Skocz do zawartości
Lewy648

Opel Vectra B 2001 2.6 V6 i Corsa E 2019 1.4 16V

Rekomendowane odpowiedzi

Powinny zdjęcia w ciągu kilku godzin ponownie zacząć się wyświetlać. To wina mojego hostingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież między C, a D w 1.0 jest 300kg różnicy w najbidniejszej wersji... a tylko 3KM różnicy :E Dlatego tak miło wspominam C bo w porównaniu z D to latała z tym silnikiem.

 

Jeszcze patrze, że w Corsee B też było 1.4 90KM. 11 do 100.

 

Nie różnica nie będzie wynosić 300kg. Myślę, że nawet 200 może nie być w bieda wersjach.

 

W Corsie F 1.4 nie ma. Jest 1.2 75KM. Podają 13.2. Więc możliwe, że najnowsza będzie mniej klockowata od poprzedników.

 

Żeby nie rozwalać tematu spamem. Mi się Vectra B podoba, szczególnie w takim stanie. Lusterka są beznadziejne pod względem widoczności, ale w żadnym aucie innym popularnym nie kojarzę, żeby były tak wkomponowane w auto.

Edytowane przez resistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze patrze, że w Corsee B też było 1.4 90KM. 11 do 100.

 

Nie różnica nie będzie wynosić 300kg. Myślę, że nawet 200 może nie być w bieda wersjach.

 

W Corsie F 1.4 nie ma. Jest 1.2 75KM. Podają 13.2. Więc możliwe, że najnowsza będzie mniej klockowata od poprzedników.

 

Żeby nie rozwalać tematu spamem. Mi się Vectra B podoba, szczególnie w takim stanie. Lusterka są beznadziejne pod względem widoczności, ale w żadnym aucie innym popularnym nie kojarzę, żeby były tak wkomponowane w auto.

Miałem dwa dowody w rękach jak mieliśmy jeszcze obie Corsy w domu i porównywałem - chyba, że słabo już u mnie z pamięcią. Nawet jeśli nie 300to i tak różnica była bardzo duża. EOT :)

Edytowane przez lesiu155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ma w dowodzie 1050. Podejrzewam, że 3 drzwiowa z takim "wyposażeniem" waży mniej o ile coś takiego istnieje. Wątpię, żeby najbiedniejsza Corsa D ważyłą 1350kg. To już segment C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 3 drzwiowa corsa d (bida z 1.2) ważyła jeśli dobrze pamiętam 1070kg (z wagi, nie dowodu).

 

Miałem dwa dowody w rękach jak mieliśmy jeszcze obie Corsy w domu i porównywałem - chyba, że słabo już u mnie z pamięcią. Nawet jeśli nie 300to i tak różnica była bardzo duża. EOT :)

 

Dowodem nie ma się co sugerować, masa własna to bardzo często radosna twórczość diagnosty robiącego pierwszy przegląd (jeśli auto sprowadzone) :E C5 waży ~1600kg a w dowodzie mam 1811 :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę miał okazję to zerknę i porównam bo do starej C mam dostęp :) Jedynie różnica, że C była 3D, a D 5D :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dowodem nie ma się co sugerować, masa własna to bardzo często radosna twórczość diagnosty robiącego pierwszy przegląd (jeśli auto sprowadzone) :E C5 waży ~1600kg a w dowodzie mam 1811 :E

może ważył z Tobą w środku? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ważył z Tobą w środku? :E

 

Jeśli nie ma w zagranicznym dowodzie to wpisują z katalogu albo autocentrum etc (nie pytaj skąd wiem :E ), pierwszy lepszy C5 jakiego trafił i wpisał (bez wnikania w wyposażenie czy silnik). ~1800 waży to samo ale z hydro. Zasada taka, że DMC, zespół czy naciski mają się zgadzać z tabliczką, że masy własnej na niej nie ma to "papier" przyjmie wszystko ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem zdjęcia tylko teraz są one dość małe. Wystarczy kliknąć na miniaturę i się ładnie powiększy.

 

Dziękuję za dotychczasowe opinie :)

 

Dla tych którym spodobała się Vectra wrzucę jeszcze filmik, nakręcony miesiąc po zakupie na poprzednich blachach oraz drugi filmik z otwartą maską i pracą silnika na biegu jałowym.

 

Pozostałych aut nie mam nagranych.

 

https://www.youtube.com/watch?v=lek8bAztKmg

 

https://www.youtube.com/watch?v=GAmn6bDp3fQ

Edytowane przez Lewy648

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 3 drzwiowa corsa d (bida z 1.2) ważyła jeśli dobrze pamiętam 1070kg (z wagi, nie dowodu).

 

 

 

Dowodem nie ma się co sugerować, masa własna to bardzo często radosna twórczość diagnosty robiącego pierwszy przegląd (jeśli auto sprowadzone) :E C5 waży ~1600kg a w dowodzie mam 1811 :E

 

Ja w dowodzie w Insigni I miałem oryginalnie wbite 1575 kg, a jak kiedyś ją zważyłem to razem ze mną (~90 kg) ważyła 1885 kg, także takie wałki to chyba norma w obie strony :lol2: Znajomy z V6 miał wbite koło 1700 kg, a rzeczywiście ważyła około 2100 kg.

Edytowane przez Pan-tadeusz321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj coś dobrego dla Vectry. Wymieniony został olej w automatycznej skrzyni biegów. Zakupiłem Valvoline ATF zgodnie z zaleceniami ze strony Valvoline: https://valvoline-eu.lubricantadvisor.com/pol/Recommendation/7f2d0fce2d59300a6f972cf047130036

 

Wczoraj natomiast zamontowałem osłonę silnika (od spodu). Jest to w tej chwili drugi (po tłumiku końcowym) zamiennik, a nie oryginał GM w mojej Viki. Wracając do wymiany oleju to zdecydowałem się wybrać nieautoryzowany warsztat ze względu na to, iż różnica w cenie usługi była kosmicznie wysoka na niekorzyść ASO.

 

2a83b63dc3f32ea8.jpg

Edytowane przez Lewy648

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Trepcia

 

Dzięki. U mnie właśnie głównie to stoi w garażu i ją pucuję jak tylko mam jakąś chwilę dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie.

 

Chciałbym Was poprosić o opinię odnośnie felg. Pisałem już na forum Opla, ale tam wiadomo ludzie są pozytywnie nakręceni na markę i jednocześnie przez to mniej obiektywni. Tutaj zasięgnę opinii osób obojętnych na markę czy ten akurat konkretny model. Zrobiłem zdjęcie auta z obecną felgą fabryczną i jeden z tamtejszych forumowiczów nałożył na moje zdjęcie felgę 17 od Vectry B w wersji Zender. To jest felga, która mi się podoba i chętnie bym ją wrzucił. Co myślicie? Zakładać czy zostawić tak jak jest?

 

1077463269f09fe1.jpg

9fe337b657df6e52.jpg

 

A tak wygląda Vectra B w wersji Zender na tych felgach:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 17" i lekka gleba tak -30mm i będzoe miód malina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie 17"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. To za jakiś czas jak minie ta sytuacja jaką teraz mamy rozejrzę się za jakimiś ładnymi egzemplarzami tych felg i zafunduję autu chociaż taką zmianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez większych zmian. Na razie felg nie kupiłem. W Corsie czeka mnie w tym miesiącu przegląd roczny w ASO i zakup nowego pakietu ubezpieczeń także wydatek. Vectra natomiast dostała tablice na wzór szwajcarskich tak do zdjęć, żeby nie zamazywać. Szwajcaria dlatego, że pochodzi z tamtejszego rynku.

 

7dc91585c2e082d1.jpg

e200a489677cb348.jpg

c127287394eae042.jpg

1f2a8195ba370948.jpg

2e3832cec85049d8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsa i Delta pokonują dzielnie kilometry natomiast Vectra od końca czerwca do teraz była gościem w różnych zakładach mechaniczno-detailingowych :) Poprawiałem parę drobnych rzeczy mechanicznych w firmie Grygiel Autoserwis w Poznaniu, która to opiekuje się moimi autami. Wymieniłem pęknięty wężyk od klimatyzacji i dałem do regeneracji kompresor. W sierpniu natomiast Opel trafił do firmy Krown na ulicy Obornickiej w Poznaniu na zabezpieczenie podwozia i profili zamkniętych przed korozją. Z kolei przez cały obecny tydzień auto było w firmie detailingowej MW Detailing Auto na poznańskim Szczepankowie. Wykonane prace to korekta lakieru, zabezpieczenie powłoką ceramiczną ULTRACOAT, pełen detailing wnętrza z zaimpregnowaniem skórzanej tapicerki. Jestem bardzo zadowolony z wykonanych prac!!!! Samochód w tej chwili pod względem mechanicznym i wizualnym jest jak nowy :) Na ten moment wykonałem wszystkie prace, które chciałem zrobić/poprawić. Poniżej zdjęcia z efektów prac.

7d7f475a055d105a.jpg

f4dba5227b5b82e4.jpg

87b45f02030f92d1.png

96f58a2fc60c3692.jpg

8a48a2e985231eee.jpg

ae8901fe2d1b46f6.jpg

c7f774247b5df8d2.jpg

3e94723aa514a055.jpg

ea9dc0bed4c3e789.jpg

88152ea80b5c58bf.jpg

2db211098a0fbcf7.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jakiś dzień na świetnie utrzymane fury. Najpierw oglądam R34 u Zachara, a teraz tak pięknie utrzymana Vectra.

Szacun ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, marko125-91 napisał:

Dzisiaj jakiś dzień na świetnie utrzymane fury. Najpierw oglądam R34 u Zachara, a teraz tak pięknie utrzymana Vectra.

Szacun ?

Dzięki :) 

Też oglądałem ten film! Skyline petarda! Przypomniały się czasy NFS Underground! Swoją drogą w podobnych czasach bo pod koniec 2004 roku mój tata kupił białą Vectrę bardzo ładnie utrzymaną. Od tego czasu zaczęła się sympatia do tego modelu Opla. Marzyła mi się zawsze taka jaką udało mi się w zeszłym roku nabyć :) Marzeń motoryzacyjnych mam wiele jak na przykład Ford Mustang z końca lat 60, Porsche 928 czy 911 993, BMW serii 8 e31, BMW serii 7 e38 albo jakiś amerykański pick up... Fajny i oryginalny byłby to garaż gdyby ustawić obok Opla tego typu perełki ;)

Jeszcze raz dzięki za uznanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, katystopej napisał:

Dawaj do Zachara z nią, perełka wśród oplowych gruzów ?

Byłby lekki stresik przed kamerą, ale w sumie fajnie byłoby zrobić pozytywny wizerunek Oplowi. Omegi, Vectry, Calibry czy inne modele Opla z tamtych lat i starsze miały w mojej opinii dusze. Jestem wstępnie dogadany z innym Youtuberem, ale jego kanał jest znacznie mniej popularny. Lubię go oglądać bo preferuje głównie klasyczną motoryzację. Jeśli kogoś zainteresuje to wpiszcie w wyszukiwarce już na stronie Youtube "moto kronika". Na prawdę fajne gabloty się pojawiają, ostatnio był na przykład Cadillac Fleetwood limo 1979.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie.  Chciałbym się pochwalić. Wziąłem udział w pewnym plebiscycie motoryzacyjnym na najciekawsze samochody do kalendarza na 2021 rok. Czytelnicy głosowali na etapie wojewódzkim na auta, które mają znaleźć się we wspomnianym kalendarzu. Pierwsze 13 samochodów, które uzyskały najwięcej głosów zostaną tam umieszczone. Pierwsza trójka miała jeszcze inna dodatkowe nagrody natomiast zwycięzca kwalifikował się do ogólnopolskiego plebiscytu gdzie do wygrania są jeszcze bardziej ciekawe nagrody. Vectra zajęła ósme miejsce :) Cieszę się bardzo bo będę miał ciekawą pamiątkę :) Najprawdopodobniej poniższe zdjęcie znajdzie się w kalendarzu:

ede811b4beea789f.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za komentarz, ale patrząc na tło jakie służy Vectrze to ten kalendarz arcydziełem nie będzie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...