Skocz do zawartości
BTK_BLR

Smartfon z dobrym aparatem i niezłą baterią

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy w wyborze nowego telefonu. Aktualnie posiadam dość egzotycznego IUNI U2 w wersji 3/32GB i telefon dzielnie mi służy od 4 lat i w zasadzie tylko bateria jest na wykończeniu.

 

Wymagania mam dość małe:

- dobry aparat,

- dobra bateria,

- solidna obudowa (w IUNI U2 jest aluminiowa, więc z pleckami i szkłem na froncie telefon wygląda lepiej niż niejeden czterokrotnie młodszy),

- wydajność nie niższa niż w IUNI U2 (nie gram na telefonie, a do płynnego przeglądania internetu tez wystarcza),

- możliwie jak najmniejszy rozmiar (raczej jestem skazany na 5,5", choć chętnie zostałbym przy 4,7"),

- w miarę aktualna wersja Androida (do IUNI przez długi czas nie było nawet wsparcia fanowskiego, ale ostatecznie pojawiły się nowe ROM-y i jest aktualnie Android 8 Oreo i 9 Pie, którego niestety zainstalowałem).

 

Przeglądając inne wątki wytypowałem Asus Zenfone 4 ZE554KL - do kupienia za ok. 450 zł bezpośrednio z Chin.

Jestem otwarty na inne propozycje, rozważam też zakup telefonu używanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz zenfone 4 za 450zł to nic lepszego w tej kwocie nie znajdziesz.

Jak z chin to rozumiem, że na snapie 660z? czy 630? w sumie jeden pies. I tak lepiej nie będzie.

 

Ew zenfone zoom s. W podobnej cenie u nas co zenfone 4 a ma praktycznie wszystko lepsze. Oprócz procka. Bateria 5k mah, bdb aparaty, aluminium.

Masz porównanie

https://www.videotesty.pl/recenzja/2086/asus-zenfone-4-vs-asus-zenfone-zoom-s-porownanie-smartfonow-asus/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snapdragon 630, niby jest też NFC, choć wersja Global go nie posiada.

 

Zenfone Zoom S wygląda spoko, ale czy taki lepszy to nie wiem - po prostu inny. Ma ciut słabszy procesor oraz GPU, ale pewnie tego nie odczuje w normalnym użytkowaniu, a GPU mnie specjalnie nie obchodzi. Obudowa aluminiowa i pojemna bateria zdecydowanie na plus. Aparaty porównywalne, ale Zoom S ma zoom optyczny, a Zenfone 4 obiektyw szerokokątny. Zoom S nie ma NFC.

 

O ile ceny w Polsce może i są porównywalne to np. na Banggood Zoom S jest ponad 200 zł droższy, więc dopłata nie ma raczej sensu.

Edytowane przez BTK_BLR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, wyprzedają wszędzie wersję w zielonym, tzn. turkusowym, a w zasadzie miętowym kolorze. :E

Nic innego w zakładanym budżecie nie dostanę? W wątkach przewijały się często Motorole, HTC, Huawei, czasem LG. Najbardziej zniechęca mnie rozmiar 5,5".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTC to tylko ja proponuję.

Poza tym, zenfone 4 to naprawdę fajny sprzęt nawet do tych 800-1000zl, o ile nie mamy parcia na duży ekran. Tak to foto, bateria, system, wykonanie jak najbardziej ok. A i na słuchawkach dobrze zagra.

 

Sam jestem zwolennikiem klasycznego wyglądu i nawet czytnika palucha z przodu.

Mam poniekad (bo reklamuje od dłuższego czasu trochę dla sportu) u11 a w zapasie mam zenfone 3. I chętnie przytulił bym zenfone 4 pro (nie selfie).

Ten Zenek będzie ok. Na allegro sprzedają go (miętiwego właśnie) po 700zl. 450zl to naprawdę pół darmo.

 

Jedyne, ale jedyne co mi do głowy jeszcze przychodzi to inny telefon, który mam, mianowicie cool 1 dual/leree. Są alternatywne Romy z oreo ale i bardzo stabilna oficjalna 7, na której to sam działam. Zadnych zwiech itp, telefon meczony przez córkę. Umieszczalem nawet na yt film z kilkudziesięcioma aplikacjami aby pokazać jak to działa.

Aluminium, dobry aparat, dobra bateria 4000k (cały dzień yt), stary ale jary snap 652. I cena jakieś 100$ :E

Ale przy upadku ekran może trzasnac, tak jak przy każdym innym w sumie. Mój się rozwalił jak upadł bez ochrony na płytki z blatu kuchennego. Tak to że szkłem i pleckami nie raz leciał mi na beton czy asfalt i najmniejszych śladów nie miał.

Także leree/cool jak najbardziej mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że duży ekran to pojęcie względne, bo dla mnie 5,5" to już kawał telefonu.

Leree Le3 kupiłem matce ok. rok temu. Długo się nim nie bawiłem, ale zdjęcia robi ładne, działa płynnie, sprawia wrażenie nieźle wykonanego. Matka ma go z pleckami i szkłem, które nakleiłem i póki co tylko szkło zmieniałem po jednym z upadków, a tak sam telefon nie ma jakichkolwiek uszkodzeń.

 

Jak się ma ten telefon do wspomnianego Zenfone'a 4?

Edytowane przez BTK_BLR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno szybszy. Aparat Cię nie interesuje, ale Zenek ma lepszy. Bateria... No cool ma 4k. Powinien dłużej działać. Nakładka mi bardzo odpowiada, uważam że le ma najlepsza nakładkę z tym całym centrum zarządzania pod kwardacikiem i bez belki. I audio też dobre na słuchawkach leree. Zmieniłem tylko jednego powodu - uszkodzilem ekran.

Jakość wykonania sam wiesz. Wsparcia oficjalnego brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na aparacie mi właśnie zależy. Szkoda, że te wszystkie telefony są teraz tak duże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bierz Zenfone 3 , nie zawiedziesz się na aparacie a bateria nie jest taka zła .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba miałeś na myśli Zenfone 3, choć jest całkiem fajny Zenfone 3 o oznaczeniu ZE520KL, a co ciekawe ma 5,2", więc duży plus. Polecany jest też Sharp Aquos S2 - niby 5,5", ale rzeczywiste wymiary mniejsze niż typowe telefony 5,5".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ZenFone 3 ZE552KL a Asus ZenFone 4 ZE554KL - wymiary mają bardzo podobne - więc brałbym nowszy model, czyli 4 + nie ma wystającego aparatu // mniejszy jest np. Mi 9 se, ale to już wydatek powyżej 1 tyś.

Edytowane przez adam32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Zenfone 4 ZE554KL kupiony i póki co sprawuje się bardzo dobrze. Telefon jest dobrze wykonany i ładny. System działa płynnie i jest to najlepszy fabryczny Android z jakim miałem do czynienia. Aparat daje radę - szybko łapie ostrość, apka odpala się błyskawicznie, zdjęcia w trybie auto standardowej aplikacji wychodzą bardzo ładne. Muszę jeszcze sprawdzić tryb manualny i fotki w słabszym oświetleniu. Bateria wystarczająca i w porównaniu do starego smartphona jest znaczna poprawa. Duży plus za wyjście mini jack.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma stronie asusa masz android pie do pobrania. Oznaczony jako wersja beta, bo nie będzie aktualizowany.

Ja mam teraz właśnie zenfone 4 oraz zenfone 3 :E

Po wgraniu pie aparat jest lepszy. W sumie nie widzę problemów z działaniem po aktualizacji. Możesz spróbować zainstalować ręcznie pie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...