Skocz do zawartości
SoonTM

Info od X-kom o dostępności 3900x

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyjdzie 3950X i okaże się kupą, ewentualnie drogą i niedostępną kupą to do Ciebie napiszę, o ile jeszcze będziesz go miał. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boję się, że ten 3950x będzie nieopłacalny, cena w okolicy 3 500 zł to może być lekka przesada.

ciekawe za ile ja mógłbym sprzedać swojego miesięcznego 3900x ? Problemy z dostępnością... ceny w okolicach 2700 :) jeszcze może być zarobił a na bank nie stracił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie opłacalny tak samo jak TR do tej pory ale do zadań profesjonalnych-pracy, do gier to nawet R9 3900X nie jest opłacalny...

bo jak ktoś go trzyma w pudle to znaczy że nigdy nie był mu potrzebny

 

generalnie jak ktoś potrzebował tych 12/16 rdzeni to już dawno ma TR

 

@fryy oprogramowanie FOTO/VIDEO jakiego używasz wykorzystuje obecne 12 rdzeni?

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jak ktoś go trzyma w pudle to znaczy że nigdy nie był mu potrzebny

 

1000% racji :) ja go miałem 2 dni w pudle - pt/nd i byłem chory :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jak ktoś go trzyma w pudle to znaczy że nigdy nie był mu potrzebny

To dla zabawy nie można już sobie procesora kupić?

 

Przede wszystkim chciałem go uruchomić na starej płycie Crosshair VI Hero X370, bo dookoła wszędzie ludzie trąbili, że się nie da lub są mega problemy. Nic takiego nie miało miejsca.

 

Później jak odpalił, to przetestowałem sobie wszystko co mnie interesowało, pobiłem parę własnych "życiówek" w benchmarkach i na koniec wróciłem do R7 1700 "bieda edyszyn" za 550zł ;)

 

W sumie to wylądował w pudle przez moje lenistwo, bo nie dokończyłem testów na R7 1700 i musiałem wszystko cofnąć raz jeszcze.

 

Teraz z kolei nie chce mi się znów przekładać R7 1700 na rzecz R9 3900X.

 

Prędzej wolałbym kupić sobie osobną płytę do niego.

 

A przy okazji ciekaw jestem na co będzie stać takiego R9 3950X.

 

Dlatego napisałem tutaj, że jak znajdzie się osoba w potrzebie, to jestem skłonny odstąpić procka.

 

R9 3900X jest szybki, ale nie jest 2x szybszy niż mój R7 1700 @ 4GHz (nawet jeżeli by był, to 550zł x2 = 1100zł, a nie 2300zł)

 

Lubię wymieniać sprzęt jak coś jest co najmniej dwa razy szybsze, a taki 3950X z pewnością będzie ;)

 

 

Takie tam krążące myśli w mojej głowie ;)

 

 

Lubię testować różne sprzęty i nie zapominajmy, że na co dzień nadal siedzę na starym Haswell'u i7-4770K @ 4.5GHz, który do wszystkiego jeszcze wystarcza.

 

 

EDIT:

 

Procka już nie posiadam :)

 

Poszedł jak ciepła bułka, nawet nie zdążyłem się do końca przespać z decyzją :P

Edytowane przez RemiKo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już nigdzie nie ma, nawet tych z zawyżoną ceną. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już nigdzie nie ma, nawet tych z zawyżoną ceną. :lol2:

W Morelach za ponad 3k świat się kończy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha, jak i9 9900k po premierze. Z tym, że pozostałe ryzeny nie szybują w górę jak kiedyś i7 a nawet i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa z tymi prockami w Polsce.. swój 3900x zamówiłem 7 lipca a dostałem 11, pozniej kupiłem drugą sztuke na która czekałem może z tydzień :E

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem 3900x w x-komie za 2300zł, z płatnością przy odbiorze, teraz widzę, że w sklepie podrożało do 2500, czy mogą mi przy odbiorze rzucić tekstem, że mam płacić 2 stówy więcej niż pierwotnie przy zamówieniu? :hmm:

Edytowane przez Rivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem 3900x w x-komie za 2300zł, z płatnością przy odbiorze, teraz widzę, że w sklepie podrożało do 2500, czy mogą mi przy odbiorze rzucić tekstem, że mam płacić 2 stówy więcej niż pierwotnie przy zamówieniu? :hmm:

 

Mogą Ci to chcieć zaproponować :D A jak się nie zgodzisz to najwyżej poczekasz aż do premiery 4000 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś dostał ostatnio 3900x w x-kom ? :D

Dostawa ma być dopiero 1 października (aczkolwiek napisali mi ostatnio maila, że najwcześniej koniec września, więc cholera ich wie).

 

EDIT: Dzisiaj odbierałem inne części w sklepie i powiedzieli mi, że 30 września dostawa.

Edytowane przez Rivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 07.07.2019 w Euro RTV AGD za 2299 pln - czekałem 2 miesiące i dostałem go na początku września za 2299 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem 3900x w x-komie za 2300zł, z płatnością przy odbiorze, teraz widzę, że w sklepie podrożało do 2500, czy mogą mi przy odbiorze rzucić tekstem, że mam płacić 2 stówy więcej niż pierwotnie przy zamówieniu? :hmm:

Nie. A do tego często jest tak, ze warto sprawdzić cenę w dniu odbioru, bo jeśli jest niższa niż w dniu zakupu to Ci też cenę wyrównają do tej obecnej w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. A do tego często jest tak, ze warto sprawdzić cenę w dniu odbioru, bo jeśli jest niższa niż w dniu zakupu to Ci też cenę wyrównają do tej obecnej w sklepie.

 

Nie maja takiego obowiazku. Zawarta zostala umowa cywilno-prawna na okreslony produkt za okreslona kwote. Ewentualna obnizka, to tylko i wylacznie dobra wola sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miała być dostawa, ktoś ma jakiś update?

 

 

5hEkoKc.jpg

 

Dzwoniłem do nich i dowiedziałem się że 21 pazdziernik to nie jest data potwierdzona i mozliwe ze polowa listopada, więc nie wiem ale niezle jajca :E

 

Jak ktoś chce szybko kupić to mam na sprzedaż używkę

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5hEkoKc.jpg

 

Dzwoniłem do nich i dowiedziałem się że 21 pazdziernik to nie jest data potwierdzona i mozliwe ze polowa listopada, więc nie wiem ale niezle jajca :E

 

Jak ktoś chce szybko kupić to mam na sprzedaż używkę

 

Widzę w kilku innych sklepach się pojawiły dostępne (z zabójczą ceną :P ), a tutaj nagle nie ma dostawy? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę w kilku innych sklepach się pojawiły dostępne (z zabójczą ceną :P ), a tutaj nagle nie ma dostawy? :hmm:

 

2899/2999 taniej od ręki nie idzie dostać

 

Niby przyjmują zamówienia za 2499, ale procków nie mają.. to jest zwykłe łapanie sobie klientów z myślą że przyjdą duże dostawy cena spadnie a oni wyjdą jeszcze lepiej na swoje ;)

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby przyjmują zamówienia za 2499, ale procków nie mają.. to jest zwykłe łapanie sobie klientów z myślą że przyjdą duże dostawy cena spadnie a oni wyjdą jeszcze lepiej na swoje ;)

Tymczasem znalazłem sklepy w Hiszpanii i Niemczech, gdzie mają od reki dostępne. I to za 2200-2300zł :lol2: Tylko niestety nie przesyłają do PL...

 

Złożony komp sobie chyba postoi i poczeka na procesor parę miesięcy, masakra.

Edytowane przez Rivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na info z hurtowni. Jeśli też mają obsuwę, to pierniczę ten cyrk i zamawiam 9900K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gadają że Intel ma problemy to AMD też niczemu sobie więc obydwie firmy są w dupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bądźcie dobrej myśli, szanse, że dostaniecie proce w tym roku jednak jakieś są ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...