Skocz do zawartości
setronius

MSI x570 Gaming Plus R5 3600 VGA Debug LED

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziś po zmontowaniu nowego zestawu (płyta, procesor, pamięci) i odpaleniu przywitała mnie dioda VGA debug LED na płycie głównej i brak obrazu na ekranie. Pierwsza opcja było sprawdzenie czy wszystko podłączone jak należy, drugą wyjęcie baterii, trzecią reset CMOS, czwarta aktualizacja biosu. winowajcą okazał się dysk plextora M8Pe(G) z adapterem pcie (po jego wyjęciu jest obraz na monitorze i mogę wejść do biosu) jednak załadowanie defaultowych ustawień nic nie zmienia w tym temacie. Bez dysku świeci się dioda boot LED. Rozkręciłem adapter, wyciągnąłem z niego dysk i wypróbowałem oba sloty m.2 na płycie głównej, efekt taki sam - brak obrazu i swiecąca dioda vga debug led. Ten sam dysk włożony do laptopa nie powoduje takich problemów. Karta graficzna przetestowana w obu slotach pcie, bez zmian (GTX 960). I teraz czy to wina kulawego biosu od MSI czy coś jest walniete i odsyłać to badziewie? Być może jakieś ustawienia w biosie dotyczące pci-e trzeba pozmieniać? Nie znam się niestety, będę wdzięczny za każdą poradę. Zasilacz seasonic focus plus gold 550w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Biosie masz ustawienia dla szyny Pcie, podaj najlepiej zdjecia z menu z opcjami gdzie bedziesz mial wybor trybow predkosci pcie dla gniazd typu: 2 x 16. Mozliwe ze przy dysku pcie i gpu na pcie trzeba cos zmienic w tych ustawieniach, ale tylko strzelam. Wejdz do BIOSu bez dysku ssd. GPU powinno byc tylko w 1 slocie od gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Biosie masz ustawienia dla szyny Pcie, podaj najlepiej zdjecia z menu z opcjami gdzie bedziesz mial wybor trybow predkosci pcie dla gniazd typu: 2 x 16. Mozliwe ze przy dysku pcie i gpu na pcie trzeba cos zmienic w tych ustawieniach, ale tylko strzelam. Wejdz do BIOSu bez dysku ssd. GPU powinno byc tylko w 1 slocie od gory.

O to chodzi?

auUG5HgU_t.png PHUjM593_t.png kFuOtE9x_t.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będe to badziewie chyba oddawał. Albo razem z procesorem. Permanentny cold boot. Niezaleznie od: innej grafiki, dysku lub jego braku, innych pamięci ram, innego zasilacza, wpiętych lub nie wentyli. ZAWSZE po kilku/kilkunastu godzinach od wyłączenia komputera płyta nie wstaje i świeci się dioda cpu. Kilkukrotne dłuższe przytrzymanie resetu pomaga. Ale wpienia mnie to niemiłosiernie. Przerabiałem podobne problemy 10 lat temu z asusem na intelu p35. Wtedy też po wymianie wszystkiego została już tylko płyta. Oczywiście w pełni sprawna w/g serwisu Komputronika. Tym razem będę kopał się z Proline. Spodziewam się podobnej, jakże trafnej diagnozy. Tyle że jestem lekko podminowany cała sytuacją, także tym razem nie odpuszczam. Ewidentnie z moją płytą jest coś nie tak. Zfrajerowałem się jak napalony betatester wycenionego wyżej niż złoto x570 gaming plusa.

Edytowane przez piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z płytą z tematu nie mam żadnego problemu.

Wgrałem nowy BIOS A20 z AGESA 1.0.0.3a

 

Miałem wcześniej dwa SSD i dwa HDD i tak przejęty set starej platformy, ruszył bez problemu na nowej.

Dzisiaj instaluję NVMe i stawiam na nim system. Napiszę czy poszło od strzała, czy nie.

Edytowane przez tekkno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ewidentnie z moją płytą jest coś nie tak.

Może spróbuj sflashować BIOS z PenDrive'a.

Masz fabryczny ?

 

Z tym, że jak próbowałem to zrobić z przycisku flashowania i bez uruchamiania komputera, to nie było zmiany.

Nie jestem pewien, czy tak to powinno być robione, nie mam doświadczenia.

 

Flashowałem skutecznie M-FLASH'em z poziomu BIOS.

Edytowane przez tekkno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fabrycznym sieciówka była martwa. Czy były cold booty nie wiem bo wgrałem od razu najnowszy bios mflashem. Sieciówka ożyła. Robiłem nawet wgrywanie bez procesora. Moim zdaniem wada fabryczna z tym zimnym startem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkiego jeszcze nie sprawdziłem, bo używam karty USB WIFI.

NVMe dopiero dzisiaj.

Ale urządzenia są widoczne w Windows i zainstalowały się do nich wszystkie sterowniki.

 

Jak Twoja płyta nie działa w pełni, to może rzeczywiście nie warto się męczyć.

Edytowane przez tekkno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkiego jeszcze nie sprawdziłem, bo używam karty USB WIFI.

NVMe dopiero dzisiaj.

Ale urządzenia są widoczne w Windows i zainstalowały się do nich wszystkie sterowniki.

 

Jak Twoja płyta nie działa w pełni, to może rzeczywiście nie warto się męczyć.

 

Mega, mega wybredna platforma jeśli chodzi o pamięci. Niesupportowane Adaty 3000 wyjęte z platformy 8600k zachowywały się identycznie jak supportowane ballistix 3200 cl16 na E-die. Teraz najlepsze. Drugi wymieniony już komplet cruciala nie problemu ze wstawaniem na 3200 z A-xmp. Ale, tym razem brak stabilności na 3466. Z dwojga złego wybieram default, przynajmniej system wstaje bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pamięci które nie wstają można podać wyższe napięcie.

Np. dla nominalnych 1.35v dajesz 1.45v i sprawdzasz.

 

Ja tak odpaliłem 4400 na 1.7v dla nominalnych 1.45v

Dalej tego nie ciągnę bo nie mam czasu.

Dobrze chodzi na 3733 a ja nie używam komputera do benchmarków.

 

Zainstalowałem NVMe i działa bez problemu.

Mam nadzieję że tak to już pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pamięci które nie wstają można podać wyższe napięcie.

Np. dla nominalnych 1.35v dajesz 1.45v i sprawdzasz.

 

Ja tak odpaliłem 4400 na 1.7v dla nominalnych 1.45v

Dalej tego nie ciągnę bo nie mam czasu.

Dobrze chodzi na 3733 a ja nie używam komputera do benchmarków.

 

Zainstalowałem NVMe i działa bez problemu.

Mam nadzieję że tak to już pozostanie.

 

Znalazlem rozwiazanie dla pamieci. AXMP to porazka i reczne ustawienai tez zbytnio nei pomagaly. Za to zaczalem testowac opcje Try It! z roznymi ustawieniami RAM i w koncu zaskoczylo na prawie tych samych ustawieniach co w AXMP :D Musze jeszcze tylko dokalibrowac recznie. Ale jzu brak problemow z bootowaniem itp :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja MSI X570 gaming plus oddaje. Najpierw ramu się nie dało ustawić, a dzisiaj to już totalny boot loop, posta przechodzi albo nie, pali diode CPU i reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wam wchodzi do systemu chodzi mi o predkosc ladowania win 10.Wczeaniej mialam i5 4590 i szybciej wchodzil do systemu.Jak jest u was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wam wchodzi do systemu chodzi mi o predkosc ladowania win 10.Wczeaniej mialam i5 4590 i szybciej wchodzil do systemu.Jak jest u was.

Pierwotnie uruchomiłem platformę AMD na używanym systemie Windows 10, który poprzednio pracował z platformą Intela.

Boootwanie z AMD trwało coś koło 1 minuty, a na poprzednim Intelu ten sam system, może z 10 sekund.

 

Po przeinstalowaniu systemu na czysto na NVMe ... już tylko kilkanaście sekund, dokładnie nie mierzyłem.

 

Najpierw ramu się nie dało ustawić, a dzisiaj to już totalny boot loop, posta przechodzi albo nie, pali diode CPU i reset.

A może wystarczyło wyjąć baterię z płyty na kilka/kilkanaście minut i sprawdzić jeszcze raz.

Wiele razy resetowałem BIOS przy testach RAM, czasem dość drastycznie powieszony.

Stosowałem 5 sekund zwarcia zwory resetu BIOS (za radą jednego z forumowiczów wyprowadziłem przycisk kablem z tyłu obudowy i reset BIOS to łatwizna :) ).

Zawsze płyta wstawała.

Edytowane przez tekkno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wam wchodzi do systemu chodzi mi o predkosc ladowania win 10.Wczeaniej mialam i5 4590 i szybciej wchodzil do systemu.Jak jest u was.

Dokładnie 28 sec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W sumie to są mody i są mody. Z jednej strony jest taki np. M&B: Bannerlord, gdzie podstawowa gra jest bardzo dobra, a mody to czasami taki Eagle Rising, czyli kompletna przeróbka. Na drugim końcu spektrum mamy np. gry Paradoxu, gdzie na czoło wysuwa się Cities: Skylines 2,  gdzie gra jest goła i Paradox wprost wręcz oczekuje, że community naprawi grę modami, bo sama gra jest goła. Bethesda wpada w tę drugą kategorię.   W takim razie wychodzi na to że nie każde modowanie to frajerstwo, jak samo studio swoją grę wspiera, poprawia i rozszerza, to OK - ale w przypadku Bethesdy, która wydała bubel bo przecież moderzy naprawią, to już jak najbardziej frajerstwo.
    • Unikać podatków można próbować zawsze i jednocześnie da się zarabiać nawet płacąc podatki więc generalnie niczego to nie zmienia w wątku flipperów. No i przypominam że najwyższe stadium rozwoju flippera to nie jest wywalanie 500k i 100k na remont tylko rezerwacja i odsprzedanie cesji 
    • https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-granite-ridge-zen5-desktop-cpus-with-6-and-8-cores-and-170w-tdp-spotted-in-transit
    • Mam ~10000zł przygotowane na budżet. Sklep nie ma znaczenia (prawdopodobnie i tak będę brał osobno każdą część ze sklepu gdzie taniej, nawet zza granicy). Monitor już mam (5120x1440). System, peryferia (klawiatura itp) też już mam. Jedyne co to wentylatory do dokupienia jeśli będzie trzeba. PC będzie wykorzystywane do gier (rozdzielczość j.w. co chyba odpowiada 4K) oraz praca (programowanie na maszynach wirtualnych, tworzenie gier, obróbka wideo). Praca głównie w programach Adobe (Premier Pro, After Effects, Photoshop) oraz JetBrains.   Na razie przygotowałem sobie coś takiego pezet - sprawdź listę zakupową w x-kom.pl (yenfp29sn)   Na czym mi zależy Dysk - Dużo miejsca dlatego dysk 4TB. 2TB może się szybko skończyć. RAM - Może warto do 64GB dołożyć? Płyta główna - Obowiązkowo Wi-Fi. Obudowa - Nie wiem dlaczego, ale akwarium mi się podoba.   Jestem w stanie trochę dopłacić jeśli jakiś komponent jest bardziej "przyszłościowy".   Z góry dzięki za wszelką pomoc!
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...