Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

Na poddaszu Kaiket będzie miał jednostkę wewnętrzną, która zamiast wisieć na ścianie rozprowadzać będzie kanałami po pokojach chłodek. To wszystko powinno być spięte od razu z reku. A jak nie to sufit będzie wyglądał jak durszlak XD 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden ziom robi mi klimę i reku. Projekt już mam, na etapie robienia stropu będą moje miśki od razu robić przejścia pod klimę/reku, żeby nie trzeba było kuć. Potem on wjeżdża i montuje w swoim czasie.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakbym chciał chłodzić pokoje na dole i na piętrze, co polecacie? :D Nie będzie nieużytkowego poddasza. Pokoje zamykamy.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile pokoi na dole a ile na górze ? :) Będzie reku czy nie będzie? Bo jak ma być reku, to najlepiej oby była z klimą. 

 

Kakiet tego już nie czytaj bo masz fundamenty ?

@KaristerAlbo inaczej, najlepiej zamiast klimy puścić REKU przez GWC w fundamentach domu. A na piętrze ewentualnie w przedpokoju zostaw sobie miejsce pod ewentualny montaż klimy jakby była potrzebna. Czyli rurki z zasilaniem przeciągnij do zewnętrzej jednostki + rurkę do skroplin w kibel grawitacyjnie + prund przy teoretycznej jednostce wewnetrznej aby to mogło chodzić. To tak czysto awaryjnie. Ale na 99% wystarczy GWC zakopać w fundamentach. Wówczas wymiennik ciepła w mieszkaniu nie wiem czy będzie potrzebny ;) Chyba nie nie wiem bo tam nie drążyłem za bardzo bo i tak nie miałem takiej opcji  u siebie.

To jest tak sprytne, że powinno być niemal obowiązkowe ;) 

 

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale GWC+reku nie radzą sobie z prawdziwym upałem, @Minciu. Nic nie zastąpi prawdziwej klimy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego warto mieć coś w zapasie, czyli wyprowadzenie pod podpięcie prawdziwej klimy.

Mi się wydaje tylko, że to co jest na filmiku pokazane, to jednak jest za płytko pod całoroczne GWC w fundamencie. Ale nie wiem, czekam do lata, powinny być testy o ile będzie typek filmiki wrzucał dalej. 

 

 

 

..

A idąc dalej, jeżeli dom nie ma reku i opcji podpięcia z reku klimy i rozprowadzenia reku po każdym z pokoi, to można montować MultiSplita. 

Jedno pomieszczenie użytkowe = jedna jednostka. 2000zl za pokój, kuchnię, łazienkę obojętnie. 7000zl za jednostkę zewnętrzną MultiSplit Tak na oko. Za montaż każdej z jednostek trzeba zapłacić drugie tyle co kosztuje jednostka, te 2000zl to cena jednostki wewnętrznej z montażem. 5 pokoi to 10tys zl. + 7tys zl za zewnętrzną, razem 17tys zl po taniości. 

Tylko jak chce ktoś znowu tanią jednostę wewnętrzną, no to niestety ale najcichsza to ona nie będzie. Więc tak nieco lepiej to zaraz wyjdzie 3000zl za pokój ;) 

 

 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym różne oferty jak to wygląda, ale np tej samej niskiej klasy jednostka kanałowa to 7k pln za klimę. 2500zl rozprowadzenie kanałów. I z tysiąc zł montaż, czyli jakieś 10k pln. I to tylko za jedno piętro. Drugie piętro jakby tutaj jakoś dociągnąć to kolejne 2500zl lekko.

Jak widać moja opcja przy takich rozbudowanych ( 4000zl ) to po prostu jak splunięcie ;)

Jakby ktoś chciał coś lepszego, bardziej markowego to cena praktycznie x2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reku oczywiście będzie, ale na forach ludzie narzekają na chłodzenie w ten sposób. Duża wilgoć i nieprzyjemne powietrze. Na dole będzie salon z jadalnią oraz jedna sypialnia. Na górze trzy sypialnie plus pokój audio. Nie przekonuje mnie klima w korytarzu, bo ja zamykam pokoje zawsze. Zostaje wtedy tylko hałasujący nawiew z parownikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karister Możesz zrobić jak ja. Tylko że rury rozprowadzisz po podwieszanym suficie, a nie po poddaszu. Jest ryzyko że będą hałasować, więc upewnij się, że projekt reku przygotował spec, a nie ktośtam z polecenia od wykonawcy samego domu, bo to często są ludzie którzy niewiele potrafią a robią maszynowo np. dla deweloperów. Masz dwie kondygnacje, więc masz trochę trudniej. Reku umieściłbym na "mini kondygnacji" która powstaje od krokwii do czubka dachu. nie wyprostujesz się tam, ale postawisz reku in położysz rury.

 

Co do powietrza, wilgoci, etc. - zależy od rozwiązania. Dużo ludzi ma naprawdę spartaczone instalacje, do tego reku z wymiennikiem starego typu (krzyżowy) - miesza powietrze świeże i zużyte, unikać jak ognia.

Edytowane przez Kaiketsu
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tania wewnętrzna jest głośna w nocy. Moja jest głośna ( w sensie ze w pokoju wolałbym jej nie mieć jak przez X czasu spuszczałbym się nad oknami do bunkra. W hotelach takie LG na wypasie było totalnie bezgłośne, więc jest duża różnica w głośności.

Czyli masz tak 3000-4000zl za sypialnię plus pokój audio. W sypialni cicho chcesz. W pokoju Audio raczej też :D 

Na dole 2pokoje + 4 pokoje na górze. Łazienka... no albo drzwi nie zamkniesz w pokojach i łazience albo +1 za każdą łazienkę ;) 

Razem masz 6 pokoi + co najmniej jedna łazienka. Licząc 3000zl sztuka ( lajtowo :P ) 18tys zł.. zaokrągliłbym to do 20tys + 7tys.. hmm... no niestety + 10tys jednostka zewnętrzna, bo te markowe to chyba z markową muszą pracować XD 30 tys zł i możesz zamykać drzwi. Cieszę się że pomogłem i podniosłem Cię na duchu. 

AOYG45LBLA6 - Fujitsu - 13tys zł jednostka zewnętrzna do MultiSplita ;) Nie wiem czy jak chcesz dużo pokoi, to czy nie trzeba też dużej jendostki zewnętrznej tak żeby ILOŚĆ WEJŚĆ/WYJSĆ starczyła. Nie tylko moc chłodnicza ;) 

Edytowane przez Minciu
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej taki koszt zakładałem przy multi-splicie na cały dom. W łazienkach klimy mi nie trzeba.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Karister napisał:

..W łazienkach klimy nie trzeba.

Ja u siebie jak zamykam łazienkę latem i tam mam okno od południa, to wówczas mam nieco inne zdanie jak wbijam na tron XD Ale może Reku wyrównałaby sensownie temperaturę. Nie wiem.. 

Dla mnie osobiście szkoda tyle siana na klime, wolałbym kanały robić za 1/3 ceny. Albo nie zamykać drzwi ;) 

Sypialnie na dole i pokój na dole możesz chłodzić samą górą, nie zamykając sypialni na piętrze za dnia. Prawdopodobnie. Ewnetualnie jedną jednostkę zostaw do obsługi salonu na dole bez chłodzenia sypialni.  

Jest jeszcze opcja chłodzenia ścian, sufitów tak jak przy ogrzewaniu podłogowym zamiast montażu zwykłej klimy.

 

Ty tą klimę i tak będziesz montował na końcu, a cały dom postawisz dość niedrogo? :D uuu Panie, zmień nastawienie lepiej i pchaj się w kanały ? Zdziwisz się, jak na koniec budowy będziesz chciał jeszcze wydać 30k pln na klimę. Pod koniec źródełko z forsą jest już tylko jak wspomnienie z wakacji na zimę.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

Dla mnie osobiście szkoda tyle siana na klime, wolałbym kanały robić za 1/3 ceny. Albo nie zamykać drzwi ;) 

Niezamykane drzwi odpadają. Zresztą do pokoju audio nawet nie będzie dostępu z korytarza, a jedynie z mojej sypialni. Nora rozkoszy ma być odizolowana od reszty. :D Kanały rozważę.

3 minuty temu, Minciu napisał:

Jest jeszcze opcja chłodzenia ścian, sufitów tak jak przy ogrzewaniu podłogowym zamiast montażu zwykłej klimy.

Dlatego ostatnio pytałem o maty kapilarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu dość dobrze podsumował koszty. Multi-split to ~30k.

Kanałową zrobisz za ~15k. Połowa w kieszeni, ciszej. Wady to oczywiście konieczność chłodzenia wszystkiego jednocześnie (jeden nadmuch na całą chatę), ale coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do chłodzenia to musisz mieć to na ścianach. I najlepiej na sufitach na piętrze. Musisz chłodzić przegrody zanim ciepło wejdzie do chaty. Bo no zimną podłogą to nic nie schłodzisz jak żar będzie szedł z sufitu. A różnice temperatur przy chłodzeniu mogą być tylko do kilku stopni, inaczej będzie ściana wyglądać tak jak kibel w łazience po kąpieli w gorącej wodzie ;) 

Teraz, Kaiketsu napisał:

Minciu dość dobrze podsumował koszty. Multi-split to ~30k.

Kanałową zrobisz za ~15k. Połowa w kieszeni, ciszej. Wady to oczywiście konieczność chłodzenia wszystkiego jednocześnie (jeden nadmuch na całą chatę), ale coś za coś.

Nie, 30kpln wystarczy raczej na baaardzo ciche jednostki. Serio Serio. Będą pewnie nawet cichsze niż te kanały. Bo w ciche kanały to ja tam nie wierzę ale może się mylę bo na razie tylko głośne widziałem :D No nie wiem :P 

7 minut temu, Karister napisał:

Niezamykane drzwi odpadają. Zresztą do pokoju audio nawet nie będzie dostępu z korytarza, a jedynie z mojej sypialni. Nora rozkoszy ma być odizolowana od reszty. :D...

To w takim przypadku jak tutaj opisałeś, to nie ma opcji aby chłodek przeszedł z jednego pokoju do drugiego gdzie, gdzie źródło chłodu byłoby na przedpokoju ;) 

Jak robisz reku to moim zdaniem obowiązkowo połączone powinno być z klimą. A skropliny powinny być odporwadzanane w ścieki czy tam na zewnątrz do pojemnika na ogródek obojętnie ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdolność +50% po przejściu na B2B? Co to za bank?

Kredyt konsumpcyjny, bo trzeba nazwać rzeczy po imieniu, to rak. W ciągu roku oddajesz do banku 10-20 koła odsetek. Ta kasa nie zarabia, jest wyrzucona w błoto. Kupujesz telewizor - zapłacisz niewielkie odsetki. Kupujesz przewartościowane mieszkanie w centrum - mrozisz kapitał i zadłużasz się na lata. Dla przypomnienia, deweloper nie zszedł z ceny, a tylko dorzucił komórkę. Na tym etapie inwestycji i w obecnej sytuacji na rynku to i tak dobrze. Na tym osiedlu kilka mieszkań widziałem na wynajem, ceny nawet 2500 zł/mc. Ludzie serio bulą 2000-3000 zł/mc za pseudoluksus, wyzwolone feministki, światowi faceci, bogate pary (na pokaz), rzadko to są całe rodziny. BTW jest jakaś darmowa strona z archiwalnymi ogłoszeniami?

A zupełnie nie rozumiem zakupu samochodu na kredyt. Chociaż nie wiem, co lepsze - kupić 15-letniego złoma czy byle nówkę. Na autach się nie znam. Samochód kupię dopiero wtedy, kiedy faktycznie będzie mnie stać.

Oczywiście to nie jest zachęta, aby nie kupować mieszkania, bo lepiej spłacać własne niż oddawać Januszom i Grażynom, ale trzeba działać odpowiednio wcześnie, najlepiej jeszcze na studiach, chyba że macie bogatych rodziców, wujków, ciocie, babcie, to jesteście w komfortowej sytuacji (zajrzyjcie do KW, one nie kłamią).

Przepis na łatwy zarobek był taki - kupić tanie ustawne mieszkanie na zadupiu (najlepiej w przedsprzedaży) z dobrym dojazdem i koniecznie z parkingiem. Wykończyć tanio, a modnie, żeby wywołać efekt wow. Najemca i tak się znajdzie, bo teraz każdy ma samochód i atutem będzie szybszy dojazd do pracy niż przepychanie się przez centrum. Dotyczy to także studentów. Czasy mocno się zmieniły. Nawet jak wynajmują na pokoje, to każdy ma auto.

Układ znany z PRL-u łazienka na wprost i po bokach pokoje - to już passe. Widziałem wiele "apartamentów" i układy były bardziej nowoczesne i przemyślane.

Najlepiej by było się zamienić z kimś na mniejsze m2.

Edytowane przez WebCM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WebCM to kupiłeś, czy z uwagi na rosnące stopy procentowe zrezygnowałeś? Bo zdaje się byłeś na styk, a będzie drożej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nic nie kupił. Ja gdybym był na styk to sprzedałbym to co mi się nie podoba i kupił coś co wpisywałby się w moje marzenia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, WebCM napisał:

Zdolność +50% po przejściu na B2B? Co to za bank?

Najlepiej wypadają na świeżym B2B Alior, mBank i BNP. Potem Millennium i PKO BP. Nie wiem jak jest przy niskim wkładzie własnym - tego w ogóle nie uwzględniałem. 

12 godzin temu, WebCM napisał:

A zupełnie nie rozumiem zakupu samochodu na kredyt.

A co w tym jest do rozumienia? Ktoś ma kaprys i stać go na ratę, to bierze. Zwłaszcza, że w leasingu jest to bardzo, bardzo opłacalne. Jak Duda podpisze polski ład, to nie będzie. Dla wielu ludzi samochód to wyznacznik statusu społecznego, więc chcą się pokazać. Dla innych konieczność, bo daleko do pracy. 

12 godzin temu, WebCM napisał:

Przepis na łatwy zarobek był taki - kupić tanie ustawne mieszkanie na zadupiu (najlepiej w przedsprzedaży) z dobrym dojazdem i koniecznie z parkingiem. Wykończyć tanio, a modnie, żeby wywołać efekt wow. Najemca i tak się znajdzie, bo teraz każdy ma samochód i atutem będzie szybszy dojazd do pracy niż przepychanie się przez centrum. Dotyczy to także studentów. Czasy mocno się zmieniły. Nawet jak wynajmują na pokoje, to każdy ma auto.

No to biznes plan już masz. Teraz tylko wdrożyć w życie i spać na hajsie. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał firmę i mógł wrzucić w koszta auto na kredyt plus odliczenia z paliwa vs oddać kasę w podatkach to inaczej byś na to patrzył. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Minciu napisał:

Jakbyś miał firmę i mógł wrzucić w koszta auto na kredyt plus odliczenia z paliwa vs oddać kasę w podatkach to inaczej byś na to patrzył. 

Hę? Przecież wyraźnie napisałem, że leasing się opłaca. Od stycznia będę miał firmę w ramach pożegnania z UoP. ;) Tyle że w polskim ładzie nie zrobisz już karuzeli z wykupem i odsprzedażą.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to WebCM nie kuma tego XD

Na ładzie wypożyczka będzie lepsza od lizingu. Tam Cię nic nie obchodzi. OC, AC, kapcie, eksploatacja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...