Forum PCLab.pl: Rozeznanie kwestii głośności PS4 Pro, a terkoczący wiatrak - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (10 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 8
  • 9
  • 10
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Rozeznanie kwestii głośności PS4 Pro, a terkoczący wiatrak Rozeznanie swojej sztuki PS4 Pro Oceń temat: -----

Ankieta: Głośność PS4Pro i terkot jej wentylatora (14 użytkowników głosowało)

Czy Wasza PS4 Pro jest głośna i irytuje Was dźwięk wentylatora?

1. Zdecydowanie tak (4 głosów [28.57%])

Procent głosów: 28.57%

2. Raczej tak (1 głosów [7.14%])

Procent głosów: 7.14%

3. Moja konsola nie jest ani przesadnie głośna, ani też specjalnie cicha (3 głosów [21.43%])

Procent głosów: 21.43%

4. Raczej nie (2 głosów [14.29%])

Procent głosów: 14.29%

5. Nie (0 głosów [0.00%])

Procent głosów: 0.00%

6. Moja konsola jest bardzo cicha i nie słyszę żadnego terkotania (4 głosów [28.57%])

Procent głosów: 28.57%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#181 Użytkownik jest niedostępny   zaodrze244 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 02 Wrzesień 2019 - 18:02

Wentylator który zamontowałem w moim prosiaku nic nie terkocze.

#182 Użytkownik jest niedostępny   Kszyrztow 

• HAWP i RHCP
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2019 - 18:10

Zobacz postIntroverder, o 02 Wrzesień 2019 - 18:53, napisał(a):

I dobrze - przynajmniej 1 na 4 powiedzmy nowe sprzęty w domu może nie ma żadnej usterki czy wady - alleluja, chwalmy Pana :D :D :P.
To co tam teraz terkocze? Pralka? Lodówka? :E

#183 Użytkownik jest niedostępny   Introverder 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2019 - 18:17

Sąsiadka, że mąż na nowe ciuchy jej nie daje, terkocze i terkocze :D :P. Sąsiad się zdenerwował i ją zakneblował i sznurem związał i od teraz jest lepiej. :D Coś tam tylko się odzywa, jak pora karmienia jest, ale za chwilę znowu cichnie.

O ile mi wiadomo to nie wentylator terkotał, a cewki w zasilaczu :P i nie ma sztuki, która by nie terkotała, więc PlayStation jest podobna do kobiety niejako :D.

Ten post był edytowany przez Introverder dnia: 02 Wrzesień 2019 - 18:21

#184 Użytkownik jest niedostępny   Azazell 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 14:29

Zobacz postQrdel, o 02 Wrzesień 2019 - 14:47, napisał(a):

No jak nie ma, w pionie ścianka dolna się nie nagrzewa tak mocno, bo cały czas oddaje ciepło w powietrze.
Niestety, przez prawą kratką wentylacyjną jest mniejszy dopływ chłodnego powietrza, bo konsola ma tam może z 2mm przestrzeni vs nieograniczona ilość przy wersji poziomej.
Ponadto w wersji pionowej fizyka działa tak, że ciepłe powietrze np. z dysku twardego idzie w stronę tunelu od wentylatora, więc teoretycznie jest szybciej wyciągane z obudowy.

W PS4 postawienie konsoli pionowo pogarsza jeszcze termoobieg w środku (wentylator od spodu, ciepłe powietrze i tak idzie w górę obudowy, minimalna przestrzeń na wciąg zimnego z zewnątrz jest jeszcze mniejsza) co ZAWSZE kończy się szybszym wchodzeniem konsoli na wyższe obroty.

Hm teraz od dwóch dni jest jakby ciszej. Może to też jednak ma wpływ temperatura w moim pokoju. A w te upały co narzekałem to grzało ostro. Nadal jest słyszalny bardziej niż mój ps4 ale to już można w sumie normalnie przy tym grać.

Musze sobie kupic nowy stolik RTV a TV będę wieszał. Wtedy pomysle by xboxa postawić.

#185 Użytkownik jest niedostępny   Qrdel 

• LIGHTNING
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 20:06

Zobacz postAzazell, o 05 Wrzesień 2019 - 15:29, napisał(a):

Hm teraz od dwóch dni jest jakby ciszej. Może to też jednak ma wpływ temperatura w moim pokoju. A w te upały co narzekałem to grzało ostro. Nadal jest słyszalny bardziej niż mój ps4 ale to już można w sumie normalnie przy tym grać.

Musze sobie kupic nowy stolik RTV a TV będę wieszał. Wtedy pomysle by xboxa postawić.

Technicznie jest prawie niemożliwe, by XoX był głośniejszy od PS4pro. I nie chodzi mi o to, że się koniecznie upieram przy wiedzy absolutnej, tylko analizując technicznie budowę chłodzenia tu i tu turbinka w XoXie w każdych warunkach powinna pracować ciszej. Jeżeli Twoja jest za głośna to musiał się zrobić filc, albo pasta jest do śmietnika.

Tu masz porównanie z dualshockers:

After that, we tried some games, including Forza Motorsport 7, Rise of the Tomb Raider, and Middle Earth: Shadow of War. For a sizable percentage of the time, the noise levels remained close to idle, but when things start getting hectic and the fan goes up one “step,” we reach 27-28 db on top of the unit, and 32-33 db right behind the vents.

In our experience with several of the games, there were occasional situations in which the fan stepped up one further gear, pushing up to 33 db on top of the unit, and 36-38 db behind the vents.

In comparison, our PS4 Pro in similar conditions produces between 24 db when idle (29 behind the vent) and 36 db when under heavy load (almost 49-50 behind the vent).

Ten post był edytowany przez Qrdel dnia: 05 Wrzesień 2019 - 20:10

#186 Użytkownik jest niedostępny   Azazell 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 20:27

Zobacz postQrdel, o 05 Wrzesień 2019 - 21:06, napisał(a):

Technicznie jest prawie niemożliwe, by XoX był głośniejszy od PS4pro. I nie chodzi mi o to, że się koniecznie upieram przy wiedzy absolutnej, tylko analizując technicznie budowę chłodzenia tu i tu turbinka w XoXie w każdych warunkach powinna pracować ciszej. Jeżeli Twoja jest za głośna to musiał się zrobić filc, albo pasta jest do śmietnika.

SPecjalnie dzisiaj pojechałem do znajomego bo jego sąsiad ma xboxa. Pozwolił mi wejść i potestować. Włączył Metro i hm jest tak samo :> Dla nich ta konsola cicho pracuje.. A ja jednak troszke ja tam słysze.. Dziwne to. Chyba jednak na razie nie odsyłam do MS.. Bo skoro u nich podobnie (identycznie) to ja już nie wiem może ze mną jest coś nie tak :>..

Poprosilem ojca by usiadł i posłuchał. Mówi, że nic nie słyszy i że mam się leczyć ;P.

Dzisiaj jeszcze przed kolacją specjalnie włączyłem PS4 i Xboxa.. Równocześnie na nich puściłem tę samą grę Devil My Cry 5. Bo akurat ona jest w game pass za darmo a na ps4 dostepne demo.. I co wyszło? Xbox głośniejszy. .. Postaram się na dniach zrobić test wideo.. I zobaczysz ;).. Tylko czy nagranie ze smartfona pokaże różnice? Może Ipadem spróbuje..

#187 Użytkownik jest niedostępny   Gonzo3211 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 20:59

Zobacz postAzazell, o 05 Wrzesień 2019 - 21:27, napisał(a):

i że mam się leczyć ;P.

A więc wszyscy się zgadzamy :E

#188 Użytkownik jest niedostępny   Qrdel 

• LIGHTNING
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 21:00

W DMC5

zacznijmy od tego

Reconstruction techniques are also used on PS4 Pro and Xbox One X, delivering 1800p and 2160p respectively

ergo, marne porównanie, bo klocek wyciąga większą rozdzielczość = większe obciążenie na konsoli.

Po drugie, jak Ci dwie osoby mówią żebyś się leczył, to posłuchaj :> Tak jak pisałem, fizycznie niemożliwe jest żeby sprawny XoX emitował więcej dB niż PS4 Pro, ze względu na budowę chłodzenia. Porównanie możesz robić stawiając konsolę w dokładnie tym samym miejscu i odpalając identyczne obciążenie, a i tak nie będzie to miarodajne, bo XoX jest mocniejszy więc teoretycznie może mieć zapas mocy i nie dociążać się na maxa.

Wszelkie porównania na 'oko' są mega subiektywne. U Ciebie szczególnie, bo prócz rewizji 72xx nie widzisz nic i ewidentnie dla Ciebie to jest ideał sprzętu. Nawet więc gdyby XoX był zupełnie niesłyszalny to i tak byś słyszał a) cewki b)terkot c)chrobotanie dysku etc. :E

Ten post był edytowany przez Qrdel dnia: 05 Wrzesień 2019 - 21:00

#189 Użytkownik jest niedostępny   Azazell 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 21:15

Zacząłem googlować wpisując „xbox one x głośny” i faktycznie nie jestem tu osamotniony. .. na forum xboxfoorum.pl jest sporo zgłoszeń odnośnie pracy XoX. No tego się nie spodziewałem.. bo w zasadzie nigdy się tą sprawą nie interesowałem.. wkleiłbym znalezione wyniki ale boje się że złamie regulamin podając strony

Devil my cry 5 to jedno.. odpałałem na ps4 gry działające natywnie w 4k..

Ten post był edytowany przez Azazell dnia: 05 Wrzesień 2019 - 21:18

#190 Użytkownik jest niedostępny   Qrdel 

• LIGHTNING
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 21:19

Weź mnie nie rozśmieszaj :E po wpisaniu Twojej magicznej frazy dwa pierwsze, najczęściej odwiedzane linki dotyczą impulsowego załączania pracy wentylatora - coś o czym była rozmowa zaraz po premierze konsoli i po którejś łatce od M$ 'problem' praktycznie nie występuje. Mój XoX miał takie właśnie objawy prosto z pudełka i wyleczył się z nich dobre 2 lata temu. :E

Nie twierdzę przy tym, że nie trafiają się felerne sztuki - takich parę było, szczególnie z partii Scorpio edition. Niemniej, zostały już dawno RMAowane :P

Devil my cry 5 to jedno.. odpałałem na ps4 gry działające natywnie w 4k..

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Miarodajny test opiera się na tej samej próbce w tych samych warunkach :E Przecież nawet odpalając GOWa vs Gears 4 masz bzdury a nie porównanie, bo GOW leci w szachownicy na ps4pro, a Gears 4 w natywnym 4k :o

Ten post był edytowany przez Qrdel dnia: 05 Wrzesień 2019 - 21:21

#191 Użytkownik jest niedostępny   Azazell 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 21:36

Ja się ośmieszam? Widocznie nie umiesz korzystać z wyszukiwarki. To może to ci pomoże wpisując po angielsku "xbox one x noise" i tu masz jeszcze więcej wyników. W dodatku ustaw zakres czasu "ostatni rok".

Więc nie wiem czy sobie robisz ze mnie jaja albo tak nadmiernie bronisz tej swojej konsolki niczym fanboy :). I to w dodatku jak widać nie słusznie.

I nie pisz mi tu o działaniu gier w różnych rozdzielczościach. Bo to ma się nijak do rzeczywistości. Odpalam nawet na Xboxie one X - staruszkiego Mass Effecta 1. On działa mi w Upscalingu 2160. I konsola jest głośniejsza niż PS4 7216b, na którym odpalam dużo bardziej wymagające gry pokroju Spiderman..

Ja już przestaje z tobą dyskutować bo skoro dla ciebie xbox jest produktem idealnym i jesteś zaślepiony na wszystkie jego wady to nie mamy o czym rozmawiać ;). Swoją drogą nie sądziłem, że jesteś takim fanboyem xboxa :).

#192 Użytkownik jest niedostępny   Gonzo3211 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 21:55

Dodaj obrazek

#193 Użytkownik jest niedostępny   Qrdel 

• LIGHTNING
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 22:06

Zobacz postAzazell, o 05 Wrzesień 2019 - 22:36, napisał(a):

Ja się ośmieszam? Widocznie nie umiesz korzystać z wyszukiwarki. To może to ci pomoże wpisując po angielsku "xbox one x noise" i tu masz jeszcze więcej wyników. W dodatku ustaw zakres czasu "ostatni rok".

Więc nie wiem czy sobie robisz ze mnie jaja albo tak nadmiernie bronisz tej swojej konsolki niczym fanboy :). I to w dodatku jak widać nie słusznie.

I nie pisz mi tu o działaniu gier w różnych rozdzielczościach. Bo to ma się nijak do rzeczywistości. Odpalam nawet na Xboxie one X - staruszkiego Mass Effecta 1. On działa mi w Upscalingu 2160. I konsola jest głośniejsza niż PS4 7216b, na którym odpalam dużo bardziej wymagające gry pokroju Spiderman..

Ja już przestaje z tobą dyskutować bo skoro dla ciebie xbox jest produktem idealnym i jesteś zaślepiony na wszystkie jego wady to nie mamy o czym rozmawiać ;). Swoją drogą nie sądziłem, że jesteś takim fanboyem xboxa :).

łojezusie :E jaka z Tobą jest ciężka dyskusja. Nawet jakby człowiek chciał normalnie, to się nie da. Bo nie daj Bóg ktoś poda konkretny kontargument i od razu się odpala piaskownica :>. Nie pisałeś nic o wersji angielskiej, napisałeś wyraźnie xbox one x głośny - to sprawdziłem i do tego się odniosłem. Przykro mi bardzo, że to Ty przestrzeliłeś temat.

Fora anglojęzyczne? No pewnie, tylko jak poczytasz głębiej niż tylko nagłówki to się okaże, że te głośne to wadliwe i poszły na RMA. Zdarza się. Nikt tutaj w to nie wątpi (prócz Ciebie).

Będę pisał o działaniu gier, bo mam do czynienia z troglodytą, który porównuje ME1 do Spidermana i oczekuje miarodajnych wyników :E Sorry, ale to się aż prosi o komentarz. Napiszę Ci po raz trzeci, że nie ma co porównywać w warunkach domowych pracy obu konsol, bo nie masz do tego warunków. Ani pomiarowych, ani syntetycznych, w sumie żadnych. To co odczuwasz to subiektywne doznania są, i jak Twoim zdaniem XoX jest głośniejszy, to masz wadliwą sztukę albo brud kiłę i mogiłę w środku.

I przestań już robić z siebie ofiarę, bo z każdej normalnej rozmowy robi się przez Ciebie cyrk na kółkach.

Ja już przestaje z tobą dyskutować bo skoro dla ciebie xbox jest produktem idealnym i jesteś zaślepiony na wszystkie jego wady to nie mamy o czym rozmawiać

Akurat kultura pracy w XoXach jest jedną z największych ZALET tego sprzętu.

Ten post był edytowany przez Qrdel dnia: 05 Wrzesień 2019 - 22:08

#194 Użytkownik jest niedostępny   Kszyrztow 

• HAWP i RHCP
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 22:47

Zaczyna się, ciągle to samo :lol2:

#195 Użytkownik jest niedostępny   Azazell 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 23:36

Niestety :cool:

#196 Użytkownik jest niedostępny   Gonzo3211 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Wrzesień 2019 - 08:25

Qrdelowi nie przetłumaczysz, jak grochem o ścianę.
Spoiler

• (10 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 8
  • 9
  • 10