Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

Może Wy tak macie, że musicie się "pytać żony", jak chcecie GPU kupić, ja robię co chcę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po moim trupie. Prędzej panna wyfrunie razem z całym dobytkiem 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostaniesz bez dachu nad głową :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Kaiketsu napisał:

Może Wy tak macie, że musicie się "pytać żony", jak chcecie GPU kupić, ja robię co chcę ?

Pytać żony wzięte w cudzysłów, hehe, dobre? Ja na szczęście nikogo nie będę się musiał pytać, czy mogę mieć kolumny w salonie, czy mogą być białe, i czy mogą być podłogowe? Żarty żartami, ale na Audiostereo widuję mnóstwo komentarzy w stylu takim, że aż mi żal niektórych facetów, serio. Pewne rzeczy rozymiem, jakieś drobne ustępstwa, ale bez przesady.

 

Edytowane przez Adi777
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi drobne ustępstwa w Twoim planie HT ciężko nazwać drobnymi. Bo tam plany idą z grubej rury. W salonie pewnie można kupić z tych funduszy ze dwa miejskie autka :D 

Jeśli to ma iść w kredyt a nie za gotówkę, to stanie się to zabytkiem zanim kredyt się spłaci :D  ( bez znaczenia czy w teorii za gotówkę ale wciąż chata w kredycie większym, niż gdyby zrobiło się większa wpłatę własną ).

6 godzin temu, Bono[UG] napisał:

Czyli zostaniesz bez dachu nad głową :E

To jest dobre, bo można odnieść wrażenie, że większa część będzie spłacona przez kobietę XD 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Minciu napisał:

Adi drobne ustępstwa w Twoim planie HT ciężko nazwać drobnymi. Bo tam plany idą z grubej rury. W salonie pewnie można kupić z tych funduszy ze dwa miejskie autka :D 

Na razie głośniki kosztowały jakieś 30 tysięcy, amplituner jakieś 5k, ale będzie do wymiany. Jak pójdę w 9.2.6, to myślę, że jeszcze około 50 tysięcy będę musiał wydać.

Edytowane przez Adi777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adi777 napisał:

Na razie głośniki kosztowały jakieś 30 tysięcy, plus amplituner jakieś 5k, ale będzie do wymiany. Jak pójdę w 9.2.6, to myślę, że jeszcze około 50 tysięcy będę musiał wydać.

Grunt to mieć pasję :D ja jak kiedyś będę myślał o domu wiem ze kino domowe będę chcial mieć w piwnicy :D nikomu
to nie będzie przeszkadzał a ja będę mieć swój man cave :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Minciu napisał:

Jeśli to ma iść w kredyt a nie za gotówkę, to stanie się to zabytkiem zanim kredyt się spłaci :D  ( bez znaczenia czy w teorii za gotówkę ale wciąż chata w kredycie większym, niż gdyby zrobiło się większa wpłatę własną ).

Żaden kredyt, tylko gotówka, ale z tym zabytkiem, to raczej nietrafione. Zestarzeć się może, ale amplituner czy procesor kina domowego, a nie głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Minciu napisał:

To jest dobre, bo można odnieść wrażenie, że większa część będzie spłacona przez kobietę XD 

No nie, bo działka jest moja i kupiona za gotówkę.

A wszystko, co będzie zbudowane na mojej działce, też jest z automatu moje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Adi777 napisał:

Żaden kredyt, tylko gotówka, ale z tym zabytkiem, to raczej nietrafione. Zestarzeć się może, ale amplituner czy procesor kina domowego, a nie głośniki.

Glosniki jakie masz? Jak się wkrecisz to za rok będą już kuścić na podmiane. Mnie już korci a rok nie minął. 

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Minciu napisał:

Glosniki jakie masz?

monitor_audio_gold_300av_01.jpg.0d595e98e3a4e614d85f8698c54b9d42.jpg

Taki zestaw, tylko bez subwoofera, plus parę Goldów 50. Nie znudzą się, będzie dobrze.

Edytowane przez Adi777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kłaczkov napisał:

wiem ze kino domowe będę chcial mieć w piwnicy :D

A to może nie jest nawet wcale taki zły pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio Gold 300 ? Frontowa kolumna to 12tys za sztukę. Dwie kolumny z tego obrazka to 25tys.

Jak zamknąłeś to w 30tys? :D Na ten moment i tak lipa, bo towar jest właściwie End of Life ? :) Ciężko będzie dokupić brakujące do  9.2.6..

Chociaż coś wspominasz o miksie GOLD 50 i GOLD 300 ? :) Trochę to dziwne bo parujesz kolumny za 1.500zl z takimi po 15.000zl. Jakby nie było, stażeje się ekspresowo jak widać ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

Jak zamknąłeś to w 30tys? :D

Wiesz co? Nie pamiętam dokładnie, musiałbym poszukać, może na poczcie będzie dokładna cena, ale wiem, że było taniej niż oficjalnie, raczej każdy sprzedawca zawsze spuszcza "coś tam" z ceny sklepowej.

2 minuty temu, Minciu napisał:

Na ten moment i tak lipa, bo towar jest właściwie End of Life ? :) Ciężko będzie dokupić brakujące do  9.2.6..

Tak naprawdę, to tylko jeszcze jedną parę Goldów 50, ale może być ciężko je dostać, chyba musiałbym kupować teraz, nie chciałbym kupować używek.

5 minut temu, Minciu napisał:

Chociaż coś wspominasz o miksie GOLD 50 i GOLD 300 ? :) Trochę to dziwne bo parujesz kolumny za 1.500zl z takimi po 15.000zl. Jakby nie było, stażeje się ekspresowo jak widać ? 

Miksie? Goldy 300 na froncie, a 50 na tyłach. Jak dziwne? Kolego, niektórzy mają Monitor Audio 50 na froncie i to z niższych serii, czyli Bronze i Silver, a ja będę je miał na tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się żę komplet to GOLD 300 + GOLD 100. Za to do GOLD 50 chyba z GOLD 200 się paruje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Minciu napisał:

Wydaje mi się żę komplet to GOLD 300 + GOLD 100. Za to do GOLD 50 chyba z GOLD 200 się paruje. 

Ogólnie, to Goldy 50 kupiłem na fronty, ale później pomyślałem o podłogówkach, więc doszły 300, a 50 zostały. Na tyły Goldy 50 to i tak aż nadto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzę kolega ma sprzęcior konkretny. Mój wyceniają na ok. 20k, ale kupiłem go za grosze, bo wtedy nie było hype na ten konkretny sprzęt retro :E teraz mam ubaw widząc ceny 10x większe od tej, którą zapłaciłem.

To kolega nie musi tak skąpić jak ja zatem ? Taras i garaż zalecane :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Kaiketsu napisał:

No to widzę kolega ma sprzęcior konkretny.

Ale jeszcze niekompletny.

 

54 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Mój wyceniają na ok. 20k

Co to za kolumny? Jaka marka, model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Adi777 napisał:

Co to za kolumny? Jaka marka, model?

Same kolumny mniej, doliczyłem wzmacniacz i odtwarzacz ;)LINK

Można kupić taniej jeśli są naprawiane (moje nie były), do tego trzeba doliczyć koszt regeneracji zwrotnicy, bo 40-letnie kondensatory elektrolityczne nadają się tylko na śmietnik.

 

Kupiłem je za 10% cen ebayowskich 8:E

 

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kaiketsu napisał:

Same kolumny mniej, doliczyłem wzmacniacz i odtwarzacz ;)LINK

Wow, fajne, i pewnie grają o wiele lepiej od moich goldów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem szczerze, że są niesamowite. Nie spodziewałem się, ale są.

Robiłem dziś dokładniejsze rozeznanie ws klimy. Klima poniżej 20k raczej nie zejdzie... nawet chińskie multi-splity są po prostu drogie jak cholera. A ja mam 5 pomieszczeń do schłodzenia.

Jednostka zewnętrzna pod 5 parowników: 10k

5 jednostek wewnętrznych: po 700 - 1000zł każda (chińskie), po 2k każda (Panasonic).

robocizna, rurki i przejścia: a z 5k jak nic.

? Ech

 

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem o tym :P

Na 5 pomieszczeń taniej jest zrobić kanałówkę. 

Albo po prostu wrzucasz jeden klimatyzator SPLIT 5kW jak ja po środku chaty skierowany gdzieś w stronę drzwi do pokoi i zostawiasz go odpalonego 24h/dobę. Najtaniej a wciąż przyjemnie. Brakuje tylko opcji sterowania temperaturą niezależnie w pokojach i drzwi nie można zamykać ;) 

chinskie klimy mają po 5 lat gwarancji i nic im nie brakuje :P Prawda @DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam psychiczne skrzywienie że muszę mieć zamknięte drzwi w pokoju, w którym siedzę, więc odpada, chyba, że puszczę poddaszem rury i zrobię wyloty z sufitu 8:E

Ale ja też mam małe pomieszczenia, a te wszystkie jednostki wewnętrzne są dedykowane do 20m+... nie macie czegoś słabszego? na cholerę mi tyle mocy w domu z rekuperatorem i szczelnymi oknami... :E

 

 

Ale chyba faktycznie pójdę w stronę kanałówki, bo jest co najmniej 2x tańsza od multi-splita.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kaiketsu napisał:

no ja mam psychiczne skrzywienie że muszę mieć zamknięte drzwi w pokoju, w którym siedzę, więc odpada, chyba, że puszczę poddaszem rury i zrobię wyloty z sufitu 8:E

Ale ja też mam małe pomieszczenia, a te wszystkie jednostki wewnętrzne są dedykowane do 20m+... nie macie czegoś słabszego? na cholerę mi tyle mocy w domu z rekuperatorem i szczelnymi oknami... :E

 

Ale chyba faktycznie pójdę w stronę kanałówki, bo jest co najmniej 2x tańsza od multi-splita.

No i wynalazłeś koło na nowo, znaczy sie kanałówkę ?

Też jest problem z regulacją temperatury w pokojach na takim sytemie, ale lepiej niż z pojedynczą jednostką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...