Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

cena paliwa od monopolisty rządzi inflacją ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się opanować inflacji gdy planowane są dwukrotne podwyżki cen prądu i gazu. Nie dość, że my zapłacimy podwójny rachunek, to jeszcze zapłacimy za rachunek każdego przedsiębiorcy, u którego cokolwiek kupimy, bo koszty zostaną przerzucone na nas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Nie da się opanować inflacji gdy planowane są dwukrotne podwyżki cen prądu i gazu.

Moim zdaniem nie opanują inflacji przy tym wszystkim co robią (problem z prądem i gazem, to oczywiście ... kolejny problem pro inflacyjny), tylko może ją zamaskują do wyborów - jednak jeśli uda im się ją zamaskować, to spodziewam się niezłego wybicia po tych manipulacjach (wszelkie zniesienia VAT są tylko czasowe - nie mogą tego ciągnąć wiecznie).

W ogóle najbliższe 3 lata to bardzo mnie ciekawią. (to będzie taki śmiech przez łzy)

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybory na koniec 2023 więc co ma ją teraz ustabilizować? Lecimy dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopy raczej zostaną obniżone, Glapa nie będzie miał wyjścia, bo mamy najgorszy PMI na świecie i do tego nadciąga spadek PKB r/r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to się drukuje, rozdaje i napędza inflację żeby nie było bezrobocia. Nasza praca jest coraz tańsza i atrakcyjna, sam dolar pewnie wykręci kolejne % a rząd w sumie nie jest zainteresowany walką z inflacją.

 

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto przeczytać czym na prawdę są wakacje kredytowe i jak dobrym interesem jest być obecnie zadłużonym (nadal zarabiacie na tym całym interesie, bo inflacja jest wyższa niż oprocentowanie kredytu)

https://independenttrader.pl/wakacje-kredytowe-czy-kredyt-na-wakacje.html

 

W dniu 3.08.2022 o 21:48, Wu70 napisał:

 rząd w sumie nie jest zainteresowany walką z inflacją.

 

Takie też odnoszę wrażenie. Jako-tako chcą ją mieć pod kontrolą, ale w sumie cieszą się, że dług rządowy się dewaluuje. Problem tylko będą mieli, jeśli inflacja wymknie się spod kontroli i aparat państwowy zbankrutuje. Z tego powodu (widmo utraty kontroli) "mniej-więcej" walczą z inflacją.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.08.2022 o 21:08, Kaiketsu napisał:

Nie da się opanować inflacji gdy planowane są dwukrotne podwyżki cen prądu i gazu.

I rozdawanie kolejnych 11 miliardow na wegiel plus ?

Edytowane przez adask0
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgiel, gaz, prąd, wszędzie dopłaty a przed chwilą jakaś rozmowa o spadku inflacji była 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast głupiego rozdawnictwa - subsydia dla polskich producentów pomp ciepła, aby mogli oni zaproponować konkurencyjny produkt za dobrą kasę.

Wszyscy by skorzystali, no, ale to nie jest coś, czego chce pislam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, adask0 napisał:

I rozdawanie kolejnych 11 miliardow na wegiel plus

Było 11 miliardów, teraz jak na razie jest już 19, a piszą że może być to nawet 40-80 miliardów. Pisowi się dupsko pali, wykonuje wiec paniczne ruchy, jestem bardziej niż pewny że przebijemy 20-30 miliardów z drukarki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.08.2022 o 19:09, larry.bigl napisał:

Pekao mogłoby się ogarnąć z nadplatami kredytu z poziomu aplikacji dla kredytów w banku hipotecznym. Z jakiegoś powodu mając tam, przy próbie nadpłaty mam wesoły baner z informacją że zapraszają do oddziału.. ffs.

Zaciągałeś kredyt w Pekao SA i przenieśli do Pekao BH SA? 

Ja kredyt zaciągałem w Pekao BH SA i z tego co wiem to jedyna opcja nadpłaty to forma listowna, a w oddziale nic nie załatwię, bo jaka tylko jedna siedzibę i tyle. Apki żadnej nie ma. Żadnej bankowosci internetowej. Nie mam u nich konta. Mają tylko polecenie płatności na moim koncie w Aliorze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michasm

Z tego co pamiętam to właśnie tak było z przeniesieniem. Generalnie żałosne trochę bo mega upierdliwe jest umawianie się do banku w godzinach w których normalnie pracuje po to żeby babka w 10 minut wypełniła jakiś druk..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kredyciarze, którzy podpisali umowy, ale nie uzyskali jeszcze wpisu do kw, też zostaną objęci zwrotem pomostwego.

https://www.prawo.pl/biznes/zwrot-marzy-kredytobiorcom-ktorzy-czekaja-na-wpis-do-ksiegi,513965.html

W sumie zabawna sprawa. Na wpis pierwszej krechy czekałem 1,5 miesiąca (w grudniu 2021), co jest niczym innym, jak cudem (normalnie w mojej okolicy czeka się 8 miesięcy). W łapę nie dałem, prośby o przyspieszenie nie pisałem. Dzięki temu mogłem w lutym zawinąć się na stałą stopę.

5bT8wup.png

Dokładnie 1 miesiąc 20 dni. Lol ;)

Teraz dla odmiany (wpis kw w marcu - refinansowanie) czekam już 5 miesięcy i cisza... akurat, by mnie objęto obowiązkiem zwrotu siana ?

Czyżbym raz w życiu miał farta ? ;)

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, larry.bigl napisał:

@michasm

Z tego co pamiętam to właśnie tak było z przeniesieniem. Generalnie żałosne trochę bo mega upierdliwe jest umawianie się do banku w godzinach w których normalnie pracuje po to żeby babka w 10 minut wypełniła jakiś druk..

Zgodnie z tym co napisane we wniosku o wcześniejszą spłatę częściową na stronie pekaobh.pl - jeśli umowa nie stanowi inaczej to skrócenie okresu kredytowania wiąże się z koniecznością podpisania aneksu. Zapewne stąd konieczność wizyty w banku. W jednym z artykułów o wakacjach kredytowych czytałem, że to powszechna polityka i przed wyborem tej formy częściowej spłaty warto spojrzeć czy bank nie nalicza dodatkowej opłaty za podpisanie aneksu. W Pekao BH takiej pozycji nie widzę, ale może się ona znajdować w samej umowie kredytowej.

A jeśli chodzi o sam kredyt zaciągnięty w Pekao BH SA bez bankowości internetowej okazuje się, że nie trzeba wysyłać wniosku pocztą, a wystarczy skan na email. 
Elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pekao SA z tego co wiem niestety jak najbardziej domaga się podpisywania płatnego aneksu przy wcześniejszej spłacie (i to w każdej postaci). Był to jeden z powodów mojego odrzucenia ich oferty. Chyba, że od 2021 coś się zmieniło na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie aneks nie był płatny przy nadplacie. Z tego co babka mówiła to przy pełnej spłacie też nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Kaiketsu napisał:

Pekao SA z tego co wiem niestety jak najbardziej domaga się podpisywania płatnego aneksu przy wcześniejszej spłacie (i to w każdej postaci). Był to jeden z powodów mojego odrzucenia ich oferty. Chyba, że od 2021 coś się zmieniło na plus.

Nie wymagają teraz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczba chętnych, okrągłe ZIOBRO :rotfl:

 

Cytat

 Kompletnie fiasko "Mieszkania bez wkładu własnego". Liczba chętnych: Okrągłe zero
"Mieszkanie bez wkładu własnego" miało być szansą na zdobycie własnego M dla tych, którzy nie są w stanie odłożyć pieniędzy wymaganych przez bank przy udzielaniu kredytu. Mija trzeci miesiąc aktywności programu, a liczba osób, które z niego skorzystały, wynosi okrągłe zero. Ministerstwo Technologii i Rozwoju ma już swoje wytłumaczenie.  

https://wydarzenia.interia.pl/autor/lukasz-szpyrka/news-mieszkanie-bez-wkladu-wlasnego-i-bez-entuzjazmu,nId,6207555

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Camis napisał:

https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/mieszkanie-bez-wkladu-wlasnego

Czytam to i czytam ale chyba czegoś nie czaje ;)

Bo ten wkład własny do 100k zł do BGK miałby 'dać' czy też miałby być kredytowany ? Z tego co też wyczytałem to o udział w programie to banku gdzie się ubiega o kredyt trzeba by się zgłosić. A przy obecnym spadku zainteresowania na rynku kredytów to wniosków raczej nie będzie. 

80k można w bąbelkach odrobić i nikt się nie skusił? :E

Edytowane przez gotrunks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między zwykłym kredytem jest taka, że normalnie masz 10% lub 20% wkładu na nieruchomość, czyli kredytujesz się odpowiednio na 90-80%. W tym programie kredytujesz się na 100%, czyli nieruchomość kosztuje 300k zł pożyczasz 300k zł, a BGK daje tylko gwarancję bankowi, że ten odzyska wymagany normalnie wkład własny przy czym pozostała wierzytelność ciąży nadal na kredytobiorcy.

Innymi słowy ten kredyt jest:
A: droższy, bo zapewne będą większe marże
B. bardziej wymagający, bo musisz mieć większą zdolność na tę samą nieruchomość co Kowalski z wkładem
|C: nie zwalnia Cię z żadnej odpowiedzialności

jedyny profit to bąbelki, które spłacają częściowo kredyt lub dla osób, które mają wkład własny i dobrze zarabiają (zdolność), ale zamiast kasę ładować we wkład własny inwestują w coś innego co da im potencjalny zysk ;)

Wyszło jak każdy program wPISdu.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mlody_tarnow napisał:

Różnica między zwykłym kredytem jest taka, że normalnie masz 10% lub 20% wkładu na nieruchomość, czyli kredytujesz się odpowiednio na 90-80%. W tym programie kredytujesz się na 100%, czyli nieruchomość kosztuje 300k zł pożyczasz 300k zł, a BGK daje tylko gwarancję bankowi, że ten odzyska wymagany normalnie wkład własny przy czym pozostała wierzytelność ciąży nadal na kredytobiorcy.

Innymi słowy ten kredyt jest:
A: droższy, bo zapewne będą większe marże
B. bardziej wymagający, bo musisz mieć większą zdolność na tę samą nieruchomość co Kowalski z wkładem
|C: nie zwalnia Cię z żadnej odpowiedzialności

jedyny profit to bąbelki, które spłacają częściowo kredyt lub dla osób, które mają wkład własny i dobrze zarabiają (zdolność), ale zamiast kasę ładować we wkład własny inwestują w coś innego co da im potencjalny zysk ;)

Na start będzie droższy bo większa kwota do spłaty zrobi większe odsetki.

Ciekawe czy jakieś banki w ogóle oferowały takie kredyty (poza PKO BP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...