Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, 209458 napisał:

Jak mi ukradną PS4 to może sobie wreszcie wersje Pro sprawię

protip, wybierz Slim. Przynajmniej nie chodzi jak odrzutowiec :E

A co do zabezpieczeń to nie trzeba przesadzać, ale widoczna kamera często odstrasza, bo jest pełno domów czy bloków bez monitoringu. Złodziej głupi nie jest i pójdzie tam, gdzie łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, LJ19 napisał:

Kamerki Xiaomi wydają się okej, ale znów to nie zadziała, jak zabraknie prądu... 

Jak nie masz prądu, to żadne systemy nie zadziałają - obojętnie co byś nie wymyślił.
Chyba że... 80 letnia kamera monitoringu osiedlowego na 8 piętrze w oknie oparta na poduszkach :E to zadziała bez prądu.
Tylko że działa na zewnątrz, bo wewnątrz kamera bez mikrofonu (głucha) może nie usłyszeć na klatce włamu do mieszkania :E

PS. Poważnie, ekosystem Xiaomi Smart Home - pamiętam że na forum xiaomi ktoś sobie tak ustawił czujnik ruchu + kamerkę że jak wyłapią ruch, jest wysyłana informacja do właściciela, kogoś z rodziny w pobliżu w mieście (ewentualnie sąsiad) i policji :E  tylko jak to zrobił, czy było wysyłane email, sms, a może połączenie to nie pamiętam :hmm:
Gorzej jakby był to fałszywy alarm, a policja przyjedzie - przypał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zabraknie prądu to UPS się włączy. Systemy dozoru bez podtrzymania zasilania to nieporozumienie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 209458 napisał:

Ale mieszkania nie obwieszę kamerami i alarmami, więc jeden czort.

Dlaczego nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kaktuch napisał:

Dlaczego nie?

Z zewnątrz (balkon, klatka) to bym musiał jakieś zgody, podania pewnie  występować itp. kamera w środku nie powstrzyma włamania, jak już kogoś nagra, to znaczy, że się już włamał. No i ludzie już dziwnie reagują jak im mówię, że mam aplikacje, która nagrywa wszystkie rozmowy w telefonie. jak jeszcze gościom powiem, że ich nagrywam, to wezmą mnie za całkowitego freaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamery wykrywają ruch bez czujnika. Mogą zapisywać wszystko na dysk sieciowy lub gdzieś w chmurze.

Informacje o wykryciu ruchu można otrzymać prosto na tel razem z podglądem. 

Zasilanie awaryjne musi obejmować kamery i urządzenia sieciowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kaiketsu napisał:

Koledzy już wskazali aliexpress, jak podchodzisz do tematu poważniej to zainteresuj się chińskimi producentami sprzętu - Dahua albo Hikvision - oni mają kompleksowe rozwiązania do domów, a są znacznie tańsi niż Bosch czy Axis.

 

 

A z bardziej dostępnych chińczyków, czyli xiaomi? 

Nie potrzebuję nic wielkiego - wystarczy alert na smartfona, że coś się rusza w mieszkaniu + dyskretny telefon do sąsiadów.

5 godzin temu, Kaiketsu napisał:

A co do zabezpieczeń to nie trzeba przesadzać, ale widoczna kamera często odstrasza, bo jest pełno domów czy bloków bez monitoringu. Złodziej głupi nie jest i pójdzie tam, gdzie łatwiej.

To ciekawe... słyszałem odmienne opinie, że wszelkie kłódki, kamery, alarmy etc. sugerują, że ktoś ma coś wartościowego, co przyciąga złodziei. 

4 godziny temu, Minciu napisał:

Zasilanie awaryjne musi obejmować kamery i urządzenia sieciowe. 

Jak to ogarnąć najtańszym kosztem? Słyszałem, że niektórzy próbują na powerbankach. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, LJ19 napisał:

A z bardziej dostępnych chińczyków, czyli xiaomi? 

Xiaomi generalnie nie specjalizuje się w branży, ale ono robi wszystko. Dahua czy Hik są głównie od tego, często w państwówce ich oferty wygrywają w przetargach. Mam kontakt z tymi firmami i są raczej spoko. Bosch czy Axis albo Avigilion mają lepsze systemy, ale też kosztują +50% więcej.

2 minuty temu, LJ19 napisał:

kłódki, kamery, alarmy etc. sugerują, że ktoś ma coś wartościowego, co przyciąga złodziei

W sumie zależy od okolicy. Jak masz dość biedny wizualnie dom, to parę kamer po 200zł raczej nikogo nie zszokuje. Ale ostre okamerowanie mieszkania w bloku pewnie zainteresuje ekipę bo się będziesz wyróżniał ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. One mają zasilanie np 5V 2A. Czyli 10W wciąga. Jak dasz powerbank a to ogarnie. Ale power bank raczej jest głupi. I max po roku Ci się otworzy obudowa od spuchniętej baterii. 

No i router z modemem też muszę mieć zasilanie awaryjne. 

Z tego co widzę to pierwsza z brzegu ma wbudowaną baterię. Ta już na pewno ma rozsądne zasilanie i nie powinno być problemów przez jej nieustanne ładowanie.

https://www.neo24.pl/xiaomi-imilab-ec2-wire-free-outdoor-camera.html?utm_source=Ceneo&utm_campaign=Inteligentny dom&utm_content=Kamery domowe&utm_term=358125&utm_source=ceneo.pl&utm_medium=bid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zainstalujesz chińskie bezprzewodowe kamery to nie zdziw się jak stream z twojej chaty będzie gdzieś leciał w świat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaiketsu Hikvision jest na liście banowanych marek przez USA jako jedni z pierwszych (nawet przed Huawei). W przetargach nawet u nas są fizycznie eliminowani. Natomiast sprzęt maja bardzo dobry. Jak ktoś zakłada przed domem jak najbardziej. W domu nie polecam żeby z jakiś czas dupa żony nie pojawiła się na shodanie.   

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Eclipse napisał:

@Kaiketsu Hikvision jest na liście banowanych marek przez USA jako jedni z pierwszych (nawet przed Huawei). W przetargach nawet u nas są fizycznie eliminowani. Natomiast sprzęt maja bardzo dobry. Jak ktoś zakłada przed domem jak najbardziej. W domu nie polecam żeby z jakiś czas dupa żony nie pojawiła się na shodanie.   

Czy Xiaomi jest pod tym względem jakkolwiek bezpieczniejsze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz sobie założyć monitoring z paranoją że Cię będą podglądać? XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

Chcesz sobie założyć monitoring z paranoją że Cię będą podglądać? XD

Nie chcę. Po pierwsze nie chodzi o mnie, a po drugie monitoring miałby działać tylko pod nieobecność mieszkańców. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak wyjmiesz wtyczkę to nie wiadomo czy z baterii wciąż nie będą podsłuchiwać ;)

Nie ma czegoś takiego jak monitoring OnLine z gwarancją że nikt nie przechwyci obrazu z kamer. 

 

To jak telefon google, niby nie podsłuchuje, ale zacznij gadać o zakupie czegoś to zaczniesz dostawać przypadkiem reklamy pod wczorajszą rozmowę XD

 

Możesz zamontować syrenę i czujnik ruchu, nic więcej i będzie git. + ochrona ze 100-200zl rocznie :) W sumie to ochrona sama Ci zalozy co trzeba. Zgloś się.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można ufać żadnemu chińskiemu producentowi ;) Ale xiaomi ma duże wsparcie społeczności, są modyfikacje, rooty, większość urządzeń da się odciąć od chińskich serwerów jak ktoś bardzo potrzebuje.

14 godzin temu, LJ19 napisał:

A z bardziej dostępnych chińczyków, czyli xiaomi? 

Nie potrzebuję nic wielkiego - wystarczy alert na smartfona, że coś się rusza w mieszkaniu + dyskretny telefon do sąsiadów.

Jakoś da radę, jakakolwiek bramka xiaomi + czujniki ruchu, powiadomienie na tel mogę podpiąć do dowolnej sceny, np wykrycie ruchu.

Czujniki mają własną baterię, bramka zasilanie usb więc podpinasz np do powerbanka albo do routera któremu i tak musisz zapewnić zasilanie, w sumie można kombinować z routerami które mają baterię (mobilne?) albo jakiś tani mini ups z wyjściami DC, generalnie da się zrobić taki setup łatwo i tanio.

Alternatywnie mają też kamerę z wbudowaną bramką, więc można korzystać z wykrywania ruchu przez kamerę lub podpiąć dodatkowe czujniki.

 

I przede wszystkim można na tym sobie robić dalej smart home. Tylko i wyłącznie do ochrony to raczej coś jak Minciu pisze 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj przykład jak to zrobić tanio i dobrze. Ale z abonamentem. Tylko oczywiście abonament jest z wizytą grupy interwencyjnej. 

Miałem takie coś kiedyś w garażu. Koszt chyba 100-200zl rocznie. 

https://security-grupa.pl/alarm-bezprzewodowy-z-monitoringiem?gclid=CjwKCAjw9aiIBhA1EiwAJ_GTSj0Th8qXqrVfW4AtUO5aGlZWPMM0j92OcVSupWyQT_uOenpcJtKf4hoCCsYQAvD_BwE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaiketsu obserwuję jak pisałem wcześniej, liczę na lepszą rozmowę o cenie jak sprzedaż będzie im słabo szła to może może ale znając życie zaraz drugi etap, ceny w górę a ludzie dalej wykupują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale lipa z fachowcami od remontów, gdzie nie dzwonię to mi mówią że może za pół roku będzie termin... Jeszcze w ogóle tak wybrzydzają, że mi mówią że wolą całe mieszkania do remontów robić, a nie jakieś tam kuchnie/łazienki. Przecież nie będę pół roku na mieszkanie czekał i dodatkowo płacił za oba mieszkania przez ten czas.

Wyjdzie na to, że sam ze starym wszystko będę robił, a wyjdzie pewnie do dupy. Ehh co za czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile za tą chcą? :D

Mój generals mówi mi, że może mi wykończyć za 1000 PLN z metra, ale to oczywiście przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielomiesięczne terminy to nawet w Pizdzikłaku Wielkim masz i to co najmniej od 2 ldwóch lat.

Jestem w szoku że jesteś w szoku XD

1 minutę temu, Kaiketsu napisał:

Ile za tą chcą? :D

Mój generals mówi mi, że może mi wykończyć za 1000 PLN z metra, ale to oczywiście przyszłość.

Drogo. Bo pewnie plus materiał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Minciu napisał:

Drogo. Bo pewnie plus materiał ?

tak, z materiałem włącznie. To jest z założeniem, że będzie robione wszystko, ale pewnie uzgodnimy że sam sobie pomaluję i te kafelki położę, to powinno być sporo taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...