Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, pulse_ napisał:

Na zakup nieruchomości

"Wakacje kredytowe, czyli zawieszenie spłaty kredytu, będzie przysługiwało kredytobiorcy w stosunku do jednej umowy o kredyt hipoteczny, zawartej w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych"

A te realizuje pierwsza nieruchomość w której mieszka. Oczywiście ktoś może próbować na siłę oszukać system, ale nie zamierzam wspierać cwaniactwa. Przypominam tylko, że oświadczenie składa się pod groźbą odpowiedzialności karnej za podanie fałszywych informacji. 

13 minut temu, Wu70 napisał:

Ogólnie pewnie tak ale nie na ustawowym koncie  :)  Przesadzić też nie mogą i raczej nie chcą, drogimi kontami nie wyprą gotówki do końca

No pewnie nie, ale też nie odpuszczą sobie możliwości uskrobania części z tych "straconych" wpływów. Tak jak pisałem, to są krwawe bestie pozbawione empatii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, BladyPL napisał:

"Wakacje kredytowe, czyli zawieszenie spłaty kredytu, będzie przysługiwało kredytobiorcy w stosunku do jednej umowy o kredyt hipoteczny, zawartej w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych"

A te realizuje pierwsza nieruchomość w której mieszka. Oczywiście ktoś może próbować na siłę oszukać system, ale nie zamierzam wspierać cwaniactwa. Przypominam tylko, że oświadczenie składa się pod groźbą odpowiedzialności karnej za podanie fałszywych informacji. 

No pewnie nie, ale też nie odpuszczą sobie możliwości uskrobania części z tych "straconych" wpływów. Tak jak pisałem, to są krwawe bestie pozbawione empatii ;)

Moja nieruchomość też się buduje i jak najbardziej złożyłem oświadczenie, że to na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych.

W przypadku kilku kredytów to wybiera się ten, który trzeba, większość wniosków i tak jest tak skonstruowana aby podać dane konkretnego kredytu.

Edytowane przez gotrunks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, gotrunks napisał:

Moja nieruchomość też się buduje i jak najbardziej złożyłem oświadczenie, że to na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych.

W przypadku kilku kredytów to wybiera się ten, który trzeba, większość wniosków i tak jest tak skonstruowana aby podać dane konkretnego kredytu.

Jak masz jeden kredyt na nieruchomość w budowie, to nie ma problemu. Ale jeśli masz jeden kredyt na chałupę w której mieszkasz i drugi, na nieruchomość, którą być może kiedyś będziesz zamieszkiwał, albo sprzedawał, albo wynajmował albo .. to sorki, ale tu temat jest prosty : możesz skorzystać z wakacji tylko na tę pierwszą. Banki się już dawno dogadały i każdy wniosek będzie dokładnie weryfikowany.  Kto jak kto, ale oni wiedzą ile dany PESEL ma kredytów udzielonych, na co i w jakich datach. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komuś w PKO BP udało się zrób c wakacje?

W nocy sprawdzałem to była kupa. Teraz sprawdzam i dalej kupa. Jedynie są wakacje kredytowe ( nie dotyczy rządowych wakacji kredytowych).. 

A ponadto c żeby zrobić wakacje na przyszły miesiąc PKOBP wymaga zapisanie się na wakacje dzisiaj i tylko dzisiaj. 

 

 

https://www.dobreprogramy.pl/pko-bp-nie-dziala-prawidlowo-trwa-awaria-bankowosci-online,6795580054837760a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno zostali już przywołani do porządku ( PKO BP )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że conajmniej miliard złotych kary im dowalą. 

2b4820fc24b1f.jpg

 

 

9bc98967ffcb5.jpg

 

a887887b1e36e.jpg

 

 

2146dbf7a301a.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz Minciu uzbroić się w cierpliwość. Od rana podobno jest niezłe oblężenie łączy w bankach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzbrajamy się w cierpliwość.

na osłodę poszedł mail że screenami do UOKiK. 

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

pl. Powstańców Warszawy 1

00-950 Warszawa

tel. 22 55 60 800

uokik@uokik.gov.pl

 

 

Problem w tym. Że wniosek ponoć trzeba złożyć dzisiaj żeby poszedł na ratę z przyszłego miesiąca w pkbbp. Co jest wymogiem z duuuuuuupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ci Minciu te wakacje? Tych stóp procentowych nie trzeba już się bać

 

5 minut temu, Minciu napisał:

Problem w tym. Że wniosek ponoć trzeba złożyć dzisiaj żeby poszedł na ratę z przyszłego miesiąca w pkbbp. Co jest wymogiem z duuuuuuupy

Może chodzi tylko o ratę która byłaby w harmonogramie 1 sierpnia? W pekao piszą jasno że jak złożysz po 31 lipca to zawieszają w dniu złożenia wniosku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na komputerze to samo. Wniosek niedostępny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Minciu napisał:

Problem w tym. Że wniosek ponoć trzeba złożyć dzisiaj żeby poszedł na ratę z przyszłego miesiąca w pkbbp. Co jest wymogiem z duuuuuuupy

No właśnie podobno nie. Banki mają obowiązek respektować wnioski złożone nawet w dniu płatności raty. Gdzieś mi to mignęło w necie.

mam : https://businessinsider.com.pl/finanse/wakacje-kredytowe-mf-zmienia-zdanie-po-pytaniach-business-insider-polska/j3w5nsn

Edytowane przez BladyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko tu wrzucę, Santander:

vJyimKk.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Santander do UOKiK

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej coś działa bez w PKO BP figa.

Jestem w oddziale i to samo. Pan ma swój bankowy system na kompie i też nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, dlatego na razie złożyłem na sierpień i czekam co UOKiK na to...
Pewnie za parę dni pojawi się nowy formularz, pozwalający ująć kilka miesięcy w jednym wniosku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Millenium to samo, musisz wskazywać miesiąc. Złożyłem na sierpień i czekam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół biedy jeszcze wyklikać miesiąc po miesiącu od razu ale jak na drugi każą czekać do końcówki sierpnia to już trochę przesadzają z tym chamstwem

14 minut temu, Minciu napisał:

Jestem w oddziale i to samo

Ale w oddziale to chyba papierowy możesz zostawić i tyle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Wu70 napisał:

 

Ale w oddziale to chyba papierowy możesz zostawić i tyle?

A papier z systemy bankowego który nie działa XD.. ale udało się panu zalogować i druknął papier plus zaznaczył w systemie wakacje. 

Udało mi się też raz wbić na formularz w telefonie, a tam info że wniosek mam już złożony. Mimo iż nie miałem. 

Przy okazji pan twierdził, że wystarczy na dwa dni przed terminem spłaty. 

https://www.money.pl/banki/wniosek-w-dniu-splaty-raty-uokik-bank-ma-obowiazek-uszanowac-6795601764006880a.html

Burdel na kółkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunt, że masz już temat ogarnięty. Jeśli istotą projektu było, aby móc nie płacić 8 rat, czterech w br i kolejnych czterech w 2023, to w sumie w ustawie można było wpisać, że są to cztery kolejne miesiące licząc od sierpnia 2022 i cztery pierwsze w 2023 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości ktoś się orientował jak wakacje kredytowe wpływają na aktualizację WIBORu? Odraczają moment zmiany czy dokonuje się ona w czasie ich trwania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kredyt w banku pocztowym i bez problemu przez strone zawiesilem od razu na 4 miesiace 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, kNoq napisał:

Mam kredyt w banku pocztowym i bez problemu przez strone zawiesilem od razu na 4 miesiace 

Bank Pocztowy powinien dostać nagrodę Laur konsumenta. Reszcie miliard PLN na głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz jeszcze gdzieś raty 50x 0% to 100k spokojnie weźmiesz na 0%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...