Skocz do zawartości
MasloMlg

Czy po wymianie płyty muszę przeinstalować system?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej w przyszłym tygodniu będę zmieniać płytę główną, procesor oraz pamięć ram. Moje pytanie brzmi czy muszę przeinstalować system po wymianie?

Obecnie posiadam Gigabyte GA-H81M-S2V oraz I3-4130. System to Windows 10 Home.

Planuję wymianę na Z370+i5 8400+8 GB DDR4 (mam okazję kupić od kuzyna za śmieszne pieniądze).

Nie ukrywam, że najlepiej jakby obyło się bez reinstalacji.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W dzisiejszych czasach nie jest to już wymagane, ale zawsze lepiej po wymianie platformy zrobić format żeby pozbyć się starych sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

System wstanie - ogarnij sterowniki i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Ja nie przeinstalowywałem mimo przesiadki z Intel na AMD. Jedynie sterowniki od nowa i wydajność raczej okej jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Insalacja Windy to teraz 15 min i warto to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Popularne aktualnie

• Tematy

• Odpowiedzi

• Widać poprawę https://i.postimg.cc/MqvDX7Yd/1.jpg
    • To jest tylko biedacki Ryzen, trzeba o tym pamiętać. W grach procesorowych i tak będziesz zawsze w tyle za Intelem choćbyś tego Ryzena kręcił na 5GHz. Nadzieja w Ryzenach 4xxx, że znowu wydajność jednordzeniowa skoczy w górę - wtedy będzie można "walczyć" konkurencyjnie dalej z Intelem. Nie wiem po co żeś go obił na 4.1Ghz zamiast trzymać na boost do 4.2Ghz, chyba tylko po to by oszukać swój umysł odnośnie GHz i napięć.  Jeśli już chcesz się bawić to baw się w podkręcanie pamięci RAM, timingów i całej reszty. Liczenie na wzrosty wydajności przez stałe GHz i napięcia Ryzena to tak samo jak moje liczenie na zakup używanego RTX 2070 Super swego czasu.  #pozdrodlakumatych
    • I po co klepiesz te bzdurki jak FIXy wychodza kilka dni po sterach WHQL??? Te twoje tygodnie to kolejne klamstwo pod wlasna odp zeby lepiej brzmialo, kolejny raz dupka mocno piecze  Musisz byc naprawde niezlym fanbojem zby tak bronic AMD i uciekac sie do klamania jak wyzej  albo podawac pierwsze sterowniki do nowej seri gpu jako przyklad.   Czekam co jeszcze wymyslisz    
    • Witam,Jak w temacie - szukam dwóch monitorów do pracy. Głównie w programach autocad, autocad civil 3d, itp - projektowanie dróg, rysunki techniczne, budownictwo .1-szy monitor do komputera nówki, monitor będzie podpinany do karty graficznej nvidia quadro p2200Przyznam się, że przy zestawie polecono mi monitor Philips Monitor 328P6VUBREB 32' VA 4K HDMIx2 DP USB-C 328P6VUBREB/00 ale to była totalna porażka (obraz się zmieniał podczas ruszania głową ) na szczęście sprzęt (monitor) został zwrócony. W porównaniu do della (U2412M) na którym od paru lat pracuję to większa rozdzielczość zrobiła wrażenie.I tak zwracam się z uprzejmą prośbą  o polecenie monitora wstępnie myślałem o przekątnej 27 i rozdzielczości 4k. Będę również wdzięczny za ew. uwagi.2-gi monitor to chciałbym bardziej budżetowy, przez jakiś czas będzie podpięty pod kilkuletnią stacjonarkę z kartą graficzną gigabyte hd 7950 windforce 3x oc (bez oc ), następnie zostanie przerzucony (lub używany na zmianę) na monitor zewnętrzny do laptopa dell inspirion 7559 a tam mamy kartę NVIDIA GeForce GTX 960MZ tego co wyczytałem na różnych forach (oraz tutaj) dobrymi monitorami, do siedzenia przed nimi po kilkanaście godzin dziennie, są eizo i nec i że należy je co jakiś czas kalibrować - najlepiej sprzętowo.Jaki sprzęt i oprogramowanie polecacie do kalibracji ww. monitorów?
    • No właśnie ciężko teraz będzie odróżnić co jest winą sterownika a co sprzętu. Tak jak pisałem tez nie wiadomo czy to co zrobił Asus jest takie super czyli same grupy MLCC. Ceramiczne mają swoje plus jak i minusy (mogą np. rezonować). Każdy się stara analizować sytuację ale producenci się przyznają że spi@# i albo już poprawili albo poprawiają. (EVGA, Zotac). Dowodem są też zdjęcia ze stron i karty wysłane do testerów które mają częściowo inne kondensatory zamontowane (brak ceramicznych same MLCC) oraz to jak wygląda Founder Edition czyli mix polimerowych i MLCC. Problemem mogą być i nawet same zastosowane pojemności i jakość kondensatorów.
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...