Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
W dniu 11.06.2021 o 13:11, Kaiketsu napisał:

W dniu 12.06.2021 o 01:06, 209458 napisał:

https://biznes.interia.pl/firma/news-przedsiebiorcy-placa-minimalna-powinna-byc-zroznicowana-regi,nId,5296311

Mali i średni przedsiębiorcy chcą, by płaca minimalna różniła się w poszczególnych regionach kraju w zależności od średniego wynagrodzenia oraz cen i kosztów życia. Ma to ułatwić życie właścicielom firm w mniej zamożnych regionach oraz powstrzymać odpływ pracowników i mieszkańców do bogatszych aglomeracji.

Dwa zdania. A w drugim zawarte są dwie prawdy. Święta prawda i gówno prawda XD

Inaczej kosztuje w Warszawie mieszkanie w apartamentowcu czy w bloku, inna cena jest w małym mieście na wschodzie Polski. Inne są ceny dojazdów, usług, nawet w sklepach spożywczych są różnice w cenach, a więc inne są koszty życia w tych regionach - argumentuje Adam Abramowicz. -

Prawda. W Pizdzikłaku Wielkim na komunikację miejską możesz czekać jak na RTXa w MSRP albo zadzwonić po Tace bo UBERa nie ma. 

W sklepiku osiedlowym a niedajboże na wiosce ceny X2.  W markecie zazwyczaj bieda i po większe zakupy np szmat czy butów 50-150km trzeba skikną do dużego miasta, gdzie sam pasaż bywa większy niż całe markety w Pizdzikłaku Wielkim.

Cen usług nie porównywałem, ale u mnie nikt nie chce wyjąć skrzyni z auta za mniej jak 700zl. W ASO pewnie drożej, a u Zenka z Wawy czy Wro? 

Mieszkania, nieruchomości, cena ziemi, tutaj jest różnica na minus dla dużego miasta. Ale niech nie pierdoli za przeproszeniem że Warszawa zarabia tak samo. W każdej jednej firmie jakiej pracowałem WAWA miała inne stawki od reszty kraju. Czyli nikt nikogo nie dusił minimalna. Bez powodu ludzie tam nie jeżdżą żeby zarobić to samo a wydawać więcej. Co za imbecyl.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, 209458 napisał:

OK rozumiem, a wkładu niefinansowego nie uwzględniamy, bo przecież "nie wypada", i "jak by to wyglądało płacić żonie za zajmowanie się domem".

To znaczy czego konkretnie i z jakiej racji należy za to płacić?

Może powinniśmy się też rozliczyć z odbytych stosunków seksualnych i wycenić je rynkowo po małżeństwie? :P 200 zł za loda, 300 zł za w ruru?

Z jakiej racji należy uznać, że za np. sprzątanie trzeba płacić? Ludzie sprzątają też dla siebie, bo jak tego nie zrobią, to będą żyć w chlewie. A nie tylko w ramach usługi dla małżonka. Jak Twoim zdaniem odróżnić jedno od drugiego i co, gdy sprzątały obie strony :>

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Pewnie z Warszawy typek XD to tam wyżej XD

3 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Ludzie sprzątają też dla siebie, bo jak tego nie zrobią, to będą żyć w chlewie. A nie tylko w ramach usługi dla małżonka. Jak Twoim zdaniem odróżnić jedno od drugiego i co, gdy sprzątały obie strony :>

Ja dzisiaj odkurzam chatę przed wyjściem do roboty. Ile powinienem sobie naliczyć?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

16 minut temu, Minciu napisał:

Ma to ułatwić życie właścicielom firm w mniej zamożnych regionach oraz powstrzymać odpływ pracowników i mieszkańców do bogatszych aglomeracji.

Czyli jak w komuniźmie walczymy z problemami, które sami sobie stwarzamy.

Ludzie migrują, bo chcą i mogą, a jak janusz chciałby utrzymać swój lokalny biznes, a nie przenosić się z nim w okolice dużego miasta gdzie zabije go konkurencja (śmiechem), to niech, no nie wiem, poprawi jakość usług? :E

Pierwszy pomysł janusza zaś "obniżmy minimalną, zapłacę im jeszcze mniej, i wtedy POWSTRZYMAM ODPŁYW PRACOWNIKÓW", okeeej, ale januszu, to działa w drugą stronę 8:E

3 minuty temu, Minciu napisał:

Ja dzisiaj odkurzam chatę przed wyjściem do roboty. Ile powinienem sobie naliczyć?

Może jakiś aneks do umowy małżeńskiej? :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spożywka droższa, może w osiedlowych sklepikach. Ale jak ktoś zarabia bliżej minimalnej to i tak chodzi po dyskontach. Podobnie chemia czy ciuchy. A RTV i AGD ceny ma podobne wszędzie, a jak nie to można zamówić przez internet.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, marcin_21 napisał:

w duzym miescie wszystko jest drozsze, od fryzjera, po parking i komunikacje miejska, po mieszkanie, na spozywcze konczac

mieszkałem i tu i tu, i jakie było moje zdziwienie w pierwszych miesiacach zycia w miescie

Ciekawe, bo nawet w Dąbrowie Górniczej Sosnowcu Katowicach nie ma tych różnic XD. A "miasto" chyba większe od Wawy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Żarcie nie kosztuje dużo więcej. Często jest tańsze nawet. Elektronika kosztuje tyle samo, zrsztą teraz i tak każdy kupuje przez net a tam ceny są uniwersalne.

24 minuty temu, Minciu napisał:

A "miasto" chyba większe od Wawy?

Warszawa ma ponad 500km^2, Katowice razem z Sosnowcem tylko połowę tego, sama Dąbrowa ma 190km^2, Katowice+Sosnowiec+Dąbrowa nadal są mniejsze od W-wy

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, Kaiketsu napisał:

A dzieci są na ogół wspólne, idea płacenia żonie za opiekę nad WASZYM dzieckiem jest chora. Jak ona chce za to kasy to niech lepiej nie zostaje matką. Z jakiej racji kobieta ma mieć płacone za opiekę nad własnym dzieckiem, bo nie rozumiem?

Też tego nie rozumiem. Nie od dziś kobiety zostawiają dziecko z opiekunką lub w żłobku i wracają do pracy. 

14 godzin temu, Kitu napisał:

Jednocześnie ma 2/3 szans na związek do śmierci i spokój z podziałem majątku. Jeśli zakładasz z góry, że związek się rozpadnie, nie ma sensu w ogóle go zaczynać. Trzeba mieć na uwadze taką możliwość, ałe bez popadania w skrajności typu wyczekiwanie końca :D Wspólne i wieloletnie inwestycje tylko za wyraźnym wskazaniem udziału - intercyza przy ślubie, po dokładne dokumentowanie wspólnych wydatków, choćby przez przelewy z określonym tytułem albo wspólne konto, na które pieniądze będą przelewane przez obie strony według ich ustaleń i na konkretny cel. Spokojnie da się to zrobić i nawet przy durnowatych zarzutach podczas rozstania, wszystko da się podzielić zgodnie z nakładami.

Jest sens, ale partnerzy powinni być niezależni finansowo i wspólnie opłacać codzienne zobowiązania bez wikłania się w wieloletnie zależności (np. kredyt hipoteczny) czy wykorzystywanie drugiej strony (np. przyjmowanie domu/mieszkania od rodziny męża czy żony). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Kaiketsu napisał:

Ależ to bardzo proste:

Każdy powinien wynieść tyle, ile wniósł. I ani grosza więcej.

Jeśli na dom wart 800k PLN mąż wniósł 600k, a żona 200k i jest to udokumentowane, to dlaczego po sprzedaży mają się dzielić 400k-400k?

Lepiej żebyś nie miał dzieci chyba

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, LJ19 napisał:

Jest sens, ale partnerzy powinni być niezależni finansowo i wspólnie opłacać codzienne zobowiązania bez wikłania się w wieloletnie zależności (np. kredyt hipoteczny) czy wykorzystywanie drugiej strony (np. przyjmowanie domu/mieszkania od rodziny męża czy żony). 

Czyli z automatu pozostawanie w związku blokuje możliwość mieszkania z partnerem we własnym mieszkaniu. Nie może być wspólne, nie można wykorzystywać drugiej strony. W grę wchodzi tylko wynajem. Ktoś chce kupić mieszkanie, to tylko na inwestycję albo żeby zamieszkać w nim samemu, bez partnera. Totalny bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ojj ludzie ludzie tylko pieniążki się dla was liczą 😪

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, LJ19 napisał:

Przecież to nie jest żaden problem. 

Mieszkanie w kredycie można sprzedać i otrzymane pieniądze podzielić. 

Majątek sprzed małżeństwa się nie wlicza do wspólnoty majątkowej, zresztą jak ktoś jest drażliwy to zawsze można zrobić intercyzę. Nie ma szczególnie sensu takich rzeczy sobie wyliczać 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Kaktuch napisał:

Lepiej żebyś nie miał dzieci chyba

nie zamierzam ich mieć, dzięki za troskę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śpieszcie się z kupnem nieruchomości, tak szybko drożeją 

https://www.domiporta.pl/poradnik/7,126866,27201308,kupujesz-mieszkanie-mozesz-je-stracic-deweloperzy-zrywaja.html#s=BoxOpImg11 

Jeżeli opisany proceder zrywania umów i sprzedaży za większa kasę się spopularyzuje to ładny burdel się (z)robi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To raczej chodzi o to, że deweloper sprzedał za sumę X dziurę w ziemi, zaczął prace przygotowawcze, a tu budowa podrożała o 20% i może wyjść na tym na minusie. 8:E

6EHXzk4.png

Nie tylko ja się przecież nadziałem na +30% wzrostu kosztów budowy w 2 lata.

Deweloperzy też kupili działki i nadziali się na bańkę.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ich problem, każda inwestycja to ryzyko.

Znajomy właśnie dopina zakup mieszkania w centrum Wrocławia - 10k/m2, na razie dziura w ziemi. Gdyby rzeczywiście miałaby być taka tragedia, będzie musiał kupić to samo mieszkanie 3 razy :D

Edytowane przez Kitu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Kaiketsu napisał:

Warszawa ma ponad 500km^2, Katowice razem z Sosnowcem tylko połowę tego, sama Dąbrowa ma 190km^2, Katowice+Sosnowiec+Dąbrowa nadal są mniejsze od W-wy

Chyba se jajca robisz? :D

https://pl.wikipedia.org/wiki/Konurbacja_górnośląska

41 miast na kupie. Pierwsza dziewiętnastka ma ma w sumie 2mln mieszkańców i prawie 1500km2

4 godziny temu, 209458 napisał:

Spożywka droższa, może w osiedlowych sklepikach. Ale jak ktoś zarabia bliżej minimalnej to i tak chodzi po dyskontach. Podobnie chemia czy ciuchy. A RTV i AGD ceny ma podobne wszędzie, a jak nie to można zamówić przez internet.

Ano owszem, tylko w małych miasteczkach, które mają wbrew pozorom prawa miejscie nie ma marketów i dyskontów.

W tych co to chcą je udupić 😜

4 godziny temu, Kaiketsu napisał:

Żarcie nie kosztuje dużo więcej. Często jest tańsze nawet. Elektronika kosztuje tyle samo, zrsztą teraz i tak każdy kupuje przez net a tam ceny są uniwersalne.

W marketach cena ta sama jak jest market. Czy to żarcie czy elektronika. Ale tak na prawdę sens ma jedynie zakup przez internet 😜 

Ogólnie w tym tamacie chyba większość ludzi z Warszawy siedzi, nieraz mam wrażenie, że Warszawa jeszcze chętniej jak ślążacy postawili by swoją prywatną granicę do i odcieli się od reszty 😜 Najlepiej z cegieł z innych miejscowości, jakby się ktoś zastanawiał jak nałatwiej :P 

i tak już tam mają Warszawiacy w głowach zakorzenione 

Ogólnie z Warszawy ktoś zwiedzał Polskę? Bo mi jakoś zdarzyło się żyć, mieszkać, zwiedzać nie jedno miasto. W tym Warszawę i Wrocław.. 

Stanisław Grzesiuk nawet dla Warszawiaków piosenkę napisał kiedyś 😜 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pro po zwiedzania i cegieł to dwa dni temu po Elblągu sobie spacerowałem i jak na tablicy informacyjnej nie kłamali to miasto było niemal równane z ziemią żeby było czym Wawe odbudować po wojnie ale się miejscowi  zawzięli i odbudowują wszystko " po staremu"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Minciu napisał:

Chyba se jajca robisz? :D

https://pl.wikipedia.org/wiki/Konurbacja_górnośląska

41 miast na kupie. Pierwsza dziewiętnastka ma ma w sumie 2mln mieszkańców i prawie 1500km2

To teraz bierzemy aglomeracje/konurbacje ?

okej:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Aglomeracja_warszawska

2730,23 km^2

przegrałeś ;)

17 minut temu, Minciu napisał:

Ogólnie z Warszawy ktoś zwiedzał Polskę? Bo mi jakoś zdarzyło się żyć, mieszkać, zwiedzać nie jedno miasto. W tym Warszawę i Wrocław.. 

Zwiedziłem kilkanaście miast (właściwie to wszystkie duże w Polsce i kilka mniejszych), mieszkałem w trzech.

17 minut temu, Minciu napisał:

Stanisław Grzesiuk nawet dla Warszawiaków piosenkę napisał kiedyś 😜 

Masz ogromne kompleksy na punkcie Warszawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
23 minuty temu, Klakier1984 napisał:

Pro po zwiedzania i cegieł to dwa dni temu po Elblągu sobie spacerowałem i jak na tablicy informacyjnej nie kłamali to miasto było niemal równane z ziemią żeby było czym Wawe odbudować po wojnie ale się miejscowi  zawzięli i odbudowują wszystko " po staremu"

https://warszawa.naszemiasto.pl/znikaly-zabytkowe-dzielnice-a-nawet-cale-miasta-skad-brano/ar/c15-5152503

Tak całe miasta rozbierano, zabytki, wszystko. Tak było łatwiej i się opłacało ;) 

W tym Wrocław. Tutaj np w wagonach jedzie Wrocław.

5cf648ea65e96_o.jpg?1559799226

22 minuty temu, Kaiketsu napisał:

To teraz bierzemy aglomeracje/konurbacje ?

okej:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Aglomeracja_warszawska

2730,23 km^2

przegrałeś ;)

Masz ogromne kompleksy na punkcie Warszawy.

Przegrałem! Warszawa jest WIELKA ! :-D  Pewnie skądś te kompleksy mają źródło. Może za dużo tej piosenki się nasłuchałem? A może z tego jak Warszawiacy jeżdżą i myślą ;)  Np Korytarz życia i przed karetką na sygnale pipierdala wawka bo myśli że to dla wać Pana przejazd robią wsiury ?? :P 

Napisałem 'Chyba'. To raz, a dwa nie wiem jak wygląda całość Śląska. Tak jak pisałem na liście w tamtym linku jest 19 z 41 miast i z nich jest tylko podana skumulowana wielkość i ludność. 

I to nie ja zacząłem od sumowania tych trzech miast :P i udowadniania, że Warszawa jest większa pomijając całkowicie sens tego jak wygląda górny śląsk. Nie? 

Przy okazji powierzchnia Wrocka chyba jest większa od Wawy ;)  Sprawdzasz? :P Nie może być? :P 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co ciekawe byłem też np w jednym salonie samochodowym, nazwy nie podam, ale wiadomo że dla VIPów, to nawet dzień dobry nie odpowiedział nikt z obsługi :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
12 minut temu, Minciu napisał:

Przy okazji powierzchnia Wrocka chyba jest większa od Wawy ;) 

Nie, wrocław ma 292 km/^2, Warszawa ma 517 km^2. To zwykłe stwierdzenie faktu, tylko człowiek z kompleksami będzie się ripostował komentarzami typu:

12 minut temu, Minciu napisał:

Przegrałem! Warszawa jest WIELKA ! :-D 

:)

Coś Ci powiem. Strasznie przypominasz mi mojego wujka. Mieszka on na wsi pod Częstochową i ciągle śle nam jakieś szpile, niby w żartach. Coś o wsiach, smrodzie, czajce, lgbt, czaskoskim, jakieś tam inne wypierdy. Za nic nie da sobie wytłumaczyć, że nikogo z nas ani nie boli, ani nie drażni jego miejsce zamieszkania. Nie, on wie lepiej. My jesteśmy "wielkie pany z warszawy", których trzeba uczyć kultury i szacunku do polskiej wsi. Czaisz? ;)

Spójrz: ile w temacie osób napisało Ci, że Twoje Żary to śmieszne zadupie z Polski B gdzie główną atrakcją jest Kaufland i remiza strażacka? Ano nikt, bo nikt tak nie myśli. Na to przynajmniej liczę. A ile przytyków było z Twojej strony? Mnóstwo ;) Kompleksy z Ciebie wychodzą, kolego.

Nie martw się, my, PANY Z WARSZAWY, nie mamy nic przeciwko Twoim Żarom - nie musisz się na nas mścić za wyimaginowane krzywdy wobec polskiej wsi i małych miast 😂

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 minut temu, Kaiketsu napisał:

Nie, wrocław ma 292 km/^2, Warszawa ma 517 km^2. To zwykłe stwierdzenie faktu, tylko człowiek z kompleksami będzie się ripostował komentarzami typu:

haha nie odpuścisz :P Poznań jest większy ? :P Czy dalej nie wiesz o czym piszę? :P 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Minciu napisał:

haha nie odpuścisz :P Poznań jest większy ? :P Czy dalej nie wiesz o czym piszę? :P 

Ja mówię o faktach (takich, które można sobie, no nie wiem, sprawdzić w encyklopedii), mam pisać, że tak nie jest, bo inaczej jestem "pan z warszawy" ? Oj, wy wieśniaki* nigdy się nie nauczycie 8:E

* ŻARCIK (bo wieśniak może nie załapać**)

** ŻARCIK 2 specjalnie dla Mincia :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
11 minut temu, Kaiketsu napisał:

Nie martw się, my, PANY Z WARSZAWY, nie mamy nic przeciwko Twoim Żarom - nie musisz się na nas mścić za wyimaginowane krzywdy wobec polskiej wsi i małych miast 😂

Po prostu to co wkleiłem wcześniej o podziale wynagrodzenia, ze względu na średnie zarobki w danym regionie to totalna bzdura, jak ktoś pisze że bułka w sklepie droższa jest w mieście. A Ty przytakujesz, że komunikacja miejska tez jest droższa. No pewnie tak, bo w małych miastach przeważnie nie ma jej wcale. A jako sensowną alternatywę na autobus co 5-10min masz jedynie taxówkę.

11 minut temu, Kaiketsu napisał:

My jesteśmy "wielkie pany z warszawy", których trzeba uczyć kultury i szacunku do polskiej wsi. Czaisz? ;)

Zapomniałeś dodać żryjcie nasze gówno i pijcie nasze szczochy :P Sie czepiają a problemu przecież też tu nie ma.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi