Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Minciu napisał:

No to lipa z tego wychodzi.

E tam, bo to trzeba umieć ?

7 minut temu, Minciu napisał:

Packa nakłada się nierówno.

Z tym się zgodzę.

7 minut temu, Minciu napisał:

A tym rozciąga się rysując krawędzie. 

Niekoniecznie, bo też powinna być minimalnie wygięta. Klasyczna packa faktycznie, do szpachlowania i/lub nakładania średnio, mocno średnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się tym zajmujesz, to sprawdź współczesne narzędzia ;) Wałek szybszy i równiejszy.

Ostrze weź na początek 80cm i przetestuj :) 

 

 

9 minut temu, Adi777 napisał:

..

Niekoniecznie, bo też powinna być minimalnie wygięta...

Prafit i klony mają zaokrąglone krawędzie plus kilka cm lekkiego podcięcia. Nie widziałem aby cokolwiek innego miało taki kształt ostrza. 

Już nie mówię nawet o tym, jaka jest różnica przy jak najmniejszym kącie do ściany takiego Prafita i kosy co wkleiłeś. 

Do tego komfort i precyzja prowadzenia jedną ręką za rączkę vs oburącz za solidny uchwyt. Uprzedzam zapytanie, Prafit jest leciutki jak piórko ;) 

Tutaj na filmiku widać to zakończenie ostrzy ( szczególnie w 2:05 )

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

Jak się tym zajmujesz,

Aktualnie nie.

16 minut temu, Minciu napisał:

Do tego komfort i precyzja prowadzenia jedną ręką za rączkę vs oburącz za solidny uchwyt. Uprzedzam zapytanie, Prafit jest leciutki jak piórko ;) 

Podejrzewam, że na początku ciężko byłoby się przestawić, ale z czasem wiadomo, dojdzie się do wprawy.

Ale jeśli będę robił u siebie gładzie, to na pewno kupię sobie taki zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nigdy nie robiłem, a do szkolenia wystarczył jeden pokój ;) 

Jak co są też klony tych pacek, ale ja uznałem, że jeden przyzwoity zestaw dobrych pacek starczy mi do końca życia ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 6.10.2021 o 20:07, Adi777 napisał:

Tak w ogóle, to co to za pomysł, żeby wysoko usytuowane mieszkania traktować jako luksus, wyższą półkę, i tym podobne, śmieszne to.

Już było:
- widoki z okien
- mniejszy hałas z zewnątrz
- jaśniej w mieszkaniu
- mniej sąsiadów nad sufitem
- mniej latających insektów

W dniu 6.10.2021 o 20:27, Adi777 napisał:

Dla mnie ładne widoki jakoś nie kojarzą się z miastem, szczególnie dużym ?

Wolę popatrzeć na panoramę miasta zamiast podglądać ludzi z sąsiedniego bloku. :)

22 godziny temu, kanon7 napisał:

Mieszkałem ponad 6 miesięcy na 24 piętrzy przy drodze ekspresowej i 200 metrów od autostrady. Piszesz takie bzdury...

Byłem w tym mieszkaniu w godzinach szczytu i przy otwartych oknach na 20 piętrze ledwo było słychać ruch uliczny, a są to jedne z głównych ulic. Przy zamkniętych nie słychać nic.

9 godzin temu, Kaiketsu napisał:

A tak serio to mam wrażenie że kupujesz to mieszkanie na siłę. Nie wiem, czy to taki świetny pomysł. Namawiałem Cię na zakup 2 lata temu, ale teraz ceny są z dupy, wibor zaczyna rosnąć i jest bańka. W przeciwieństwie do mnie masz gdzie mieszkać (tj. tę swoją melinę) i akurat w Twoim przypadku nie wiem, czy warto pakować się w miejsce, które Ci średnio odpowiada. Kupisz i będziesz niezadowolony, a na dodatek rata Ci wzrośnie.

Teoretycznie mam gdzie mieszkać, ale dłużej tak się nie da. Nie liczę już na spadek cen. Rata przy obecnej podwyżce stóp nie wzrośnie tyle, żebym tego nie uciągnął. Czy będę zadowolony - trudno powiedzieć. Osiedle dla Julek i Oskarków, tych bardziej zamożnych, lecz KW nie pozostawia złudzeń (imiona mocno niedzisiejsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, WebCM napisał:

Wolę popatrzeć na panoramę miasta zamiast podglądać ludzi z sąsiedniego bloku. :)

To zależy.

Od atrakcyjności.

Sąsiadki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem u mnie wylali chudziaka i zbrojenia robią :>@WebCM spiesz się, czas tyka :D za 2 tyg powinienem mieć stan zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile osób pracuje u Ciebie realnie na budowie? Daj znać jak z terminami się uwiną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Minciu napisał:

Ile osób pracuje u Ciebie realnie na budowie?

Do fundamentów są trzy osoby. Generals zatrudnia kilka ekip i wysyła ich w odpowiedniej do zadania ilości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kanon7, dostałem jeszcze ciekawą ofertę od innej firmy z oknami super saiyan do sypialni (pakiet 66.1/14/4/14/44.1) ale na profilu bluEnergy82 i znacznie taniej (21400 zamiast prawie 29k).

 

Czy to ma większy sens na tym profilu, skoro jest on dostosowany do grubszych pakietów szybowych? Waga 138 kg więc jest 15 kg lżejsze od tamtego. No i 7 koła w portfelu zostaje.

Alternatywą jest ta oferta za 18 900 gdzie jest jak wyżej tylko z profilem który uznałeś za rozsądny (8/14/4/14/44.1). Różnica tylko w pierwszej szybie. dwie sklejone 6mm z folią akustyczną zamiast 8mm.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaiketsu jak jest taka różnica to coś musi być nie hallo... Wliczone tutaj kolor okna? Ciepła ramka? Jej kolor? Roletki itd. ? Nie wierzę w takie różnice w cenie. Slamander schodzi na pniu i się czeka miesiącami na produkcję. Więc nikt nie zaoferuje to samo o 30% taniej. 

Ten pakiet to jest nadal za ciężki, a że wejdzie na styk, bo jest do 52mm, a pakiet ma 52mm. Zobacz sobie na broszurę bluENERGY 82 jak cienka jest listwa przyszybowe wewnętrzna przy pakiecie na prostepkcie 4/16/4/16/4. A potem wizualnie są powiększ / pogrub sobie ten pakiet szybowy o 1 cm. Z cienkiej listwy robi się super cienka do tak ciężkiego pakietu.

Szybciej już bym celował w bluENERGY 92 - odpada problem cienkiej listwy przyszybowej, ale ciężar nadal trochę nie ten tego... 

Weź 82'kę z pakietem 8/14/4/14/44.2 

PS. Mówisz że skrzydło jest dostosowany do większych pakietów. No tak, ale to są dla wkładów mocno pasywnych. Jak chcesz zrobić sobie dom / mieszkanie super pasywne, pakiet szybowy musi spełniać dwa warunki:

1. Jak najwięcej komór 

2. Jak najszersze komory. 

Dlatego do 52mm jest wtedy w teorii najlepszy pakiet 4/20/4/20/4 - 2 komory, bardzo szerokie po 2cm. Waga takiego pakietu nie jest duża tj. gr. 12 mm szkła, a u Ciebie super saian ma 24mm czyli dwa razy cięższy pakiet! Zawiasy muszą to utrzymać kilkanaście lat bez problemu i listwa przy szybowa musi taki ciężar utrzymać na 100%, a nie na 90%.

Szklenie pod maksimum (do) 52mm jest przewidziane dla pasywnych wkładów, a nie akustycznych. 

A co tam, dawaj jedno szkło 52mm bez komory :E gwarantuje, nic nie usłyszysz w pokoju :E

Edytowane przez kanon7
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogubiłem się z tymi oknami już ? Czyli jeśli budujemy dom pasywny, to jakie okna byłyby wskazane? Pewnie te o jak najniższym współczynniku przenikania ciepła? A co z akustyką? Trzeba wybierać między akustyką a Uw? Czy można jakoś sensownie połączyć jedno z drugim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kanon7 napisał:

@Kaiketsu jak jest taka różnica to coś musi być nie hallo...

Gość, który pierwotnie zaoferował to 150kg okno robił na profilu Gaelan a także generalnie ma "ceny premium". Np. drzwi wikęda, u niego 5-6k, u konkurencji 3-3,5k (z montażem, etc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Pogubiłem się z tymi oknami już ? Czyli jeśli budujemy dom pasywny, to jakie okna byłyby wskazane? Pewnie te o jak najniższym współczynniku przenikania ciepła? A co z akustyką? Trzeba wybierać między akustyką a Uw? Czy można jakoś sensownie połączyć jedno z drugim?

Dom pasywny to jak najwięcej komór i jak najszersze komory między szybami. Ilość szkła się nie liczy, ale najmniej szkła można mieć w konfiguracji 4/16/4/16/4 czyli 3 szt. szyb po 4 mm każda. 

Jeżeli chcesz dołożyć do tego akustykę to po prostu dodajesz dodatkową (pogrubiasz) ilość szkła do ww. pakietu. 

Tylko Kaiketsu (nie wiem czemu) chce mieć akustykę top of top. Ja mu proponuję dobrą akustykę w pakiecie 44.2/16/8 lub 8/16/4/16/44.2 (lub 8/14/4/14/44.2) która będzie spełniała swoje zadanie, a Kaiketsu chce nadal brnąć w top of top. 

Jak by to wyjaśnić jaśniej? :E może na przykładzie motoryzacji.

Kaiketsu chce mieć auto:

- super szybkie sportowe i zarazem duży, SUV to ma być. 

Ja mu proponuję Lamborghini Urus'a 641 KM, a Kaikwtsu mowi: "nie", to będzie za słabe auto dla mnie, chce kupić Bugatti Chirona 1500KM, jest 4x4, podwyższę go na zawieszeniu, dam opony terenowe itd. :E ni to SUV, ni bezpieczne, rozpadnie się na Polskich drogach prędzej czy później :E

Tak samo jego okno z tym pakietem, ni to lekkie, za szerokie (jest mało miejsca na bezpiecznie szeroką listwę przyszybowa) ni bezpieczne w użytkowaniu, może opaść, lub nie daj Boże coś więcej stanie się prędzej czy później. 

Ja mówię 641KM w Urusie Ci wystarczy, on nie: musi być Chiron z 1500 KM z modyfikacjami ala SUV :E

Edytowane przez kanon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kanon7 to raczej kwestia tego, że wcześniej za to "top of the top" musiałbym dopłacić (nie za samo okno, ale za całą ofertę oczywiście, no ale nadal 9k) + robić na profilu, który średnio CI się podobał ;) A teraz dostałem profil, który uznałeś za jeden z lepszych + o wiele ciekawszą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4/16/4/16/44.1 albo 44.2 ma sens jako dodatkowa akustyka przy pasywce czy to już za szeroko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Kitu napisał:

4/16/4/16/44.1 albo 44.2 ma sens jako dodatkowa akustyka przy pasywce czy to już za szeroko?

Zawsze to stopień lepszy akustyki aniżeli 4/16/4/16/4. 

4/16/4/16/44.2 lepiej aniżeli 44.1, gdybym miał to oceniać w skali szkolnej to takie solidne "- 4" akustycznie. Pytanie też co i w jakiej ilości potrzebujesz wytłumić? Jednemu wystarczy 4/16/44.2, a innemu braknie 66.2/16/8/16/88.2 :E

Pamietajcie że szyba to jeden z elementów okna. Wybór słabego profilu okna, a super wkładu szybowego może nie dać takiego efektu na jaki się liczy. Szyba, uszelka, wywietrzniki, profil okna, ilość uszczelek, rodzaj i jakość montażu itd. to wszystko wplywa na łączną jakość tłumienia hałasu. 

Najgorsze co widziałem w życiu to właściciel mieszkania w starszym oknie PCV wymienił szybę 4/16/4 u szklarza na 4/12/8 :E potem był zdziwiony że w pokoju jest w zimę zdecydowanie zimniej, ale ciszej  :E

Co do pytania czy za szeroko, to nie wiem do jakiego profilu - jakiego producenta chcesz to zamontować. Jedni mają szklenie do 32 mm inni do 62 mm. Nie wiem jakie okno Ty wybrałeś. 

 

Edytowane przez kanon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam tylko teoretycznie, bo wybór okien czeka mnie za jakąś dekadę albo dalej, ale wątek ostatnio tak szkłem wypełniony, że aż mnie zainteresowaliście :DW wynajmowanym teraz mieszkaniu mam 4/16/4 i dźwięków to prawie nie tłumi, ale właścicielce widocznie nie przeszkadzały jeżdzące 70 metrów dalej pociągi towarowe. Ostatnio jakiś kilometr dalej był koncert na świeżym powietrzu i muzykę lepiej było słychać w mieszkaniu niż na balkonie, bo szyby pięknie przenosiły wszystkie niższe częstotliwości. Na upartego dało się tekst piosenek wyłapać :E

Jak będę u rodziców, z ciekawości zobaczę co mają u siebie. Co prawda mieszkanie w samym rogu budynku (3 ściany zewnętrzne i tuż pod dachem), ale w zimie jest niesamowicie zimno mimo grzania w całym domu. Możliwe też, że ludkowie od montażu spieprzyli sprawę, bo wymiana okien w 4 pokojach zajęła im 11 godzin, wszystko kleili chyba na samą piankę, a komunikowali się pojedynczymi słowami, bo zdania nie byli w stanie złożyć. Przynajmniej było tanio :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kaiketsu napisał:

@kanon7 to raczej kwestia tego, że wcześniej za to "top of the top" musiałbym dopłacić (nie za samo okno, ale za całą ofertę oczywiście, no ale nadal 9k) + robić na profilu, który średnio CI się podobał ;) A teraz dostałem profil, który uznałeś za jeden z lepszych + o wiele ciekawszą cenę.

A ten taras to zrobisz czy pół kredytu w okna wpakujesz jakbyś miał mieszkać przy autostradzie ? I to tylko dla tego, bo masz pewnie masz teraz widok na główną ulicę z okien z PRLu i prze to traume z dzieciństwa   XD

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Minciu napisał:

A ten taras to zrobisz czy pół kredytu w okna wpakujesz jakbyś miał mieszkać przy autostradzie ? I to tylko dla tego, bo masz pewnie masz teraz widok na główną ulicę z okien z PRLu i prze to traume z dzieciństwa   XD

Zrobię, ale mały :) Pamiętaj że różnica między gównooknem a 150kg oknem to max 2 tysie. A to tylko jedno okno jest. I raczej zrobię jak kanon7 radzi i wstawię trochę lżejsze (i tańsze o 5 stów).

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na taras odstawno przesówne vs przesówne to 9tys dopłaty bez zmiany szklenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kaiketsu napisał:

Zrobię, ale mały :)

Jak mały? Ja się zastanawiam nad zadaszeniem tarasu. W projekcie nie mam, ale jednak wydaje mi się, że lepiej mieć zadaszony, po prostu jako przedłużenie dachu. Taki będzie chyba stabilniejszy, a w sumie, jeśli nie taki, to jaki?

Ewentualnie coś takiego, nawet nieźle to wygląda:

Zadaszenie tarasu 4,26 x 3,06 m konstrukcja aluminiowa dostawa GRATIS  Standard - Artbud.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7k PLN taki daszek pół roku temu. Dzisiaj 10k minimum. Częściej 15-20k. Somsiedzi robili XD.

Ja myślę nad markiza. Ale jeszcze nie wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Adi777 napisał:

Jak mały?

Gdzieś jak na zdjęciu, z podobnym zadaszeniem.

Ys3b7EC.png

10k takie gówno kosztuje dziś, dlatego nie będę się z tym spieszył. Bańka budowlana w końcu minie, bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To drewniane zadaszenie z szatersami to pod 20k trzeba liczyć. 

Zawsze można kupić markizę w automacie za 5-7k PLN.

Płytki na taras 60x60 na podkładkach z tworzywa lub legary z kompozytu to ze 3k PLN za sam materiał. Montaż płytek to 3k PLN. Legarów nie wiem. Pewnie podobnie. 

Ja wczoraj zacząłem równanie wylewki betonowej. Dzisiaj przeszlifowalem i pomalowałem gruntem i farbą. 

Nie zabezpieczona wylewka nawet zbrojona farfoclami po jednej zimie już zaczyna pękać. Więc polecam chociaż ja przelecieć gruntem i pomalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...