Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

Taki tip. Znajoma kupiła niedawno nowe nowe mieszkanie. Negocjować ceny nie chcieli, ale wzięła inżyniera do odbioru mieszkania. Efekt? Z 360k zrobiło się 320k :E a to okno do poprawki, a to ściana gdzieś krzywa :E koszt raptem 3k 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, CeZar007 napisał:

Blok 3 piętra ale na górze mieszkanie 2 poziomy więc na klatce 4 mieszkania.

Fajnie kameralnie ale koszty utrzymania budynku rosną. Też mam mały budynek, bo po 9 mieszkań na klatkę ale po kieszeni biją np. windy, ciut większy budynek obok, też 2 klatki, więc serwis podobnie wychodzi ale dzieli się na większą liczbę mieszkań.

Z ciekawości, które rejony Gdańska?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, panzar01 napisał:

Taki tip. Znajoma kupiła niedawno nowe nowe mieszkanie. Negocjować ceny nie chcieli, ale wzięła inżyniera do odbioru mieszkania. Efekt? Z 360k zrobiło się 320k :E a to okno do poprawki, a to ściana gdzieś krzywa :E koszt raptem 3k 

Duży profit...warto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Killer85 napisał:

Duży profit...warto

Z tym że może być tak że mieszkanie będzie ideolo i dołożysz :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kto nie ryzykuje nie pije szampana...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Bono[UG] napisał:

Fajnie kameralnie ale koszty utrzymania budynku rosną. Też mam mały budynek, bo po 9 mieszkań na klatkę ale po kieszeni biją np. windy, ciut większy budynek obok, też 2 klatki, więc serwis podobnie wychodzi ale dzieli się na większą liczbę mieszkań.

Z ciekawości, które rejony Gdańska?

To niestety wada ze koszty utrzymania beda z czasem wieksze, blok obok mnie ma tylko 3 mieszkania. Windy nie mamy to chociaż jedna rzecz odpada. Jasień, okolice fashion house. Do wysypiska w lini prostej 3km ale osiedle dziwnie położone bo raz zasmierdzialo kompostem o 23 :E. Dwa kilometry w głąb przy zjeździe szadółki potrafi już nieźle zalatywać.

Edit: żeby nie było w rzeczywistości nie wyglada to tak pięknie jak na zdjęciu połowa mieszkań jest zamieszkana od dawna, reszta się sprzedaje wiec jest nadzieja ze osiedle zacznie wyglądać tak jakbym tego chcial.

234421-__kr.jpg

Edytowane przez CeZar007

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, panzar01 napisał:

To jest w sumie dobry pomysł. Co prawda kupowaliśmy na rynku wtórnym ale może by szło coś "przyżydzić" ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, Klakier1984 napisał:

To jest w sumie dobry pomysł. Co prawda kupowaliśmy na rynku wtórnym ale może by szło coś "przyżydzić" ;)

Na rynku wtórnym nie musi to wypalić. Właściciel powie Ci, nie podoba się cena i stan? Wypad. A nowe to nowe, musi być Perfect. 

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Spróbować zawsze warto, choć czytając tu ile ludzie płacą za mieszkania w Wawie czy Gdańsku to zabijanie ceny u mnie zakrawało by na szaleństwo 😉 (pomimo, że to "dziura")

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, CeZar007 napisał:

Do wysypiska w lini prostej 3km ale osiedle dziwnie położone bo raz zasmierdzialo kompostem o 23 :E. Dwa kilometry w głąb przy zjeździe szadółki potrafi już nieźle zalatywać.

Czyli dobrze typowałem tylko zdjęcia na googlu z 2011 mnie zmyliły z twoim 2015.

W Gdańsku dominują wiatry zachodnie, więc tutaj nie powinno być problemu ze smrodem, no chyba że powieje z południa :szczerbaty:
Z mapy wynika, że znacznie bliżej masz do wysypiska. Ja mam około 4km, a to już Morena. Przy złych wiatrach czuć smrodek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie lekko przestrzeliłem niecałe 2km, wcześniej mieszkałem chwilę na końcu piekarniczej i tam faktycznie jak dobrze i pechowo powiało to było coś czuć. Zdjęcia są z 2011 bo początki osiedla są jakoś z 2009r. Mój blok został oddany do użytku w 2015 roku i tak sobie postał 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W PKO minimalny wkład dalej 20%. O centrum mogę zapomnieć, bo nawet na 2 pokoje nie starcza. Nie pozbywając się starego mieszkania. Czy może mnie uratować fakt, że wkład na tamto mieszkanie wyniósł ponad 40%? Jeszcze pójdę zapytać do PKO, ale może ktoś już coś takiego robił. Czy ewentualna konsolidacja obu kredytów może spowodować problemy przy sprzedaży któregoś z mieszkań (kwestia zmiany lub likwidacji hipoteki)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj jeszcze w CA. Na papierze oferta to jedno, ale są bardzo elastyczni, negocjacji idzie dokonać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 1.08.2020 o 23:02, panzar01 napisał:

Dziwne - odbierałem mieszkanie z inspektorem i  standardowo mieli 2 czy 3 tygodnie na usunięcia wad i tyle.
Raczej pierdoły, ale bez gościa bym tego nie wyłapał ,a wziął 3 czy 4 stówki i bite  2,5h sprawdzał mieszkanie zaglądając do każdej dziury i sypiąc normami budowlanymi z rękawa + dokładnie mierzył (była lekka dopłata do 0,8m2 większej chaty niż na planie). 
40k rabatu to albo serio było mocno felerne mieszkanie albo ugodowy deweloper ;-)

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Tomcat napisał:

Dziwne - odbierałem mieszkanie z inspektorem i  standardowo mieli 2 czy 3 tygodnie na usunięcia wad i tyle.
Raczej pierdoły, ale bez gościa bym tego nie wyłapał ,a wziął 3 czy 4 stówki i bite  2,5h sprawdzał mieszkanie zaglądając do każdej dziury i sypiąc normami budowlanymi z rękawa + dokładnie mierzył (była lekka dopłata do 0,8m2 większej chaty niż na planie). 
40k rabatu to albo serio było mocno felerne mieszkanie albo ugodowy deweloper ;-)

U nas inne stawki, może dlatego taki koszt. Mniejsza konkurencja. A rabat taki bo nie wiem. Może chciała hajs a nie poprawki. Nie pytałem o to. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Tomcat napisał:

Wszystko zależy od tego jak solidnie zrobione i czy podwykonawcy nie odwalili fuszerki. Owszem, najwyżej zapłacisz za "fachowca", ale to mniej niż procent ceny mieszkania. U mnie też wg developera inspektor przyczepił się "do pierdół", ale sam za poprawkę tych pierdół zapłaciłbym 3-4 razy tyle ile za inspektora. A do tego mogłyby dojść problemy z gwarancją, bo to już w zasadzie by były przeróbki przez ekipę wykańczającą. 

Edytowane przez Boldwyn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi