Skocz do zawartości
novi

Crucial na micron E-die, poradnik, test 4x8gb, oc z ryzenem 1xxx i 3xxx

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, seba1995x napisał:

Lecimy dalej, 15-20-14 i Trdwr na 9 i ostatnie timmingi na 1. TM5 v3 przechodzi bez problemu, zobaczę jeszcze słynnego BFV.

15-20-14j_qqrpwsa.jpg

Ładnie poszło. Może ktoś rzuci okiem na moje wypociny, grubo się zastanawiam czy warto trzymać takie nastawy na 1.5V DRAM?:

q0oD1HE.png

Edytowane przez 2 Pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up no CL14 przy 3733 na micronach to niezły wyczyn :E nie grzeją ci się te moduły przy 1.5v ? :D czy masz chłodzenie na ramie jakieś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Send1N napisał:

@Up no CL14 przy 3733 na micronach to niezły wyczyn :E nie grzeją ci się te moduły przy 1.5v ? :D czy masz chłodzenie na ramie jakieś ?

Nie mam chłodzenia żadnego na nie ustawione, ale w Ravenie RV02 od dołu 3x 180mm dają taki flow, że mają jak w lodówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz ich temperaturę w grach bo mają dobre 10c więcej niż w testach jak je karta podgrzewa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Send1N napisał:

Sprawdz ich temperaturę w grach bo mają dobre 10c więcej niż w testach jak je karta podgrzewa :)

Ło Panie czym to sprawdzić aby było wiarygodnie? One czujników nie mają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, 2 Pac napisał:

Ło Panie czym to sprawdzić aby było wiarygodnie? One czujników nie mają. 

Kupić pirometr i zrobić pomiar jednego i drugiego modułu z dwóch stron (ten pierszy od strony cpu będzie cieplejszy) u mnie patrioty mają w TM5 na 10 cyklach 37-38c a w grach prawie 50 :) a wiadomo że b-die wytrzymają więcej dlatego twoje przykładowo testy mogą przejść a podczas gry się wykrzaczyć od temperatury

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Send1N napisał:

Kupić pirometr i zrobić pomiar jednego i drugiego modułu z dwóch stron (ten pierszy od strony cpu będzie cieplejszy) u mnie patrioty mają w TM5 na 10 cyklach 37-38c a w grach prawie 50 :) a wiadomo że b-die wytrzymają więcej dlatego twoje przykładowo testy mogą przejść a podczas gry się wykrzaczyć od temperatury

GTA V, Wieśiu 3 przy kilku godzinnej sesji, wszystko git. Po 40 minutach gry w GTA V co prawda sprawdzałem palcem, ale ledwo letni ram był. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm skoro tak to musisz mieć naprawdę dobry przeciąg w budzie bo u większości osób na wszystkim innym niż b-die powyżej 1.45v ram się przegrzewa bez chłodzenia modułów :)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Send1N jakie dajesz napięcie na kości przy ustawieniach z sygnaturki ? [ Pytam bo jutro/pojutrze będę miał dla kolegi B-Die ( Flare X 3200 CL14 ) do "optymalizacji. ]

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym profilu z sygnatury 1.49v ale mam jeszcze dwa inne: 3733 @ 15-15-15-45 trfc 270 1.44v i trzeci 14-15-14 trfc 250 Gear down mode 1.48v, najszybszy jest ten z sygnatury :) te pamięci ogarniają 14-14-14xxx jak masz dobrą sztukę cpu w której kontroler nie ma problemu z trcdrd równym z innymi pierwszymi timingami ogarniają także 3800 cl14 ale u mnie ani kontroler nie pozwala mieć trcdrd 14 ani if nie idzie na 1900mhz aby ram ustawić na 3800 :)

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj posiedziałem trochę nad swoimi Crucialami, ale udało mi się jedynie zacieśnić kilka timingów i zejść z napięcia. No i oczywiście wróciłem do 3800 Mhz CL16. Przy CL15 niestety komp nie wstawał, a nie chciałem luzować nadmiernie innych timingów. Może spróbuję w kolejnych dniach. Na razie skupiłem się na własnych CL16 by wydziergać z nich jak najwięcej i aktualnie przechodzę do testowania stabilności w grach (TestMem5 przeszedł bez błędów w jakieś 42 minuty). 

W każdym razie wynika z tego, ze u mnie muszę mieć TRCDRD = 20. Przy niższym zaczyna sypać błędami. TRFC przy obecnych timingach też niżej niż 580 nie zejdę, chociaż jak będę się bawił na czysto kiedyś tam próbując CL15 kolejny raz, to może przestanę się sugerować obecnymi ustawieniami i wówczas uda się złapać stabilność przy całkiem innych nastawach pozostałych ustawień niż obecnie. Trzeba też napięciami się wówczas pobawić mocniej. Zobaczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że 3600CL14 będzie wydajniejsze w grach od 3800CL15?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takich samych pozostałych subach 3600 cl_14 będzie wydajniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na zen2 :) . Procesor ma najwyższą wydajność, ustawiając najwyżej jak się da FCLK, można to łatwo sprawdzić, chociażby po cinebenchu r20 :) . Na 1900mhz fclk wynik w r20 identyczny na patriotach 4400cl19 dociśniętych do podłogi i na crucialach rev.E . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Tornado3 napisał:

przy takich samych pozostałych subach 3600 cl_14 będzie wydajniejsze

Chyba odwrotnie, 3800C15 przy subach bez zmian będzie szybszy. Ale raczej to by znaczyło, że przy 3600 było luźniej niż by się dało docisnąć.

 

A ponieważ to zen3000 to to co napisał NOVI ma duże znaczenie. InfinitiFabric trzeba cisnąć. Co ciekawe, zen3000 z badziewnym ramem 2133-2400 lepiej idzie z asynchronicznym IF na 1866/1900 zamiast z synchronicznym 1166-1200. Chyba dopiero około 2600-2800MHz na ramie i IF 1300-1400 różnica się zaciera i lepiej trzymać IF synchronicznie. A może to było do IF 1800 nawet. Nie chce mi się szukać testów. W każdym razie szybkie IF to podstawa w zen3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, zostawiam to co na screenie wyżej. Możliwości się skończyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi to 1.5v @2 pac'a na crucialach :D jak to się sprawuje realnie

@Minciu ty też wojna z kimś na forum że tyle minusów ? :D

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.49v bez nadmuchu  w sport lt normalnie latalo xd. A w gamingach 1.44v i klops juz bykł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, novi napisał:

1.49v bez nadmuchu  w sport lt normalnie latalo xd. A w gamingach 1.44v i klops juz bykł

Niby magiczny dopisek gaming a jednak gorsze xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje moduły tych gamingów były czułe na temp, bo radiatory zimne i pluło błędami. A na sportach lt gorące normalnie i 0 błędu :/ . Tak nieraz z ramem bywa. Teraz po 33-35* mam na tridentZ nawet w długiej rozgrywce :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy moim dopieszczeniu timingów (dzięki seba1995x za nastawy, parę rzeczy z nich wziąłem), ostatecznie dla 3800 Mhz CL16 udało się zrobić coś takiego:

7c23qclrbbgn.png

Wygląda na w pełni stabilne. W grach na razie nie wywala (zwłaszcza COD Modern Warfare: Warzone), TestMem5 przeszedł bezbłędnie w 42 minuty. 

Timingi:

 

 

l8n2dfq91oxc.png

 

Aaa, tylko zapomniałem przestawić ramy na 1,4 V po tym moim kombinowaniu. 

Jednak wróciłem do 1,43 V, bo już nie chciało mi się bawić, a przy 1,4 V przy kolejnym przebiegu Testmem5 wyrzuciło jeden błąd. 

Tak jak wspominałem, może spróbuję powalczyć za parę dni o CL15, ale nie jestem dobrej myśli. 

 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, novi napisał:

Moje moduły tych gamingów były czułe na temp, bo radiatory zimne i pluło błędami. A na sportach lt gorące normalnie i 0 błędu :/ . Tak nieraz z ramem bywa. Teraz po 33-35* mam na tridentZ nawet w długiej rozgrywce :). 

Ja na B-Die to nawet 60C miałem i nic ich nie wzrusza przy ustawieniach z sygnatury :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej nie rozwiązałem od 2 tygodni zagadki dlaczego przez cały czas miałem 63ns a teraz od wlasnie około 2tyg mam 65ns na tych samych nastawach, nie ważne czy przywrócę bios do default czy zrobię to zworką czy wczytam od nowa profil itp coś gdzieś psoci ale nie odkryłem co :D ale mnie to zastanawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Send1N napisał:

Ja dalej nie rozwiązałem od 2 tygodni zagadki dlaczego przez cały czas miałem 63ns a teraz od wlasnie około 2tyg mam 65ns na tych samych nastawach, nie ważne czy przywrócę bios do default czy zrobię to zworką czy wczytam od nowa profil itp coś gdzieś psoci ale nie odkryłem co :D ale mnie to zastanawia

Coś blokuje prawidłowe wyniki. Jakieś procesy. Też tak mam. Chyba muszę spróbować odpalić w trybie awaryjnym i wtedy sprawdzić :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...