Skocz do zawartości
Draghmar

Wysokie temperatury 3700X

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli co nie smarować pasta przyłożyć blokopompke bez żadnej pasty spróbuje jak dostane nowego 3700x.

Może faktycznie jest coś nie tak pod czachą ryzena u mnie tez radiator na boksie był chłodny a procek miał 80 st na krakenie temperature cieczy liquid mi pokazywało 36 st.

a gdzie tam masz napisane zeby nie smarowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co nie smarować pasta przyłożyć blokopompke bez żadnej pasty spróbuje jak dostane nowego 3700x.

Może faktycznie jest coś nie tak pod czachą ryzena u mnie tez radiator na boksie był chłodny a procek miał 80 st na krakenie temperature cieczy liquid mi pokazywało 36 st.

 

Jak najbardziej smarować, wydaje mi się, że u mnie coś jakimś cudem nie kontaktowało. W ogóle śmieszne, bo teraz bez powodu mam po 77-80 w stresie, a nie 75. Był moment, że i 72,5 max miałem i to w occt z avx. Trudno mi określić czego to wina, jak się wkurzę to wyjmę ten radiator i posmaruje jeszcze raz. Powstrzymuje mnie przed tym tylko fakt, że teraz jest pod nim kryonaut, a mam w tubie bequiet (ponoć też spoko ale...).. No i teraz faktycznie wypływa ciepłe powietrze z budy więc coś tam wachluje. Bardziej martwię się tym co mi pokazuje hwinfo pokazując dwa chipsety (wtf?) z czego jeden ma standardowe jak na x570 50-65 stopni, a drugi dobija do 80 i wcale nie spada bez względu na obciążenie.

Edytowane przez Ksamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy mi żaden procesor nie robił foch co ten ryzen 3700x wsadzałem cpu do socketu,pasta, chłodzenie i jazda, nigdy nie było problemu z działaniem.

Coś za szybko AMD poszło w 7nm.

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsmaruj dobrze pastę na całej powierzchni Cepa mi pomogło. Na stockowym tez miałem 95C. Dokupiłem zapinke na AM4 do mojego starego AIO Zalman LQ315 od corsaira która pasuje idealnie do Zalmana LQ 315 i założyłem rozsmarowałem pastę i na 4.3 przy 1.45v teraz mam max 70C przy 100% obciążeniu. Wiem wiem to nie 3700x ale też ma niby 95 W TDP. Chłodzenia AIO sa tez lepsze od powietrznych jak dla mnie

Edytowane przez premek1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To załącz coś na tych 4,30ghz 1,45V z AVX ,to od razu po uruchomieniu będziesz miał ponad 90stC .5 sekund i system się wyłączy .Ten typ tak ma i nic nie zrobisz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. I wy czuje te tempy realnie w pomieszczeniu. Wali wam na stocku z tyłu budy ciepłym powietrzem ? Jak zamknięcie pokój z kompem to macie tam 40 stopni po godzinie. Bo myślę nad tym prockiem i jak by mi się miał w domu piekarnik robić to mnie żona z tą buda z domu wywali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. I wy czuje te tempy realnie w pomieszczeniu. Wali wam na stocku z tyłu budy ciepłym powietrzem ? Jak zamknięcie pokój z kompem to macie tam 40 stopni po godzinie. Bo myślę nad tym prockiem i jak by mi się miał w domu piekarnik robić to mnie żona z tą buda z domu wywali.

 

Gdybys przeczytal uwaznie ten watek, to bys wiedzial, ze nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starym grandisie tempy w grach są OK na 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na odświeżenie wątku... Nawet specjalnie się zarejestrowałem na forum :) Czy po tych kilku miesiącach używania 3700X coś Wam się polepszyło? Jakieś aktualizacje coś pomogły? Może jakieś konkretne zmiany napięć?

 

Generalnie zakupiłem tego procka i MOBO x570 MSI GAMING PRO CARBON WIFI i jest tragedia z tymi temperaturami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw step up Time dla wentylatorów na max jak się da i nie patrz na temperatury, taka moja rada . Ustawia się to w biosie. Sztywne ustawienie procesora na niskim napięciu, też pomaga niwelowac skoki temperatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na odświeżenie wątku... Nawet specjalnie się zarejestrowałem na forum :) Czy po tych kilku miesiącach używania 3700X coś Wam się polepszyło? Jakieś aktualizacje coś pomogły? Może jakieś konkretne zmiany napięć?

 

Generalnie zakupiłem tego procka i MOBO x570 MSI GAMING PRO CARBON WIFI i jest tragedia z tymi temperaturami...

Jaka tragedia?? Uzywam tak jak w stopce, w grach mam po 50-55st przy krakenie na 50% zeby byla cisza.

 

Ustaw step up Time dla wentylatorów na max jak się da i nie patrz na temperatury, taka moja rada . Ustawia się to w biosie. Sztywne ustawienie procesora na niskim napięciu, też pomaga niwelowac skoki temperatur.

Ludzie robia sobie sami prolbemy na sile, nie potrafia skonfigurowac i pozniej placza po forach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W platformie amd , najgorsze są przyzwyczajenia i nawyki z intela, to powoduje najwięcej problemów. Ja niestety nie mam w biosie takiego rarytasu jak step up Time, i muszę sobie radzić krzywymi wentylatorów. I w grach mam temperatury takie jak skoki na pulpicie, do póki wentylatory nie zaczynają wyć to mnie to zbytnio nie rusza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nawet nie wiem czy mam to "step up Time" krzywa mam ustawiona na AIO i problemow brak a zajmuje to naprawde 3min wiec jak ktos woli marudzic niz poswiecic 5min to juz jego problem.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz, albo pod f8 albo w hwmonitor ustawiasz , Asus ma bardzo duże pole manewru, wrzucasz 5sek i nigdy na pulpicie obroty nie podskoczą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem amatorem, zwykłym graczem komputerowym ale ustawiłem sobie tak krzywą CPU ze kulturę pracy mogę nazwać wręcz femomenalną (R7 3800x z jeszcze większym taktowaniem, chłodzenie oczywiście box - fortis 3 z stopki dopiero jest w drodze bo chce robić OC) :) jest cichutko i zimniutko.. Pamiętajcie że na procesor nakładamy pastę termoprzewodzącą a nie tą do zębów...

Człowieku, fan control to nie jest nic skomplikowanego i jak potrafisz się zalogować do fejsbuka to z tym też sobie poradzisz...

 

Na pulpcie mam 31C i kompa wogole nie słychać ���� w grach do 55max i też słyszę jedynie kartę graficzną... Ale owszem, w automacie kultura pracy tego chłodzenia jak i pracy procesora to największa chyba porażka AMD... Rozumiem takie coś w budżetowej konfiguracji, ale w procesorze za 1500zl?!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez AdrianOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3700X ma poluzowane ustawienia dla PBO ustawione PPT 115W ciekły metal na CPU. Każdy rdzeń przy benchmarkach czy testach dobija przy obciążeniu do 11,5W. Przy graniu ok. 9W per rdzeń.

Ustawiony offset Vcore -0.050V. Na takim offsecie 2-3 rdzenie dobijają do 4.4GHz, reszta 4375-4350MHz

Custom Loop - kilka godzin w COD MW - średnio 60 stopni, max. 70 stopni w peaku, przy normalnej akustyce.

Idle - 33 stopnie. CB20 max 73 stopnie, OCCT z 30 minut 79 stopni.

Przypominam, że ten procek ma rdzenie nie na środku tylko przesunięte od środka geometrycznego.

Edytowane przez handrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...