Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Tomcat napisał:

Po co to panika? 

mo poto ze jak ktos byl tak glupi jak moi znajomi biorac krdo na 550tys pod koniec 2019 teraz placze ze mu ze 400 wiecej przyjdzie placic - a jak mowilem debilowi nie kupuj klitki 45m za takiego pieniadze to mowil ze glupi jestem i gdzies mieszkac musza i akurat w prestizowej dzielnicy na zamknietym byla chata w stanie dev to kupil -no i teraz placze xd coz zrobic ale  jaki glupi jestem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to na wartości nie straciło i może sprzedać, nawet z kredytem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio 400zeta co miecha przy kredycie 550 tysi robi aż taką różnice?
Najwyżej im się standard życia o 400 zeta obniży .. Mozę niech wybłagaj w pracy o podwyżke bo głodują... :rotfl: Mogą też brać nadgodziny.

 Ew dodatkowo iść na wekendy do Amazona teraz na 1/2 etatu to jest chyba z 1,5k na łapę :E Sam hapałem - ma to 2 plusy - zarabiasz i do tego nie ma kiedy kasy wydać, bo jesteś 7 dni w tygodniu w robocie. 


ps zapomniałbym od stycznia nowy ład i sporo ludzi dostanie więcej $ z wypłaty :lol2:

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, lukadd napisał:

2.5k+ kredyt na chatę. 2 auta na utrzymaniu, jedno w kredycie za kolejne 2k czy 1.5k, przedszkole dla bombelka kolejny 1k i mało co zostaje, opłaty, paliwo, żarcie i życie od pierwszego do pierwszego.

Taki przykład, można dowolnie zmodyfikować. 

No tak, ale będąc w takiej sytuacji to w życiu nie zdecydowałbym się brać taki kredyt na styk wiedząc, że rata w kredycie ze zmiennym oprocentowaniem może rosnąć w zasadzie bez żadnego sufitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gospodarstwa domowe upadną i pójdą na wynajem za co najmniej taka samą kwotę za chatę lub raczej wyższa? Nie sądzę XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Tomcat napisał:

Serio 400zeta co miecha przy kredycie 550 tysi robi aż taką różnice?
Najwyżej im się standard życia o 400 zeta obniży .. Mozę niech wybłagaj w pracy o podwyżke bo głodują... :rotfl: Mogą też brać nadgodziny.

 Ew dodatkowo iść na wekendy do Amazona teraz na 1/2 etatu to jest chyba z 1,5k na łapę :E Sam hapałem - ma to 2 plusy - zarabiasz i do tego nie ma kiedy kasy wydać, bo jesteś 7 dni w tygodniu w robocie. 


ps zapomniałbym od stycznia nowy ład i sporo ludzi dostanie więcej $ z wypłaty :lol2:

ona nauczycielka z wygorowanymi oczekiwaniami wobec zycia  on inzynier na dorobku xd 400 robi roznice 

Edytowane przez gruzin don Leonides

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomcat napisał:

Sam hapałem - ma to 2 plusy - zarabiasz i do tego nie ma kiedy kasy wydać, bo jesteś 7 dni w tygodniu w robocie. 

Ja bym to nazwała patologią, nie zaletą... Zaharowujesz się na śmierć i jeszcze nic z tego nie masz. Takie anty-korpo - loose-loose. :D 

30 minut temu, gruzin don Leonides napisał:

ona nauczycielka z wygorowanymi oczekiwaniami wobec zycia  on inzynier na dorobku xd 400 robi roznice 

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że 400PLN miesięcznie robi różnicę znacznie dłużej ponad ten poziom. W skali roku jest to wymiana telefonu na flagowy bądź CPU, MOBO i RAM w kompie. Podziwiam, jak ktoś jest w stanie to tak o oddać z machnięciem ręki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tomcat napisał:

Serio 400zeta co miecha przy kredycie 550 tysi robi aż taką różnice?

  

4 godziny temu, Pepers napisał:

Rata przy 500k to jakieś 2.5/2.8, jakim cudem nie spinają tego przy 8k na czysto?

 

 

Obecna podwyżka to około 500zł, natomiast będzie więcej.

Dziecko bardzo dużo kosztuje, również posiadanie/utrzymanie dwóch samochodów.

Do tego mieszkanie - czyt. "jeszcze czynsz".

Mieli 2300 raty, mają 2800. Czynsz 500zł. Mamy 3300.

Utrzymanie dwóch samochodów to około 1200 zł miesięcznie z opłatami. Mamy 4500.

Przedszkole prywatne (do państwowego się nie dostali) - 1200 zł miesięcznie. Mamy 5700.

Prąd, gaz, woda, telefon, internet, etc. (one też drożeją, przypominam) - jakieś 500 zł miesięcznie. Mamy 6200.

Z dwóch pensji po 4k zostało 1800 zł z których trzeba wyżywić trzy osoby i zapłacić za jakieś kosmetyki, srajtaśmę, chemię. Mieć na leki jak bombeleq zachoruje. Obecnie na styk.

 

A jak Glapa zdecyduje, że kolejne 500zł stracą, no to już się budżet przestanie spinać.

Takich rodzin jest cała masa.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sorry ale nie wiedzieli, że stopy są rekordowo niskie i rata na 100% wzrośnie a oni nie mają absolutnie już zapasu na wyższą ratę z takim kredytem?

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bleidd napisał:

No to sorry ale nie wiedzieli, że stopy są rekordowo niskie i rata na 100% wzrośnie a oni nie mają absolutnie już zapasu na wyższą ratę z takim kredytem?

Myśleli, że stopy procentowe będą podnoszone powoli i że 2% wjedzie gdy dzieciak zakończy przedszkole. Nie udało się.

 

Sam zresztą obstawiałem, że WIBOR rzędu 3% zobaczymy w 2023-2024, a nie na koniec 2021. Myliłem się.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam że i flacja wszystkiego za rok wyhamuje jak nie będą lock dałnow robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze inflacja. Podwyżki prądu, ogrzewania, jedzenia czyli to bez czego nie obejdzie się, żadne gospodarstwo. Wzrost cen paliwa to samo. A to są spore koszta w skali miesiąca.

Oczywiście jak ktoś posiada 2 auta w rodzinie, może się pozbyć jednego. Ale jakby nie było standard życia będzie się obniżał czy przez zaciskanie pasa, czy przez to, że trzeba będzie więcej pracować, lub to i to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lukadd napisał:

Jeszcze inflacja. Podwyżki prądu, ogrzewania, jedzenia czyli to bez czego nie obejdzie się, żadne gospodarstwo. Wzrost cen paliwa to samo. A to są spore koszta w skali miesiąca.

Oczywiście jak ktoś posiada 2 auta w rodzinie, może się pozbyć jednego. Ale jakby nie było standard życia będzie się obniżał czy przez zaciskanie pasa, czy przez to, że trzeba będzie więcej pracować, lub to i to.

Jak bardzo standard życia musi się obniżyć, żeby iść pod most i oddać mieszkanie za pół ceny chłopcom z wykopu? A teraz na serio, ja obstawiam najgorsze, tj. ceny pójdą w górę, kredyt będzie ciężej dostać, raty pójdą do góry i uwaga ceny mieszkań pójdą dalej w górę, bo teraz klient indywidualny nie napędza tej "bańki", a skup będzie trwać nadal. Za 3 lata to odkopcie i dajcie mi nobla z ekonomii.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Minciu napisał:

Ja obstawiam że i flacja wszystkiego za rok wyhamuje jak nie będą lock dałnow robić.

Przy lockdownach właśnie by inflacja (czasowo)spadła, bo lockdown zamraża aktywność gospodarczą i obieg pieniądza. A czy warto z tego powodu robić kolejny, to już rząd zadecyduje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kredyty zdrożeją na biedoty. Ci co mają kasę to bez kredytów robią zakupy. A większość nieruchomości sprzedaje się bez kredytów (70%). 

Więc dla mnie to jak zwykle wiatr w oczy biedakom. A obniżek cen mieszkań zdecydowanie się nie spodziewam. 

 

Kupujesz czy wynajmujesz to dopłacisz XD

2 minuty temu, Czechoslaw napisał:

Przy lockdownach właśnie by inflacja (czasowo)spadła, bo lockdown zamraża aktywność gospodarczą i obieg pieniądza. A czy warto z tego powodu robić kolejny, to już rząd zadecyduje :E

Spada na chwilę aby później wystrzelić w kosmos jak krypto pogłaskanie przez Elona Muska kilkoma emotkami. 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Pepers napisał:

ja obstawiam najgorsze, tj. ceny pójdą w górę, kredyt będzie ciężej dostać, raty pójdą do góry i uwaga ceny mieszkań pójdą dalej w górę

Ja obstawiam dość podobnie. Z jakiej racji przy inflacji rzędu 10% mieszkania mają tanieć? Wszystko drożeje, ale akurat nieruchy tanieją? :> przecież to bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Pepers napisał:

Jak bardzo standard życia musi się obniżyć, żeby iść pod most i oddać mieszkanie za pół ceny chłopcom z wykopu? A teraz na serio, ja obstawiam najgorsze, tj. ceny pójdą w górę, kredyt będzie ciężej dostać, raty pójdą do góry i uwaga ceny mieszkań pójdą dalej w górę, bo teraz klient indywidualny nie napędza tej "bańki", a skup będzie trwać nadal. Za 3 lata to odkopcie i dajcie mi nobla z ekonomii.

Dopóki starczy sił na trzepanie nadgodzin, pracy na 2 etaty etc :E i oczywiście zdrowie na to pozwoli. To nawet ci co dziś żyją z miesiąca na miesiąc i nie są w stanie zmienić pracy na lepiej płatną utrzymają swój kącik do "spania".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Kaiketsu napisał:

Ja obstawiam dość podobnie. Z jakiej racji przy inflacji rzędu 10% mieszkania mają tanieć? Wszystko drożeje, ale akurat nieruchy tanieją? :> przecież to bez sensu.

Czy ludzie będą zdziwieni gdy okaże się, że wynajem jest droższy niż rata kredytu? A gdy kredytu nie będzie, to czy ceny najmu będą czymś skrępowane? Banda troglodytów nie rozumie co te stopy robią i po co są, myślą że doj$bią jakimś magnatom mieszkaniowym, a tak naprawdę r*chają siebie sami?

Edytowane przez Pepers
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pepers napisał:

A gdy kredytu nie będzie, to czy ceny najmu będą czymś skrępowane?

No właśnie to jest coś, czego wykopki nie rozumieją...

Rośnie stopa procentowa = spada zdolność kredytowa = rośnie liczba osób, które MUSZĄ wynająć = rośnie opłacalność wynajmu = rośnie cena wynajmu = rośnie opłacalność zakupu inwestycyjnego ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Kaiketsu napisał:

No właśnie to jest coś, czego wykopki nie rozumieją...

Rośnie stopa procentowa = spada zdolność kredytowa = rośnie liczba osób, które MUSZĄ wynająć = rośnie opłacalność wynajmu = rośnie cena wynajmu = rośnie opłacalność zakupu inwestycyjnego ;)

To jest mój ostatni post w tym temacie, bo już wszystko zostało napisane. Do tego loopa trzeba dodać tylko, że w momencie gdy spada ilość udzielanych kredytów Kowalscy wypadają z rynku i całe zakupu biorą fundusze i duzi gracze. Nie mają konkurencji(chociaż teraz też jej praktycznie nie ma) i dyktują co chcą. Jak obywatele przestaną mieć własność to witaj nowy wspaniały świecie.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kaiketsu napisał:

Rośnie stopa procentowa = spada zdolność kredytowa = rośnie liczba osób, które MUSZĄ wynająć = rośnie opłacalność wynajmu = rośnie cena wynajmu = rośnie opłacalność zakupu inwestycyjnego ;)

O tym piszę od dawna. Idzie pokolenie wychowane na Snapchacie i TokToku, że jeśli im ciocie i wujki nie zafundują mieszkanka, to wynajem stanie się czymś naturalnym. Mieć tu i teraz jak influencerki. To nic, że pod butem rentiera.

Hehe, chyba mam delikwenta, co podkupił wieżowiec. Szuka jelenia, co wynajmie i wykończy :D 

Odwrócony kredyt na remont albo będzie "panie, dlaczego nie dostanę zwrotu za wykończenie?"

Edytowane przez WebCM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WebCM  wrócił :E  to może w końcu się pochwalisz rzutem mieszkania w wieżowcu?
Takie układy PRL są fee, więc czekamy na ten twój rzut od kilku tygodni i się doprosić nie umiemy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko zostawię tutaj...

Cytat

Takiego wzrostu cen nie było od lat - stawka ofertowa za wynajęcie kawalerki w Szczecinie jest o 27 proc. wyższa niż przed rokiem. Wzrost cen dotyczy również mieszkań o większych metrażach - w Warszawie najem mieszkania o powierzchni od 60 do 90 m kw. kosztuje prawie 4,7 tys. złotych, o ponad 600 zł więcej niż roku temu - wynika z danych Otodom.

Przeciwnicy kredytów niech lepiej wyjadą do Norwegii spawać na platformie wiertniczej, bo na wynajmie nic nie oszczędzą.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2021 o 19:52, Kaiketsu napisał:

No właśnie to jest coś, czego wykopki nie rozumieją...

Rośnie stopa procentowa = spada zdolność kredytowa = rośnie liczba osób, które MUSZĄ wynająć = rośnie opłacalność wynajmu = rośnie cena wynajmu = rośnie opłacalność zakupu inwestycyjnego ;)

Oj kogoś tu zapiekło, że kończy się - i bardzo dobrze - czas hipertaniego pożyczania pieniążków...

 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, LJ19 napisał:

Oj kogoś tu zapiekło, że kończy się - i bardzo dobrze - czas hipertaniego pożyczania pieniążków...

 

Dlaczego dobrze? 

W całej Eurozonie masz 0% stopy i często niższe marże niż u nas. Uważasz, że to dobrze, że Polski przedsiębiorca ma gorsze warunki kredytowania biznesu niż ten za Odrą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W Fermi to był problem sprzętowy zbyt niskie ustawione napięcie na GPU dla niektórych sztuk. Problem dotyczył głównie kart z niskim ASIC. W momencie kiedy NV mocno poprawiła stery to była dosłownie plaga w przypadku podkręconych modeli.
    • Dobra zaraz spróbuje i coś naskrobie.
    • Nie no to już jest po prostu dramat myślowy... Chłopskiego rozumu opartego o szczątkowe informacje nic nie pokona. Bo przecież walić dziesiątki lat globalnych pomiarów satelitarnych na podstawie których zweryfikowano poprawność wielu danych. Walić w ogóle całą metrologię, a rozpatrywanie 70 lat (nie 50) to przecież za krótki okres czasu by wychwycić w ogóle trendy jak zmienia się lokalny klimat w wyniku rozwoju przemysłowego na danym terenie i jak pewne zjawiska globalne również na niego wpływają całościowo   Po czym samemu dać wykres, w którym widać znacznie szybszą linię wzrostu po tak zwanej małej epoce lodowcowej, niż po wszystkich pozostałych, po których często były różne dość poważne zjawiska naturalne, a po małej epoce lodowcowej w zasadzie głównym czynnikiem jest rozwój przemysłowy... Ponadto kwestionujesz pomiary pokazując jednocześnie model oparty o badania słojów drzew skorygowany obliczeniowo pochodzący z 2005 roku, który na przestrzeni 20 lat został dopracowany, a przede wszystkim zaczęto szukać informacji co spowodowało tak zwany średniowieczny okres cieplny. Tylko zestaw to sobie z danymi aktywności wuklanicznej i promieniowania słonecznego w tym okresie. Znów wyjdzie że przyczyna była naturalna. Co więcej drugi wykres który to sugerujesz jako ten dla zwolenników teorii o globalnym ociepleniu, uwzględniał wyłącznie badania słojów drzew i został dawno odrzucony... No ale tak, miarka z dokładnością do dziesiątych części milimetra w ciągu 50 lat zmieniła się nie do poznania, tak jak pomiary temperatury z dokładnością do dziesiątych części stopnia Celsjusza, więc pomiary należy wywalić   Ile jeszcze wygibasów tutaj się odwali, których przyczyną będzie niekompletność informacji lub brak chęci do poszukania a jedynie wyszukiwanie tego co pasuje?    
    • Złapanie i odesłanie to nie takie proste. Estonia to sobie mówiła i szybko się z tego wycofała dlatego dziwi mnie wypowiedź polskiego ministra. Zobaczymy.
    • Przecież na lolegro masz tego w pyte od 10pln wzwyż
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...