Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, galakty napisał:

Mały update odnośnie cen. 

Tam gdzie wychodziło 580k i się nie sprzedawało obniżyli na 550k ale oferta trwała 2 dni więc nie zdążyłem podjąć decyzji. Dziś pytałem ponownie jak wygląda sytuacja i wiecie co, 610k XDDD 

Pewnie przeczytali ten artykuł o tym, że w grudniu mieszkania mają drożeć i już z tej okazji podnieśli ceny.

A podobno mają drożeć, bo w grudniu ludzie mają się rzucać na ostatnią opcję, żeby kupić za BK2%, bo od nowego roku nie będzie.

Rynek mieszkaniowy to już taka spekulacja, że trzeba te mieszkania nazywać KryptoMieszkaniami :)

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, galakty napisał:

Jak samemu to wyjdzie znacznie taniej, oczywiście łazienka to musi zrobić ekipa, ale podłogi położysz z kolegą, różne rzeczy można po znajomości ogarnąć. 

Właśnie. Sporo taniej i w dodatku nie musisz się z nikim pierdzielić. Oczywiście musisz mieć też trochę skila. Ja sporo rzeczy nauczyłem się z Youtube. Potem znajomi się pytali, kto mi tak ładnie pomalował czy podłogę zrobił. Po prostu samemu mi zależało, zrobiłem wszystko dokładnie, a firma? Byle zrobić i tyle. A jak masz kogoś bez faktury to już w ogóle, fuszera 😁

Edytowane przez King Arthas
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z żoną dziś podpisaliśmy akt notarialny, termin oddania domu 31.07.2024. Yeah. 

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, larry.bigl napisał:

Gratuluje!

Ja już niestety musiałem z rynku pierwotnego zrezygnować.... 50m2 to już 550-600 tysięcy za najtańszą opcję. Chyba tylko Sky is the limit.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie, zaraz promocje wjadą bo obserwuję kilku deweloperów i mieszkania zwyczajnie stoją. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra już po wyborach więc można zapytać - kto się nie wpakował w 2% i czeka na kredyt 0%? :D

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, Wu70 napisał:

Dobra już po wyborach więc można zapytać - kto się nie wpakował w 2% i czeka na kredyt 0%? :D

Spokojnie teraz będą ruchy takie, że no mieliśmy to w programie ale niestety dogadaliśmy się z koalicjantami, ze tego nie możemy zrobić (i oby) :E

Edytowane przez gotrunks
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz to pytanie czy będzie przedłużenie wakacji i gdzie będzie próg bogactwa XD 

Słyszałem że próg powinien być tam gdzie jest to z funduszu wsparcia kredytobiorców, więc w praktyce tylko dla tych co porzucili pracę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

np cały szereg wsparcia dla obcokrajowców, od 300/500/800+ po emerytury za przepracowany miesiąc? :) 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://www.gov.pl/web/premier/dotrzymujemy-slowa-i-przedluzamy-wakacje-kredytowe-na-2024-r

Ooo jest szansa się załapać. U mnie kredyt jest poniżej progu. Więc jak mniemam jest OK. Ale z wpłata własna wyszłoby powyżej 400k.  No i teraz zgaduj co autor miał na myśli ;)

Powyżej 400k oprócz rat nalezy się tez wsparcie z funduszu. Czyli w zasadzie nikt z hipoteka powyżej 400k się w nie zalapie na wakacje.

No może ten bezdomny od samochodów dla Ojca Rydzyka.. bo to musi być posiadacz nieruchomości bez grosza. Więc najlepiej bezrobotny. 

Zastanawia mnie jeszcze ten fragment, bo do spłaty mam znacznie mniej, ale ratę place większą. A okres chyba podobny.. może nawet dłuższy. 

Jeśli masz kredyt o wartości 380 tys. zł na okres 25 lat przy oprocentowaniu 7,2 procent to Twoja rata kapitałowo-odsetkowa wynosi 2734,44 zł. Korzystając z wakacji kredytowych, możesz zawiesić jedną ratę w każdym kwartale.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.10.2023 o 18:32, larry.bigl napisał:

Deweloperka? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Minciu napisał:

https://www.gov.pl/web/premier/dotrzymujemy-slowa-i-przedluzamy-wakacje-kredytowe-na-2024-r

Ooo jest szansa się załapać. U mnie kredyt jest poniżej progu. Więc jak mniemam jest OK. Ale z wpłata własna wyszłoby powyżej 400k.  No i teraz zgaduj co autor miał na myśli ;)

Powyżej 400k oprócz rat nalezy się tez wsparcie z funduszu. Czyli w zasadzie nikt z hipoteka powyżej 400k się w nie zalapie na wakacje.

No może ten bezdomny od samochodów dla Ojca Rydzyka.. bo to musi być posiadacz nieruchomości bez grosza. Więc najlepiej bezrobotny. 

Zastanawia mnie jeszcze ten fragment, bo do spłaty mam znacznie mniej, ale ratę place większą. A okres chyba podobny.. może nawet dłuższy. 

Jeśli masz kredyt o wartości 380 tys. zł na okres 25 lat przy oprocentowaniu 7,2 procent to Twoja rata kapitałowo-odsetkowa wynosi 2734,44 zł. Korzystając z wakacji kredytowych, możesz zawiesić jedną ratę w każdym kwartale.

Przy oprecentowaniu 7.2 to bym sie pochlastal a nie liczyl na wakacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, larry.bigl napisał:

Tak deweloperka. 

Pilnuj ich na każdym kroku jak masz taką opcję. Ja poszedłem do sądu po 5 latach, bo wyszła ciekawa sprawa z brakami z ociepleniem, spadkami na dachu itd. Były zawarte w projekcie, a nie ma ich fizycznie :) 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, MaxForces napisał:

Przy oprecentowaniu 7.2 to bym sie pochlastal a nie liczyl na wakacje.

a co mamy zrobić w tym kraju, czekać 5 lat na 4%? 8:E daj mnie wizę i wyjeżdżam

Ja teraz też rozważam szereg, wcześniej na 3% było za drogo to może teraz wezmę na 7% :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, ArtificialFakeMan napisał:

Mi się udało miesiąc temu podpisać na 6.65%

Jaki bank?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miesiąc temu spokojnie się dało, śledzę teraz oferty, np Alior do końca września albo Santander jeszcze chyba 2tyg temu wchodził na 6.6x

Obecnie wszędzie weszły już małe podwyżki (w związku z obniżkami stóp procentowych? :lol2:), mbank wczoraj też poszedł w górę a już był drogi

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kompletnie sie na tym nie znam wiec pomyslalem ze moze wiecie wiecej ode mnie na tema t grzania gazem i centralne ogrzewanie. Piec Beretta Ciao II. Kamienica 2 pietro metraz 100mkw wysokosc do sufitu 3,4 metra. 

Pytanie: Zeby utrzymac temperature w domu pomiedzy 20 a 21 C to lepiej rozchajcowac piec co jakis czas na 70C i sie wylacza po osiagnieciu temperatury czy nizsza np 50C ale dluzej chodzi zeby osiagnac temp 21... Obecnie jak jest 12 C na dworze to piec jest ograniczony czasem i temperatura. 21 i chodzi nie wiecej niz 2 h dziennie... spala okolo 3,5 m3 na dobe razem z kapielami... W roku nie chce przekraczac 1200 m3 zeby nie wejsc na wyzsza taryfe... ale tez nie zamarznac.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej to wymienić kocioł na kondensat. I przewymiarowac grzejniki gdzie się da. Jak masz alu to dokręcić żeberek. Jak zwykle to małe odsprzedać, duże dać tam gdzie były małe. A tam gdzie były duże, zawiesić jeszcze większe.

Zamów przegląd kotła. Poproś o sprawdzenie sprawności przy różnych stopniach regulacji. Na kondensację zrobisz 104-108% sprawności. Pomoże Ci to w podjęciu decyzji. 

Generalnie lepiej zazwyczaj jak kocioł pracuje na niższej mocy, w trybie grzania domu reguluje się to również szybkością pracy wentylatora. A to zrobi tylko serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.10.2023 o 15:01, Szambo napisał:

Podejrzewam, że cała ta historia z szukaniem mieszkania doprowadzi mnie do jakiegoś załamania nerwowego.

Trzymaj się mocno. Sam jestem (mam nadzieję) na końcu drogi szukania mieszkania, właśnie podpisaliśmy umowę rezerwacyjną. Rynek jest mega chory, ceny mocno wzrosły i nie nastawiałbym się na ich spadki w najbliższym czasie (ze względu na stałe wysoką inflację). Jakiś miesiąc temu zobaczyliśmy ofertę wieczorem w tym samym dniu co została wrzucona - 530 tys. zł 54 metry do dużego remontu. Jak na to osiedle to była bardzo dobra cena (Kraków). No i dzwonimy do agentki, a ta że już ma gotówkowych klientów, więc nie ma sensu oglądać. Masarka...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.10.2023 o 11:46, Wu70 napisał:

a co mamy zrobić w tym kraju, czekać 5 lat na 4%? 8:E daj mnie wizę i wyjeżdżam

Ja teraz też rozważam szereg, wcześniej na 3% było za drogo to może teraz wezmę na 7% :lol2:

Poprostu nie bierzesz nikt normaly by nie bral. Ja chcialem kupic nastepny to mi wyszla roznica $1.200 miesiecznie przy tym samy kredycie. Wole poczekac 2-3 lata az spadnie a nie pchac sie w strate. To nie ma odzwierciedlenia jak kupujesz swoj pierwszy dom czy mieszkanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.10.2023 o 10:06, aureumchaos napisał:

Kompletnie sie na tym nie znam wiec pomyslalem ze moze wiecie wiecej ode mnie na tema t grzania gazem i centralne ogrzewanie. Piec Beretta Ciao II. Kamienica 2 pietro metraz 100mkw wysokosc do sufitu 3,4 metra. 

Pytanie: Zeby utrzymac temperature w domu pomiedzy 20 a 21 C to lepiej rozchajcowac piec co jakis czas na 70C i sie wylacza po osiagnieciu temperatury czy nizsza np 50C ale dluzej chodzi zeby osiagnac temp 21... Obecnie jak jest 12 C na dworze to piec jest ograniczony czasem i temperatura. 21 i chodzi nie wiecej niz 2 h dziennie... spala okolo 3,5 m3 na dobe razem z kapielami... W roku nie chce przekraczac 1200 m3 zeby nie wejsc na wyzsza taryfe... ale tez nie zamarznac.. 

NIE hajcuj szkoda gazu - ja u siebie ustawiam tak - 55 stopni na piecu i mam 22 w domu do temper na zewantzr okolo 5 c jak spada na zewnatrz ponizej 0 to daje na piecu 60-65 . przy 55  piec dluzej pracuje  pompa pracuje ciepelko w grzejnikach rotuje xd- sprawdzone od 10 lat 

jak ustawisz na 70 to szybciej ci nagrzeje i sie zatrzyma pompa i ciepla zacznie uciekac a jak nizsza tem ustawisz pompa pracuje i mieli wode w grzejnikach dluzej i wolniej wytraca cieplo

Edytowane przez gruzin don Leonides
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi