Skocz do zawartości
Lewy648

Opel Vectra B 2001 2.6 V6 i Corsa E 2019 1.4 16V

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji wymiany pojazdów na inne postanowiłem zakończyć poniższy temat:

 

http://forum.pclab.pl/topic/893195-M%C3%B3j-samoch%C3%B3d/page__pid__15586188__st__140entry15586188

 

I utworzyć nowy.

 

 

Przedstawiam Wam Corsę E z silnikiem 1.4 16V i fabryczną instalacją gazową.

 

Wersja wyposażenia Enjoy dodatkowo doposażona w zestaw głośnomówiący i tempomat.

 

Z wyposażenia między innymi:

 

- elektryczne szyby przednie,

- elektryczne lusterka,

- centralny zamek,

- zestaw głośnomówiący,

- radio z bluetooth,

- manualna klimatyzacja,

- komputer pokładowy,

- tempomat.

 

Samochód odbierałem z bratem. Moja jest srebrna, a brat wybrał "myszkowy" kolor. Auto służy mi na codzień, głównie do przejazdów służbowych.

 

f909b0d4333e4b67.jpg

 

Nowa Corsa E zastąpiła starą Corsę C, którą sprzedałem w czerwcu.

 

 

Natomiast za białą Vectrę B 1.6 16V pojawiła się poliftowa Vectra B z silnikiem 2.6 V6. Rocznik 2001. Aktualny przebieg to 89 440 km. Auto na weekendowe przejażdżki. Pojazd kupiłem bo trafiła się sztuka, która jest baaaardzo rzadko spotykana. Najwyższe możliwe wyposażenie, silnik V6 i niewielki przebieg. Poza tym od dziecka podobał mi się ten model i chciałem mieć kolejny, ale tym razem unikatowy na tle zardzewiałych, dogorywających Vectr, które spotykamy na polskich drogach.

 

Moc: 170KM

Maksymalny moment obrotowy: 250NM

 

Wyposażenie:

 

- kolorowy wyświetlacz CID,

- nawigacja,

- podgrzewane fotele przednie,

- komputer pokładowy,

- światła ksenonowe,

- tempomat,

- wszystkie szyby elektryczne (domykanie z kluczyka),

- podgrzewane i elektryczne lusterka,

- fabryczne czujniki parkowania,

- jasna skórzana tapicerka,

- podłokietnik (przód i tył),

- chłodzony schowek,

- oryginalne radio CD i zmieniarka CD,

- kierownica obita skórą,

- automatyczna kontrola trakcji,

- regulacja kolumny kierownicy,

- klimatronic.

 

e8c3167455a6f51a.jpg

f1338c46cdce86db.jpg

a372ce40bf789ab7.jpg

b2fb63ab9a08531b.jpg

4670b3105612223e.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szanuję za to, że ktoś traktuję Vectrę B jako hobbystyczne auto weekendowe. Nie rozumiem, ale szanuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vectrze brakuje większego koła, kup jej choć zendery 17" i będzie fajnie się prezentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yab

 

Każdy ma swoje upodobania. Mi się ten model spodobał w momencie gdy tata w 2004 roku kupił białą Vectrę. Po 9 latach stała się moim autem (pierwszym). Sentyment pozostał. Większość Vectr B jest już gruzem. Mają sporo lat na karku itd, ale są też i takie warte uwagi (choć mało). Te modele miały również kilka ciekawych odmian jak choćby i500 czy i30.

 

@krzysiak

 

Niee. Chciałem jej wrzucić takie same tylko, że 16" lub Irmschery 16" takie jak miałem w białej, ale odpuściłem. Chcę ją zostawić w klasycznym wydaniu. Te felgi w mojej opinii idealnie do niej pasują. Komfort jazdy jest też wysoki. Zresztą nowe opony już dwa tygodnie temu zostały zamontowane i na razie na pewno nie ma tematu zmiany felg.

Edytowane przez Lewy648

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zender to też klasyka jeśli idzie o vb :) Do tego idealnie leżą na tym aucie i wcale nie zabierają komfortu. Ot była to luźna propozycja, ale skoro i tak kupiłeś opony to niema tematu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryja ma sprzed liftu... Wogóle co to za lampy są? Jakich chiński agrotuning? W życiu takich lamp w VB nie widziałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polift, a lampy to fabryczny ksenon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle co to za lampy są? Jakich chiński agrotuning? W życiu takich lamp w VB nie widziałem?

 

To chyba oryginalne ksenony z VB. Przynajmniej wszystkie z ksenonami na mobile.de mają te wynalazki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berg nie chyba tylko na pewno, tyle że z tego co pamiętam słabo świecą jak na ksenon, przez co chłopaki na vkp je przerabiali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryja ma sprzed liftu... Wogóle co to za lampy są? Jakich chiński agrotuning? W życiu takich lamp w VB nie widziałem?

 

Zderzak jest fabryczny. Montowano takie do wersji 2.2 i 2.6. Lampy natomiast to również fabryczny ksenon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominałem jeszcze o trzecim aucie mianowicie Lancii Delcie III. Gdy trafi się jakiś ładny, słoneczny weekend to pstryknę zdjęcia razem z Włoszką. Mieszkam w bloku i każde auto stoi gdzie indziej. Corsa pod blokiem, Delta na parkingu strzeżonym, a Vectra w garażowni. Poproszę narzeczoną o pomoc i zwiozę je w jedno miejsce by porobić wspólne zdjęcia. W zeszły weekend udało mi się ustawić dwa Ople obok siebie.

 

5e99b84bb412d9a8.jpg

badb47aae84f5aac.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam odświeżone zdjęcia wszystkich samochodów. W końcu miałem chwilę żeby porobić świeże zdjęcia Lancii.

 

Lancia Delta III 1.6 multijet 120KM/320NM aktualny przebieg: 197300 km

Opel Corsa E 1.4 LPG 90KM/124NM aktualny przebieg: 18900 km

Opel Vectra B 2.6 V6 170KM/250NM aktualny przebieg: 90700 km.

 

bc1e6a9b7_qanwqxw.jpg

fd2e14ec8_qanwqnw.jpg

50f8b8a9a_qanwqns.jpg

af499416c_qanwqeh.jpg

3f07e2bd6_qanwqen.jpg

7f152bd31_qanwqex.jpg

868518a2d_qanwqea.jpg

ad347b4a6_qanwqeq.jpg

25d43c701_qanwqwh.jpg

1f8761d55_qanwqwx.jpg

b4f33d7a1_qanwqwn.jpg

af1ee0275_qanwqwa.jpg

64c9cc984_qanwqew.jpg

Edytowane przez Lewy648

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to tej corsy nie mogę polecić . Miałem taką z tym samym silnikiem przez tydzień, to kurde myślałem, że jeżdżę z zaciągniętym ręcznym. No i ten system multimedialny... Jakimś cudem połączyłem się z telefonem, ale mocno strajkował system i w sumie ze 3 razy się zawiesił w te kilka dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vectra thumbup.gif Marzyłem o takiej gdy turlałem się swoją :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za miłe opinie :)

 

@marko125-91

Na Corsę na razie nie narzekam i do mojej codziennej eksploatacji wstrzeliła się bardzo dobrze. Jeśli chodzi o dynamikę to również specjalnie nie narzekam choć Delta głównie przez moment obrotowy jest wyraźnie lepsza pod kątem nabierania prędkości. Do Vectry nie będę porównywał bo to jest przepaść plus dzwięk V6. Zgodzę się co do systemu multimedialnego. Irytuje to, że co kilka dni muszę parować telefon z systemem. W ciągu dnia odbieram sporą ilość połączeń i najczęściej orientuję się, że smartphone nie połączył się z multimediami w momencie gdy już prowadzę i dzwoni klient...

Edytowane przez Lewy648

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to tej corsy nie mogę polecić . Miałem taką z tym samym silnikiem przez tydzień, to kurde myślałem, że jeżdżę z zaciągniętym ręcznym. No i ten system multimedialny... Jakimś cudem połączyłem się z telefonem, ale mocno strajkował system i w sumie ze 3 razy się zawiesił w te kilka dni

 

Miałem Astrę H 1.4 Twinport 90KM z 2006 r. kupioną przeze mnie po otrzymaniu ogromnego rabatu na wyprzedaży rocznika w salonie. Też była to wersja enjoy z prawie wszystkimi możliwymi dodatkami do tego poziomu wyposażenia. Wiem, że to starszy silnik i pewnie nijak ma się do tego 1.4 w Corsie E, którym nie jeździłem, ale tamten naprawdę w mieście i do prędkości 90 km/h dawał radę. 5. bieg spokojnie przy 50 można było wrzucić, a przez krótkie przełożenia naprawdę nie czuło się tych prawie 14 sekund do setki. Spalanie oscylowało w okolicach 6,5-7,5 litra przy normalnej jeździe. Sprzedałem ją po 3 latach kosztem przesiadki do Insigni 1.6 Turbo 180KM i szczerze żałuję, że zrobiłem to tak wcześnie, bo Insignia zarówno pod względem silnika, jak i jakości wykończenia bardzo mnie zawiodła. Teraz moją starą Astrę ma sąsiad moich rodziców, najechane 260 tys. km i absolutnie żadnej awarii. Jedynie wymiana części eksploatacyjnych.

 

A autorowi należą się gratulację przede wszystkim za utrzymanie aut w tak świetnym stanie :) I tak jak ktoś wyżej napisał odważny z Ciebie człowiek, żeby traktować Vectrę B jako hobbystyczny samochód, ale tacy fanatycy są najlepsi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, pierwsza Vectra która mi się podoba mi mógłbym taką jeździć, obłędna :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.4 90KM.

 

Corsa c 11.5 do 100

Corsa d 12.4 do 100

Corsa e 13.2 do 100

 

Tyje sie tym autom :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież między C, a D w 1.0 jest 300kg różnicy w najbidniejszej wersji... a tylko 3KM różnicy :E Dlatego tak miło wspominam C bo w porównaniu z D to latała z tym silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, pierwsza Vectra która mi się podoba mi mógłbym taką jeździć, obłędna :thumbup:

ja wiem, gusta, guściki, ale to dalej Vectra :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...