Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
5 minut temu, Minciu napisał:

A Ty przytakujesz, że komunikacja miejska tez jest droższa.

E, chyba Ci się coś pomieszało. Nic takiego nie pisałem?

Jedyne, co jest naprawdę droższe w dużych miastach, to nieruchy. Reszta bywa nawet tańsza. Za to nieruchy to ból, bo to równowartość wielu pensji minimalnych, oj wieeeeelu... :>

5 minut temu, Minciu napisał:

Sie czepiają a problemu przecież też tu nie ma.

A widzisz jakieś? :)

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
21 minut temu, Kaiketsu napisał:

Spójrz: ile w temacie osób napisało Ci, że Twoje Żary to śmieszne zadupie z Polski B gdzie główną atrakcją jest Kaufland i remiza strażacka? Ano nikt, bo nikt tak nie myśli. Na to przynajmniej liczę.

hehe, ale to chyba miasto ze wsią pomyliłeś 😜 

Ja piszę że w sklepach w mniejszych miastach nie jest taniej, a ludzie tutaj piszą że taniej. Jak uj! W standardzie jest tak samo. Ale dodam, że w większym mieście zawsze jest więcej promocji. O asortymencie nawet nie mówię, bo np ważywa i owoce w małych miastach to chyba kurna zaopatrzenie jak zamawia, to myśli że małe miasta mają inne żołądki i mogą zdechłe odpadki dla świń wpierdzielać. 

Walka o ważywa w mniejszym mieście ( ale wcale nie tak małym, bo jednak te ~30tys tam siedzi ) to kurna jak jakieś polowanie. Musisz z samego rana atakować sklepy i najlepiej zrobić rundę przez cale miasto i zaliczyć ze 3-4 markety żeby kupić ważywa na obiad bo wiecznie gdzieś czegoś nie ma albo jest zdechłe, np ogórek o konsystencji pianki na ognisko ;) 

Za to jak wbijasz w miasto w okolicy 100-150tys ludności to w sklepach zaczyna być sensownie. Jeden market i masz wszystko nawet po południu. 

A w jeszcze większych miastach to już nawet biedronka potrafi być większa i lepiej zaopatrzona niż hipermarket na piździkłaku ;)  

Więc nie, taniej w małym mieście nie jest. A dobrze jak w ogóle jest 😜

5 minut temu, Kaiketsu napisał:

A widzisz jakieś? :)

Już nie, naprawili :D 

5 minut temu, Kaiketsu napisał:

Jedyne, co jest naprawdę droższe w dużych miastach, to nieruchy. Reszta bywa nawet tańsza. Za to nieruchy to ból, bo to równowartość wielu pensji minimalnych, oj wieeeeelu... :>

No to to rozwala system ;)  Ale jak się nie mylę to i urzędnicy miejscy nie mają z tym problemu, bo cenę ziemi którą wyprzedają pewnie wcale tanio nie oddają? 

Pamiętam jak małe miasta miały 1m2 po 2000zl. Warszawa po 8tys zl potrafiła wtedy stać. Dzisiaj chyba różnice się i tak zacierają. Teraz za piątaka od metra małe miasto już chyba nie kupisz, a za chwile to po 7-8k będą się kręcić ceny.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale ja się z tym zgadzam Minciu, że żarcie w dużym mieście bywa tańsze. Nie liczę kupowania wprost od "chłopa", bo wtedy pomijasz łańcuch logistyczny i czasem jest lepszej jakości, ale na to mogą pozwolić sobie raczej tylko ludzie zaznajomieni z rolnikami z okolicy ;) Dystrybucja masowa do dwumilionowego miasta wychodzi taniej, niż dowożenie do mieściny z 20 osobami, to raczej oczywiste.

Tylko nieruchy...

3 minuty temu, Minciu napisał:

Już nie, naprawili :D 

Tylko co mają do tego mieszkańcy? ;) Jacyś bezmyślni idioci (albo skorumpowane cwaniaki) zatwierdzili niewłaściwe wykonanie kolektorów pod Wisłą. Błąd, że się tak wyrażę, osobowy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od chłopa jajko kury droższe jak w sklepie. Ale za to jakie ;-) 

1 minutę temu, Kaiketsu napisał:

Tylko co mają do tego mieszkańcy? ;) Jacyś bezmyślni idioci (albo skorumpowane cwaniaki) zatwierdzili niewłaściwe wykonanie kolektorów pod Wisłą. Błąd, że się tak wyrażę, osobowy...

Nie twierdzę że to Ty klocka do rzeki robiłeś, Ale Trzaskowski już chyba coś do tego miał i on uważał, że jest Spoko nie ma problema ;) 

Jakby tam stanął pod wodospadem i mnie przekonywał że jest spoko, to może i bym uwierzył. 

comment_iVrhmZwWV93JyNByAFhajvKxpFL4HQlZ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Kaiketsu napisał:

One nie są złe zaprojektowane, tylko jak większość infrastruktury w Polsce, chu... gównianie finansowane naprawy i konserwacja. Jak połowa naszego kraju. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
13 minut temu, Kaiketsu napisał:

Tylko nieruchy...

No i wracając do tego co tam pisano, to ja zrozumiałem że jak będą płacić ludziom więcej w dużych miastach a mniej w małych, to Ci w małych wtedy zostaną na dupie i nie wyemigrują do bogatszych rejonów bo ... nie wiem, nie będzie ich stać na bilet na pociąg czy jak. Bo kompletnie nie rozumiem, jak chcą wymusić podział na lepszych i gorszych hurtem od regionu, a jednocześnie uważają że nikt z takiego regionu nie ucieknie? 

Niech se rozkminią coś innego a nie sztuczne podziały, które jedynie mają chronić gówno firemki, gdzie właściciel np ma 3 solaria i w żadnym nie siedzi tylko zatrudnia ludzi na zlecenie byle jak najtaniej. Z 10 lat temy w takich punktach nawet w wojewódzkich miastach potrafili płacić 500-600zl miesięcznie XD 

Albo taka ciekawostka:

Otrzymujesz 35 zł na pierwsze zamówienie z Uber Eats. Promocja jest ważna do 22 czerwca przy zamówieniu za min. 40 zł.

PONIŻSZY KOD ZOSTAŁ PRZYPISANY DO TWOJEGO KONTA*

cze31

.

. OK ZAMAWIAMY :D

.

Jeszcze tam nie działamy
Ale ciągle poszerzamy zasięg. Aby wypróbować aplikację Uber Eats, wpisz inny adres dostawy.

Zmień adres

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
25 minut temu, panzar01 napisał:

One nie są złe zaprojektowane, tylko jak większość infrastruktury w Polsce, chu... gównianie finansowane naprawy i konserwacja. Jak połowa naszego kraju. 

Ja jak widzę awarię w tym samym momencie rurociągu również awaryjnego, znaczy zapasowego, to obstawiam w ciemno że wygrał ten kto miał wygrać przetarg. Awansował lub uzyskał zatrudnienie ten kto miał zyskać zatrudnienie. 

Standardowo dałbym Ci w łapę ale nie mogę. Ale mogę zatrudnić Twojego syna, ciocie, wójka za na stanowisko sprzątaczki, doradcy albo nawet ciecia ze stawką o jedno zero za dużo ;) 

No i poszło..  śmierdzący biznes ;) 

Coś z samolotami, złotem, synem i premierem było niedawno popularne. No nie dojdziesz co 😜 

Ale co tam, Żary nie lepsze. Mamy tutaj ekologiczną spalarnie śmieci z europy. Nie tylko z lokalnej fabryki ale z całej auropy bo w innych krajach nie potrafią wybudować tak ekologicznej spalarni śmieci jak u nas :D 

Pani Burmistrz mojego nowego miasta mogła by pewnie na ten temat referat napisać :D 

https://zary-zagan.regionalna.pl/ps-285316-sugeruja-szemrane-powiazania/

A ja wam powiem że dłuuugo szukałem lokalizacji takiej, gdzie da się żyć. Chociaż raz na jakiś czas wali bo akurat tak zawieje. No ale skoro potrafi walić u mnie w pracy ( inna branża ) 4 kilometry od spalarni, to czemu miałoby nie walić 2 kilometry od spalarni. A żeby nie było, poznaj kogoś z Żagania to potwierdzi, że jak dobrze zawieje to 8-10 kilometrów dalej w drugim mieście obok potrafi capić spalarnią kleju ;)  

Przypomniało mi się jeszcze coś, pierwsza wizyta w Zarach w mieście przejeżdżałem obok spalarni Krono przy rondzie obok McDonalda, zaśmierdziało mi coś w aucie, to odruchowo otworzyłem szyby.. o rzesz Ty w mordę  zapłakałem się stojąc przed rondem, nic nie widziałem i myślałem że się uduszę jakbym łeb do jakiegoś pieca wsadził i delektując się czadem.. Lokalni tubylcy mówią, że kiedyś było gorzej i jest teraz całkiem OK, chociaż śmierdzi nieraz ;D 

Cytat

Czy jako absolwent wydziału chemicznej obróbki drewna może pani potwierdzić, że podczas spalania zanieczyszczonego klejami pyłu w temperaturze 1 tys. stopni C nie uwalniają się szkodliwe substancje, takie jak naftalen czy fenole?

W czasie studiów takich badań nie przeprowadzałam. Biorąc pod uwagę dane z literatury naukowej, produkty spalania klejów wchodzących w skład płyt drewnopodobnych zależą od temperatury, a przede wszystkim od ich rodzaju. Firma wykorzystuje żywice melaminowo-formaldehydowe. W wyniku spalania tego typu klejów zawartych w odpadach, fenole i naftalen nie wydzielają się.

W Polsce nie, na zachodzie tak 😜 Ale imprezę sportową zorganizują nieraz. Cóż, trzeba wywiązywać się umów.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moich rejonach potrafi śmierdzieć z pola, chociaż co raz mniej bo działki przy drodze ekspresowej podrożały ;) to się przyzwyczaiłem do włączania obiegu zamkniętego zamiast odruchu otwierania okna :P

ale generalnie to taki nasz kraj, że połowa śmierdzi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Obornik z pola raczej nie ma związku z klejem w spalarni XD znaczy fabryce paneli.

Jeszcze taka ciekawostka:

https://zary-zagan.regionalna.pl/ps-264676-przestanmy-mydlic-oczy/

Cytat

Swiss Krono to jeden z największych pracodawców w mieście.

Tak. Wiele osób ma tam kogoś z rodziny. Już za moich czasów pracował tam pan Madej, mąż pani burmistrz i z tego, co słyszałem, pracuje do tej pory, ale tu nie chodzi o zamykanie zakładu, tylko o uczciwe traktowanie mieszkańców Żar.

Są metody, żeby kupić kogoś bez łapówki ;) 

Drugi temat popularny w tych panelach to wypadki:

https://zary-zagan.regionalna.pl/ps-296166-wypadek-w-swiss-krono/

Cytat

– Z wyjaśnień wynika, że do wypadku doszło podczas pracy przy taśmociągu, który wciągnął rękę poszkodowanego. Został odwieziony na SOR 105 Szpitala Wojskowego – informuje Ryszard Smyk, szef pogotowia ratunkowego.

Cytat

Dla nas najważniejsze jest to, że funkcje ręki zostały zachowane, jesteśmy cały czas w kontakcie z naszym pracownikiem i liczymy na jego szybki powrót do zdrowia i w nasze szeregi. Takie sytuacje uświadamiają nam, że edukacja w zakresie bezpieczeństwa wymaga systematycznego rozwoju i kontroli – komentuje J. Masina.

Cytat

O wypadku nic nie wiedzą w Państwowej Inspekcji Pracy.

Nie byliśmy o tym informowani. Pracodawca nie zgłaszał wypadku, natomiast z nieoficjalnych informacji wynika, że wypadek będzie kwalifikowany jako tzw. „lekki”, czyli powodujący czasową niezdolność do pracy.  W takiej sytuacji obowiązek ustalenia okoliczności zdarzenia spoczywa na pracodawcy

Dla mnie osobiście pracodawca idealny ;-D Ale może to dla tego, że jestem trochę "obcy" na tych ziemiach. 

https://zary-zagan.regionalna.pl/ps-287191-wypadek-w-swiss-krono/

Cytat

Świadkowie mówią, że dwaj mechanicy z firmy Swiss Krono mają mnóstwo szczęścia, że żyją. Firma twierdzi, że był to „incydent”.

Cytat

Otrzymaliśmy zgłoszenie, że mężczyzna został przyciśnięty na przenośniku rolkowym. 43-latek doznał urazu kręgosłupa – informuje Ryszard Smyk, szef żarskiego pogotowia.
Jak się okazuje, ramię przenośnika nożycowego, używanego do transportu gotowych wyrobów na terenie magazynu, spadło wprost na plecy kucającego pod nim mechanika, który próbował naprawić mechanizm. Z podejrzeniem złamania kręgosłupa mężczyzna trafił na SOR 105. Szpitala Wojskowego, a potem do zielonogórskiego szpitala. Tam przeszedł operację.

Nieźle tam mają połapane w regionie.

https://gazetalubuska.pl/smiertelny-wypadek-w-swiss-krono-nie-zyje-kobieta/ar/12680151

A tutaj dwa miesiące - dwa trupy. Ale chyba nie udało się zrobić z tego incydentu czy lekkiego wypadku.

Dobra, starczy bo pewnie książkę można by napisać 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Minciu napisał:

Chyba se jajca robisz? :D

https://pl.wikipedia.org/wiki/Konurbacja_górnośląska

41 miast na kupie. Pierwsza dziewiętnastka ma ma w sumie 2mln mieszkańców i prawie 1500km2

No właśnie konurbacja GS ma tyle mieszkańców na 1,5 tys km2 co Warszawa na 500. Jedyne miasto z prawdziwego zdarzenia tam to są Katowice, reszta to prowincjonalne miasteczka, które swoją zabudową nie mają startu do warszawskich dzielnic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Może inaczej. Jaka minimalna regionalna powinna być przyznana w poniższych miastach, jeśli pracodawcy chcą połowę średniej:

Połowa wynagrodzenia dla danego regionu, daje zamiast 2800 aktualnego brutto okolice 1050zl dla poniższych miast. Za rok jak będzie nowa statystyka po "aneksach umów", to w zasadzie średnia roczna pewnie spadnie o dobre 5k pln, czyli typki dostaną tam poniżej 1000zl brutto. Minus podatek. 

Nie wiem, ale chyba można już rozjechać te miasta buldożerami ? Zaorać i posiać kukurydzę. Tylko ostatni desperat tam zostanie, albo emeryt. :) 

Polskie miasta z najniższą roczną medianą dochodów [zł]
  Miasto Mediana
1. Cedynia 23 865,00
2. Łęknica 23 865,25
3. Dzierzgoń 24 231,42
4. Krynica Morska 24 334,34
5. Przedbórz 24 527,00
6. Radoszyce 24 686,85
7. Prusice 25 041,45
8. Łeba 25 153,57
9. Kalwaria Zebrzydowska 25 284,91
10. Działoszyce 25 446,20
Źródło: GUS, "Stratyfikacja dochodowa mieszkańców miast"

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, marcin_21 napisał:

gdzie tak tanio w centrum?

Mówił coś o Braniborskiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja sobie obejrzałem działki w W-wie zaś. Nawet w parę miejsc dzwoniłem.

Powiem krótko: do 600k nie ma nawet jednej dobrej. W całym internecie :> Sprawdziłem wszystkie portale z ogłoszeniami.

Pierwsze sensowne pojawiają się za 700k dopiero.

Miesiąc temu była fajna za 420k, ale zniknęła od razu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Myst napisał:

Jedyne miasto z prawdziwego zdarzenia tam to są Katowice, reszta to prowincjonalne miasteczka, które swoją zabudową nie mają startu do warszawskich dzielnic.

A Sosnowiec to co?? 😆

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Minciu napisał:

Ogólnie w tym tamacie chyba większość ludzi z Warszawy siedzi, nieraz mam wrażenie, że Warszawa jeszcze chętniej jak ślążacy postawili by swoją prywatną granicę do i odcieli się od reszty 😜 Najlepiej z cegieł z innych miejscowości, jakby się ktoś zastanawiał jak nałatwiej :P 

i tak już tam mają Warszawiacy w głowach zakorzenione 

Ogólnie z Warszawy ktoś zwiedzał Polskę? Bo mi jakoś zdarzyło się żyć, mieszkać, zwiedzać nie jedno miasto. W tym Warszawę i Wrocław.. 

Stanisław Grzesiuk nawet dla Warszawiaków piosenkę napisał kiedyś 😜 

Jakieś straszne kompleksy ci tu wychodzą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Kaktuch napisał:

Jakieś straszne kompleksy ci tu wychodzą

Chyba bardziej mówi że nie na Warszawie świat się kończy i że wszędzie jest to samo. No i nie będę ukrywał, w kwestii Śląska ma trochę racji. Byłem, mieszkałem, znam temat od środka. Mieszkałem na Starym Batorym w Chorzowie.  

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Kaiketsu napisał:

ja sobie obejrzałem działki w W-wie zaś. Nawet w parę miejsc dzwoniłem.

Powiem krótko: do 600k nie ma nawet jednej dobrej. W całym internecie :> Sprawdziłem wszystkie portale z ogłoszeniami.

Pierwsze sensowne pojawiają się za 700k dopiero.

Miesiąc temu była fajna za 420k, ale zniknęła od razu.

No chwalisz swoją działkę. Odpowiada Ci. Tanio wyszarpales. Ja bym realizował życiowy plan.

2 godziny temu, Klakier1984 napisał:

A Sosnowiec to co?? 😆

Za tydzień tam jadę w delegację. Miał być ten piątek ale jest poślizg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, panzar01 napisał:

Chyba bardziej mówi że nie na Warszawie świat się kończy i że wszędzie jest to samo. No i nie będę ukrywał, w kwestii Śląska ma trochę racji. Byłem, mieszkałem, znam temat od środka. Mieszkałem na Starym Batorym w Chorzowie.  

Ano. I podział kraju i rżnięcie na minimalnej bo w Warszawie niby w sklepach jest drożej, to przerwał związku pracodawców pseudo przedsiębiorstw.  

I tak większość firm jakie widziałem w takiej Warszawie minimalnej nie wypłaca. Jeśli mają oddziały w kilku miastach, to stawki zaszeregowania w stolicy zawsze wypadały korzystniej nisz w większości miast. Oczywiście nie tylko bo Wrocek, Kraków itp tez. Weźcie np jakiegoś pracownika Orlenu i porównajcie stawkę z prowincji i stolicy. Jedyna opcja aby na takiej stacji lepiej zarobić poza dużym miastem, to przygraniczne miejscówki gdzie fajki za bardzo nawet ze sztang nie trzeba wyjmować. Przemiał na takiej stacji jest większy jak w stolicy, to coś więcej dają aby Czesio wiedział za co tyra za czterech.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, Minciu napisał:

No chwalisz swoją działkę. Odpowiada Ci. Tanio wyszarpales. Ja bym realizował życiowy plan.

Myślałem nad tym by dopłacić do jakieś w W-wie, bo podejrzewam, że łatwiej by się sprzedał (w razie czego oczywiście) dom w obszarze administracyjnym W-wy za 1,2 melona niż pod Legionowem za 0,9 melona.

Problem w tym, że do 700k nie znalazłem nic, co naprawdę by mnie zainteresowało. Jedno ogłoszenie za 420k, ale oczywiście nieaktualne :E

A dopłacanie >300k to już raczej nie będzie zasadne ekonomicznie, domu za 1,5 melona 100m^2 też nie opylę potem, mówimy o kwotach wykraczających poza zdolności kredytowe typowej pary, więc neeeh.

Chyba nic z tego pomysłu, bo po prostu wartość dopłaty jest za duża. Chyba, że stanie się cud i znajdę teren do 500k, ale czarno to widzę 8:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Minciu napisał:

W marketach cena ta sama jak jest market.

Mówisz o tej samej sieci, czy różnych?
Ja się spotkałem, że ta sama sieć ma różne ceny w różnych lokalizacjach w tym samym mieście. Być może teraz zaczęli to wyrównywać, ciężko mi powiedzieć, bo już dawno w tym droższym nie byłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesna sieć, jedna cena. Centrala je ustala zawsze. Tak jak miejsce na półce sklepowej. Ale promocje z poza oficjalnych gazetkowych są często różne.

Tutaj masz przykład Lidla, jedna oferta na cały kraj: https://www.gazetkonosz.pl/lidl/gazetka-niebieska-od-poniedzialku-14-06-2021-0/

Ale np Brico Marche albo Mrówka ( budowlane ) ma różne ceny i gazetki w różnych sklepach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biedronka - ceny w promocji są takie same, ale bez promocji mogą się różnić pomiędzy sklepami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W biedronce też nigdy nie trafiłem na rózne ceny tych samych produktów w róznych sklepach w jednym mieście czy nawet w róznych miastach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, Minciu napisał:

W biedronce też nigdy nie trafiłem na rózne ceny tych samych produktów w róznych sklepach w jednym mieście czy nawet w róznych miastach.

Mogą mogą. Pytanie czy biedra stoi obok konkurencji. To samo w elektromarketach. Każdy sklep ma swój cennik i tylko kontry wpływają na ceny. Promki są wszędzie te same.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, panzar01 napisał:

Mogą mogą. Pytanie czy biedra stoi obok konkurencji. To samo w elektromarketach. Każdy sklep ma swój cennik i tylko kontry wpływają na ceny. Promki są wszędzie te same.

W elektro marketach już od dłuższego czasu ceny sklepowe = ceny internetowe. I nie widziałem różnic jak pare lat temu, gdzie będąc w sklepie trzeba kupować i tak OnLine/Rezerwować na sklep ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi