się na sprowadzeniu właśnie takich czy może analogicznie taktowanych 2x16gb Ballistix LT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te Hynixy C-die CJR można znaleźć w kościach 16gb? Zastanawiam się co mogli wsadzić do HX432C16PB3K2/32, niestety producent się nie określa na jakich to stoi kościach. I czy skupić się na sprowadzeniu właśnie takich czy może analogicznie taktowanych 2x16gb Ballistix LT?

 

2 kości spiszą się lepiej niż jedna duża .

bierz te co ja mam i będzie wszystko hulać są na kościach E-DIE kod moich pamięci BLS2K8G4D30AESBK, skąd to wiem:

 

Jeśli chodzi o to czy określa to tak, są określone w kodzie kości ramu

 

zacytuje post kolegi KamileN7 z którym kiedyś dyskutowaliśmy nt. kości

 

Zobacz post_krzycho_, o 11 Lipiec 2019 - 19:10, napisał(a):

tylko jak po ofercie rozpoznać które sa na Micronach E-Die ?

 

Wszystkie 3200 MHz CL16 i 3000 MHz CL15, poza tym w kodzie producenta powinny mieć AES np.: BLS2K8G4D30AESBK.

koniec cyt.

 

A w ogóle przejrzyj sobie ten temat

http://forum.pclab.pl/topic/1285780-RAM-do-Ryzen-3600-MSI-B450-Gaming-Plus/page__p__15561224__fromsearch__1entry15561224

 

 

A teraz druga rzecz którą obiecałem zrobić tj. test pod obciążeniem aby sprawdzić jak ciepłe powietrze wylatujące z radiatora karty graficznej palit gtx 1070 wpływa na chip'a

wygląda to tak:

 

 

55468db7b578c69cmed.jpg

f481a1f0134b282emed.jpg

 

 

Karta oscylowała w temp ok. 60st. chip trzymał temp 50st. Tak to wygląda

nie wydaje mi się że jest to jakaś tragedia, nawet gdyby taki test trwał 2 godziny to ile mogła by wzrosnąć ta temperatura.

Ja zawsze staram się nie przegrzewać karty i nie dochodzić do temp wyższych niż 65st. A w tym też przypadku nie narażę też chipa. Bo na pewno nie będzie cieplejszy od karty

 

Wszystko zależy od tego jak się dba i eksploatuje. W trakcie gry nie muszę oglądać wszystkich liści na drzewie poruszanych wiatrem i mieniących się w promieniach słońca:) gdy mój wiedźmin leci na koniu 100km/h:)

Edytowane przez zbierek18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 kości spiszą się lepiej niż jedna duża .

bierz te co ja mam i będzie wszystko hulać są na kościach E-DIE kod moich pamięci BLS2K8G4D30AESBK, skąd to wiem:

 

Jeśli chodzi o to czy określa to tak, są określone w kodzie kości ramu

 

zacytuje post kolegi KamileN7 z którym kiedyś dyskutowaliśmy nt. kości

 

Zobacz post_krzycho_, o 11 Lipiec 2019 - 19:10, napisał(a):

tylko jak po ofercie rozpoznać które sa na Micronach E-Die ?

 

Wszystkie 3200 MHz CL16 i 3000 MHz CL15, poza tym w kodzie producenta powinny mieć AES np.: BLS2K8G4D30AESBK.

koniec cyt.

 

A w ogóle przejrzyj sobie ten temat

http://forum.pclab.pl/topic/1285780-RAM-do-Ryzen-3600-MSI-B450-Gaming-Plus/page__p__15561224__fromsearch__1entry15561224

 

 

Nie chcę jednej dużej tylko dwie 16gb, łącznie 32gb. ;) Dzięki za linki ale już przekopałem z 1/3 forum pclaba i - może komuś się ta informacja przyda - ponoć z zestawów 32gb (2x16) na micron e-die są Ballistix 3200 CL16 ale nie LT a AT. Daje sobie jeszcze dzień/dwa na zastanowienie i zamawiam pamiątki - Ballistix albo Hyperx. I tak będą u mnie dopiero w przyszłym tygodniu, a składać będę mógł po 11.08.

Edytowane przez Ksamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to patrząc po budowie płyt, tylko MSI ma wentyl zamontowany trochę niżej.

Tak... ale ma słabe sekcje zasilania i skopane biosy.

 

Gówno prawda:

 

 

220wat Package 3600 4.2GHz@1.4V - Prime Small FFT - czyli kosmos a nie realne obciązenie gdziekolwiek

 

ZEROWY NAWIEW NA SEKCJI CZY W BUDZIE. Wyłączony wentyl z Air Ducta:

Sekcja zasilania 82*C.

Radiator sekcji zasilania 54*C.

https://zapodaj.net/5acf3edd8178c.png.html

 

 

Po odpaleniu nawiewu na AirDuct:

Sekcja zasilania 62*C

Radiator sekcji zasilania 37*C

https://zapodaj.net/images/1b5d54d1c80b5.png

 

Płyta x570 EDGE WIFI

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę jednej dużej tylko dwie 16gb, łącznie 32gb. ;) Dzięki za linki ale już przekopałem z 1/3 forum pclaba i - może komuś się ta informacja przyda - ponoć z zestawów 32gb (2x16) na micron e-die są Ballistix 3200 CL16 ale nie LT a AT. Daje sobie jeszcze dzień/dwa na zastanowienie i zamawiam pamiątki - Ballistix albo Hyperx. I tak będą u mnie dopiero w przyszłym tygodniu, a składać będę mógł po 11.08.

 

Nie wiem kto napisał o tym AT, ale chyba się myli. Mam Ballistixy 32GB (2x16) 3200 CL16 z Amazona, były przez sklep opisane LT i w Taiphoon również jest oznaczenie Series - Ballistix Sport LT White.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...