Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

Odpuszczam tego dewelopera bo to jaja są jakieś. W piątek była "promocja" i cena wychodziło 540k, dziś chcę się umówić i już jest 570k 🤦‍♂️

Przez ostatni miesiąc zeszły może 2 mieszkania, 50 dalej stoi. W sumie się nie dziwię z takim podejściem do klienta. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@galakty

Odpuść go. Skoro teraz tak cwaniakuje, to strach pomyśleć, co będzie robił, jak wyjdą jakieś niedoróbki i będą potrzebne poprawki.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, speed3r napisał:

@galakty

Odpuść go. Skoro teraz tak cwaniakuje, to strach pomyśleć, co będzie robił, jak wyjdą jakieś niedoróbki i będą potrzebne poprawki.

Oni od początku mają chamskie zagrywki. Cena 510k ale nie można podpisać umowy, cena 530k ale nie można, o już można ale cena 560k, jadę na miejsce i cena 580k. Po miesiącu promocja na 540k, ale po dwóch dniach zastanowienia już 570k. 

Toć to nerwicy idzie dostać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak mówię - daj sobie spokój z nimi. Skoro teraz się z nimi męczysz, to pomyśl, co będzie, jak wyjdzie jakiś fakap po oddaniu budynku. Tak, na pewno coś wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.09.2023 o 17:56, galakty napisał:

Oni od początku mają chamskie zagrywki. Cena 510k ale nie można podpisać umowy, cena 530k ale nie można, o już można ale cena 560k, jadę na miejsce i cena 580k. Po miesiącu promocja na 540k, ale po dwóch dniach zastanowienia już 570k. 

Toć to nerwicy idzie dostać. 

Takie coś jest w ogóle legalne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, Adi777 napisał:

Takie coś jest w ogóle legalne?

Kredyt BK2, mnóstwo chętnych, brak podaży, brak mechanizmów zabezpieczających - i jest jak jest. A deweloperzy teraz będą ostrożni, bo od 2024 wejdą limity na BK2 więc chętnych zmaleje. 

Ale widzę że nie jest tak kolorowo jak im się wydawało, mieszkania stoją i nikt tego nie chce. I trudno się dziwić, skoro w maju takie mieszkanie z garażem wychodziło 490k, a teraz chcą 570k. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@galakty Taka moja prognoza: jeśli piszesz, że mieszkania stoją, to znaczy, że możemy oczekiwać korekty cen (stanieją, nie do poziomu sprzed kredytów 2%, ale spadną niżej osiągniętego na tym boomie szczytu). Jan Fijor chyba faktycznie miał rację, że kiedy wszyscy kupowali i ceny strzeliły do góry, to mówił: "świetny moment ... na sprzedaż" ;)

Edytowane przez Kyle_PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Kyle_PL może tak być, ceny na bank nie wrócą do tego co było, ale korekta musi nastąpić. To moje co się czaję od ilu, dwóch miesięcy dalej stoi niekupione. Była "promocja" i też nikt nie wziął, a cena znowu skoczyła do góry.

Nie wiem, może się nie znam, ale jak robię promocję i nie schodzi, to chyba cenę się trzyma albo opuszcza, a nie podnosi :E

Rynek wtórny? Wszystko stoi, ale jak ma nie stać skoro za 600k masz mieszkanie w bloku z 1980 roku? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, speed3r napisał:

@galakty

rozwiniesz proszę wątek limitów bk2% w 2024?

No mają być limity na wnioski kredytowe, jest jakiś budżet i jak się źródełko wyczerpie to nie będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O tym słynnym deweloperze to nie zapomnij napisać opinie w internecie, żeby przestrzec innych :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mając więcej domów czy mieszkań jak sobie radzicie z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Keken napisał:

Mając więcej domów czy mieszkań jak sobie radzicie z czymś takim?

W umówie najmu, najemnca podaje adres pod który ma być eksmitowany bez tego umowy nie ma. W razie jakichkolwiek problemów z najemcom eksmisja będzie szybka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wynajem w PL z punktu widzenia właściciela to pole minowe. Lepiej obniżyć czynsz i wynająć komuś znajomemu. Ludzi bezczelnych nie brakuje. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż, było do przewidzenia. Wtórny jeszcze gorzej oberwał od deweloperskiego, bo tutaj ceny wzrosły, ale chociaż jak zaklepiesz mieszkanie to masz. Na wtórnym mogą Ci odwołać rezerwację i bujaj się.

Aczkolwiek już BUM na wzrost cen minął, widzę że mieszkania stoją i schodzą tylko te w dobrej lokalizacji, lub nowym budownictwie. Jak ktoś woła 600k za 1980 rok to wisi 3 miesiące. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, gotrunks napisał:

W umówie najmu, najemnca podaje adres pod który ma być eksmitowany bez tego umowy nie ma. W razie jakichkolwiek problemów z najemcom eksmisja będzie szybka.

Jeśli już, to najlepiej zrobić to notarialnie - wskazanie adresu mam tu na myśli. Ja do umów, które mam do zaopiniowania, wpisuję też Najemcy zobowiązanie: mianowicie jeśli suma zadłużenia przekroczy trzy pełne cykle rozliczeniowe, to Najemca wyraża zgodę na dokwaterowanie innych osób do lokalu do czasu całkowitej spłaty zadłużenia, celem ograniczenia straty majątkowej Wynajmującego. W takiej sytuacji czynsz ulega obniżeniu o 50%.

To jest prawny łamaniec, ale dzięki temu później nie ma cyrków z Policją, że ktoś ma tytuł prawny do lokalu a tu jakieś karki chcą się do niego wprowadzić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na czym polega te wskazanie adresu? Mogę wskazać Krakowskie Przedmieście 48/50, 00-071 Warszawa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, galakty napisał:

. Jak ktoś woła 600k za 1980 rok to wisi 3 miesiące. 

Czyli mega krótko. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Minciu napisał:

Czyli mega krótko. 

Krótko? Niektóre mieszkania schodzą w 2-3 dni obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Wu70 napisał:

Na czym polega te wskazanie adresu? Mogę wskazać Krakowskie Przedmieście 48/50, 00-071 Warszawa?

Musisz wskazać kogoś z tytułem prawnym do lokalu - mogą być rodzice - który u notariusza potwierdzą, że Cię przyjmą pod swój dach, jakbyś miał problemy z regulowaniem należności za wynajmowany lokal. To tak w dużym skrócie. Koszt około 200 PLN netto maks. 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, galakty napisał:

Krótko? Niektóre mieszkania schodzą w 2-3 dni obecnie.

normalnie rok to nic wielkiego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, BladyPL napisał:

Musisz wskazać kogoś z tytułem prawnym do lokalu - mogą być rodzice - który u notariusza potwierdzą, że Cię przyjmą pod swój dach, jakbyś miał problemy z regulowaniem należności za wynajmowany lokal. To tak w dużym skrócie. Koszt około 200 PLN netto maks. 

I to jedyna moim zdaniem słuszna opcja. Najbezpieczniejsza forma wynajmu. 

Za rok jak już urządzimy dom to te mieszkanie w którym jesteśmy teraz idzie na wynajem.  Trzeba się dobrze zabezpieczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Minciu napisał:

normalnie rok to nic wielkiego

Jak nie było BK2, od lipca sytuacja się zmieniła o 180 stopni. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi