Skocz do zawartości
kuba7771

[3000zł] Laptop do gier i mediów 15,6''

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję laptopa który będzie mi służył do wszystkiego(pakiet Office, Youtube, filmy, internet, gry). Głównie będę na nim grał w CS:GO i War Thundera(średnie ustawienia by mnie zadowoliły). Do bardziej wymagających gier posiadam PC.

 

Ze specjalnych wymagań zależy mi na dysku SSD(240GB wystarczy), matowej matrycy IPS i podświetlanej klawiaturze. Szukam laptopa bez systemu operacyjnego.

 

Robiłem drobne rozeznanie i rozważam zakup Lenovo Legion Y530 w konfiguracji i5-8300H + GTX 1050 + SSD 240GB. Bardzo podoba mi się jego stylistyka, te podzespoły powinny radzić sobie we wspomnianych we mnie grach, a SSD zapewni szybkie działanie.

 

Za podobne pieniądze mogę też zrezygnować z SSD, a zamiast tego dostać nieco mocniejszego GTX 1050Ti ... Jednak nie wiem czy warto.

 

 

A może jakieś inne propozycje? Dodam, że jedyny sklep jaki wchodzi w grę to morele ponieważ mają opcje wysyłki za granicę(Anglia). Szukałem czegoś w tutejszych sklepach ale ceny są wręcz absurdalne i wysyłka z Polski wyjdzie kilkaset złotych taniej.

 

 

Jestem otwarty również na laptopy oparte o AMD, nie musi być to intel + nvidia.

Edytowane przez kuba7771

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grywasz w CS:GO to nie widzę innej opcji niz:

ASUS TUF Gaming FX505DY R5-3550H/16GB/256 - 2999 zł

a to ze względu na 120Hz matrycę. Procesor to odpowiednik wydajnościowy i5-8300H, grafika to z kolei GTX 1050

Jest 16GB RAM, jest podświetlana klawiatura.

 

No i nie dopłacasz niepotrzebnie za system.

Wysyłka z PL do UK dla mnie to max 10 euro. Jeśli masz kogoś w PL na kogo możesz zamówić przesyłkę to w przypadku zakupu z mojego linka za który dostanę kilka złotych mogę wysłać kuriera DPD który go odbierze od tej osoby i dostarczy do UK :)

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten Ryzen wygeneruje stałe 120 fps.

 

To jak czegoś nie wiesz to się najpierw dowiedz zanim zaczniesz pisać coś o czym nie masz pojęcia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest na mocniejszym GPU. Gość z linku wyżej unika bardziej wymagających rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość z linku wyżej unika bardziej wymagających rzeczy.

 

Widać jak bardzo nie masz zielonego pojęcia o tym co to CS:GO i na jakich ustawieniach się w niego gra. :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać jak bardzo nie masz zielonego pojęcia o tym co to CS:GO i na jakich ustawieniach się w niego gra. :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

Nie wiem czy Stefanowi chodziło o ustawienia kwasny.gif

Dla mnie w tym linku który podałeś to gra chyba jakiś statysta. lol2.gif

 

Do autora, jeżeli będziesz grał również w inne gry to bież Y530 z GTX'em 1050Ti, pamięć i dysk zawsze możesz dołożyć//wymienić, a karty już nie zmienisz.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem model który wybrałeś będzie tutaj odpowiedni

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/256 GTX1050Ti 3199 zł

Najlepiej wybrać konfiguracje z dyskiem SSD PCIe fabrycznym, dodatkowo konfiguracja z GTX1050ti który jest o 20% wydajniejszym, dysk drugi możesz dołożyć zawsze grafiki nie wymienisz.

 

Ewentualna nowość

Lenovo IdeaPad L340-15 i5-9300H/8GB/256 GTX1650 3299 zł

Dopłata jest lecz zyskujesz jeszcze wydajniejszą grafikę względem GTX1050ti oraz nowszy procesor 9 generacji również wydajniejszy od 8 generacji, matryca FULL HD IPS, dysk SSD PCie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem model który wybrałeś będzie tutaj odpowiedni

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/256 GTX1050Ti 3199 zł

Najlepiej wybrać konfiguracje z dyskiem SSD PCIe fabrycznym

a czemu tak? w x komie zwykle taniej o 100 zł wychodzi lapek z dyskiem 1tb i dołożonym 240 ssd niż 256 z fabryki i dołożony 1tb. mogę coś więcej w tym temacie? bo sam chce zrobić myk 1tb + 240 ssd od xkom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu tak? w x komie zwykle taniej o 100 zł wychodzi lapek z dyskiem 1tb i dołożonym 240 ssd niż 256 z fabryki i dołożony 1tb. mogę coś więcej w tym temacie? bo sam chce zrobić myk 1tb + 240 ssd od xkom.

 

Chodzi o to że trudno określić jaki dysk jest włożony przez sklep (jak to mówią "montujemy co jest akurat na stanie"), fabryczny jest łatwiej określić. Oczywiście jeżeli dla kogoś ma znaczenie marka i model dysku. Obecnie nawet najsłabsze dyski nie są aż tak awaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD jest konieczny do szybkiej pracy laptopa. Możesz zrezygnować z SSD kosztem karty 1050Ti, ale w przyszłości warto dokupić SSD i przeinstalować system.

 

ASUS TUF Gaming FX505 R5-3550H/8GB/512/Win10 - 3199zł

Alternatywnie bardzo podobny Asus do powyżej poleconego również z matrycą IPS 120Hz, tylko z kartą graficzną GTX 1050 i pojemniejszym szybkim dyskiem SSD 512GB z zainstalowanym Windowsem 10.

 

ASUS TUF Gaming FX705DY R5-3550H/8GB/512 - 2999zł

Dobrą opcją pod mniej wymagające gry jest też większy FX705DY z podzespołami podobnymi jak mniejszy FX505DY, tylko z większym ekranem o przekątnej 17,3".

 

Ważne jest też co podoba Ci się z wyglądu. Asus FX505 ma też podobnie jak Legion cienkie ramki ekranu i też jest ładny, chociaż jak bardziej podoba Ci się Legion, to też jest to dobry wybór. Klawiatura Asusa ma mniejsze klawisze niż te w Legionie, ale są również bardzo wygodne i idealne pod mniejszą rękę. Legion Y530 jest też w wersji z matrycą 144Hz. Podzespoły w każdym z wymienionych w temacie laptopów ogarną na wysokich 120fps<+ w Cs-Go i podobnie w War Thunderze, tylko pytanie czy pod Cs-Go jest sens pakować 1050Ti do laptopa z matrycą 60Hz.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że trudno określić jaki dysk jest włożony przez sklep (jak to mówią "montujemy co jest akurat na stanie"), fabryczny jest łatwiej określić. Oczywiście jeżeli dla kogoś ma znaczenie marka i model dysku. Obecnie nawet najsłabsze dyski nie są aż tak awaryjne.

przy fabrycznych też w zasadzie nie wiadomo co jest - piszą ssd 256. Np. lenovo y530. ja bym chcial wiedziec co pakuja ale w zadnym wypadku nie wiem.

 

Ps. lepiej dopłacić względem i5-8300h+1050 do i7-8750h + 1050 czy i5 8300h i 1050ti? Zakładając że lapek będzie na dobrych parę lat (pewnie 5 i więcej).

Edytowane przez theOne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze i wszędzie lepszą opcją będzie i5-8300H z GTX 1050 Ti niż i7-8750H z GTX 1050 z prostego powodu - i7 6 rdzeniowy nie będzie się po prostu nudził z GTX 1050. Będzie się też nudził z GTX 1050 Ti a nawet 1060.

A w grach najważniejsza jest wydajność karty graficznej. Jeśli potrzebowałbyś 6 rdzeni to byś o tym wiedział, zastosowania są bardzo specyficzne.

 

Ciekawą propozycją z takim połączeniem może być Acer 7 ale nie ten który zaproponowano Ci wyżej ponieważ jest tam zwykła TNka i było to wyjaśniane z x-komem. Wersja z IPS kosztuje odpowiednio więcej ( i dodatkowo zawiera w sobie system ):

Acer Aspire 7 i5-8300H/8GB/256SSD/Win10 FHD IPS - 3299 zł

 

A jeśli systemu nie potrzebujesz to w podobnej cenie jest laptop z 120Hz matrycą IPS (i oczywiście duetem i5+1050Ti):

ASUS TUF Gaming FX505GE i5-8300H/8GB/256 - 3299 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacać 100 lub 200 zł do 1050 ti? Dopłata uzależniona czy wezme fabryczny dysk 1tb + ssd z xkom (200 zł do ti) lub na odwórt 1tb od xkom (100 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu tak? w x komie zwykle taniej o 100 zł wychodzi lapek z dyskiem 1tb i dołożonym 240 ssd niż 256 z fabryki i dołożony 1tb. mogę coś więcej w tym temacie? bo sam chce zrobić myk 1tb + 240 ssd od xkom.

 

W tym modelu który Ci podałem masz zamontowany dysk SSD fabrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wybrać wersję Y530 z fabrycznie montowanym Samsungiem 256GB na PCIe a jako drugi dysk dokupić SSD 2,5" na Sata i zamontować samemu, gdyż montaż w sklepie jest płatny. Asus którego poleciłem ma fabryczny SSD PCIe 512GB i wolne miejsce na drugi dysk SSD 2,5".

 

Czy dopłata do 1050Ti ma sens zależy od tytułów w jakie masz zamiar grać i tutaj aby odpowiedzieć prosiłbym o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacać 100 lub 200 zł do 1050 ti? Dopłata uzależniona czy wezme fabryczny dysk 1tb + ssd z xkom (200 zł do ti) lub na odwórt 1tb od xkom (100 zł).

 

Moim zdaniem warto, zdecydowanie wydłuża to "żywotność" laptopa jeśli chodzi o wydajność w grach.

Tutaj masz porównanie w grach obydwu kart: Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacać 100 lub 200 zł do 1050 ti? Dopłata uzależniona czy wezme fabryczny dysk 1tb + ssd z xkom (200 zł do ti) lub na odwórt 1tb od xkom (100 zł).

 

Moim zdaniem również warto dołożyć do tego 1050Ti.

W tej wersji:Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/1TB+256 GTX1050Ti za 3299zł

Jest dołożony dysk HDD, a fabryczny jest SSD. Różnica w cenie to te 100zł o których napisałeś. Jeżeli dokupisz dysk oddzielnie i nie będziesz go sam montował to musisz się liczyć jeszcze z opłatą za montaż.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...