Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

 

Szukam nowego telewizora. Generalnie mysle, ze bede go kupowal w sierpniu jak tylko wprowadzimy sie do nowego domu. Odleglosc od tv to jakies 5m dlatego celuje w 75 cali.

 

Raczej nie chcemy przekraczac 7k aczkolwiek mozemy nagiac budzet jak bedzie warto. Zona chce miec na pewno netflixa i to jej jedyne wymagania. Dla mnie wazne aby sport ogladalo sie komfortowo. Nie bedzie podlaczony do zadnej konsoli wiec grania na nim nie bedzie.

 

Generalnie z tego co sie rozgladalem to jakos duzego wyboru nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie ma, dlatego zastanowiłbym się na mniejszym tv + projektor z ekranem

u mnie 92" z takiej odległości to takie rozsądne minimum przy wieczornym seansie serialowo/filmowo/sportowym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy sensowny 75 cali to model 8303: poniżej 7 tys raczej nie uda Ci się kupić nic nowego. Jeśli cena to warunek, z którego nie chcesz rezygnować to celuj w używane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektor odpada, nie nasza bajka. Budzet moge zwiekszyc, 8k robi nam juz jakas roznice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UE75NU71xx najtańszy na jaki będzie dało się patrzeć netflix będzie działał ok ze sportem nie będzie tragedii bo jest dobry upłynniacz ale nie będzie idealnie bo nie ma 120hz.

 

LG 75SK8100PLA ten będzie bardzo dobry do netflixa i sportu (120hz) jedyna wada to matryca IPS wiec przy zgaszonym świetle będzie tragedia

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, ze polecany był mocno SAMSUNG UE75NU8002TXXH ale nie widze bo już w sprzedaży. Te Telewizory wyżej to jest podobna półka?

 

Widzę, że generalnie jest spory przeskok cenowy z 65 na 75 cali ale nie chce brać mniejszego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 5m nawet nie myśl o niczym mniejszym. Też mam 5-5.5m do TV i nawet to 75" to nie jest zbyt dużo, 85-90" byłoby optymalne imo ale już 82" mają zaporowe ceny. Jeśli grania nie będzie to myślę, ze Philips 8303 będzie spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, ze polecany był mocno SAMSUNG UE75NU8002TXXH ale nie widze bo już w sprzedaży. Te Telewizory wyżej to jest podobna półka?

 

Widzę, że generalnie jest spory przeskok cenowy z 65 na 75 cali ale nie chce brać mniejszego :/

2 lata temu był taki przeskok między 55 a 65... teraz się zmniejszył.

Także albo odżałować kasę, albo jeszcze poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś jakiś z modeli zaproponowanych tutaj przez nas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, musze wygospodarowac troche czasu i podjechac do MM. Moze wpadnie mi tez cos innego w oko to bede na pewno Was pytal :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie oglądanie na własne oczy jest najlepszym doradcą. Zwracaj uwagę na wierność obrazu, a nie jego jaskrawość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem w MM, jedyne co stalo w moim budzecie to polecany Philips 75PUS8303 ale za 9k (chociaz na necie do dorwania taniej) oraz Samsung UE75RU7102KXXH za 7k. Generalnie roznicy miedzy nimi nie widzialem ale nie jestem zbyt wybredny. Pokrece sie jeszcze po media expert i rtv euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powystawowy 75" NU7102 możesz dostać dużo poniżej 4000zł. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w rtv euro i media expert, nie mieli w sumie nic ciekawego. Ten Samsung UE75RU7102KXXH kusi cenowo i żonie podoba się bo jest z czarną matową ramką. Philips 75PUS8303 także jest fajną opcją, jest w neonecie za 8199 i dają jeszcze 60zł za każde 500zł wiec cenowo wychodzi spoko. Podstawowe pytanie to jakie są różnice między nimi. Tak dla laika co będzie zwracało moją uwagę bo szczerze mówiąc, nie widzę wielkich różnic w obrazie aczkolwiek wiadomo, że ciężko to porównać w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbije temat, jestem przekonany do Philipsa ale przegladajac aledrogo, trafilem na Samsung QE75Q60RA w cenie 8600. Krotko, warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbije temat, jestem przekonany do Philipsa ale przegladajac aledrogo, trafilem na Samsung QE75Q60RA w cenie 8600. Krotko, warto?

Seria Samsunga na rok 2019 jest dość słaba, gorsza niż rok temu. Jak już jesteś blisko 9 tys to kup Panasonica FX780, w 75 calach jest na VA, powinien mieć bardzo dobre kolory, niezły kontrast dzięki paru strefom, a HDR to okolice 470 nitów.

Samsung Q60 będzie miał gorszy kontrast przez brak stref, gorsze kolory i Szajsungową jakość wykonania :E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoscia wykonania sie nie przejmuje, telewizor bedzie wisial wiec nie bede odczuwal czy to metal czy plastik. Widzialem samsunga na zywo i mi odpowiada, tak jak pilot ktory jest dla mnie zdecydowanie ciekawszy od tego Philipsa. Dzieki za propozycje panasonica ale firma mnie zwyczajnie nie przekonuje.

Rozwazam tylko philipsa 8303 lub tego samsunga q60. Roznica cenowa to jakies 800zl i pytanie czy warto doplacac do samsunga, czy ten caly QLED zrobi mi roznice przy tradycyjnej telewizji + netflix + filmy z pena/dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panas jako jedyny wprowadził certyfikowane profile filmowe, ogólnie 780 to półka wyżej niż philips, czy szajsung klejony na ślinę.

Ale jak ma ładnie świecić jak psu jajca, masz tam walnąć 100% kontrast i kolory to kup najtańsze 75 bo różnicy i tak nie zobaczysz.

Już nawet Sony XE8596 lepiej się prezentuje.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze troche czasu zanim sie wprowadze wiec caly czas szukam. Jest promka w rtv euro na Sony KD-75XF8596, dzisiaj widzialem w MM xg8596 i obraz byl dla mnie bajka, ale kosztuje 10.5k wiec za duzo, ten XF duzo odstaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten Philips 8303 nie będzie złym wyborem. Niezły kontrast, matryca 120 Hz - ogólnie jak na swoją cenę przedstawia się całkiem interesująco. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz sieczke w glowie :E nie wiem czy na sile nie wymyslam. Widzialem na zywo tego Sony Bravia KD-75XG8596 i bardzo mi sie spodobal, do wyrwania za 9.5k na necie ale kompletnie nie wiem czy zauwaze roznice vs ten Philips :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale nie moj budzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez poczatkowy budzet bo widze ze ciagle rosnie bo cos ma lepszego, jesli nie jestes onanista to i cos tanszego da rade, na forum siedzi duzo idealistow ktorzy uwazaja ze 75 cali za 7k zl to za malo, kwestia czy jakosc jest akceptowalna dla Ciebie

 

najlepiej pojechac do takiego MM czy euro rtv agd i poprosic o pokaz TV w troche ciemniejszym miejscu w MM/Saturn jest taka mozliwosc bo maja ta ciemniejsza sale dla muzyki a euro raczej nie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak chyba zrobie, zostane przy tym Philipsie 8303. Polatam na nim z 2-3 lata i mam nadzieje przesiade sie na Oleda ktore do tej pory powinny byc juz chyba w rozsadniejszych pieniadzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...