Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Minciu napisał:

Wielomiesięczne terminy to nawet w Pizdzikłaku Wielkim masz i to co najmniej od 2 ldwóch lat.

Jestem w szoku że jesteś w szoku XD

Drogo. Bo pewnie plus materiał ?

No myślałem że za miesiąc coś już będzie, a tu każdy żeby dzwonić się dowiadywać po nowym roku dopiero no to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszędzie są takie terminy i takie ceny, to nic tylko ekipę złożyć i wykończenia robić. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kaiketsu napisał:

tak, z materiałem włącznie. To jest z założeniem, że będzie robione wszystko, ale pewnie uzgodnimy że sam sobie pomaluję i te kafelki położę, to powinno być sporo taniej.

To co chcesz robić przez firmę? Gniazdka przykręcać? Easy. Sam zorobisz.

Panele kłaść? Jak kupisz panele w sklepie z montażem to zapłacisz 8% VAT a nie 23% jak ktoś inny ma Ci montować.

Okna? Z montażem 8%

Drzwi? Z montażem 8%

Gładzi nie chciałeś.

Pomalować chcesz sam. 

Płytki chcesz sam.

W zasadzie zakup z montażem na 8% VAT wychodzi cenowo prawie tak, jak sam zakup na 23% VAT. 

Kup sobie pistolet do malowania taki za 300zl z Ala odkurzaczem na ramieniu. Farbę nie latexowa. Grunt. I masz pomalowane wszystko na biało w 2-3 dni. 

Godzinę temu, lukibossss napisał:

No myślałem że za miesiąc coś już będzie, a tu każdy żeby dzwonić się dowiadywać po nowym roku dopiero no to...

Gładzie w domu jak jedna osoba robi to schodzi cały miesiąc. Na jeden lokal. Kilku klientów i masz kolejkę na kilka miesięcy.

Płytki w łazience od podłogi po sufit to z tydzień roboty. Ale chętnych więcej jak na gładzie bo w każdym domu co jakiś czas remont. Do tego łazienki z nowych budynków. Chętnych od groma. W miesiąc z terminem jest bez szans.

Po nowym roku jak masz dzwonić i się dowiedzieć o terminach na po wakacjach to raczej nic nie da. Albo wpisujesz się w kalendarz wykonawcy albo zapomnij że trafisz na termin z dnia na dzień. Zanim Nowy Rok przyjdzie, to on już pół kalendarza na przyszły rok wypełni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu przez firmę na pewno bym wolał zrobić tynki wewnętrzne, raczej podłogi (nie chce mi się klęczeć :D ). Okna+drzwi -> montaż firmą przy zakupie. Zresztą gdzie ja tam bym montował 120-kilowe okna samemu :> 

Malowanie i płytki ja zrobię, gniazdka to sobie sam założę, nie wiem, jak zrobić tylko instalację teletechniczną jeszcze, całe okablowanie kompa, TV, konsol i setu stereo, instalacja podtynkowa mnie nie przekonuje bo nie chce mi się pruć wszystkiego żeby kabel zmienić, chyba zostaje montaż zwykłych listew po ścianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kaiketsu napisał:

instalacja podtynkowa mnie nie przekonuje bo nie chce mi się pruć wszystkiego żeby kabel zmienić

W zależności od potrzeb i rozmiarów peszla zawsze można użyć czegoś w stylu: https://www.leroymerlin.pl/elektrycznosc/instalacje-elektryczne/rury-i-peszle-elektroinstalacyjne/pilot-do-przewodow-mon-10-m-aks-zielonka,p97006,l1063.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kaiketsu napisał:

@Minciu przez firmę na pewno bym wolał zrobić tynki wewnętrzne, raczej podłogi (nie chce mi się klęczeć :D ). Okna+drzwi -> montaż firmą przy zakupie. Zresztą gdzie ja tam bym montował 120-kilowe okna samemu :> 

Malowanie i płytki ja zrobię, gniazdka to sobie sam założę, nie wiem, jak zrobić tylko instalację teletechniczną jeszcze, całe okablowanie kompa, TV, konsol i setu stereo, instalacja podtynkowa mnie nie przekonuje bo nie chce mi się pruć wszystkiego żeby kabel zmienić, chyba zostaje montaż zwykłych listew po ścianie?

Na kable internetowe to peszle w ścianach i spokojnie potem da się przeciągnąć kolejne (przeciągasz tym co jest w środku) (trochę płynu do naczyń dla poślizgu i jazda), kabli do głośników chyba wymieniać nie trzeba i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś może np. remont łazienki z leroy merlin? Bo widzę że tylko im trzeba skuć płytki, a resztę robią oni i się zastanawiam. Jutro będę dzwonił się pytać, może akurat mają normalne terminy. Jakieś opinie? Strasznie drogo mają?

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kaiketsu napisał:

@Minciu przez firmę na pewno bym wolał zrobić tynki wewnętrzne, raczej podłogi (nie chce mi się klęczeć :D ). Okna+drzwi -> montaż firmą przy zakupie. Zresztą gdzie ja tam bym montował 120-kilowe okna samemu :> 

Malowanie i płytki ja zrobię, gniazdka to sobie sam założę, nie wiem, jak zrobić tylko instalację teletechniczną jeszcze, całe okablowanie kompa, TV, konsol i setu stereo, instalacja podtynkowa mnie nie przekonuje bo nie chce mi się pruć wszystkiego żeby kabel zmienić, chyba zostaje montaż zwykłych listew po ścianie?

Kanały między pokojami.

Na podłodze wylewka od firmy wykonawczej budynku tak samo jak tynki. 

Tylko przed wylewką rury do ogrzewania podłogowego, to też może ogarnąć Ci firma.

Elektryka też Ci podłożą.

 

A i kanały między pokojami na kable musisz zrobić przed tynkami ;) 

 

Panele, podkład, listwy to kup z montażem i w trąbie ;) 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie u siebie mam zwykłe plastikowe listwy przykręcone do ścian wzdłuż progów. Myślałem, żeby też tak zrobić w domu, bo najwygodniej i najtaniej, chociaż oczywiście niektórzy jojczą, że "nieładnie" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Was też śmieszą te "domy 70m^2 z płaskim dachem" ?

 

Duża afera, a skutki będą żadne.

Dom 70m^2 to można i teraz wybudować.

Bez powzwolenia, no to będzie taniej o koszt kierownika budowy - "aż" 3000 PLN oszczędności.

Koszty działki i materiałów oraz robocizny przecież pozostaną bez zmian.

Nie wiem, co ta zmiana ma wnieść. Konieczność uzyskania pozwolenia oraz zatrudnienia kierownika budowy to nie są praktycznie żadne koszty w porównaniu z resztą.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70m2 o łącznej powierzchni użytkowej 90m2. Od przyszłego roku chyba. Mnie śmieszą wszystkie domy poniżej setki. 

Że zgłoszeniem jest taka lipa, że jak coś się stanie to same problemy będą. Np zerwie dach i kogoś zabije. Jaką aferę ostatnio nakręcili z podobnego powodu jak w górach dach zabił chyba matkę z córką? 

Kogo będą ścigać za błędy takiego domu na zgłoszenie? Nawet jak błędów nie było ale po prostu wiało tak że nie ma mocnych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest śmiesznego w domu 90m2? Jak ktoś ma mało kasy albo małą działkę, to taki stawia. To wciąż lepszy metraż od większości mieszkań, a do tego nadal ma się zalety domu - ogród, taras, garaż, brak sąsiadów. Takie domy będą coraz bardziej popularne, bo ceny idą w górę i z czasem będzie trudniej o własną działkę i domek. A programy PiSu to yebać - jak doraźnie dają, to trzeba brać, bo i tak planowanie strategiczne z tymi pajacami nie ma sensu. Nażreć się z koryta do syta i zainwestować.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90m^2 jest spoko. 70m^2 też. Typowy blokers i tak ma mniej, bo mieszkanie 70m w mieście wojewódzkim potrafi kosztować krocie i mało kogo stać.

Program o tych domkach z płaskimi dachami to porażka. Raz, że to nic nie zmienia - możesz robić bez kierownika budowy, ale to oszczędność rzędu 3000 PLN za całokształt, a bez kierownika nikt nie będzie nadzorował budowlańców, więc zrobią jak chcą. Dobre tylko dla kogoś, kto samemu się zna na budowie. Dwa - że płaskie dachy oznaczają powrót klocków z PRLu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kaiketsu napisał:

 Dwa - że płaskie dachy oznaczają powrót klocków z PRLu.

Dzisiaj już chyba niekoniecznie, przecież teraz jest masa projektów nowoczesnych domów właśnie z takim dachem. Tutaj coś w tym stylu można podejrzeć https://z500.pl/domy/szukaj/pow-do-90/plaski.html?view=small według mnie nieco różnią się od tych kwadratów z PRLu :D

Edytowane przez zdunzdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż jeżeli płaski dach jest tańszy od tych wszystkich skosów to nawet bym się nie zastanawiał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaski dach jest tańszy. I jest używany w domach energooszczędnych. Mniejsza powierzchnia dachu. Łatwiej nawalić styropianu bez mostków. 

Dla mnie 70 i 90m2 domu to mało. Takie wypierdy

 

Garaże dwu stanowisko we potrafią mieć tyle XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dom 70 m2 to rzeczywiście mało. Sam teraz kupiłem 70 metrowe, tyle że mieszkanie i nie ma jakichś luksusów z miejscem. Różnicę czuję w porównaniu z wynajmowanym wcześniej 50m2 mieszkankiem, ale takie 90m2 w domku powinno być już ok. Zależy jeszcze od układu, ale wiadomo że jak ktoś buduje to sobie ogarnie żeby było dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

Dla mnie 70 i 90m2 domu to mało. Takie wypierdy

Ja w takim metrażu nie widzę nic dziwnego. Wszystko zależy od warunków do jakich człowiek może przywyknąć. Tak naprawdę przy rodzinie 2+2 to te 70m^2 ma już sens. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Minciu napisał:

Płaski dach jest tańszy. I jest używany w domach energooszczędnych. Mniejsza powierzchnia dachu. Łatwiej nawalić styropianu bez mostków. 

To może nie być wcale głupia opcja. Na przykład u mnie w projekcie mam wiązary dachowe, strop drewniany i dach dwuspadowy, ale w sumie po co, skoro mam tylko parter? Zaczynam się powoli zastanawiać nad stropodachem...

Jeśli będę mógł oczywiście.

 

W dniu 5.08.2021 o 10:04, Kaiketsu napisał:

Mój generals mówi mi, że może mi wykończyć za 1000 PLN z metra, ale to oczywiście przyszłość.

Ulala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70m2 czy 90m2 to rzeczywiście mały domek, ale nazywanie go "wypierdem" to brak taktu. Wydaje mi się, że stropodach w wielu miejscach uwali MPZP.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70m2 w 2+0 może tak. Na pewno nie w 2+2.

Tak wiem są miejsca gdzie ziemia droga i trzeba się cisnąć. Ale jak fundusze nie blokują to w zużyciu domu w garażu 

https://www.extradom.pl/projekt-garazu-g197-garaz-dwustanowiskowy-z-pomieszczeniami-gospodarczymi-SLN1333

W sam raz na zgłoszenie. No może trochę za duży XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.08.2021 o 10:57, Kaiketsu napisał:

Skoro wszędzie są takie terminy i takie ceny, to nic tylko ekipę złożyć i wykończenia robić. :>

Jak chcesz, to mogę Ci zrobić za pół ceny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi777 500zł /m? zapraszam ;)

28 minut temu, Adi777 napisał:

To może nie być wcale głupia opcja. Na przykład u mnie w projekcie mam wiązary dachowe, strop drewniany i dach dwuspadowy, ale w sumie po co, skoro mam tylko parter? Zaczynam się powoli zastanawiać nad stropodachem...

Jeśli będę mógł oczywiście.

Mogę zerknąć do kosztów budowy, ale materiały+robocizna dachu to wcale nie jest jakiś hardkor. Dach dwuspadowy nie jest specjalnie drogi, a większość WZ/MPZP jest wydawana na dachy skośne, więc nie ma wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kaiketsu napisał:

ale materiały+robocizna dachu to wcale nie jest jakiś hardkor. Dach dwuspadowy nie jest specjalnie drogi

W sumie racja. U mnie pewnie wyjdzie podobnie jaku brata. Braszek ma kopertówkę, ale metraż chatki trochę mniejszy, za to teraz ceny większe, więc pewnie za całość wyjdzie podobnie.

Godzinę temu, Kaiketsu napisał:

500zł /m? zapraszam ;)

Dzisiaj właśnie zacząłem zakładać działalność, firma jednoosobowa, także tego ? W razie czego brat na tej samej zasadzie, więc pójdzie sprawniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...