Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Kaiketsu napisał:

Jeśli jest na kredyt i bez ulg, to już teraz potrafi się nie zwrócić, jeśli założymy, że falownik padnie po 10 latach ;)

Przy obecnych profitach PV opłacało się jeżeli:
- otrzymałeś 5 tys. zł dotacji - nie obecne 3 tys. zł
- zakup za gotówkę, nie na kredyt.
To nawet dziecko wiedziało :E

Każde zmniejszenie dotacji 5 tys. zł, lub doliczenie odsetek - zakup na kredyt - stawał się coraz mniej opłacalny biznes PV.
Chyba że kupujesz w cenach hurtowych przez znajomych, to wtedy się nadal opłaca. Cena hurtowa, a rynkowa to bardzo duża różnica.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem opłaca się brać tyle ile się samemu zużyje na bieżąco ;) Czyli dosłownie kilka sztuk. 2/3/4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie też zależy, (bo dużo osób o tym zapomina), czy falownik wytrzyma 10lat (lub więcej, może wytrzyma i 20, są też wariaci co je sami naprawiają) + ile będzie kosztował za 10 lat, bo przecież mamy inflację 4% rocznie. Jak dojdziemy do 8-9k za 10 lat (co przy obecnej inflacji na całym świecie nie wydaje się wydumane), to może być tak, że cały zysk zeżre wymiana falownika. I kiszka.

 

Mi w tym moim modelu wyszło, że wymiany falowników to killer gdy robimy PV na kredyt (nawet hipoteczny) bez dofinansowania.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrokonwertery i z bani już pisałem. 25lat gwary a nawet jak nie to masz je za grosze względem dużej krowy.

 

i można panele dać wschód zachód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy kasa dużo większa.

 

Tak patrzę, że ecosolar ma mikroinwerter na 25 lat gwary, 670 PLN., ale pod 250 W.

Ma też panele na 250W, 1250 PLN.

Czyli 1900 PLN na każde 250W, czyli 7600 na każdy kilowat, czyli 30 400 PLN za 4 kWp.

 

Sporawo... tyle za same panele i falowniki... Nawet jak sam robisz a elektryk się tylko podbije pieczątką to ponad 30 koła.

No nie opłaca się. Może są jakieś tańsze, ale nie mam do nich dostępu za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enphase 600zl i zwykłe panele tutaj do 440w. Są jeszcze jakieś innę moce. 

plus panel za 650-750zl. https://sklepsoltech.pl/pl/c/Panele-fotowoltaiczne/13/1/default/3

Masz z 1300zl za sztukę panela. Cztery takie panele z mikrokonwerterem, 2 na wschód i dwa na zachód masz do 1600wat. Oczywiście po prostu od rana będziesz miał kilkaset wat aż do nocy, za miast w południe pikować na te 1600-1750wat z przerwami bo w sieci voltów za dużo. 

Jak chcesz robić nadprodukcje to pewnie zwrotu się nigdy nie doczeka. 

 

https://sklepsoltech.pl/pl/p/Mikroinwerter-Enphase-IQ7-/1106

Enp%201.png

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.08.2021 o 01:08, Minciu napisał:

Cóż to za auto że tyle wyszło? Roboczogodzina to że 200-300zl zazwyczaj. Dłużej jak 2h raczej taki serwis nie trwa.

BMW, cena roboczogodziny to chyba 50zl, 1l oleju 100, i chyba ta robociznę liczyli na wszystko osobno :D Więc widać ile maja przebitki na częściach etc. Ale za rok kończy mi się gwarancja więc będę robił u mojego zaufanego mechanika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.07.2021 o 22:29, Kłaczkov napisał:

Bo ASO są bardzo drogie, za serwis auta, olej i komplet filtrów zapłaciłem w aso ostatnio 2.5k zl. I za rok do tego czeka mnie wymiana kompletu hamulców przód tyl kolejne 5k i to po zniżkach. Normalny mechanik na tych samych częściach robi to za 30% te ceny. 

Ale czy Ty przypadkiem nie siedzisz w Austrii? Jak jest sens podawania cen w przeliczeniu na PLN bez uwzględnienia tego faktu? Przecież wiadomo, że na zachodzie usługi są droższe, a pensje wyższe. Te kwoty nie brzmią jakoś zaporowo po przemnożeniu pensji razy dwa czy trzy. No chyba, że w Austrii taka bryndza w stawkach - kompletnie nie znam tamtejszych warunków, ale oczekiwałbym minimum x2.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Karister napisał:

Ale czy Ty przypadkiem nie siedzisz w Austrii? Jak jest sens podawania cen w przeliczeniu na PLN bez uwzględnienia tego faktu? Przecież wiadomo, że na zachodzie usługi są droższe, a pensje wyższe. Te kwoty nie brzmią jakoś zaporowo po przemnożeniu pensji razy dwa czy trzy. No chyba, że w Austrii taka bryndza w stawkach - kompletnie nie znam tamtejszych warunków, ale oczekiwałbym minimum x2.5.

Robiłem w ASO w Polsce bo akurat tak mi wypadł przegląd w czasie urlopu. Tutaj na miejscu taki koszt to 800euro około. Wiec 200€ różnicy w robociźnie. 

Edytowane przez Kłaczkov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Kaiketsu napisał:

@Karister, jak Twoja działka? Jakieś postępy w sądzie z tym rowem?

U mnie nie ma żadnego sądu. Rów od początku zarurowany, a linia zabudowy pozwala jednak na odsunięcie domu, więc nie ma problemu. Mógłbym próbować uzyskać zgodę na budowę budynku nad tą rurą ale olewam temat, bo mam długą działkę i uznałem, że tak czy siak lepiej odsunąć dom od drogi - mniej kurzu i ciszej. Co prawda ta droga prowadzi dalej aż do jednego domu i nie ma miejsca na więcej, ale nie zmienia to mojego poglądu. Zrobię jakieś ładne podwórko przodu z eleganckim podjazdem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kłaczkov napisał:

BMW, cena roboczogodziny to chyba 50zl, 1l oleju 100, i chyba ta robociznę liczyli na wszystko osobno :D Więc widać ile maja przebitki na częściach etc. Ale za rok kończy mi się gwarancja więc będę robił u mojego zaufanego mechanika :D

To chyba silnik mieści z 15 litrów oleju w tej cenie. Skoro tyle Co wyszło.

Jak roboczogodzina ASO może kosztować 50zl? To chyba w Renault kilka lat temu było 150zl plus VAT.

Oddajesz auto na serwis na 2h to płacisz za dwie roboczo godziny. Nie mogą Ci naliczyć sześciu roboczogodzin na auto które w salonie stało 2h XD

https://www.google.com/search?q=koszt+wymiany+oleju+ASO+BMW&oq=koszt+wymiany+oleju+ASO+BMW&aqs=chrome..69i57j0i22i30l2.10894j0j7&client=ms-android-oppo-rvo3&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Pierwsza podpowiedź google jakieś 700zl max za wymianę oleju w ASO BMW.

Filtr powietrza może 200 z wymianą.

Kabinowy nie wiem czy dali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy we własnych mieszkaniach/domach. 

Mam pytanie: zabezpieczacie jakoś swoje nieruchomości?

Da się jakoś niewielkim kosztem ogarnąć zdalny monitoring/alarm na wypadek
dłuższych wyjazdów? Nie wiem, jakaś kamera z czujnikiem ruchu + syrena obsługiwane 
przez appkę w telefonie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kłaczkov napisał:

Robiłem w ASO w Polsce bo akurat tak mi wypadł przegląd w czasie urlopu. Tutaj na miejscu taki koszt to 800euro około. Wiec 200€ różnicy w robociźnie. 

Ale części czy kupisz w ASO czy poza ASO to różnica znikoma. Jedynie stawki za robociznę można zbić. 

Możesz podać ceny z faktury jaka część jaki numer ile kosztowała. Zobaczymy czy znajdzie je ktoś taniej. Wątpię. 

 

Możesz też wrzucić wycenę wymiany tych klocków ;) 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wyjeżdżam to sobie z telefonu odpalam czasami odkurzanie i światła albo radio z bramki 8:E Złodziej w życiu nie pomyśli że tam nikogo nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

Aliexpress ;) 

Mhm, no ale co na tym aliexpress polecasz kupić, bo tam pełno tego?

34 minuty temu, Wu70 napisał:

Ja jak wyjeżdżam to sobie z telefonu odpalam czasami odkurzanie i światła albo radio z bramki 8:E Złodziej w życiu nie pomyśli że tam nikogo nie ma :D

Dobre, ale nie perfekcyjne rozwiązanie. Co jeśli zabraknie prądu? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, LJ19 napisał:

Mhm, no ale co na tym aliexpress polecasz kupić, bo tam pełno tego?

 

Nie wiem. Trzeba YT podpytać. Jak chcesz pewniaki to Xiaomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zamiast wysypiac się na urlopie to będziecie się po nocach zestresowani wgapiać w monitoring w komórce? To ja wole swoje mieszkanie w bloku. Blok nieco emerycki, więc nie kusi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 209458 napisał:

I zamiast wysypiac się na urlopie to będziecie się po nocach zestresowani wgapiać w monitoring w komórce? To ja wole swoje mieszkanie w bloku. Blok nieco emerycki, więc nie kusi :D

Jak masz aktywację przez czujnik ruchu, to nie musisz się gapić w ekran telefonu.

20 minut temu, Minciu napisał:

Nie wiem. Trzeba YT podpytać. Jak chcesz pewniaki to Xiaomi.

Kamerki Xiaomi wydają się okej, ale znów to nie zadziała, jak zabraknie prądu... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Minciu napisał:

Oddajesz auto na serwis na 2h to płacisz za dwie roboczo godziny. Nie mogą Ci naliczyć sześciu roboczogodzin na auto które w salonie stało 2h XD

A jak 3 ludzi robiło? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Bono[UG] napisał:

A jak 3 ludzi robiło? :>

Nie ma znaczenia, płacisz za roboczo godzinę ASO :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, LJ19 napisał:

Dobre, ale nie perfekcyjne rozwiązanie. Co jeśli zabraknie prądu? ;) 

Najlepiej UPS ;) dużo urządzeń ma też własne zasilanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, 209458 napisał:

To ja wole swoje mieszkanie w bloku.

Ta, bo mieszkań nikt nie okrada jak właściciel wyjedzie :E W samej Warszawie masz 5 tysięcy włamań rocznie. 

13 godzin temu, LJ19 napisał:

Da się jakoś niewielkim kosztem ogarnąć zdalny monitoring/alarm na wypadek
dłuższych wyjazdów?

Koledzy już wskazali aliexpress, jak podchodzisz do tematu poważniej to zainteresuj się chińskimi producentami sprzętu - Dahua albo Hikvision - oni mają kompleksowe rozwiązania do domów, a są znacznie tańsi niż Bosch czy Axis.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Kaiketsu napisał:

Ta, bo mieszkań nikt nie okrada jak właściciel wyjedzie :E W samej Warszawie masz 5 tysięcy włamań rocznie. 

Ale mieszkania nie obwieszę kamerami i alarmami, więc jeden czort. Z resztą nowe bloki są kamerami poobwieszane i nawet "ochrona" często siedzi, a i tak złodziej wejdzie przez garaż, albo przebrany za kolesia od kablówki czy gazownika.

Jak mi ukradną PS4 to może sobie wreszcie wersje Pro sprawię. Gorzej będzie z telewizorem, bo gdzie ja teraz kupię model z funkcją 3d?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tzn? Jak wbijesz na kogoś profil to nie widać, chyba że jest to jakaś ukryta opcja  ale na swoim widać kolorowo  
    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...