Skocz do zawartości
novi

Crucial na micron E-die, poradnik, test 4x8gb, oc z ryzenem 1xxx i 3xxx

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jak dawałem główne, to reszta zmieniła się na tą samą wartość co główne TRFC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby był ktoś chętny, to moje tytułowe białe damy są na sprzedaż, bez allegro 360zł + kw , więc w razie zainteresowania można pisać PW :).

Co do trfc ustawiam tylko ręcznie główne, a płyta sama dobiera resztę, i nie są one równe z głównym trfc :).

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak dawałem główne, to reszta zmieniła się na tą samą wartość co główne TRFC.

Bo na B450 tak jest, dlatego ja z kalkulatora ustawiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na B450 tak jest, dlatego ja z kalkulatora ustawiłem

 

Wystarczy zostawić w BIOS ustawienie TRFC/1/2/4 na AUTO i zmiany zrobić tylko w następnych pozycjach: TRFC1, TRFC2, TRFC4. Wskoczą wszystkie wartości tak jak chcemy, żeby były, co potem widać ładnie choćby w Ryzen Master

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nic to nie zmienia, sprawdzałem. Ani odczytu, ani czasu oczekiwania itd.

 

Moje aktualne ustawienia. Może ktoś ustawić toczka w toczkę i sprawdzić latency w aida?

 

e792CHP.png

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie zmienia, sprawdzałem. Ani odczytu, ani czasu oczekiwania itd.

Mówiłem dlatego napisałem że można ustawić ale nic to nie daje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Moje aktualne ustawienia. Może ktoś ustawić toczka w toczkę i sprawdzić latency w aida?

 

e792CHP.png

 

Upuje bo nowa strona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upuje bo nowa strona.

 

Testnięte.

68,0 na moich napięciach (a jak sam wiesz, na moich timingach miałem 67,3). Stabilności nie testowałem, bo chcę jeszcze dzisiaj trochę pograć :P

 

Przy Twoich napięciach zaczynają się problemy i przy napięciu RAM 1,36 komputer mi się wiesza w Windowsie. Przy 1,38 i 1,4 jest już lepiej, ale wyniki w AIDA wskazują, że to za mało, odczytu rzędu 47 k, latency ok 80-90

Dopiero jak dałem swój SOC 1,150 V i napięcie 1,42 V RAM, przy Twoim VDDP i VDDG test wreszcie przeszedł, ale wynik latency to ledwie 68,5

 

Masz lepszego procka niż ja. Dla mnie szczytem jest w ogóle ustabilizować 3733 Mhz przy latency 67,9. W sumie to być może powinienem zejść na 3666 Mhz, ale tam też nie jest łatwo zacieśniać mi timingi, tak by te latency było jakoś szczególnie niskie, a różnica 0,3-0,4 mnie nie zadowala, bo już lepiej chyba siedzieć wówczas na stabilnym 3733 Mhz zamiast na 3666 Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to dziwne, bo ja na Twoich timingach mam bardzo podobne latency, nic to nie zmienia u mnie.

 

A co ciekawe timingi mam bardzo ciasne, a mimo to wysokie opóźnienie, no o co w tym chodzi.

 

Wklepywałem też inne timingi, które podawali inni np.

 

Bez-tytu-u.jpg

 

U kogoś 66ns, u mnie nadal koło 68 się kręci.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj z wyższymi napięciami

 

EDIT: Po prostu procek się Tobie kończy.

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzena 3600 masz po ręcznym OC na 4.2? bo każde 25mhz w aidzie obniża latency.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie bez różnicy czy ręczne o/c na 4.2 czy auto boost, 68ns to granica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz taką samą ścianę, jak ja miałem na tomahawku i ryzenie 3600 , cl14/cl16 nawet o 0.1ns mi się wynik nie zmieniał i był na poziomie 70-71ns. Pierwszy post został zmodyfikowany, został rozpisany mam nadzieję bardziej czytelnie , doszły nowe informacje !

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ja tej granicy nie mam bo mam 3733 CL17-17-21-21-36-56 1T trfc 528 i mam 67ns :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia próba na edie na 3733mhz, VDDG podbiłem do 0.95v i soc do 1.14v , dziwne bo na starszym biosie soc powyżej 1.1v nie bootował windowsa, teraz wstał. Vddg nadal ściana powyżej 1v ;). Idę testować czy sypie . 66.6 ns opóźnienia na tym nastawie co mam. Trzasków dźwięku i innych zajawek brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

VDDG zawsze jest ok 0.040 mniejsze niż SOC. Dlatego jak chcesz VDDG wyżej to musisz SOC pocisnąć wyżej, by był zapas.

 

Ogólnie bardzo dziwne, by powyżej 1.1 SOC nie bootował, bo przecież 1.1 jest na auto.

 

To te timingi co wysyłałeś na PW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że vddg 0.95 bardzo szybko wywaliło mi pc, ustawiłem 0.9v soc 1.14v , pograłem w csa, w apexa i na razie niby jest oki. Ale wieczorem dopiero twardy test. Tak samo jak vddg mi nie bootuje na 1v i wyżej, mimo, że na stock tak mi trzyma ^^ .

Tak to raczej ten profil , bo mam 16.18.16.16.35 czyli tak jak (chyba) podesłałem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja podkręcenie procka zmniejsza opóźnienie (latency), zobaczcie jak to jest na 4GHz :

post-170007-15738358348162_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@novi a ustaw na moment vddg 1 i soc 1.2 - nic się nie stanie, ale zobacz czy odpali.

 

 

@The-Wraith - Bez porównania z Ryzenem 3600. U mnie ustawienie prockan a 3600Mhz daje 70ns, a na 4,2Ghz 68ns...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety taka kombinacja nie wstaje. Bootlop. Resuje bios zworka i spróbuję 0.92 vddg i soc 1.12v , aby zachować zasadę 0.2v różnicy.

Tak to u mnie wygląda :

 

3b0a8d4228eb4c7c.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

0.4 czytałem w poradnikach

 

Jeszcze raz włącze Twoje ustawienia co podesłałeś na priv i wrzucę tutaj.

 

YyqafoJ.png

 

Coś inaczej ustawiłem oprócz rfc 55 zamiast 54 niż u Ciebie novi? 67.7ns

 

i RRD 20 a nie 18, u mnie bez stabilności, ale na 18 uruchomiłem i nie było nic inaczej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm poza cadami , procodt i rat to masz raczej wszystko tak samo. VDDG mam bardzo czułe i ruszenie chociaż +0.01v na nim destabilizuje pc, może zejdę do 0.89v ? Aa i najlepsze, 6pkt mniej w r20 na tych napięciach co zapodałem i procku 4.1ghz, a 4.2ghz, ram tak samo ustawiony tylko o tyle wygrał :).

Ciekawe co mi dadzą b-die w tej sytuacji :)

 

Edit: zbiłem VDDG do 0.89v i -43pkt w cine r20, sprawdzałem 2x . Czyli wychodzi na to, że teraz fclk nie ma stabilności ? Ale skąd resety na 0.92v ? Najwyżej dołożę papu na cpu i potestuję vddg 0.92v.

 

b936794df3e8be9c.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi a ustaw na moment vddg 1 i soc 1.2 - nic się nie stanie, ale zobacz czy odpali.

 

 

@The-Wraith - Bez porównania z Ryzenem 3600. U mnie ustawienie prockan a 3600Mhz daje 70ns, a na 4,2Ghz 68ns...

 

Wniosek? AIDA Kłamie, R5 3600 to znacznie lepszy procesor niż R5 2600 a w Aidzie wyniki... No panowie... Spójrzcie na moje i na swoje. AIDĄ się nie kierujcie, w grach różnicę wam robi 1-2 fps? Ja swoje ramki puściłem na 3600mhz cl16 1.39V(bios) 1.4V daje płyta, bo nie widzę sensu ich woltować na 1.45 by mieć cl14 i niższe timingi itd. (co nie wiele wnosi...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To, że procesor lepszy nie znaczy, że czas dostępu do pamięci jest tak samo szybki. Ogólnie fakt faktem trochę to kombinatoryka, ale lubimy się z tym bawić. Ja tam chciałbym mieć 66ns, jeśli patrzę po ludziach potrafią na Ryzenach 3 mieć nawet 63ns.

 

Novi resety są raczej od za niskiego SOC, przynajmniej u mnie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że procesor lepszy nie znaczy, że czas dostępu do pamięci jest tak samo szybki. Ogólnie fakt faktem trochę to kombinatoryka, ale lubimy się z tym bawić. Ja tam chciałbym mieć 66ns, jeśli patrzę po ludziach potrafią na Ryzenach 3 mieć nawet 63ns.

 

Novi resety są raczej od za niskiego SOC, przynajmniej u mnie.

 

No i według mnie masz lepszy czas dostępu na swoim niż ja na R5 2600, tylko AIDA kłamie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Prawda taka że każdy producent ma swoje lepsze i gorsze sockety, lepsze i gorsze momenty itp. Pamiętam jak miałem asrocki p67 pro 3 i z170 extreme 4. Ale to były mega fajne płyty🙂 ok, może nie były z najnizszej półki cenowej ale super się je użytkowało, a z170 extreme 4 z 6600k podkręconym na 4,5 GHz działa u mnie bezproblemowo od 8,5 roku. Tak więc nie można generalizować że jedna marka jest lepsza od drugiej w każdym sockecie.
    • https://ithardware.pl/aktualnosci/naukowcy_wiedza_jak_wyeliminowac_problem_wypalania_sie_oledow-32278.html
    • Od trzech lat posiadam tablet graficzny  XP-PEN Artist 22R Pro z którym mam spore problemy, bo PC go nie wykrywa - tablet jest podłączony przez USB-C i muszę najpierw odpiąć kabel USB od PC, podłączyć do smartfona, ponownie podpiąć do PC, jest dźwięk, wychodzi komunikat, że system nie rozpoznał sprzętu, muszę jeszcze zmieniać w ustawieniach ekranu z "rozszerz te ekrany" na "Powiel te ekrany" i ponownie na rozszerz i dopiero wtedy działa Teraz chodzi mi o coś innego: korzystam głównie z darmowego programu Krita i jest sporo rysunków, których nie da się kolorować, po prostu cała paleta barw w programie jest szara i nie da się wybrać żadnego koloru, kupiłem sobie w PDF kilkanaście rysunków do pokolorowania i z nimi jest to samo, są to pliki JPG (jpg) i czy można coś zrobić, np. jakoś zmienić typ pliku, żeby Krita go widziała i dało się kolorować?
    • Sprzedać, zażądać okupu, szantażować osoby z wycieku że upubliczni ich choroby np weneryczne (HIV, rzeżączka, kiła itp). Takie dane są bardzo cenne. 
    • Jakby takie szkolenie trwało z 2 tygodnie i by zwalniało mnie ze stosunku pracy z zachowaniem wynagrodzenia, plus miałbym do wyboru kilka terminów, to w sumie chciałbym jechać na takie szkolenie.  Zawsze jakiś nowy experience. Pracownicy ochrony zdrowia mieli takie coś niedawno lub mają cały czas. Znajoma położna była na takim szkoleniu. Nie wiem ile ono trwało, ale chyba dobrze się bawili.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...