Skocz do zawartości
Gość

Gothic 3, 40 fps na 1070 GTX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

W początkowej lokacji, gdy bronimy wioski ładny stutter, użycie GPU 9%, CPU tylko 1 rdzeń na 100% idzie. Da się to jakoś zoptymalizować? Mam Enhanced Edition + Community Patch 1.75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dropy do 40 w wiosce to nic, potem to dopiero będą srogie przycinki (co jakiś czas do kilku fps, nie do 40 :E) i tak do końca gry. Swojego czasu próbowałem wszystkiego i nic. Ta gra na kompie z nasa będzie nawet przycinać. Nigdy przedtem ani potem nie grałem w taki bubel jak g3 pod tym względem.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Źle zoptymalizowane są też GTA IV i Ravens Cry, ale tutaj nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W początkowej lokacji, gdy bronimy wioski ładny stutter, użycie GPU 9%, CPU tylko 1 rdzeń na 100% idzie. Da się to jakoś zoptymalizować? Mam Enhanced Edition + Community Patch 1.75

W Panelu Nvidia stwórz profil dla Gothic3 i ustaw wysoką wydajność. Teraz karta głupieje i zbija taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wysoką wydajność (chodzi Ci o profil zasilania?) to ja mam na stałe ustawioną, no ale zobaczę.

 

Tj myślałem nic to nie dało. U mnie jednak widze roznice, ze mam biały teren w niedalekiej oddali, zasieg rysowania bardzo niski. Usuwalem plik z ustawieniami czy ge3.ini i nic to nie daje

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W początkowej lokacji, gdy bronimy wioski ładny stutter, użycie GPU 9%, CPU tylko 1 rdzeń na 100% idzie. Da się to jakoś zoptymalizować? Mam Enhanced Edition + Community Patch 1.75

Pomijając fakt, że ta gra to kupa optymalizacyjna to masz powód niskiego użycia GPU. Starsze gierki tak miewają, wymagają jak najmocniejszego rdzenia, a ryzen starszej generacji w takich przypadkach właśnie miewa zdecydowanie większe problemy od intela.

 

A i spróbuj wyłączyć SMT być może polepszy trochę wydajność w tej grze.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Ryzen Master jest możliwość wyłączenia rdzeni, być może to coś polepszy. Ja też na swoim sprzęcie zainstalowałem GTA 4 i FPS w okolicach 50 :D Nie próbowałem bawić się z Ryzen Master. A Gothic 3 też u mnie czeka na przerzucenie save'a - jakoś zatrzymałem się na ognistych pucharach i paladynach końcem zeszłego roku na starym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...