Skocz do zawartości
Kubanht

Blue screeny, win sie nie bootuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

 

Pozwoliłem sobie napisać tu bo już nie mam pomysłu co dolega mojemu pc.

 

Sytuacja wygląda tak:

 

PC od nowości nigdy się nie zawiesił działał jak torpeda (6600k + z170+16gb ramu)

Pare dni temu przedmuchałem pc powietrzem oraz dołożyłem jeden dysk ssd cx400, przez chwile było ok, potem zaczął się wieszać.

Po zawieszeniu system nie chce się bootować, nawet bios się nie odpala. Raz na jakiś czas się włączy.

 

Proszę o poradę co z tą sprawą zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wypnij nowy dysk i sprawdź czy odpala.

2. Popraw kości RAM, ew. wymontuj raz jedną raz drugą i próbuj odpalić, często przy czyszczeniu można je szturchnąć albo poluzować w slocie.

3. Może klękać mobas albo PSU, ale najpierw sprawdź w/w.

4. Czasami nie bootuje bo nie masz włączonego POST-screena z RAM, dyskami itd - a często źle podpięty dysk powoduje zwiechę systemu, czego nie widać jak jest splash screen mobasa - wtedy warto sprawdzić połączenie kablem.

 

Punktu piątego i dalszych nie będę pisał bo wiążą się z typową diagnostyką - najpierw sprawdź co się da samemu. Dodam tylko, że jeśli komp po włączeniu W OGÓLE się nie odpala (chociaż byłoby to raz czy dwa) i nie "zaszumi", mobo lub PSU definitywnie do sprawdzenia - uważaj żeby Ci nie "pociągnęły" pozostałych komponentów do grobu, nie należy lekceważyć sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pkt. 1, zanim przejdziesz do pkt. 2, spróbuj odłączyć i podłączyć na nowo przewody zasilające płytę/cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...