Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, amsztel napisał:

Mam tu takiego somsiada na osiedlu - ma dokladnie taki dom, o ktorym piszesz :D Nawet nie otynkowal go skubaniec wiec normalnie wali po oczach pustakiem z daleka 8:E 

To mnie rozczula. Miał na wieżyczkę, portal i 400m^2 chaty, poskąpił na styropianie, który wtedy był za półdarmo. Rzeczywiście skarpety i sandały w pakiecie powinny być.

 

57 minut temu, Minciu napisał:

Płaski dach

Raczej dziś nie dasz rady, gminy chcą dachy dwu- i wielospadowe. Tak jest w większości MPZP czy WZ.

33 minuty temu, amsztel napisał:

Przy takich metrazach i dwoch osobach to pewnie i tak 2/3 domu stoi zupelnie nieuzywane z pozakrecanym ogrzewaniem :E 

z tego, co ogarnąłem, to oni tam w 90% przypadków śmieci w kozie jarają, bo tak najtaniej i wtedy ogrzewanie tych nieocieplonych 300m jakoś się spina. Dlatego taki ból jest na interiii o kary za kopciuchy ;)

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, amsztel napisał:

Przy takich metrazach i dwoch osobach to pewnie i tak 2/3 domu stoi zupelnie nieuzywane z pozakrecanym ogrzewaniem :E 

Nom, ogrzewanie włącza się tylko okresowo, ale i tak koszty są destruktywne dla domowych finansów. Często całe piętro jest w ogóle wyłączone z eksploatacji i stoi nieumeblowane a nawet niewykończone.

W ogóle źle zaprojektowany i przemyślany dom mści się potem strasznie i mam na myśli także jego założenia użytkowe. Wszystkie te landary po 2-3 piętra były za PRLu budowane z myślą o tym, że będzie tam mieszkać kilka rodzin, jak dzieci założą swoje. Zmienił się system, zwiększyła mobilność społeczeństwa i okazało się, że takie domy są niepotrzebne a zmiana ich w coś praktyczniejszego jest trudna i kosztowna. Takich przypadków, gdzie rodzice zostali na starość sami w wielkim, pustym i drogim w utrzymaniu domu znam na pęczki.

Zastanawia mnie jaka jest w sumie powierzchnia takich nieużytków i jakie kwoty są co roku marnowane na ich utrzymanie. W tym samym czasie młodsze pokolenie musi ładować się w kredyty i kombinować z kupnem nieruchomości od deweloperów i spekulantów gruntami żeby mieć jakieś lokum.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Kaiketsu napisał:

 

Raczej dziś nie dasz rady, gminy chcą dachy dwu- i wielospadowe. Tak jest w większości MPZP czy WZ.

Dla tego przeważnie pod dachówką nie ma nic prócz membrany. A izolacja leży między OSB na podłodze a regipsem sufitu pierwszego piętra. 

5 minut temu, Myst napisał:

.

Zastanawia mnie jaka jest w sumie powierzchnia takich nieużytków i jakie kwoty są co roku marnowane na ich utrzymanie. W tym samym czasie młodsze pokolenie musi ładować się w kredyty i kombinować z kupnem nieruchomości od deweloperów i spekulantów gruntami żeby mieć jakieś lokum.

Przywiązanie. Normalnie elastyczni ludzie bez sentymentów sprzedają za duży dom i kupują sobie mniejszy. Ale niektórzy mają taką naturę że do śmierci mieszkają w jednej chacie i pracują do emerytury w jednej firmie. A jak przypadkiem firma pada, to ludzie popadają w depresję i jedyne na co liczą to wcześniejsza emerytura. Jakiś taki strach przed zmianami mają. Dużo jest takich ludzi. Jak to trafnie kiedyś usłyszałem określenie:  ludzie bez perspektyw. 

Z mieszkaniami też tak jest. Kamienica 70m2 i jedna osoba. Albo 100m2 i dwa dziadki. A w chacie 18* to dla nich gorąco bo ledwo koniec z końcem wiążą i czekają aż emeryt obok nagrzeje. XD

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2021 o 15:09, Minciu napisał:

Co wybierasz? Bezpieczne wynajmowanie czy własne ściany ? 

Ile kosztuje ten kredyt na moim przypadku?

Nie wiem ile kosztuje, ale na pewno mniej niż wynajem ;) Ja uciekłem z hipoteki po 10 latach spłacania domu. Przy niskich stopach procentowych nie opłacało się trzymać pieniędzy na lokatach. Zresztą teraz też się nie opłaca. Zasadniczo jeśli ktoś nie ma możliwości lokalowych typu pół domu rodziców, to zasadniczo hipoteka jest lepszym rozwiązaniem, niż pchanie kasy do kieszeni rentierów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, panzar01 napisał:

Rektyfikowane znaczy szlifowane by trzymały wymiary

Mi do łazienki na ściany trafiły się praktycznie idealnie prostokątne, wyszły bardzo wąskie fugi - ale... nie są zupełnie płaskie, tylko lekko wygięte. Na szczęście nie za mocno i nie widać tego bez przyglądania się, czy przejechaniem palcem po styku płytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Minciu napisał:

Ja u siebie też mam jedną kostkę co stoi i nie wiem.. niszczeje.. albo to wieczna budowa za zaskórniki. 

W wiosce obok widziałem dom mega stary na sprzedaż. Ktoś kupił, rozebrał dach, dobudował piętro i... Stoi..  jak do roboty jeździłem to widziałem że typek sam zapyla na budowie. Ale albo ciągle nie ma kasy albo energii, bo przez chyba 3 lata ledwo te piętro domurował.

Patrząc po okolicy i stawianych domach plus znajomych coś takie wynika z przerostu ambicji połączonego z brakiem kasy i niechęcią do jakiejkolwiek formy kredytu. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest najczęściej właśnie przypadek osoby, która nie mierzy siły na zamiary i wydaje jej sie, że pracując zarobkowo sama coś zrobi po godzinach.

No i potem wychodzi, że siły i czasu jednak brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomi na Podzamczu w Ogrodzieńcu tak od 2005 a może 2006 tak dom stawiają, do tej pory jeszcze tam się dłubią i kończą piętro z teściem czy tam ojcem, zależy jak patrzeć :E

Jak tak czytam tutaj to chyba dom łączy wszystko co najgorsze z tego co piszecie, dach kanciasty, strzelisty, pseudowieżyczka, dziwne ukształtowania pokoi, nawet jak dla mnie co ma zerowe pojęcie o architekturze i budownictwie. I chyba powoli u nich wychodzi ból związany z utrzymaniem/ogrzaniem tego - bratowa po kilku wizytach tam stwierdziła, że tam jest po prostu zimno i ciągnie w kilku miejscach  zimnem od dachu (akurat pokoje dzieci i to te najbardziej przekombinowane).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bono[UG] napisał:

Mi do łazienki na ściany trafiły się praktycznie idealnie prostokątne, wyszły bardzo wąskie fugi - ale... nie są zupełnie płaskie, tylko lekko wygięte. Na szczęście nie za mocno i nie widać tego bez przyglądania się, czy przejechaniem palcem po styku płytek.

Fart :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne pytanie. Jak to jest z fotowoltaiką? Jak wyprodukuję więcej prądu niż zużyję to zakład mi oddaje hajs? Mówię o rozliczeniu rocznym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, panzar01 napisał:

Inne pytanie. Jak to jest z fotowoltaiką? Jak wyprodukuję więcej prądu niż zużyję to zakład mi oddaje hajs? Mówię o rozliczeniu rocznym ;)

Nie, nadmiar mozesz trzymac przez rok w sieci i odebrac w tym czasie za free, minus 20% za balansowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Myst napisał:

minus 20% za balansowanie.

30% jak przekroczysz 10 kW ;)

@panzar01 najlepiej wygooglaj "on-grid", bo w coś takiego pójdziesz raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kaiketsu napisał:

30% jak przekroczysz 10 kW ;)

@panzar01 najlepiej wygooglaj "on-grid", bo w coś takiego pójdziesz raczej.

W Enerdze nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy podatek dla kułaków od powierzchni zainstalowanych paneli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest :D jak nie mogą sprzedać prądu to wyłączają panele. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma z tym problemu, PL ma potworny deficyt energetyczny. I do atomu się to raczej nie zmieni, a cholera wie, czy ten atom zbudują za te 20 lat czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są lokalne problemy z balansowaniem sieci i wzrostami napięcia, ale wyłączyć paneli nie mogą.

Ciekawe kiedy pojawia się jakieś grupy antyfotowoltaikowe, które będą sapać, że prywatne instalacje mogą powodować lokalne uszkodzenia sprzętu agd albo tv ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kaiketsu napisał:

Na razie nie ma z tym problemu, PL ma potworny deficyt energetyczny. I do atomu się to raczej nie zmieni, a cholera wie, czy ten atom zbudują za te 20 lat czy nie.

Chyba nie bardzo XD

Kiedy masz deficyt energii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w okolicy jest dużo fotowoltaiki, to wzrasta napięcie w sieci i falownik się wyłącza. Naturalnie problem występuje w czasie najefektywniejszej pracy fotowoltaiki. Na YT jest dużo narzekań na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Minciu napisał:

Kiedy masz deficyt energii?

To, że mamy stale prąd w gniazdku nie oznacza, że PL jest efektywna energetycznie.

https://wysokienapiecie.pl/34840-rekord-importu-pradu-polski-pobity/

to na start. ;)

Lokalnie (tj. w Warszawie) jest też problem z potężnym przeciążeniem sieci najwyższego napięcia, a na nowe napowietrzne mieszkańcy nie chcą się godzić, i słusznie zresztą. Energia produkowana na miejscu zmniejsza kłopot.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Karister napisał:

Jak w okolicy jest dużo fotowoltaiki, to wzrasta napięcie w sieci i falownik się wyłącza. Naturalnie problem występuje w czasie najefektywniejszej pracy fotowoltaiki. Na YT jest dużo narzekań na to.

Mi się nigdy nie wyłączył jeszcze, ale to jedyna instalacja na ulicy.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kaiketsu napisał:

To, że mamy stale prąd w gniazdku nie oznacza, że PL jest efektywna energetycznie.

https://wysokienapiecie.pl/34840-rekord-importu-pradu-polski-pobity/

to na start. ;)

Lokalnie (tj. w Warszawie) jest też problem z potężnym przeciążeniem sieci najwyższego napięcia, a na nowe napowietrzne mieszkańcy nie chcą się godzić, i słusznie zresztą. Energia produkowana na miejscu zmniejsza kłopot.

 

Lokalnie to trzeba sobie sprawdzić albo lepiej nie. Wystarczy wziąć sobie do serca mocno fakt, że w dzień kiedy świeci słońce na Twoje panele, to somsiadowi obok też świeci :D 

Deficyt energii w Twojej okolicy będzie zawsze wtedy kiedy wiatr nie będzie wiał a słońce nie będzie ładować po panelach. 

Ludzie mają po 260V w domu, oczywiście tylko wtedy, kiedy słońce świeci.. A jak mamy deficyt voltów i można je czymś wypełnić to słońca ni ma ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dorzucić jeszcze jakąś teslę żeby robiła za magazyn jak stoi :D

  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Rozglądam się za laptopami do gier (tak, laptopem, bo jest wygodniejszy, zajmuje mniej miejsca, mogę go nosić między biurkiem a TV, i po prostu chcę to kupić w jednym miejscu na wygodne raty 0%). Dokładniej, rozglądam się za ofertą Acerów, bo mają obecnie fajną akcję promocyjną, gdzie przy zakupie laptopa gamingowego, można dostać za darmo Chromebooka. Laptop ma służyć oczywiście do gier. Obecnie gram głównie na XSX, także laptop to druga opcja do grania przy biurku, czy po prostu grania w to, czego na konsoli nie ma, działa gorzej (np. Starfield i jego 30 fps), czy wygląda/jest zoptymalizowane gorzej (bo mobilny RTX 4070 powinien pozwolić na więcej, niż konsola, tym bardziej w grach obsługujących DLSS) Wybór padł na dwa modele, oba z RTX 4070, taką samą fajną matrycą 16" i optymalnym 1600p, jednak kluczowa różnica to CPU z kompletnie innych lig, a różnica w cenie dość znikoma  - Nitro z Ryzenem 7840HS oraz Predator Helios Neo z i9-13900HX. Bez dwóch zdań procesor Intela jest wydajniejszy - więcej cache, więcej rdzeni, wyższe taktowania maksymalne...jednak to jest laptop. Obawiam się mocno o throttling na modelu z Intelem i finalnie i tak może to wyjść podobnie. Druga kwestia, laptopowy RTX 4070 to żadna bestia, tym bardziej że planuję czasem grać na TV 4K, więc będę starał się wyciskać co się da z tego GPU, żeby zachować 60 fps i optymalną jakość. Nie wykorzystam nigdy tej wielowątkowości Intela i większej wydajności, bo zresztą i tak ten Ryzen jest na papierze solidny. Tak więc pytanie - czy wybór Predatora z i9 to nie przesada? Czy jednak Ryzen może czasem ograniczać tego 4070?
    • @Recon_tv, polecam darmowy HWiNFO. Sprawdzisz nim odczyty z czujników temperatury na płycie głównej a także aktualną przyczynę ograniczenia wydajności, dostępną w sekcji Performance Limit Reasons.
    • Takie coś już jest   
    • Ciekawa sprawa, grafika nie wygląda jakoś oszałamiająco a gra nie będzie wydana na XONE S|X? Szkoda, że tą serią nie zajęło się studio Mimimi Games. Desperados i Shadow Tactics wyszło im wyśmienicie.
    • Z-bar tak średnio opada bo to szyna w sumie choć u mnie wchodzi nad koszyk dysków i jest tam dosłownie mniej niż centymetr prześwitu  Jakby nie było Z-bara to bym wstawił paczkę po fajkach pod kartę, tak jak to miałem pod 3080  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...