Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Mieszczuchy myślą że wiocha to wiocha i drożyzna xd mieszkaja albo biedota albo bogacze, na Kabatach mam mieszkanie place 1600mc za własne, za wszystko, po podwyżkach na koniec roku wyjdzie z 2500 hehe na wiosce domek 120metrow opłaty w zasadzie woda i opłata za grunt... Ogrzewanie bezobsługowe panele 12kW i pompa ciepła powietrze woda, w zimę upał w lato zimno praktycznie za drobne bo kosztuje to opłatę przesyłową do elektrowni, jakieś 150 zł rok. Wydatek 70k dofinansowane  z programu czyste powietrze, Cena drewna za miesiąc ma skoczyć 100% w górę, znaczy się gaz i węgiel też podskoczy.   70k zwróci się w cztery lata przy cenie węgla 3k, jak tak dalej będzie ludzie z bloków będą wyrzucać grzejniki przez okna bo większość zarabia minimalna.  Zamiast dawać Ukraińcom takie dofinansowania lepiej niech zainwestują w Polaków, jeżdżąc po Warszawie widzę tą biedotę ukraińską, zazwyczaj mają luksusowe auta, chodzą z dziećmi na płatne place zabaw i robią im zdjecia najnowszymi iPhonami. Biedota ukraińska jest w Ukrainie.

Edytowane przez chauwa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w bloku grzejniki są na 0% przez cały rok, rury od centralnego wystarczą, jak zamknę okna to w samych bokserkach latam nie ważne jak zimno jest na dworze.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też na 0%, na początku sezonu tylko odkręcam sprawdzić czy działają :)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja siedziałem przy grzejniku na 0% i jeszcze dodatkowo miałem otwarte okno bo było mi nadal za ciepło.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To samo u mnie. Kaloryfery na zero i dzień w dzień balkon otwarty na 2-3h, bo bez tego temperatura nie spada poniżej 23 stopni, mimo że okna z jednej strony mieszkania nie mają nawet uszczelek. Nawiązując do dyskusji o cenach ogrzewania - w spółdzielni płacę 141 złotych miesięcznie zaliczki na ogrzewanie, a w rozliczeniu rocznym wychodzi ponad 1000 nadpłaty.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A u mnie nie ma nawet grzejników XD

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak tak będzie u was się zaczynało, to trzeba tym je podlać:

images?q=tbn:ANd9GcSzhYpQ__npzWeuBOJvWF0 - 40zl na 500m2 wychodzi chyba

A może profilaktycznie zapodam ;) Opryskiwaczem lecisz czy konewka?

Humus_Active_Najlepsze_trawy_z_Ilawy_spr

Używam, co dwa miesiące. Polecam ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyjdzie na to samo, tylko że nie będzie można się pochwalić że Polacy "zarabiają coraz więcej za pisu".

No właśnie ja się obawiam, że znowu zrobią z nas milionerów ..

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ruszyłem z elektryką. Koszt? Jakieś 14k PLN. Mój elektryk (z rodziny) mówi, że gdyby nie to, że robią za półdarmo i materiały na glębokiej promo mi dają, to by było 26-28k. Ostatnio zrobili dom 160m^2, właściciel zabulił 38k PLN za wszystko.

Ktoś powie, że to wstrętny prywaciarz krew wysysa, ale przecież mi pokazał ile w hurtowni za wszystko zapłacił. Masakra. To naprawdę tyle kosztuje, ze zniżką 40% nawet (elektrycy często takie mają).

To wszystko za 100m^2 domu i jakieś 60-80 punktów elektrycznych.

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakaś masakra. Właśnie przejrzałem swoje faktury z 2009 roku i materiały na elektrykę to było nie więcej niż 4000 ówczesnych PLN. Robota po znajomości, więc nie pamiętam ile, ale też było dość tanio. Coś w tym jest, bo dwóch znajomych wstrzymało budowy. Jeden z a drugi bez kredytu budują. Ten z kredytem dogadał się jakoś z bankiem, ale nie znam detali tej umowy.

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A dokładniej to wygląda tak:

Kable elektryczne (500m) - 2500

Kable teletransmisyjne (też sporo metrów) - też sporo :E sorry nie pamiętam dokładnie.

Rozdzielnia, kołki, rury, peszle, kanały - 825

Wyposażenie rozdzielni (wszystkie bezpieczniki i inne śmieci) - 4000 :E Jeśli dobrze zapamiętałem

Same gniazdka - zależy jakie, od chińczyka są po parę złotych, takie lepsze po 3 dychy potrafią fruwać. Do tego przełączniki.

Samo "rzycie".

Edytowane przez Kaiketsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tak właśnie patrzę na tę starą fakturę i tak, przewód YDYP 3x1.5 po 1,66 PLN, 3x2.5 po 2,50, 5x2,5 po 6,80 PLN, puszka PK-4 po 0.80, puszki podtynkowe 60 i 80 po 0,30 do 0.40 PLN i to wszystko ceny brutto ;) Za to za suporex 24 płaciłem po 10 brutto :/

Edytowane przez BladyPL
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może profilaktycznie zapodam ;) Opryskiwaczem lecisz czy konewka?

Używam, co dwa miesiące. Polecam ;)

Tym opryskiwaczem z humusu. Humusu do butelki przelałem. I pędraki bakteriami zakazilem. 2 razy je pryskalem. Mam nadzieję że pozdychają. 

Skuteczniejsze chyba są nicienie zagrażające bakteriami te pędraki. Ale może same bakterie je dosięgną.

Ruszyłem z elektryką. Koszt? Jakieś 14k PLN. Mój elektryk (z rodziny) mówi, że gdyby nie to, że robią za półdarmo i materiały na glębokiej promo mi dają, to by było 26-28k. Ostatnio zrobili dom 160m^2, właściciel zabulił 38k PLN za wszystko.

Ktoś powie, że to wstrętny prywaciarz krew wysysa, ale przecież mi pokazał ile w hurtowni za wszystko zapłacił. Masakra. To naprawdę tyle kosztuje, ze zniżką 40% nawet (elektrycy często takie mają).

Elektryka 10K

Hydraulika 10k. 

Tak się liczyło z 8 lat temu.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to teraz elektryka po znajomości 14k, bez znajomości 25k, a hydraulika (tylko podłogówka i instalacje, bez pieca, bez ogrodu, etc) najtańsza oferta też 14k, typowa 20-25k.

Trudno jednak oczekiwać cen z 2014, skoro średnia pensja wzrosła o jakieś... 75%?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie wyceny na 150 punktów w domu 180m2 to 35k i 50k od dwóch developerów. Wyceny dachu też rozjazd o 50%. Zamierzam zrezygnować z developera, bo niestety przestali się sprawdzać, a wyceny mają wysokie. Prawdopodobnie po SSO będę szukał osobnych ekip do każdej rzeczy.

• Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To najlepszy sposób. Deweloper zwykle ma ludzi od typowej budowlanki. Tu będzie konkurencyjny cenowo. Pozostałe rzeczy po prostu podzleci za Ciebie, często swoim kolegom (którzy odpowiednio przysolą ceny).

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie najlepszy to zróbcie za mnie. Nie mam nic przeciwko zapłaceniu za wygodę, ale po prostu chłopaki przestali się sprawdzać.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja za bliźniaka 110m2 użytkowej x2 za elektrykę zapłaciłem +- 30K sporo kabla punktów, internetowych też. Robił mi znajomy, patrząc na wasze wyceny to zapłaciłem bardzo dobrze :D

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to tak przyzwoicie, bez dużej marży jeszcze. Dwie rozdzielnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, dwie, jedno przyłącze prądowe + podliczniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

38 koła?

To są jakieś audiofilskie kable? ;)

Ja liczę na max 25 u siebie.

Brat płacił cos koło 15, to u mnie nie może być więcej niż 20 parę.

@Kaiketsu Robileś w peszlach? Czy klejone? Ja chyba dopłacę do peszli. Jak ma poźniej wyjść ślad po kablach po malowaniu na gotowo, to wolę nie ryzykować chyba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W peszlach.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś wykańczał ostatnio, to ile za metr pod klucz (wliczając panele na podkładzie, meble w zabudowie, płytę indukcyjną, urządzenia w łazience, ale bez TV, łóżek, szaf w pokojach, itd.)? Bo boję się, że nie starczy. Wszystko w górę poszło. Już teraz muszę wiedzieć. Na razie czekam na wyceny, ale to pomnożę co najmniej 1,5.

Jeśli korzystasz z usług firm, które kompleksowo zajmują się projektowaniem i wykańczaniem pod klucz, to zapłacisz sporo więcej, aniżeli biorąc własną ekipę, której tylko zlecasz zakup oraz transport materiałów + same prace wykończeniowe. Wynika to z tego, że ~ kilkanaście tys. płacisz za samo funkcjonalne zaprojektowanie wnętrza oraz za to, że te pakiety cenowo są zwykle zawyżone z tego względu, żeby uniknąć dopłat w przypadku nagłego wzrostu cen rynkowych usług ekip remontowych i samych materiałów.

Jeśli chodzi o Wrocław, to pod koniec ubiegłego roku / na początku tego, dostałem oferty na 1500 zł/m2 oraz 1250 zł/m2. Obie zawierały wykończenie pod klucz w typowo średnim standardzie (pokoje + łazienka, wliczone gładzie - zdarzają się firmy, które mają w ofercie znacznie niższe ceny, ale tam za wszystko dopłacasz, więc finalnie i tak wyjdzie podobnie), bez uwzględnienia kuchni. Droższa oferta miała wliczoną część przeróbek hydraulicznych i elektrycznych, tańsza nie. Wybrałem tańszą, wyszło mi finalnie ok. 2250 zł/m2 (pod klucz, wraz z szafą na wymiar w przedpokoju, dodatkową szafką na wymiar w łazience + jakaś gotowa szafka z lustrem typu Ikea + pralko-suszarka, stosunkowo małym aneksem kuchennym, ale z zabudową na wymiar + prawie pełne wyposażenie kuchni, bez piekarnika, do tego docelowe oświetlenia całego mieszkania). Wyszło też trochę drożej przez to, że wziąłem parę customowych rzeczy, które nie były uwzględnione w pakiecie. Generalnie architekt przygotuje Ci wymarzone wnętrze, tylko przygotuj się potem na ostre cięcie kosztów większości dodatków - u mnie na początku wyszło prawie 150k (był pierdoły typu tapeta w salonie na ścianie, gdzie docelowo ma stać telewizor - ponad 3k z montażem :-D - czy jakieś finezyjne kafle przy wannie). Jest to mega wygodne (dla mnie z racji braku czasu i dwóch lewych rąk), bo w zasadzie ogranicza się jedynie do kilku spotkań z architektem, akceptacji projektu, płatności i czekania na wykonanie usługi, ale jest niestety drogie (mnie jeszcze czeka pewnie wywalenie ~ 15-25k na jakieś meble, żeby móc tam zamieszkać, jak już skończą). Zresztą jak spojrzysz sobie na portfolio wnętrz oferowanych przez tego typu firmy, to na ogół większość projektów jest zrobiona na bogato (co jest trochę mylące, bo żeby coś takiego dostać, musisz mieć dużo kasy - czasami same meble i wyposażenie pokazanych tam mieszkań to jest ~ 70-80k). Gdybym miał szacować, to nastawiałbym się teraz na ~ 2500 zł/m2 w dużym mieście za całość (do wprowadzenia się), jak interesuje Cię lepszy standard/full wypas, to pewnie 3-4k+ za m2 (mowa o ofercie wspomnianych firm), więc jak chcesz sporo oszczędzić, to warto poszukać sprawdzonej ekipy remontowej, która co prawda Ci tego pewnie nie zaprojektuje, ale wykończy do zamieszkania (co jest dla wielu głównym priorytetem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Składał już ktoś wniosek o wakacje kredytowe? Potwierdzone, że działa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi