Skocz do zawartości
Introverder

Rozeznanie kwestii głośności PS4 Pro, a terkoczący wiatrak

Głośność PS4Pro i terkot jej wentylatora  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Wasza PS4 Pro jest głośna i irytuje Was dźwięk wentylatora?

    • Zdecydowanie tak
      8
    • Raczej tak
      1
    • Moja konsola nie jest ani przesadnie głośna, ani też specjalnie cicha
      5
    • Raczej nie
      2
    • Nie
      2
    • Moja konsola jest bardzo cicha i nie słyszę żadnego terkotania
      6


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu premiery było całkiem sporo tytułów z łatką pro, w tym Last of Us czy Uncharted 4, Infamousy, Ratchet. Ja akurat wtedy ogrywałem Ratcheta i Last of Us i w tych grach najbardziej to było słyszalne.

Tutaj lista tytułów z łatką pro dostępnych na premierę konsoli.

 

https://www.eurogamer.net/articles/2016-11-03-the-big-list-of-ps4-pro-enhanced-launch-games

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Dzięki Azazell, to może spróbuję tą drogą. Ważne czy to nie pozbawia ew. prawa do zwrotu, mi się wydaje, że nie, tyle, że czas na zwrot płynie jak rozumiem od zakupu 1-ej sztuki jak rozumiem, więc w pewnym momencie, jak wymiany nic nie dają to trzeba dać na zwrot póki nie minęło 14 dni przysługujące na zwrot od chwili zakupu 1-ej sztuki.

 

 

Każdy produkt zakupiony w necie możesz zwrócić bez gadania do 14 dni. więc spoko.

 

O tamtej to oglądałem tego typu materiały:

 

 

 

 

Nie bierz pod uwagę tych materiałów. Pamietaj ze cięzko jest porównać te dźwieki z filmów do twojej prawdziwej konsoli stojacej metr od ciebie.. To zupelnie inne poziomy dB.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipsy tu za mało. Dajcie 0.7 dobrej whiskey. Brakuję mi tu jeszcze tylko Hashiego :E Hashi wiem, że przeglądasz forum, wróć do nas :lol2:

Oj, chyba nie przegląda. Odnalazłem go później na benchmarku ale tam też chyba po bananie się zniechęcił i na psn jak pisaliśmy to powiedział że się już nie udziela.

Kto tam wie.

Ponownie, nigdy nie napisałem że XoX czy XoS są bezbłędne - ALE w porównaniu do PS4 pro to są faktycznie sprzęty premium.

Przyznam że tęskno mi za XOS właśnie jak sobie wspomnę tą solidną obudowę, cichy też był, no i ten game pass.

Ciekawe co rzucą w tym roku na black friday, chociaż jak nowa gen za rok to w tą już nie będę wchodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipsy tu za mało. Dajcie 0.7 dobrej whiskey. Brakuję mi tu jeszcze tylko Hashiego :E Hashi wiem, że przeglądasz forum, wróć do nas :lol2:

Ooo, Hashi. Ten gość to był dopiero ancymon :E:lol2:

 

Są zwroty 14 dniowe więc to nie problem teraz. Można wymieniać do ciszy.

Nie no, jasne, bo każdy ma tyle wolnego czasu aby wymieniać sobie konsolę po dwadzieścia razy z nadzieją, że mu się trafi normalna sztuka. Ta...

 

Ogólnie jak tak czytam to są po prostu jaja, jak ludzie wymieniają sprzęt po dwa czy tam nawet trzy razy, aż im się w końcu trafi cichy egzemplarz, który nie jest wyjcem. To nie jest normalne i tylko pokazuje jakim bublem jest Pro. XOX pod względem jakości wykonania to jest zupełnie inna liga, jakieś dwie klasy wyżej niż PS4 Pro. W takich chwilach to się cieszę, że mam starą "czwórkę" pod TV i nie dałem się skroić Sony :E Kij im w nos.

 

PS

PlayStation Classic też im "średnio" wyszło, ciekawe czy ten trend się przeniesie na PS5 :E

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co mają w danej chwili więcej kasiory mogą wpaść nawet na pomysł - a co tam wezmę 10 sztuk, zostawię se jedną co terkoce se mniej :P, a reszta niech idzie z powrotem w obieg :D.

 

Akcja pod hasłem 1-a z 10-ciu :D.

 

A jaka oszczędność czasu :P.

 

No bo umówmy się te konsole muszą wracać do obiegu, bo chyba za duża skala zwrotów.. i ludzie przebierają jak warzywa na bazarku te konsole i się temu nie dziwię. Niektóre może miały już kilku właścicieli :D.

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co mają w danej chwili więcej kasiory mogą wpaść nawet na pomysł - a co tam wezmę 10 sztuk, zostawię se jedną co terkoce se mniej :P, a reszta niech idzie z powrotem w obieg :D.

 

Akcja pod hasłem 1-a z 10-ciu :D.

 

A jaka oszczędność czasu :P.

Śmieszne to. I zarazem smutne.

 

:E

No bo umówmy się te konsole muszą wracać do obiegu, bo chyba za duża skala zwrotów.. i ludzie przebierają jak warzywa na bazarku te konsole i się temu nie dziwię. Niektóre może miały już kilku właścicieli :D.

A to już jest ohydne. Fuj :E Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chryste, a moja nie piszczy, nie terkocze i jak nie ma +30 w pokoju nawet się zbytnio wentyl nie rozkręca.

 

37ihki.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że duży wpływ na to jak działa konkretny model ma też glut pod IHSem, coś czego nie da się naprawić poprzez pastowanie czy wymianę radiatora niestety. Spotykam się z takimi sztukami też. Nawet jeżeli wymienisz w nich pastę to po kilku godzinach intensywnego wygrzewania sytuacja wraca do 'normy'.

Edytowane przez Qrdel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie wiem, ale jak jest płytka to ona musi się czymś stykać z rdzeniami pod spodem...

Faktycznie, prosiak może mieć jak ps4 zwykłego luta.

Edytowane przez Qrdel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie wiem, ale jak jest płytka to ona musi się czymś stykać z rdzeniami pod spodem...

Faktycznie, prosiak może mieć jak ps4 zwykłego luta.

ani jeden ani drugi nie ma rozpraszacza. Jednak wystarczy, że pasta się niefortunnie rozprowadziła albo jest nie wystarczający docisk ewentualnie podstawa chłodziwa jest nierówna, co też może wpływać na docisk i już mamy lipę jeśli idzie o transfer ciepła od rdzenia, a soft zaczyna nam podkręcać wentyl aby skompensować za wzrost temperatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie z dociskiem najwięcej chyba eksperymentowałem. Sony zostosowało jakiś taki dziwny docisk, który pod wpływem temperatury się deformował i poddawał przy mocnym dokręceniu. Dokręc zbyt słabo i jest suszara nawet w menu. W starych fatach np. jedyny sposób na zmniejszenie głośności to absolutnie MINIMALNA ilość pasty i podłożenie pod docisk np groszówki. Wtedy faktycznie konsola pracuje relatywnie normalnie. W prosiaku jest szerszy problem, szczególnie w starszych rewizjach, ze względu na bardzo gorący zasilacz w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z głośności swojego fata na ogół jestem zadowolony. Miewa momenty że rozkręca się do maksimum "bez powodu", ale to jak widać mają wszystkie. Ostatnio zdarzało się to w lobby w u4 mp, a podczas gry cicho.

W pokoju mam problem z pogłosem i zawsze mi się wydawała słyszalna, za to jak wziąłem ją do rodziny na święta, to siedziałem obok niej, gra odpalona, ja zajęty rozmową i w ogóle zapomniałem że pracuje.

Rewizja lekko poprawiona 11xx, wentylator nideca, pasta gelid, jeszcze dokupione termopady leżą od roku, ale poleżą pewnie jeszcze do przyszłego bo rozkręcać tej tandety na razie mi się nie chce, a w tym roku i tak nie była często używana.

Dopiero na jesień/zimę myślę nad jakimś maratonem :D. Jak tak się wygłodnieje, to może lepiej będą smakować gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych konsolach to problemem jest wujowa pasta, która kamienieje i potem wyje wentylator jak pojebany. Tak samo miałem w ps3 ss, nie ruszana od nowości, pasta kamień. A poprzedni właściciel trochę tam na niej grał bo nie miał innego sprzętu do grania. Nawet z wyrabanym wentylem po samej zmianie pasty różnica była ogromna, wentylator zaczął o połowę ciszej chodzić.

 

Ja się do prosiaka w końcu dobiorę i się przekonam osobiście co tam z tej pasty po 2 latach okazjonalnego używania zostało.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze czy są w ogóle ciche sztuki PS4 Pro i bez żadnego terkotu, bo na razie to słyszy się o nich bardziej jak o "białych krukach", a czyta się gł o tym, że ktoś miał 8 sztuk np. i każda mu terkotała mniej lub bardziej.. Czasem wygląda to na po prostu niezłego farta, że ktoś ma relatywnie ciche PS4 Pro :P;). Zresztą czyta się o tym, że to przez kiepskiej jakości zasilacz.. A skoro jest ciągle jak rozumiem ten sam pakowany, więc problem jest powszechny i to terkotanie cewek. Chyba, że zmienili zasilacz, bo aż tak się nie wgryzałem.

 

Krzysztofie czemu obrzydliwe? Nie zamierzam - przynajmniej ja :) - nic tam wsadzać do tych konsol :D (no dobra płyty :), ale płyt nie liczę :P), a nie przypuszczam by poprzedni właściciele byli aż tak napaleni na PS4 by robić z nią dziwne rzeczy i pastować konsole dziwnymi substacjami :D. Niemniej wiadomo, że nikt nie chce specjalnie sztuki śmiganej przez iluś kolesi przez ileś tam czasu (bez skojarzeń proszę).

 

Co ciekawe ceny na PS4 Pro jeszcze "piękniejsze". Chciałbym by Sony dostało trochę po dupie/po kieszeni za fuszerkę zw. z PS4 Pro. Wtedy może by się bardziej przykładali do jakości swoich produktów. Tym niemniej gry to jest to co przyciąga najb. bo w końcu mówimy o sprzęcie do grania nie? :P, a tutaj jest w co grać na Playaku i dopóki nie zaczną może padać Playaki na masową skalę to pewnie będzie jak jest..

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie z dociskiem najwięcej chyba eksperymentowałem. Sony zostosowało jakiś taki dziwny docisk, który pod wpływem temperatury się deformował i poddawał przy mocnym dokręceniu. Dokręc zbyt słabo i jest suszara nawet w menu. W starych fatach np. jedyny sposób na zmniejszenie głośności to absolutnie MINIMALNA ilość pasty i podłożenie pod docisk np groszówki. Wtedy faktycznie konsola pracuje relatywnie normalnie. W prosiaku jest szerszy problem, szczególnie w starszych rewizjach, ze względu na bardzo gorący zasilacz w stresie.

No niestety to jak zaprojektowany jest chłodzenie w playu to wiele rzeczy może pójść nie tak własnie pierwszy raz puściłem sobie filmik z rozbiórki prosiaków z różnych rewizji i no powiem tak patrząc na to zalecam gęstą pastę :E Nie miałem tego w rękach ale jest miedziana podstawa zintegrowana z HP + dodatkowa alu płyta w której jest on obsadzony. Wystarczy, że trafisz na podstawę która jest delikatnie krzywa i bez gęstej pasty jesteś w czarnej dupie, bo styku nie będzie chyba, że zwiększysz docisk który to zniweluje ale w tym wypadku spowodujesz nienaturalny nacisk na apu i płytę i w końcu luty pękną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy terkot wskazuje, że taki zasilacz może szybciej/szybko pójść się dyndać?

 

 

No i czy w ogóle w PS4 Pro da się wpasować np. lepszy zasilacz, bo ten co jest jakby co podobno jest kiepski, zresztą za 150 zł, a tyle chyba kosztuje ten w PS4 to nie można raczej spodziewać się cudu. Bo po tyle widziałem z PS4 lub PS4 Pro zasilacze. Bo są filmiki, jak komuś się zwalił i wymieniał na nowy.

 

 

A pojawiają się i inne przypadłości:

 

https://www.youtube.com/watch?v=skz7d0LVmyE

 

 

Poradnik jak zmienić zasilacz:

 

 

 

Co gorsza dużo daje do myślenia odnośnie tego terkotu ten materiał:

 

 

 

koleś miał cichą konsolę przez 9 miesięcy, aż się pojawiło terkotanie :( :(.

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś porównać głośność PS4 Pro do boxowego chłodzenia ryzenów? Tego słabszego, które mam na swoim ryzenie 2600.

 

W sumie sam znalazłem:

"A jeśli ktoś z kolei jest fanem cyferek – test God of Wara pokazywał, że największy hałas premierowych modeli PS4 Pro sięgał od 50 do 55 decybeli. W przypadku CUH-7200 jest to już 44-48 decybeli."

 

Wraith Stealth osiąga okolice 42 db i więcej, więc rzeczywiście te PS4 nie takie ciche.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty na serio nie masz innych problemów? Konsola to jest sprzęt do zapewnienia rozrywki a nie bólu głowy. Terkocze oddaj na gwarancji, zepsuje się oddasz ją na gwarancji. Sprzedali tego dziadostwa 100mln sztuk czy każda padła? Albo coś się z nią stało nie tak?

 

Weź lepiej pomyśl w co by tutaj zagrać a nie czy terkocze, czy zasilacz, a może dysk?

 

No chyba że to jest inwestycja Twojego życia, z kasiorki naskladanej z 500+...

 

Te kosnole walają się po sklepach, walają się po magazynach i działają.

 

Po co to roztrząsać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fata, wymieniłem pastę, postawiłem na nóżkach i jest bezgłośny (już ze 2 lata). Myślałem o wymianie na pro, ale przez to wycie to mi się odechciewa. Gram głównie w nocy, w sypialni, obok żony:) Co za porażka. Chyba xboxa kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś porównać głośność PS4 Pro do boxowego chłodzenia ryzenów? Tego słabszego, które mam na swoim ryzenie 2600.

 

W sumie sam znalazłem:

"A jeśli ktoś z kolei jest fanem cyferek – test God of Wara pokazywał, że największy hałas premierowych modeli PS4 Pro sięgał od 50 do 55 decybeli. W przypadku CUH-7200 jest to już 44-48 decybeli."

 

Wraith Stealth osiąga okolice 42 db i więcej, więc rzeczywiście te PS4 nie takie ciche.

No i tak by to mniej więcej wyglądało około 48 db god of war wkręca na mapie. Podczas gry to będzie bardziej 40 db ze skokami do 44 db.

 

@bazyl74 jak masz zwykłe ps4 to tak naprawdę nie wiem czy jest sens wymieniać. Znowu ja np. nic o tych akcjach nie wiedziałem :E kupiłem i wszystko jest ok, a raczej za szumem nie przepadam.

 

Swoją drogą można zacząć siać teorię spiskową, że... konsole z promo są gorszego sortu :E Ja mam taką z półki bo transport na premierę DG w promo nie dojechał i wysępiłem od gościa grę z magazynu i mi złożył zestaw w cenie promo. To jedyne sensowne wytłumaczenie biorąc pod uwagę bogaty content na YT z żółtymi napisami :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewysta!, ewysta!, łocyngap?!, łocyngap?!. :D Let's go round :D:P.

 

Te liczby nie wiem czy dużo mówią, bo jęk kobiety nawet o wyższym decybelarzu może być przyjemny dla ucha, a kosiarki za oknem mniej :D. Powinno się jeszcze dodawać przyjemność danego dźwięku dla ostatecznego odbioru i stosować pewien przelicznik :D. Np. głos polityków których nie lubimy i przelicznik x10 lub 100 np. :D. Terkot konsoli to już uznaniowo tak samo jak sądzę :D:P.

 

Panowie poważnie podchodzą do rzeczy siedzą a miernik decybeli ustawiony gdzieś na podołku ew. na ścianie :D. Jak to mawiał mój wujek: "Nie ma to tamto" :D. A ja tu taki nieprzygotowany :D.

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wzorcowane uszy po około 2 lata siedzenia z sonometrem przy laptopach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ty na serio nie masz innych problemów? Konsola to jest sprzęt do zapewnienia rozrywki a nie bólu głowy. Terkocze oddaj na gwarancji, zepsuje się oddasz ją na gwarancji. Sprzedali tego dziadostwa 100mln sztuk czy każda padła? Albo coś się z nią stało nie tak?

 

Weź lepiej pomyśl w co by tutaj zagrać a nie czy terkocze, czy zasilacz, a może dysk?

 

No chyba że to jest inwestycja Twojego życia, z kasiorki naskladanej z 500+...

 

Te kosnole walają się po sklepach, walają się po magazynach i działają.

 

Po co to roztrząsać?

 

No własnie niektórzy niepotrzebnie wywołują g...burze. Wystarczy przejrzeć wszystkie tu posty w tym wątku i idzie po prostu zwariować. Niektózy narzekają na moduły WiFi, na hałas itp. Skoro sprzedali tyle sztuk to na bank muszą się trafić wadliwe modele. To jest oczuywiste.. Zawsze tak było i będzie przy masowej produkcji sprzętu..

 

Ewysta!, ewysta!, łocyngap?!, łocyngap?!. :D Let's go round :D:P.

 

Te liczby nie wiem czy dużo mówią, bo jęk kobiety nawet o wyższym decybelarzu może być przyjemny dla ucha, a kosiarki za oknem mniej :D. Powinno się jeszcze dodawać przyjemność danego dźwięku dla ostatecznego odbioru i stosować pewien przelicznik :D. Np. głos polityków których nie lubimy i przelicznik x10 lub 100 np. :D. Terkot konsoli to już uznaniowo tak samo jak sądzę :D:P.

 

Panowie poważnie podchodzą do rzeczy siedzą a miernik decybeli ustawiony gdzieś na podołku ew. na ścianie :D. Jak to mawiał mój wujek: "Nie ma to tamto" :D. A ja tu taki nieprzygotowany :D.

 

Musisz sie ogarnąć bo zwariujesz od tej konsoli :). Ja około miesiąca temu mierzyłem miernikiem poziom dB.. i xbox był cichszy zaledwie o 4 dB, przy stresie. Włączyłem na swojej ps4 GoW a na Xbox inną wymagajacą grę. Więc nie jest tak zle.. Ale ogólnie trzeeba uznać, że Xbox jest dużo lepiej wykonany jesli chodzi o obudowe.. No ale nie kupuje sie konsoli dla obudowy ale dla gier .. czyli to co najważniejsze :), więc PS4 nadal był i będzie górą.

 

Introverder --> a możesz zrobic fotki gdzie trzymasz konsole? Jakie masz warunki? + ile masz stopni w pokoju? Może też postaw ps4 na nóżkach. Np takie co przyczepiasz do krzesł by nie rysowało podłogi.. Takie przylepce są najlepsze bo niwelują hałas np zwłaszcza jak masz drewniany blat..

 

Jak brałem 1 model 7216b to piszczały cewki jak grałem w demo Devil May Cry 5.. Siedząc 1,5-2m było to jednak slyszalne.. Zwłaszcza gdy dzwiek z soundbar ustawiłem na sredni poziom głośności.. Stwierdziłem ze mi to za głośne.. Oddałem przyjeli. Drugi model również był jakis głosno oddałem i za trzecim razem trafiłem na lepszy model, chociaż z początku tez mi wydawał głośny? Ale jakos po 2tyg użytkowania nic wyciszył się :D... Jedynie konsola zwiększa swoje obroty w roznych ( ale rzadkich) momentach np cut scenki w spiderman .. te logo ładowania w Days Gone itp... No ale Xbox też potrafi hałasować. PO prostu są to małe obudowy i nie ma szans by konsola w stresie działała jak nasze pecety :)

 

Oczywiście cały czas ja mówie o modelu 7216b.. Bo starsze rewizje Ps4 pro to faktycznie momentami działają jak suszarki.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieście konsole na stopkach, aby zapewnić jej lepszy przepływ powietrza od spodu. Dużo nie daje, ale zawsze coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...