Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Kaiketsu napisał:

Niestety cały problem z nimi jest taki, że jak ktoś oferuje okno o Rw=48dB to i za te podstawowe każe płacić jak za zboże, a ci od tanich okien max co mi dają to Rw=42 dB :E może powinienem wziąć od tych drogich te dwa z dobrym tłumieniem, a od reszty ten tani chłam, będzie idealnie :E

Nie będę już pisał po raz n'ty że szklenie 48 db jest cholernie drogie i ciężkie - więc nie wiem skąd te zdziwienie.
42 db to taki Mercedes S klasa
48 db to taki Mercedes AMG
W zupełności wystarczy Ci 42 db, to i tak jest duuuuużo lepiej niż zwykły pakiet 4/16/4 -- 30 db, lub 4/16/4/16/4 - 34 db.
Wydaje CI się że 42 db to gówno, albo jak byś wszedł do salonu mercedesa i mówił - panie, wypieprzaj mi z tym mercedesem S klasą 420 KM, ja muszę mieć ten dobry pojazd AMG z 680 KM :E tak to widzę - nie wiesz co to jest w praktyce np. 42 db szklenie, tylko musisz mieć najlepsze.

PS. Pochwal się jak możesz jakie szklenie (budowa szkła) masz w tym 42 db i 48 db :Up_to_s:
A najlepiej całe okno, bo założę się że dali pakiet 48 db, a profil okna jakiś gówniany poniżej 48 db tłumienia :E

Edytowane przez kanon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMf2VYX.png

 

Na całość wlepili mi 30% zniżki wtedy więc cena końcowa tego okna wyniosła trochę ponad 3 koła.

Chętnie posłucham co o tym sądzisz @kanon7 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pie&*^&*%ym trzeba bytć aby płącić od okna po 5k pln, bo może somsiad raz w roku zrobi grilla :D 

on zrobi dzisiaj to Ty zrób jutro i przez kolejne 7 dni :P A tak serio, rozumiem. Jakby mnie np mama od dziecka biła to na pewno bałbym się kobiet. Albo jakby somsiad za oknem przeprowadzał co noc libację alkocholowe to miałbym traume okienną. Albo jakby mi somsiad nad głową ciągle skakał, to pewnie ze trzy piętra bym sobie postawił, dla pewności że nikogo nie będzie nad głową w sypialni  :D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

pie&*^&*%ym trzeba bytć aby płącić od okna po 5k pln, bo może somsiad raz w roku zrobi grilla :D 

3 koła. Dopłata 2000 PLN do ciszy względem zwykłego szajsu. Dla mnie bezcenne. Mam Ci wytykać Twoje absurdalne wybory ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kaiketsu napisał:

3 koła. Dopłata 2000 PLN do ciszy względem zwykłego szajsu. Dla mnie bezcenne. Mam Ci wytykać Twoje absurdalne wybory ? :>

U mnie mam teraz otwarte okno i słysze świerszcze. I tak co noc na osiedlu domków. Okazjonalnie ktoś tam zrobi imprezkę ale byle okienko najtańsze rozwiązuje problem. Ale to do snu, bo jak otworzę przy odpalonym tv to nic nie słychać i tak :) 

Pomyśl nad bunkrem, jakby tornado szło albo bomby spadały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cen w Warszawie. To ostatecznie za 46m2 w którym mieszkam rodzice zapłacili 195k PLN. Tylko to był jakoś 2005 rok. Pamiętam, że oglądaliśmy też te 40m2 Za Żelazną Bramą. Nie pamiętam już ile dokładnie za nie chcieli, ale pewnie też coś pod 200, bo taki był nasz budżet wtedy. Fakt, że nie do remontu, aczkolwiek standard raczej podstawowy.

12 godzin temu, Kaiketsu napisał:

U nich akurat była para, ale za to mieli wszędzie blisko, a po kilku latach już mieli na działkę. Oboje prawnicy, więc kasa konkret, szybko uzbierali 300k. O niebo szybciej ode mnie ;)

Jeżeli nie pochodzą z prawniczych rodzin, gdzie rodzic załatwi dobrą praktykę w kancelarii kolegi to nawet po prawie na początku musisz się natyrać zanim zrobisz uprawnienia i wypracujesz jakąś pozycję. Chyba, że wybierzesz karierę korpoprawnika na etacie.

Godzinę temu, Minciu napisał:

@Kaiketsu Ty kurna wpierw ściany postaw, na okna przyjdzie czas spokojnie :P Bo przeżywasz te decybele w domu jakbyś na autostradzie się budował albo na przeciwko jakiegoś osiedla społecznego pod grillem obszczajmurków ;D

Decybele przeżywa jak Żyd okupację, ale czasy takie, że najlepiej to wszystko nakupić z wyprzedzeniem najwcześniej z dachówkami i styropianem włącznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Kaiketsu napisał:

Chętnie posłucham co o tym sądzisz @kanon7 .

Ościeżnica 82,5mm, 6K na pewno nie będzie miała tych 48 db. Pakiet szybowy parametrowo (db) lepszy niż profil okna - a to szkoda dopłacać do aż takiego pakietu szybowego.
Sam pakiet myślałem że będzie 92mm, więc trochę te 82,5mm zaskoczenie że tylko tyle - patrząc jakie szyby 48db chcesz tam dać.
Albo jestem ślepy, albo nie widzę tam ilość uszczelek? Ale na stronie producenta widzę że mają do wyboru 3 uszczelki w oknie, to obowiązkowo bym wziął 3 uszczelki, a nie 2. Nie chodzi o ciepło, ale o lepszą izolację akustyczną w miejscu styku skrzydła z ościeżnicą.

W czym widzę na prawdę problem? 132 kg :E może nie zwróciłeś uwagi na to? :E
Ościeżnica coś ok. 15 kg a jedno skrzydło 60 kg :D widzę że chcesz mieć okno uchylne "^" - rozumiem, też bym chciał. Lecz w tym wypadku 60 kg mieć na 2 zawiasach - bez środkowego dodatkowego zawiasu - to ładne ryzyko :E ja bym na pewno nie ryzykował. Logiczne że nie dodasz 3-go zawiasu, bo nie będziesz miał uchylne okno "^". Ale 2 zawiasy i 60 kg?! OMG :D

Kolejno - szklenie w tym oknie masz do max. 54 mm, a Twój pakiet ma 50 mm - czyli prawie max. szerokości. Listwa przyszybowa będzie na tyle cienka - hym... może 0,8mm - do 1 cm max. z moich obliczeń. To nie dość że ryzyko jest aby taka cienka listewka mocno była obsadzona i że wytrzyma lata, lata bez kuku - że pęknie, nie wypadnie przy wadzę pakietu szybowego ~ 52-56 kg. Cienkie g$wno (listwa przyszybowa) nie zagwarantuje Ci pewnego osadzenia i przytrzymania cholernie ciężkiego pakietu szybowego.

Cena za okno 4644 zł - normalna przy pakiecie szybowym 48 db 44,2/12/6/12/66,2
Prz zniżce 30% tj. okno za 3300 zł to za ww. okno 48 db to fajna cena.
Tylko powyższe mankamenty jak i wątpliwości pozostają :/

Ogólnie pakiet szybowy dużo za dobry na ten profil, jak i zdecydowanie za ciężki - ryzyko dla Ciebie. Niby oni dają gwarancję - bla, bla - ale przy pakiecie 50 mm (do 54mm szklenia) i ciężarze 52-56 kg możesz mieć w gwarancji wpisane że ryzyko ponosi klient bo coś tam, coś tam itd. - standardowa procedura wielu producentów.

Co do jakości okna tego producenta się nie wypowiem, bo nie miałem styczności z nim. Opisuje tylko parametry podane - czyli technikalia.
Pakiet szybowy kosmos, ale same okno parametrami nie szokuje, a nawet trochę dziwi że "tylko" tyle do tego pakietu szybowego.

Celowałbym mimo to w lżejszy, chudszy pakiet szybowy 40-44 db do tego okna - ale nie mniej niż 44.2/16/8, lub 44.2/14/4/14/33.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim ściany postawi to piasek 5x zdrożeje i okna pewnie też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kanon7 napisał:

W czym widzę na prawdę problem? 132 kg :E może nie zwróciłeś uwagi na to?

No nie, bo nie będę tego otwierał, pamiętasz? bo i po co jak pełna wentylacja mechaniczna. Mam wpuszczać smród z kominków? :> trzeciorzędny problem. Gorzej, jak prądu zabraknie, rekuperator się uszkodzi i wtedy ten głaz trzeba będzie ruszyć :E

Dzięki za opinię. Czyli są jakieś zgrzyty, ale ogólnie oferta ciekawa. Tak mi też wychodziło po mojej wstępnej analizie, ale nie ukrywam, że nie wiem o oknach tyle, co Ty.

 

44 minuty temu, Minciu napisał:

U mnie mam teraz otwarte okno i słysze świerszcze.

Otwarte okno po 30 stopniach na zewnątrz? nie masz klimy? :>

44 minuty temu, Minciu napisał:

Okazjonalnie ktoś tam zrobi imprezkę ale byle okienko najtańsze rozwiązuje problem.

No ja jestem na to dość mocno wyczulony, najtańsze na pewno nie daje rady.

44 minuty temu, Minciu napisał:

Pomyśl nad bunkrem, jakby tornado szło albo bomby spadały.

Nie masz po co przesadzać, bo Twoja brama automatyczna pewnie kosztowała z 5x więcej, a wszystko po to, żeby dupska z samochodu nie wystawić. Ja przynajmniej robię to dla zdrowia, żeby się wyspać :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Otwarte okno po 30 stopniach na zewnątrz? nie masz klimy? :>

 

Nie masz po co przesadzać, bo Twoja brama automatyczna pewnie kosztowała z 5x więcej, a wszystko po to, żeby dupska z samochodu nie wystawić. Ja przynajmniej robię to dla zdrowia, żeby się wyspać :>

Klimem mam, ale przewietrzyć czasem lubię w nocy. I 30*C to już dawno nie ma ? 

Brama automatyczna do garażu? Deweloper montował. Nie wiem ile takie coś kosztuje, ze 3k pln max.

 

W nocy mam cicho i spać nie mam problemu. Łóżko wygodne z materacem za 5k pln daje radę. Wolę tak jak w okna pompować :) 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

Nie wiem ile takie coś kosztuje, ze 3k pln max.

3k PLN to teraz RĘCZNA kosztuje! 8:E

wiesz, że chcą ode mnie 10k za 33m płotu z paneli kratowych, ręczną bramą i furtką?

 

1 minutę temu, Minciu napisał:

ale przewietrzyć czasem lubię w nocy.

to bez wentylacji mechanicznej jedziesz?

 

@kanon7 może jeszcze jeśli masz chwilę zerknij na drugie okno z ich oferty:

 

kqkUmH9.png

to jest jeszcze cięższe :>

cena -30% więc też będzie coś koło 3 koła.

Tzn. było - w dniu, gdy mi to wysłali, miesiąc temu. Teraz pewnie o -30% będę mógł pomarzyć.

38 minut temu, 209458 napisał:

Jeżeli nie pochodzą z prawniczych rodzin, gdzie rodzic załatwi dobrą praktykę w kancelarii kolegi to nawet po prawie na początku musisz się natyrać zanim zrobisz uprawnienia i wypracujesz jakąś pozycję. Chyba, że wybierzesz karierę korpoprawnika na etacie.

No właśnie oboje byli korpoprawnikami od startu. Ten mój ziomek jest dziś zastępcą dyra biura prawnego jednego z warszawskich dużych korpo. Zdolny facet i mocno zapier... tyrał. Więc szybko został doceniony. No i oczywście wrodzony fart :>

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kaiketsu napisał:

No nie, bo nie będę tego otwierał, pamiętasz?

No to może takie okno? :E
 

okno.jpg

Edytowane przez kanon7
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 49 m2, Praga Pd, 15-20 min do centrum, obok, dosłownie rzut beretem Lidl. Przez okno kasy widać. Garaż + boks dałem w 2019r. 444k dla dewa.

Wykończeniówka teraz, w średnio-wysokim standardzie przez pracownię wykończenia wnętrz - ponad 200k :E

Edytowane przez Ig0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Kaiketsu napisał:

@kanon7 może jeszcze jeśli masz chwilę zerknij na drugie okno z ich oferty:

 

to jest jeszcze cięższe :>

44.4/14/4/14/44.4 - ilość szkła 20 mm -> 145 kg ?????
44,2/12/6/12/66,2 - ilość szkła 26 mm -> 132 kg

Hęę ??!! matematyka coś im kuleje :D muszę to szybko przeliczyć:
tj. 0,709 m2 1 szyba:
- 26 mm -> 47 kg sama szyba x2 = 92,17 kg szyby + waga foli
- 20 mm -> 35,45 kg sama szyba x2 = 70,9 kg szyby + waga foli

Zakładając że wyliczenia są do zwykłej szyby to doliczyłbym ok. 10% - więc pierwszy pakiet 48 db waga 132 kg jest w 100% :thumbup:
Drugie okno ma ok. 102 kg a nie 145 kg  :rotfl:

W drugiej wycenie 45 db się dupnęli w wyliczeniach wagi okna.

PS. Reszta parametrów okna (PCV) skrzydła / ościeżnica prawie 1:1.

PS2. Drugie okno z pakietem 45 db brałbym szybciej - lżejsze, chudsze, ale co jest tragiczne @Kaiketsu :

44.4/14/4/14/44.4

Jeżeli chcesz uzyskać najlepszy efekt izolacji akustyki musisz zastosować rożne rodzaje szyb, np:
44.2 i 6 lub
33.2 i 8 lub
66.2 i 8 lub
66.2 i 44.2 itd.

Ale nie 44.4 i 44.4 :/:/:/
Po to się stosuje różne budowy szyb, aby tłumiły różnego rodzaju częstotliwości dźwięku.
Jeżeli dasz dwa razy te same 44.4  44.4 to będą one tłumić 1:1 te same dźwięki, a nie różne np. jedno wyższe, drugie niższe.

PS3. Teraz się skapnąłem że napisali oni tam nie 44.2 tylko 44.4 :E  nie widziałem jeszcze pakietu 44.4  - takiego twora nie widziałem nigdzie na własne oczy :E też się musieli dupnąć i zamiast 44.2 zapisali 44.4 a co tam, niech będzie 44.10 :rotfl:

Patrząc po ilości błędów w prospekcie bałbym się od nich kupić okna :E

 

Edytowane przez kanon7
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylacje mam zwykła grawitacyjną. Lubię zapach nocy ;) 

Brama garażowa automat to ze 3k pln na allegro z tego co widzę.

33 metry płotu, słupki i zapewne robicina plus brama i furtka 10k pln. Raczej nic nadzwyczajnego.

Te panele kratowe to to? https://allegro.pl/oferta/panel-ogrodzenie-panelowe-1-23m-grafit-fi4mm-10834218227

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Minciu napisał:

Te panele kratowe to to

tak

@kanon7 dzięki za analizę. No to dość niechlujna ta oferta. Oby wykonanie takie też nie było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz samemu wkopac słupki, zalać betonem i przywalić siatkę do tego. Za 10k pln myślę że bym się skusił na samo montaż, bo większość tam to koszta robocizny. Żmudna praca ale nie trudna. Droga bo żmudna. Kilka dni zabawy pewnie jak nic wyjdzie ekipie którą trzeba nakarmić z prezesem firmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kaiketsu napisał:

@kanon7 dzięki za analizę. No to dość niechlujna ta oferta. Oby wykonanie takie też nie było ;)

W ich obronę mogę powiedzieć że to na pewno wina ilości zamówień - teraz w firmach z oknami taki zapied$l mają, że ja teraz czekając na okno do kuchni, zauważyłem rażący błąd w umowie w biurze i musiałem panią sprzedawczynię korygować - mówiła dobrze, zapisała źle.
Teraz czas oczekiwanie na okno (okno na specjalne zamówienie) to od 6 tygodni do 2 miesięcy, a ekipa monterska od 1 miesiąca do 3 miesięcy w zależności od firmy i miasta.
Lokaty 0% to ludzie masowo kupują mieszkania i masowo remontują nieruchomości, stąd takie ceny i kolejki oczekiwania.

Edytowane przez kanon7
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że możesz zlecić firmie zewnętrznej montaż samej bramy, bo sam tego nie ogarniesz. Ale płotki i słupki? Dwie ręce wystarczą do tego. :D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można się lepiej odizolować od hałasów i od smogu niewielkim kosztem, to moim zdaniem warto.

Dzwonię do wieżowca i słyszę "paaaanie, to mieszkanie dawno sprzedane" czyli dzień po moich oględzinach. Teraz widzę, że to byłby najlepszy wybór. Przy wszystkich wadach (brak balkonu, uzależnienie od windy, ruchliwe ulice, budowa po taniości) więcej jest zalet (klima w standardzie, odizolowane windy, lokalizacja, klasa obiektu, widoki, być może sąsiedzi). Mimo że elewacja nie jest cała przeszklona, to okna są duże i widok z okna wynagrodziłby niedogodności typu brak balkonu. Balkon może się przydać, żeby w lecie wywiesić pranie. Niektórzy pracują lub piją kawę na balkonie. To ma sens tylko na dużych tarasach. Obecnie rzadko wychodzę, no bo po co. Badania pokazują, że dla 90% nabywców brak balkonu to dyskwalifikacja. Ale czy na pewno?

Druga kwestia to klima w standardzie. Jeśli jej nie ma, to sam montujesz jednostkę i stawiasz ją na balkonie (jeśli masz balkon o powierzchni budy dla psa, bo są takie, to powodzenia). Czym to się w praktyce różni?

Trzecia kwestia to sąsiedzi i podział klasowy. Takie apartamenty w luksusowych wieżowcach idą albo na wynajem, albo kupują je ludzie zamożni za gotówkę (80% to zakupy gotówkowe wg dewelopera). Podobno połowa bogatych buduje domy, a połowa apartamenty (powyżej 100 m² w obiektach, które uchodzą za luksusowe). W zwykłych blokach, nawet o podwyższonym standardzie, przeważnie szeroko pojęta klasa średnia. Czyli przekrój sąsiadów może być szeroki, a zakup takiego mieszkania nie robi na nikim wrażenia (zwłaszcza jeśli bloki wyglądają przeciętnie, bo deweloper przyoszczędził).

Jeśli chodzi o lokalizację - czasami nawet w centrum nie ma sklepu tuż obok, ale mając rower/hulajnogę w nagłych przypadkach można podjechać i nie trzeba brać auta.

Idę jeszcze zobaczyć mieszkanie w innej inwestycji - zostały 3 pokoje, piętro IV i z jakiegoś powodu nie sprzedały się do dziś - powód pewnie odkryję po zakupie. Kto tam mieszka - ludzie w różnym wieku (jak przez 10 lat odkładasz, to uzbierasz w gotówce), szeroko pojęta klasa średnia, najczęściej rodziny z bąbelkami. Z jednej strony szklane podłogi, z drugiej głośne windy, układy pokoi rodem z PRL-u, a klimę musisz sam samontować. No i cena wyższa, bo większy metraż, a cena za metr podobna. Niby spokój, ale sąsiedztwo obiektów (szkoła, boisko) może być bardziej uciążliwe niż ruch uliczny. No i nie będzie takich fajnych widoczków jak z 20 piętra wieżowca :)  No i tak naprawdę to jest zwykły blok, tyle że w dobrej lokalizacji.

No i wciąż aktualna kawalerka 30 metrów z widokiem na inną ruchliwą ulicę. Jeśli przez 3 miesiące sprzedający nie może jej sprzedać (w tej lokalizacji mieszkania sprzedały się jak ciepłe bułeczki), to też czegoś nie zauważam.

Modne osiedla na obrzeżach to też >50% wynajem i szeroko pojęta klasa średnia, czyli imprezki, życie na pokaz, nawyki wyniesione z domu (najbardziej wkurza mnie trzepanie różnych rzeczy na balkonie).

Seniorzy po 50-tce przenoszący się na deweloperkę - nic nowego.

Kiedy można powiedzieć, że stać Cię na mieszkanie?

Cały świat jedzie na lewarze i ci, co płacą gotówką, pewnie też są zakredytowani po uszy na inne cele (np. na firmę) albo mają długi. Jest też opcja, że biorą kredyt inwestycyjny bez hipoteki i bez wkładu własnego. Akurat tym tematem się nie interesowałem, więc jeśli ktoś ma praktyczną wiedzę na ten temat, to chętnie poczytam :) 

Edytowane przez WebCM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, WebCM napisał:

Teraz widzę, że to byłby najlepszy wybór.

A nie mówiłem? ;)

48 minut temu, WebCM napisał:

Jeśli jej nie ma, to sam montujesz jednostkę

jak dostaniesz pozwolenie zarządcy budynku, bo trzeba przedziurawić ścianę.

U mnie np. obecnie (110-letnia kamienica) nie można nawet dotknąć elewacji.

48 minut temu, WebCM napisał:

Niby spokój, ale sąsiedztwo obiektów (szkoła, boisko)

Stary.. od pisków i krzyków gówniaków można oszaleć. Nigdy nie bierz mieszkań, które mają widok na plac zabaw, przedszkole, boisko...

48 minut temu, WebCM napisał:

Kiedy można powiedzieć, że stać Cię na mieszkanie?

https://www.investopedia.com/terms/d/dti.asp

to wprawdzie bardziej warunki jankeskie niż nasze, ale generalnie kiedy Twoje zobowiązania kredytowo-czynszowe nie przekroczą 35%.

Wtedy Cię stać.

 

 

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasa średnia - randomow somsiedzi.

Klasa bogaczy - luksusowi somsiedzi.

 

Ciekawe. W sensie że Ci bogaci nie zrobią imprezy z kina domowego za 100k PLN, a Ci średni pewnie tak i aż szybami zatrzęsą JBLe po BT. 

Takie smuty tworzysz sobie w głowie, że głowa mała.  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Minciu napisał:

Takie smuty tworzysz sobie w głowie, że głowa mała.  

WebCM jest tak oderwany od rzeczywistości że szok. Z jednej strony pisze jakieś bezsennsowne ebaloraty, potem się pyta co myślimy, na koniec wyciąga wniosek że wszyscy się na niego uwzięli. Taki ODIN85 nieruchomości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po ODINIE to ja widzę że on często gada se głupoty i jest tego świadom. WebCM z kolei ma swój świat, w który zdecydowanie wierzy :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Minciu napisał:

Ale po ODINIE to ja widzę że on często gada se głupoty i jest tego świadom. WebCM z kolei ma swój świat, w który zdecydowanie wierzy :) 

Święta racja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • FuryGPU - pojedynczy użytkownik opracował od podstaw własną kartę graficzną. Zaskakująco dobrze radzi sobie z grą Quake Ja mam wielki szacunek dla takich napaleńców, co ja umiem sam zrobić, ratuję stare komputery/laptopy/tablety/smartfony ze śmietnika i przywracam je do życia. Te które się nadają oczywiście  
    • Obie konstrukcje mają swoje zady i walety. Najlepiej przeanalizuj jakie masz potrzeby, popatrz testy i wybierz konstrukcje Ci odpowiadającą. Tutaj istotny jest indywidualizm. Podpowiem, że karta zielonych będzie lepsza do tytułów z RT.
    • Akurat panowie gram głównie na słuchawkach albo na głośnych głośnikach więc i tak nie słyszę chłodzenia więc raczej i tak jesli chodzi o chłodzenia to zostanę przy czymś za 200-300 zł max
    • U nas było powszechne oburzenie kiedy notorycznego oszusta z OLX skazano na 20 lat więzienia... takie kary powinny być za oszustwa/przestępstwa finansowe(w zależności od skali od kilku lat do nawet do dożywocia, jak w USA w przypadku piramid finansowych). Można się tylko domyślać ile tragedii życiowych spowodował taki bandzior(w białych rękawiczkach). Taki Marcin P. i jego małżonka nigdy nie powinni opuścić zakładu karnego.
    • No i to jest smutne, bo rozłożenie na lata pozwala myśleć, że pewnie pojawi się jakaś technologia, tanie magazyny ttd, Bo przy obecnych ja tego "net zero" nie bardzo widzę. Te jebnie, a jedyna dobra rzecz w tym, że pewnie nie dożyję najgorszego. Np. peerelowskie budownictwo (choć to z lat 90 nie lepsze). Wiadomo, można dokładać styropianu na ściany i lepsze okna, ale z wentylacją grawitacyjną czy układem pewnych rzeczy nie przeskoczysz bez wyburzenia i zbudowania na nowo. A tak mieszkają miliony ludzi. I nawet jak im pomontujesz pompy ciepła i sieć elektryczna tu uciągnie, to one będą ciągnąć gigawaty i z czegoś trzeba te gigawaty wygenerować, najwięcej w chłodnie i długie zimowe noce.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...