Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tylko że moc grzewcza takich urządzeń za duża nie jest. Musiałbyś mieć sporą kasę w to wsadzoną. Ja mam w planach klimę w systemie kanałowym, tj. nie mam parowników w każdym pomieszczeniu, tylko mocniejszy komplet j.centralnej+parownika i rozprowadzenie rurami do pomieszczeń. O ile powinno to dać sobie radę (z uwagi na dobrą izolację) w chłodniejsze dni, o tyle w ciężkie mrozy już nie ma bata, nie poradzi sobie.

Obecnie pellet jest bardziej opłacalny, niż gaz, ale obstawiam, że tak wysokie ceny gazu są przejściowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okna max cisza a dach lubię jak napierdziela XD szczególnie jak przyjdzie grad. To jak na wojnie. 

Godzinę temu, Kaiketsu napisał:

Tak, tylko że moc grzewcza takich urządzeń za duża nie jest. Musiałbyś mieć sporą kasę w to wsadzoną. Ja mam w planach klimę w systemie kanałowym, tj. nie mam parowników w każdym pomieszczeniu, tylko mocniejszy komplet j.centralnej+parownika i rozprowadzenie rurami do pomieszczeń. O ile powinno to dać sobie radę (z uwagi na dobrą izolację) w chłodniejsze dni, o tyle w ciężkie mrozy już nie ma bata, nie poradzi sobie.

Obecnie pellet jest bardziej opłacalny, niż gaz, ale obstawiam, że tak wysokie ceny gazu są przejściowe.

Zależy jaki zakres pracy. Jeśli będzie się mieścić, to taka 5kW klima grzeje jak szalona. 

U mnie jest klima, gaz kondensat z podłogowa i kominek. 

W zasadzie to kondensat na podłodze bardzo ekonomiczne wychodzi. Trzeba tylko trzymać go na minimalnej mocy. 30°C np w rury puszczać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
44 minuty temu, Minciu napisał:

Okna max cisza a dach lubię jak napierdziela XD

Są dźwięki "nieofensywne" (szum liści, śpiew ptaków, deszcz, burza, trzaskanie ogniska - generalnie rzeczy naturalne, do których mamy tysiące lat przystosowania w ramach ewolucji) i są dźwięki "ofensywne" (imprezy, krzyki, śpiewy, piszczenie cewek :E ), które są irytujące nawet wtedy, gdy są względnie ciche.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z dokładnością do ptaka. Nie ma nic gorszego od skrzydlatego skurwiela naparzającego o czwartej rano.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ptasi placek walący w świeżo umytą szybę, ten dźwięk drażni najbardziej. 

A deszcz i grad walący w blachę nie jest czymś naturalnym XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No grad to trochę hardkor, ale to dość rzadkie zjawisko. Jak również oberwanie chmury od którego huczy dach ;)

Ja wprost uwielbiam combo książka+dzbanek earl greya w takim średnio-intensywnym deszczu :>

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostałem ofertę na 14k za okna, hmm... :> Strasznie tanio (szczelny montaż i ciepły parapet się w tym zwiera, lol). Również drzwi zaoferowali mi za 2700. Sporo taniej, niż konkurencja. Firma z W-wy, dobre opinie... ciekawe. Ale szklenia w ofercie nie widzę -_- muszę dopytać.

@kanon7, znasz producenta/linię "Rehau" ? Takie tam są w ofercie.

ps.

https://broker.hr/property/chorwacja-hvar-dzialka-budowlana-na-sprzedaz-672-40/PL

Patrzcie, jakie cudo.

Nie jest to może jakoś bardzo tanie, ale jak jednemu z drugim #programista15k przychodzi do głowy durny pomysł, by kupować w PL dom za bańkę, to weźcie kupcie coś takiego, zbudujcie dom (w Chorwacji jest taniej :> ) i macie przepiękne miejsce do życia w cenie 60m^2 klatki w centrum Wrocławia czy Warszawy :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Decyzja o stałej emigracji w oparciu o obrazek kilku kamieni nie brzmi dla mnie przekonująco. :D Jak tam jest ze służbą zdrowia? Jaki internet? Jak z infrastrukturą? Jak wygląda proces budowy w Chorwacji? Jakie prawo? Podatki? Czy rodzina się tam odnajdzie? Jak się tam w ogóle żyje? Sorry, ale emigracja za granicę to jest hardcore i ostateczność wg mnie. Olbrzymie przedsięwzięcie i wywrócenie całego życia do górny nogami. Nie widzę w tym sensu, póki ktoś faktycznie o tym marzy. Mnie odpowiada życia w pobliżu dużego miasta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Kaiketsu napisał:

Dostałem ofertę na 14k za okna, hmm... :> Strasznie tanio (szczelny montaż i ciepły parapet się w tym zwiera, lol). Również drzwi zaoferowali mi za 2700. Sporo taniej, niż konkurencja. Firma z W-wy, dobre opinie... ciekawe. Ale szklenia w ofercie nie widzę -_- muszę dopytać.

@kanon7, znasz producenta/linię "Rehau" ? Takie tam są w ofercie.

Kojarzę producenta. Ma w ofercie okna z słabszymi i lepszymi parametrami. Patrząc na dużo niższą cenę, to chyba otrzymałeś ofertę na tańsze modele (słabsze) i pakiet 4/16/4 lub 4/16/4/16/4.
Mocno co mi zapadło w pamięci to okna Rehau mają taki wygląd; mocno tradycyjny, mocna prostota aż do bólu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kanon7To brzmi jak dla mnie :E

dostałem taką ofertę:

Okna zwykłe (x5): Rehau Design 70. 5 komór, 70mm, 3 szyby.

Okna akustyczne (x2): Rehau Synego 80. 7 komór, 80mm, 3 szyby, "46 dB Rw" ;)

Oczywiście nie dostałem info o pakietach szybowych, więc dopytałem w mailu, zobaczymy, co oni tam chcą wsadzić. Uw też nie dostałem.

Okno rzeczywiście standardowe na maksa (design 70) ale w sumie nie wiem, czego więcej się tu spodziewać:

69OsPuc.jpg

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Kaiketsu, co tutaj więcej dodać. Sam sobie opisałeś te okna. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kanon7 i wyszła Beata Szydło z worka... one są tanie bo to w wersji "46dB" 4/18/4/18/4 8:E

czyli klasyczne walenie w ch...

Nie ma co szukać dalej, biorę Salamander. 10 firm odpytanych to chyba wystarczająca liczba :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Karister napisał:

emigracja za granicę to jest hardcore

E tam, normalka 😁 Ja tam mógłbym żyć w Wiatrakolandii na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Kaiketsu napisał:

@kanon7 i wyszła Beata Szydło z worka... one są tanie bo to w wersji "46dB" 4/18/4/18/4 8:E

czyli klasyczne walenie w ch...

Nie ma co szukać dalej, biorę Salamander. 10 firm odpytanych to chyba wystarczająca liczba :E

Holla, Holla, ale Ty patrzysz na decybele. 

To masz najtańsze 46 db. Bierz to!!! 

:E

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, Adi777 napisał:

E tam, normalka 😁 Ja tam mógłbym żyć w Wiatrakolandii na stałe.

Nie dla mnie. Ciasnota, że hej. Do tego finansowo byłby to duży krok w tył w moim przypadku, więc odpada kompletnie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla IT tylko okolice bałkańskie - wciaż UE, ale wszystko tanie jak barszcz, ciekawszy klimat, fajne morze, piękne widoki. Jedyny problem to internet, bo widzę, że na tych chorwackich wyspach jest czasem nawet z LTE problem, o 5G nie wspominając.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie tylko - Szwajcaria jest dobra pod kątem zarobkowym i poziomu życia oraz usług. Malta pod kątem widoków i podatków. Jak tam z netem i resztą - nie wiem. Tyle że kasa nie jest teraz argumentem, bo są kontrakty zdalne. Więc jak już ktoś chce wyjeżdżać to tam, gdzie faktycznie ma kaprys. Ja wyjechałem do Wrocławia i jest to szczyt moich możliwości emigracyjnych. :D 

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Karister napisał:

Tyle że kasa nie jest teraz argumentem, bo są kontrakty zdalne.

Właśnie dlatego piszę o najbiedniejszych krajach UE (z fajnym klimatem). Korzystajcie, programiści15k... póki możecie kupić za półdarmo willę z widokiem na morze :>

Bo jak się praca zdalna rozpowszechni, to i konkurencja wzrośnie, i ceny nieruchomości w biednych, ale pięknych krajach ...:)

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hey może coś doradzicie :) Mam  dom typu kostka z lat 80 z dobudówką z lat 2000.Chcę budynek ocieplić i przejść z węgla na gaz w przyszłym roku tylko teraz pytanie czy warto też  wymieniać okna plastikowe które były wstawione w 2007 roku, 2 szybowe czy jest to raczej nie opłacalne pod względem oszczędności wliczając że musiałbym wydać około 25 tyś+. A jeśli wymiana byłaby opłacalna to co polecacie mieszkam w okolicach Katowic lokalna firma ma widzę VEKA SOFTLINE MD 82 i okucia ROTO NX ADVANCE a może coś innego polecacie :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, Karister napisał:

Nie tylko - Szwajcaria jest dobra pod kątem zarobkowym i poziomu życia oraz usług.

Nie wiem, nie byłem, natomiast czytałem i słyszałem już kilka razy, że zarobki może i duże, ale strasznie drogie życie - w sensie ogólnym. Do tego - podobno - mocno zamknięty kraj, nie łatwo się tam dostać, więc pewnie dla kogoś dobrze zarabiającego nie ma to sensu. Dla mnie jak najbardziej byłby sens zostać i mieszkać w Holandii, ale jednak zdecydowałem się wybudować dom w Polszy, więc nie mam już wyjścia. Z drugiej strony, jak będzie naprawdę źle, to sprzedam chatkę i przeprowadzę się do Holandii. Wynajmę fajne mieszkanie, i tyle 🙂

17 godzin temu, Karister napisał:

Ciasnota, że hej.

W jakim sensie?

Edytowane przez Adi777

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie chodzi o to, że nawet pomimo kosztów życia z Szwajcarii, dużo zostaje w portfelu. Kumpel siedział kilka lat i dobrze na tym wyszedł. Czytaj odkładał ponad dwie stówki PLN rocznie. W moim przypadku oferty z Holandii zazwyczaj opiewają na kwoty bardzo zbliżone do polskich, co po uwzględnieniu tamtejszych kosztów życia kompletnie się nie opłaca. Co prawda nie wiem, jak tam można kombinować z formami opodatkowania. W Polsce jest B2B, AKUP, itp. Nie mam pojęcia, co mi policzył pierwszy lepszy kalkulator z neta, ale wynik był odpychający. Być może da się to zoptymalizować podatkowo, nie wiem. Wracając do Szwajcarii, jeśli zatrudnisz się w CERN, nie bulisz podatków. Ja ogólnie nie wyobrażam sobie wyjazdu na stałe. Zrezygnować ze swoich nawyków, zostawić znajomych i rodzinę. To nie dla mnie. Jest to natomiast dobry kierunek emigracji zarobkowej w przypadku IT. Tyle że często wymagają niemieckiego. A jakbym się już go nauczył, to szukałbym oferty zdalnej, więc koło się zamyka. Ja jestem domator.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Karister napisał:

Kumpel siedział kilka lat i dobrze na tym wyszedł. Czytaj odkładał ponad dwie stówki PLN rocznie.

Rozumiem, że już nie pracuje? Bo nie widzę sensu pracy za bardzo, gdy się odłoży ponad 2 melony w 10 lat. W sumie to już dość, by żyć z dochodu pasywnego do końca życia. Najlepiej w kraju tańszym od naszego, oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

On jest pasjonatem kosmicznych klimatów i zmienia robotę dość często między ośrodkami typu CERN, NASA, ESA. Raczej celuje w to, co lubi i go kręci. Jak gdzieś programują łaziki albo sondy do nowej misji kosmicznej, to pewnie tam jest.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi