Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Kaiketsu napisał:

@kanon7 jest jeszcze "tamta" oferta do porównania :)

F4Gvk22.png

Pisałeś, że pakiet szybkowy kosmos ;) U0,7 to chyba też sporo cieplejsze niż tamte. Wygląda na takie, przy którym można strzelać z armaty :E

Ale tu trzeba już dołożyć - prawie 3600 brutto kosztuje.

 

Oferta tamtych firm zamyka się w 20-21k na okna w całej chacie. Ta powyżej - 27.5k i trzeba dopłacić tysiaka za ciepły parapet. Było 25 koła w maju no ale podwyżeczki....

 

Pakiet szybowy kosmos, ale cena też KOSMOS, waga 131,9 kg też KOSMOS i grubość też KOSMOS. Nie wiem do czego oni chcą wsadzić ten ww. pakiet, tzn. nie ma modelu i nazwy okien, tylko jest pakiet szybowy okna, jego wymiar i cena. Z chęcią bym się dowiedział, jak masz nazwę i model to podaj.
Tam wyżej miałeś przy 44.2/20/8 miałeś Iglo Energy, tutaj na razie mamy no name :E

Norma mówi że na dzisiaj okno nie może mieć więcej niż Uw=1.1
Pakiety 1 komorowe mają ok. Uw=1.0, aby zejść poniżej do Uw=0,8, lub 0.7 (i mieć wysoką akustykę) to musi już być pakiet 2 komorowy jak ww. za 5k zł :E

Musisz sobie samemu opowiedzieć co ważniejsze, akustyka, czy izolacja termiczna (chcesz robić dom tzw. "pasywny"), aby jak najmniej zużywać ciepła do ogrania domu.
Możesz oba ww. połączyć, ale....
- drogie w kosmos
- za ciężkie w kosmos

- nie wejdzie to w żadne okno. Tam masz ten pakiet 44.2/12/6/12/66.2 tj. 5 cm grubość pakietu szybowego :E pomijam już że nie wierzę że skrzydło to utrzyma na dłuższą metę bez ingerencji w krzywienie, rozregulowanie skrzydła / zawiasów z czasem. Ale sam pakiet 50mm grubości.
WW. iglo energy ma np. max. 48mm to już nie wejdzie 50mm. Ten no name by musiał mieć minimum możliwość szklenia
do 60mm, aby mieć 10mm zapasu, aby listwa przyszybowa była wystarczająco gruba, wytrzymała, aby o utrzymać. Listwa przyszybowa poniżej 10mm to kawałek plastiku który POWINIEN utrzymać to - a ryzyko po stronie klienta nieoficjalnie :E
Na szybko co przychodzi mi do głowy to Salamander
bluEvolution 92 ma możliwość szklenia do 60mm.
Tak czy siak, zostań przy iglo energy 44.2/20/8

Co do drugiej oferty powyżej to masz pakiet 48mm za 2510 netto + vat 8%.
Model okna- brak.
Pakiet też ciężki będzie
10/12/4/12/44.1 - 48mm i gruby.
W sumie dziwny pakiet :E10/12/4/12/44.1 - takiej konfiguracji jeszcze nie widziałem i nie wiem czym autor kierował się podczas budowania takiego pakietu :E

PS. Zwróć uwagę że jak ktoś chce budować dom z oknami pasywnymi (2 komorowymi) i akustyczne szyby to faktycznie biorą oni takie grube pakiety - 44.2/12/6/12/66.2 tj. 5 cm.
Tylko są to okna z podłogi do sufitu, przesuwne po podłodze i tutaj waga nie ma takiego aż znaczenia. Zwykłe okno z otwieranym skrzydłem na 2 zawiasach w ramie okiennej to słabsza opcja udźwigu takiego pakietu. Okna przesuwne z podłogi do sufitu dużo większe ciężary mogą przenieść, niż zwykłe skrzydło.

Edytowane przez kanon7
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, kanon7 napisał:

Z chęcią bym się dowiedział, jak masz nazwę i model to podaj.

Producent to Bertrand, linia to no name :E

Tu masz całość (45db na czerwono to literówka, jest 48).

GaE8xD7.png\

Nawet dodali do powyższego uwagę

XJTJocf.png

Edit: System S 9000 to pewnie to: http://albud.net.pl/images/monika/S_9000-pl.pdf

Gaelan to producent profili, więc oni biorą stąd i wklejają swoje szyby.

 

To drugie nazywa się"MEDRUS 8000" . Producentem jest firma z Warszawy z tego co widzę. Opinie ma całkiem fajne. ;)

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem małe śledztwo i wygląda na to że pakiet się zmieści:

Hvbar3h.png

A cena to 3550zł a nie 5 koła, bo to poniżej w ofercie to cena-straszak, dają 33% zniżki na wszystko ;)

 

aczkolwiek martwi mnie to co piszesz o wykrzywianiu się wszystkiego od ciężaru tej pancernej szyby.

 

trzeba porównać też zwykłe gównookna (to 48dB jest tylko jedno) :) Potem wkleję

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam jedną rzecz, bo to blisko audio jest, a widzę tu marketing producentów. ;) To tłumienie podane w dB, patrząc po wykresie, jest wybierane dla hałasów 1kHz i powyżej. Tymczasem ujadający pies sąsiada to niższe częstotliwości (chyba że mówimy o jakiś wypierdku torebkowym). Warczenie silnika samochodu czy jadący pociąg to hałas poniżej 250Hz i jego tłumienie jest już dziesięciokrotnie słabsze. Oczywiście, grube okna wszystko wytłumią lepiej od cienkich, ale nie nastawiałbym się na ulotkowe wartości dla każdego hałasu. Bardzo dobrze wytłumią natomiast wrzaski dzieci sąsiada zza płotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Karister napisał:

To tłumienie podane w dB, patrząc po wykresie, jest wybierane dla hałasów 1kHz i powyżej.

Tak, zgodnie z normą :> Natomiast -25dB dla basów to bardzo dobry wynik. Somsiad musiałby robić bibę jak u Dana Bilzeriana (ze zrzucaniem dziwek z dachu do basenu włącznie), by był jakiś wielki problem.

 

Weźmy częstotliwość umc umc... hmm, 125 Hz to było, czy 62.5? Wezmę 125.

Źródło - powiedzmy, że zestaw hi-fi imprezującego somsiada, 95 dB z metra. Oczywiście basy będą 120 dB z metra (związane z naszym profilem słuchu, przez co ludzie ustawiają U na equalizerze), ale uznajmy, że bas słyszalny przez nas to 95 dB (Może być 95 dB(Z), bo skala Z jest chyba najbliżej ludzkiemu słuchowi).

Trzeba zacząć od odległości. Do somsiada najbliżej mam chyba 25m :) Bo działki duże.

kMwvp1J.png

In już mam 67dB w miejscu mojego okna.

To okno z drutexu tłumi tę częstotliwość mizernie, czyt. -26 dB.Ale po redukcji to 41 dB.

cso04wh.png

(badań dla 50-80 nie zrobili, ale widzę po innych producentach, że dołek jest zawsze koło 125 Hz właśnie, a sub-bass tłumiony jest już lepiej).

 

Co oczywiście jest słyszalne (niestety), ale nie jest wybitnie głośne. A wątpię, że od somsiada wyjdzie 95 dB, bo przecież on nie ma głośnika na otwartej przestrzeni, tylko w domu. Który też coś stłumi, nawet przy otwartym oknie.

A jak weźmiemy teraz te okna-kosmos-130kg, to tam pewnie będzie -30 dB przy basie.

 

Jesteśmy na 37dB i odejmujemy coś z uwagi na to, że ympra jest w domu, a nie świeżym powietrzu.

I cyk, 30 dB i poniżej. JESZCZE słychać, ale już naprawdę słabiutko.

Więc jeśli somsiad to Dan Bilzerian, to należy pomiędzy jego domem a moim postawić jeszcze ekran akustyczny :>8:E

W każdym innym przypadku impry słychać nie będzie.

 

Aha, przenikną tylko basy. Reszta (piski pijanych julek, darcie mord, śpiewy) to 1-5 kHz i z miejsca zbite będzie poniżej progu słyszalności.

 

Edytowane przez Kaiketsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się. Ja właśnie wytłumiam swój pokój audio w projekcie. Tzn... próbuję. XD Bardzo ciężkie materiały, dostęp tylko z mojego pokoju bez drzwi z korytarza, oddzielony ścianą nośną od mojej sypialni oraz dodatkowo łazienką i garderobą od pozostałych sypialni. Ale nie ma co się czarować - niskie tony po prostu będzie słychać. Dodatkowo będzie on skierowany w stronę parku miejskiego, żeby nie dokuczać innym.  A sąsiad się przysuwa do mnie na najbliższą możliwą odległość. Czy on wie, co czyni? :D 

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Karister napisał:

Czy on wie, co czyni? :D 

Doradź mu dobre okna i wentylację mechaniczną 8:E

 

Ja pewnie to robię na wyrost, zresztą @Minciu się ze mnie śmiał że chcę na to marnować kasę :> Ale różnica to raptem 1-2 koła na jednym oknie, a wtedy mogę mieć Karistera za sąsiada nawet :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaiketsu
 

Godzinę temu, Kaiketsu napisał:

Producent to Bertrand, linia to no name :E

Mało znana marka, a mają dużo pod modeli od słabych okien do dobrych - więc nie będę losował i wypowiadał się.

Godzinę temu, Kaiketsu napisał:

Tu masz całość (45db na czerwono to literówka, jest 48).

Tyle raz Ci pisałem - nie patrz się na db. Jak będą ccieli żeby wyszło 55db, to zrobią test w labo tak aby im wyszło te 55 db.
Nie mówiąc już że często widzę takie kwiatki:
44.2/16/8 - 42 db
33.1/16/6 - 44 db
im mniej szyby - tym lepszy parametr :E
Te decybele, są tak wiarygodne jak ocenianie mocy silnika po jego pojemności i ilości tłoków.
Liczy się suma wszystkich szyb - ich grubości i sposób ich budowy razem.
Najlepiej to bym Tobie wywalił z opisów te "db" i zostawił tylko budowę pakietu np. 44.2/16/8 :E

 

Godzinę temu, Kaiketsu napisał:

Nawet dodali do powyższego uwagę

XJTJocf.png

Ale to normalne, nie wsadzisz czegoś większego w coś mniejszego :E
 

Godzinę temu, Kaiketsu napisał:

To drugie nazywa się"MEDRUS 8000" . Producentem jest firma z Warszawy z tego co widzę. Opinie ma całkiem fajne. ;)

Oprócz tych całych cyferek, cen, parametrów bądź też trochę jak kobieta :E patrz się też na wygląd.
Wiele producentów okien ma takie okna wizualnie nie fajne, "zwykłe" itd. że bym nawet ich nie chciał za darmo. Parametry ok, a wygląd jak chińskie no name'y.
Najlepiej jak chodzisz do stacjonarnych sklepów z oknami zobacz na wystawie jak wygląda całe okno, listwa przyszybowa, skrzydło, rama itd.
Niby to tylko okno, ale też musi jakoś wyglądać.


 

  

1 godzinę temu, Kaiketsu napisał:

Zrobiłem małe śledztwo i wygląda na to że pakiet się zmieści:

Hvbar3h.png

Tylko mówię, zawsze sobie weź 10mm zapasu.
Jak piszą do 52mm, nie dawałbym pakietu OSOBIŚCIE szerszego niż 42mm
Piszą do 62mm, to max. dać 52mm pakiet.
Piszą do 48mm to max. 38 mm  itd. itd.
Jeżeli są o ciężkie okna.

Bo jak chcesz dać do max. 48mm zwykły pakiet 4/16/4/16/4 który ma 44m to ok - bo to żaden ciężki zawodnik.
Ale jak zlepisz mi tutaj z tych ww. 44mm ulepa:
- 8/12/8/12/4 = 44mm lub
- 55.2/10/4/10/55.2 = 44mm
To masz dwa zdecydowanie ciężkie wkłady niż 4/16/4/16/4 a mają tyle samo grubości :) lekki pakiet utrzyma wąska listwa, ciężka to już lotto.
Pęknie, wypadnie, wygnie się - powiedzą że sam coś robiłeś przy oknie i się do tego przyczyniłeś - bo przecież samo to się nie zrobiło :E

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej. Dzięki za rady. Pisałem jeszcze do innych miejsc, będę miał więcej wycen.

Wiem już, że nawet jeśli pójdę w kosmos sklejkę upchaną w małym profili (wbrew dobrej radzie kolegi powyżej :E:E ), to drzwi u nich raczej nie zrobię.

Budżetowe mają po 5500, a mi stykną zwykłe RC3 z marketu za 1899 bez promocji. :E

Teraz porównanie modeli "niewyszukanych" bo w reszcie domu Rw mam w dupie:

 

34ufkUg.png

 

1640 bez ciepłego montażu/parapetu (dopłata jest za całość więc ciężko mi podliczyć.

 

g9K3iog.png

1567 bez ciepłych

 

9iSpCD0.png

 

1980 z ciepłym montażem ale bez ciepłych parapetów

 

 

Liczę bez ciepłych parapetów bo opłaty są zbiorcze i do różnych okien to ciężko wyznaczyć, ile będzie dla jednego konkretnego.

@kanon7 ciekawe, które uznasz za najlepsze :)

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaiketsu

1. Decco 83
2. Bruegmann bluEvolution 82
3. Gealan 9000
4. Medrus 8000
5. Iglo Energy

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję :)

Okazuje się, że firma która wyceniła Drutexa "nie robi ciepłych parapetów, bo są zbyt uciążliwe w montażu".

To może oznaczać, że partaczą i się nie podejmują dokładnej roboty... :(

Więc chyba odpadają.

Cenowo wygląda to tak obecnie. Dla powierzchni okien 22,1m^2 i z dwoma oknami przeciwimprezowymi:

Drutexowcy - 22 400 PLN, ciepły montaż ale bez ciepłych parapetów.

Medrus - 25 570 PLN z ciepłym wszystkim.

Bertrand - 28 800 PLN z ciepłym wszystkim.

Chyba bez ciepłego parapetu nie ma co brać, @kanon7 ? Wtedy drutex wylatuje (przynajmniej od tego dostawcy).

Szukam jeszcze innych. Przy okazji podpytam Bertranda o badanie na te ich okna 48db, zobaczymy, jak sobie radzą z tłumieniem basu ;)

 

A tymczasem dostałem na Blusalamander taką ofertę, lepszych dźwiękoszczelnych nie mają (45 db "ponoć"):

8/4/44.1, tak? a 14 to dystanse?

lepszy by był 8/20/44,1? ;)

Za to cała oferta jeszcze w maju kosztowała 11k PLN a nie 28k :> tzn. w tej firmie co robi na blusalamander, u innych w maju było 19-25k.

 

Ynf4NBK.png

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden mały apdejt w temacie okiennym - firma od wypasionych okień 145kg nie robiła badań akustycznych. Więc nie wiemy, ile ten pakiet rzeczywiście stłumi. Ciekawe, czemu określają zatem to pakietem szybowym o tłumienności 48dB, skoro nie jest to poparte niczym poza gdybaniem na podstawie grubości szkła? :>

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaiketsu

ad. 1
Ciepły parapet bym brał tylko w jednej z trzech opcji:
- budujesz pasywny dom lub mieszkanie
- koszty ogrzewania masz tak gigantycznie horrendalne (dom lub mieszkanie) że nawet wydanie kilkaset / kilka tysięcy na ciepły parapet zwróci ci minimalnie mniejszy koszt ogrzewania
- ciepły parapet jest w firmie "x" tani, względnie tani to jeszcze wtedy
Ale ogólnie jest to drogi bajer, skuteczny bo skuteczny, ale nad wyraz drogi i trzeba się zastanowić czy warto płacić za to. Ile osób, tyle będzie opinii osobistych w tym temacie.

ad. 2
8/14/4/14/44.1
8 - jednolita tafla szkła o grubości 8mm
14 - komora termiczna - argon, krypton - pomiędzy dwiema sąsiednimi szybami
4 - jednolita tafla szkła o grubości 4mm
14 - komora termiczna - argon, krypton - pomiędzy dwiema sąsiednimi szybami
44.1 - dwie szyby 4mm każda - zespolone ze sobą - a pomiędzy nimi folia akustyczna w ilości 1 szt.

ad. 3
Jeżeli to jest Salamander bluENERGY 82 to są to spoko okna, 6 komorowe, 82mm itd. itd.
Producent je reklamuje jako okna pasywne, więc logika mówi że fajnie by było tutaj zamontować ww. ciepły parapet - ale wróć pk 1 - CENA! i czy to potrzebujesz?
Jeżeli cena tych bluENRGY 82 jest fajna - bo że trzeba czekać na wyprodukowanie 3-4 miesiące to wiem sam :E  to bym kierował się do tych okien.

Ale proszę Cię, czarna ciepła ramka, białe okna? Weź to jakoś dopasuj kolorystycznie :E


ad. 4

Godzinę temu, Kaiketsu napisał:

I jeszcze jeden mały apdejt w temacie okiennym - firma od wypasionych okień 145kg nie robiła badań akustycznych. Więc nie wiemy, ile ten pakiet rzeczywiście stłumi. Ciekawe, czemu określają zatem to pakietem szybowym o tłumienności 48dB, skoro nie jest to poparte niczym poza gdybaniem na podstawie grubości szkła? :>

Normalnie Cię @#$%^&* !!!  :rozga:

Piszę po raz n'ty i OSTATNI!
Nie patrz się na db'le, tylko na budowę i ilość szkła łączną.
Badanie robią o różne normy, a wyniki jak chcą to mogą być lepsze niż faktycznie jest, dlatego często bywa tak że masz tą samą budowę okna np. 8/16/44.2 a jeden producent podaje wynik 42db, a inny 46db, a Ty biegniesz z językiem na dole by dopłacać 500 zł do tych co ma na papierku 46db - jak budowa ta sama :boink:
O ile się nie mylę, to szyby do producentów okien dostarczają tylko dwaj producenci (sic!) parametry są w 99% takie same szyb.

PS. Jak chcesz mam dostęp do producenta okien co ma w ofercie pakiety szybowe 4/16/4 - 52 db z badaniem laboratoryjnym :E

Edytowane przez kanon7
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kanon7 co ja bym bez Ciebie zrobił :EDzięki, chylę czoła.

Skoro już Cię molestuję w temacie okien, to jeszcze zapytam... :E

- 1200 za ciepły parapet to dużo? 1500? bo różne ceny dostaję... to jest dla 22m^2 okien i cenach jak wyżej czyt. od kilkunastu do 30k.

- a ciepły montaż? jakie masz zdanie na temat tego? :>Jak wyżej?

- pasywnego nie buduję, ale mam wentylację mechaniczną i niezbyt rwę się do otwierania okien, bo i po co ;) Czy w tej sytuacji oszczędności nie są większe? no bo nic nie piździ nawiewnikiem czy mikrorozszczelnieniem, więc jak jeszcze odetniemy mostki terminczne "zimnego parapetu" i montażu to hmm :) Niestety, nie jestem w stanie dotrzeć do tego, jakie to będą REALNE oszczędności, bo brak rzetelnych wyliczeń i wzorów, a większość artykułów nt. ciepłego montażu/parapetu pochodzi od dostawców okien... :E

Zaraz kolejne oferty dostanę, bo wysłałem kolejne pytania.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam apdejt kolejny ;)

bluEnergy - 11k? haha, nie. 16k :E dopłata za ciepłe parapety 7 stów, za ciepły (a właściwie SZCZELNY bo oni nazywają folie i taśmy ciepłym - a to nie jest montaż w warstwie ocieplenia, tylko zaizolowanie pianki od wilgoci) prawie 2 koła. Myślę że w tej opcji warto rozważyć te parapety (bo drogie nie są). 2k za taśmy - hm. No tutaj różne opinie są. Pewnie ostatecznie warto, bo gaz będzie drożał jak szalony kolejne lata, prąd też, a 2k szybko zje inflacja w tym kraju.

MSline+ - nowa oferta, dla okna przeciwimprezowego:

4s8a8Gc.png

Zaczynam rozumieć @kanon7, tu zdaje się grubsze szkła niż tam a Rw niższe :E

Niestety całość 27 koła :(

W tym 1400 za parapety i 2350 za szczelny montaż. Czyli sobie konkret za to liczą.

 

Sorry wszystkim,że spamuję tak tymi oknami, ale może się też komuś przyda w przyszłości. W mieszkaniach też będą okna, a tematu budowlanego w końcu nie założyliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cenę jednago parapeta to ja prawie cały sezon ostatnio ogrzałem chatę. 

Z 10 takich parapetów miałoby Roi na poziomie kilku pokoleń ale żywotność góra dwóch XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu no właśnie dlatego nie jestem pewien, czy je robić. Ale 0,7-1,4k jest za wszystkie, nie za jeden ;)

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak jeden to można. Te parapety to plastiki jakieś czy granity? Ja nie wiem nie znam się. Plastik na pewno będzie cieplejszy. Granit zimny. Ja u siebie mam np granit ale to jedno okno. Na zewnątrz i od środka. W sumie to wszystkie okna i tak da bez ciepłego montażu. Bez pasywnych właściwości.zwykle 3 Komorowice i jest OK. 

W kominku spaliłem drewna za 200zl na sezon. Gazu szło chyba po 100-150zl na miesiąc. Nie wiem ile by dał ciepły montaż, ale u mnie najgorszy punkt chaty to brama garażowa i jego sytuowanie pod jednym z pokoi. Zdecydowanie jest tam najchłodniej. 

Tej zimy zabieram z roboty kamerę termo i obejrzę sobie co i jak. 

Najgorsze miejsca miałem na pewno w rogach ścian gdzie wełna nad regionem musiala być źle ułożona. Naprawiłem wiertarką i pianka montażowa XD więc radzę pilnować takie punkty na etapie budowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kaiketsu napisał:

W tym 1400 za parapety i 2350 za szczelny montaż. Czyli sobie konkret za to liczą.

Jeśli już masz brać dobrej klasy okna to wybierz też ekipę tak, aby ci te okna zamontowali jak należy używając odpowiednich i dobrych materiałów. Bo wywalisz na okna, a jakiś Janusz ci zamontuję okna na samą piankę z obi :E

A teraz to się robi na specjalnych taśmach montowanych do ramy okiennej wywiniętej na 2 strony i przyklejonej do muru, dodatkowo miejsca pomiędzy ramą, a murem nie uszczelnia się pianką, a specjalną taśmą która się sama rozpręża.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okna z montażem musi kupić ;) bo osobno to 23% VAT zamiast 8% VAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kaiketsu napisał:

Sorry wszystkim,że spamuję tak tymi oknami, ale może się też komuś przyda w przyszłości.

Mi się może przydać ?Ja na oknach na pewno nie będę oszczędzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adi777 napisał:

Mi się może przydać ?Ja na oknach na pewno nie będę oszczędzał.

Ja też nie zamierzam :) natomiast też nie chce rzucać pieniędzmi w dostawcę a potem mieć problemy.

Raczej taniej niż ~20k nie będzie, ale spodziewałem się.

Natomiast pytanie, czy warto dokładać ~9k i robić okna hiper duper super premium 150kg, żeby potem mieć wykrzywiający się profil, albo zsuwające się szklenie, albo łamiące zawiasy - to, na co wskazał @kanon7 :E 

1 godzinę temu, lukadd napisał:

Jeśli już masz brać dobrej klasy okna to wybierz też ekipę tak, aby ci te okna zamontowali jak należy używając odpowiednich i dobrych materiałów. Bo wywalisz na okna, a jakiś Janusz ci zamontuję okna na samą piankę z obi

Tak jak Minciu napisał - generalnie wszędzie z montażem się bierze, więc te ceny go uwzględniają.

1 godzinę temu, lukadd napisał:

A teraz to się robi na specjalnych taśmach montowanych do ramy okiennej wywiniętej na 2 strony i przyklejonej do muru, dodatkowo miejsca pomiędzy ramą, a murem nie uszczelnia się pianką, a specjalną taśmą która się sama rozpręża.

Tak, "szczelny montaż". Taki zrobię właśnie, +2k PLN do ceny niestety ;) pytanie czy się bujać z parapetem. Chociaż on nie kosztuje aż tak dużo, więc czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Kaiketsu napisał:

Tak, "szczelny montaż". Taki zrobię właśnie, +2k PLN do ceny niestety ;)

Te +2k PLN do całości, wszystkich okien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Adi777 napisał:

Te +2k PLN do całości, wszystkich okien?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kaiketsu napisał:

Tak.

Łee, to nie ma tragedii. 

51 minut temu, Kaiketsu napisał:

Raczej taniej niż ~20k nie będzie, ale spodziewałem się.

Braszko dawał chyba 24k, coś w tym stylu, niestety, nie pamiętam nazwy, ale wiem, że patrzył na parametry - współczynnik Uw - więc raczej są porządne.

Edytowane przez Adi777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...