Skocz do zawartości
novi

Crucial na micron E-die, poradnik, test 4x8gb, oc z ryzenem 1xxx i 3xxx

Rekomendowane odpowiedzi

Dałem ustawienia jak na załączonym obrazku - V1 - fast. Opóźnienie mam teraz 71ns. :) Nie sprawdzałem jeszcze stabilności. Coś jest nie tak.

post-132628-15739950551141_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź stabilność, ale podejrzewam że jej nie będzie. W takim razie spróbuj trfc podbić na 580 i zobacz. Jak dalej będzie się rozjeżdżać , to timingi z końcówką SCL na 5 i ewentualnie TWR pod 20 . TRCDRD również może wymagać 19stu :).

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek, moje cruciale przeleciały już 100% memtesta na 3600 16-19-16-16-36-56 TRF 560 przy tylko 1.35V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja też siedzę na podobnym przy 1.36V 3733Mhz. Napięcie jakby nic nie daje. Jedynie zmiana CL dla 3600 cl14 = 1.45v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że jest stabilnie, ale i tak wracam do starych ustawień z 3600 i 1.4v. Testowo 1.35 sprawdzę. To chyba wina BIOSu, że zmiana ustawień niewiele daje. TWR i TRCDRD też nic nie daje. Na każdych ustawieniach mam teraz opóźnienie 70.5ns. Odczyt podskoczył trochę, do 53k o ile pamiętam.

 

Mackay22, Wpotrzebie2017 - Wy jakie macie opóźnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tomahawku nie mogłem zejść poniżej 70ns , co bym nie zrobił zawsze było więcej. Warto potestowac jakieś benchmarki/W grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wygląda, że jest stabilnie, ale i tak wracam do starych ustawień z 3600 i 1.4v. Testowo 1.35 sprawdzę. To chyba wina BIOSu, że zmiana ustawień niewiele daje. TWR i TRCDRD też nic nie daje. Na każdych ustawieniach mam teraz opóźnienie 70.5ns. Odczyt podskoczył trochę, do 53k o ile pamiętam.

 

Mackay22, Wpotrzebie2017 - Wy jakie macie opóźnienia?

 

Przy 4200Mhz procku i TRCDRD 19-20 tylko 68-69ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też koło 68 ns, ale wszystkie kolejne timingi na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś propozycje ? kostki dupne bo j-die ... które mają problem z 3600 przy napięciu 1.42v

ps: ogromne podziękowania dla kolegi @novi

 

lYmciXS.png

Edytowane przez adif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TsoToOF.png

 

roznica 130 mhz powoduje takie roznice w wynikach ? ( @Send1N )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TsoToOF.png

 

roznica 130 mhz powoduje takie roznice w wynikach ? ( @Send1N )

W tym przypadku to 267mhz, subtimingi i trfc dużo daje ja zacieśniłem trfc do 528 Taktowanie procesora też obniża latency.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku to 267mhz, subtimingi i trfc dużo daje ja zacieśniłem trfc do 528 Taktowanie procesora też obniża latency.

 

u mnie wszystko wyzej niz 3466 mhz powoduje niestabilnosci :/ bez znaczenia ile papu dam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystko wyzej niz 3466 mhz powoduje niestabilnosci :/ bez znaczenia ile papu dam

Co to dokładnie za pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to dokładnie za pamięci?

polecane kingston predatory 2x8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecane kingston predatory 2x8

Kości MFR więc mają prawo wyżej nie iść, mogłeś kupić po taniości cruciale ballistix, sprawdz jeszcze vddg 0.950v vddp 1v CAD_BUS 24-24-24-24 procODT 40,43,48 (potestuj) SOC 1.1 i coś wyżej niż 3466

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim, którzy mieli problem z OC pamięci i napotykali "ścianę" w postaci latency (niezmienne latency, niezależnie od zmian w timingach), na płytach B450, doradzam aktualizację. Wygląda na to, że problem został rozwiązany i wreszcie będzie można naprawdę coś porządnego ustawić.

 

Miałem stabilne 67,9 latency na 3733 Mhz. Wrzuciłem te same wyniki po aktualizacji BIOS-u do wersji 7B86v1D (miałem BETĘ tej ostatniej wersji) i latency nagle spadło do 66,4, a wyniki w AIDA urealniły się (miałem zawyżone, mimo że miałem BGS Alt i Geardown wyłączone).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam też pobierać zawsze najnowszą wersję aidy, ja miałem do wczoraj wersje 6, pobrałem 6.10 i wyniki są już przy każdym teście takie same nie ma czegoś takiego że ciągle jest jakaś odchyłka, teraz są idealnie powtarzalne.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, pobiore :).

Zauważyłem, że jak fclk nie jest stabilne to l3 cache się rozjezdza przy każdym teście. Tak samo wydajność w geekbenchu czy też r20. 3533mhz cl14 >3733mhz cl14 co jest mocno dziwne . Jako ciekawostkę zaznaczę, że bdie zeszły do 220trfc na 3600mhz w pełni stabilne, spróbuję dziś 180 puścić czy będzie stabilne. Jeśli chodzi o wydajność , to porównalem microny e-die do Samsungow bdie przy 3533mhz , w geekbenchu 8000pkt przebijam bez problemu na 4.1ghz , w r20 20pkt więcej, w apexie praktycznie non stop mam 240fps , a obciążenie grafiki cały czas idzie na czerwono , czyli ponad 90% , na crucialach miałem skoki obciążenia grafiki i spadki fps. Po zmianie egzemplarza cpu , myślę że ta wydajność jeszcze mocno wzrośnie. Akurat bdie do rx5700xt się przyda. Do karty poniżej rtx2060 bdie nie wniosą wzrostu wydajnosci, do mocniejszych kart jakiś procent będzie lepiej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Potwierdzam, zbiłem teraz testowo VDDG do 0.900v i nie dość że latency 74.3 to L3 cache poniżej 500 wszystkie. Co ciekawe Teraz ustawilem VDDG na 1v i L3 cache w normie ale L3 latency 13.3 (zamiast 10.3) i latency 76 (zamiast 66.9) :E u mnie musi być 0.950 i wtedy mam wszystko ok.

 

Edit, sory popieprzyło mi się powyżej 0.950 jest też ok, po prostu gra z microsoft store mi się pobierać zaczyna automatycznie po restarcie pc zapomniałem o tym :lol2: :lol2: do 0.980 jest spoko na 1v już gorsze latency (70) poniżej 0.950 gorsze latency i L3 cache.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej i najszybciej można sprawdzić czy fclk się rozjezdza czy nie po aidzie i testach wydajności. Jak ram jest nie stabilny to w aidzie rozjezdza się l2 cache , na 4.1ghz muszę mieć 766 w pierwszej i 3 kolumnie, jak mam niżej to wiem że są błędy w ramie. Ryzen 3xxx w oc ram jest prosty, najgorzej jest zmieniać przyzwyczajenia:) . Jest parę napięć ale już się jakieś teorie wyrobiły jak nimi manipulować:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie instalujcie, jeśli możecie, najnowszej aktualizacji windowsa 10 do wersji 1909.

Więcej na ten temat napisałem tutaj.

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nie dobrze, właśnie mam 99% a już anulować nie mogę :P .

Zaraz zobaczę co u mnie się dzieje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie caly czas 66.9 latency i tak samo mialem na 1903 także nie ma się czego bać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

66.7ns mam na nowym Windowsie, czyli tyle samo co na 1903 . W menadzerze zadań użycie ramu wzrosło do 15% z 12 na pulpicie , wiec do przełknięcia. Niby fps w grach jest więcej na nowym . W geekbenchu Multi mniej o 17pkt :) . Idę apexa zaraz zobaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...