Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

Mi bardziej chodziło o Maxia i NYC. W Warszawce różnie, ale tam ogólnie też nie brakuje w około snobów, wywyższania, takiej mentalności wyścigu szczurów i życia na pokaz. Mi się ogólnie nie podoba Wawka jako miasto do życia. Trochę tam też pomieszkiwałem.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, Ig0r napisał:

Myślę, że to kwestia wychowania i edukacji finansowej.

Nie otoczenia gdzie sie mieszka 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakbym kupował mieszkanie to tylko po zachodniej strony Wisły że względu na możliwą agresję Rosji i najlepiej w bloku który stawiali jeszcze Niemcy lepsze materiały i wykonanie  od tych dzisiejszych 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Urocze są te rozmowy o "wartościach" 8:E Pamiętajcie że "wartości" są dla biednych żeby byli bardziej skłonni akceptować rzeczywistość. Jesteśmy biedni ale przynajmniej kierujemy się "wyższymi wartościami" :D Ostatecznie nikogo to nie obchodzi :-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.02.2024 o 20:18, Kyle_PL napisał:

Zmierzam do tego, że może jako pośrednik, na tym teraz można zbijać kokosy, ale jako osoba która teraz chce wziąć kredyt na tą nieruchomość, to tak nie bardzo.

Zmierzasz wszędzie, byle daleko od swojej tezy o logicznych zakupach nieruchomości, a bo praca zdalna 😂 Z jednej strony doceniam inteligencje, bo sam widzisz, że tym co tutaj napisałeś podkładasz tej tezie nogę, więc omijasz to szerokim łukiem. Tylko, że z drugiej strony odnosiłem się właśnie do bzdurności tej tezy, więc te ekonomiczne teorie na podstawie historii z sekcji opowieści barwnych Onetu, okraszone Twoim koronym "argumentem" o obstawianiu, że nic nie będzie wiecznie trwać są lekko poza tematem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No i nic się nie zmieniło - praktycznie przy takiej pracy kupno czegoś 2x tańszego/większego jest dużo atrakcyjniejszym pomysłem ... no ale jak widać jak dla kogo. Argumenty o tej obecności czegoś w tej Warszawskiej dzielnicy, czego nie ma w typowym mieście, są tak samo kulawe, jak Twoja wypowiedź 😊

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam już na oku pewne mieszkanie, ale nie wiem co robić. Niby są plany wprowadzenia drugiego programu na dopłaty do rat kredytu (0-1,5%), ale żadnych konkretów na razie nie znamy, oprócz tego że ma to być wprowadzone najpóźniej na jesień. Co nie znaczy że nie mogą się z tego wycofać ;). Jak ten program wyjdzie to znów ceny mogą porządnie podskoczyć, a nie wiadomo czy uda mi się od razu na to załapać. Żaden deweloper raczej nie zgodzi się na nieokreślony (i potencjalnie długi) termin rezerwacji. Akurat to mieszkanie, które mnie interesuje, mogę zarezerwować na ok. 2 mies.

Sytuacja jest niestabilna i nieprzewidywalna i w normalnym wypadku po prostu bym to przeczekał. Ale patrząc na historię cen nieruchomości, takim czekaniem mogę doprowadzić do tego że później zapłacę więcej :E I tak tu gdzie szukam ceny mieszkań stoją już w okolicach 11-12k za m^2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Politycy którzy próbują promować ten program przyjęli dobrą kasę za to i stąd dużo fikołków, program raczej wejdzie bo deweloperom się pomaga u nas.

Jak nie wejdzie to będzie drobna korekta albo przynajmniej chwilowe utrzymanie cen bo jest ogromny spadek zainteresowania kredytami od stycznia.

Najlepiej: rezerwować z długim czasem na płatność lub jak nowe to kredytowane transze przesunąć na koniec roku.
Ludziom nie jest łatwo sprzedać w napompowanych cenach ze zwykłym kredytem więc spokojnie znajdziesz takie gdzie się dogadasz na dłuższy termin albo najlepiej weź po prostu nowe.

Spełniając warunki na te programy na pewno bym teraz nie brał.

Edytowane przez Wu70
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mieszanie w gospodarce tymi kredytami na 2% wygenerowało głównie problemy. Moim zdaniem lepiej by już odpuścili sobie zabawy z jakimiś kredytami 1,5%, natomiast te kredyty na 2% to w ogóle zminimalizować jak to tylko możliwe (przynajmniej nie udzielać kolejnych).

Dodatkowo powinni znieść podatek belki, podnieść próg rezerwy cząstkowej powyżej 3,5%, a NBP powinien utrzymywać stopy powyżej inflacji - to by dało więcej mieszkań na rynku i niższe ceny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Wu70 napisał:

Najlepiej: rezerwować z długim czasem na płatność lub jak nowe to kredytowane transze przesunąć na koniec roku.

To chyba rzeczywiście będzie najlepsze rozwiązanie dla mnie. O ile deweloper na to pójdzie. Zanim budowa tego bloku się zakończy, to dopłaty powinny już wejść w życie. A jak nie wejdą, to trudno - wtedy i tak wezmę normalny kredyt.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 29.02.2024 o 02:24, voltq napisał:

Jakbym kupował mieszkanie to tylko po zachodniej strony Wisły że względu na możliwą agresję Rosji i najlepiej w bloku który stawiali jeszcze Niemcy lepsze materiały i wykonanie  od tych dzisiejszych 

Do tego piwnice które są w pełni poniżej gruntu (i przemarzania gruntu) aby można było zaadaptować jako bunkier.
Okna tylko na zachód, jak by rakieta spadła, to uderzy w mur, a nie okno i rozpryski.
Do tego szerokie schody na klatce schodowej, aby dało się szybko uciec do piwnicy.
Sypialnia na przeciwko drzwi wejściowych - aby w nocy z zamkniętymi oczami mogłeś uciec z mieszkania do "bunkru".

Edytowane przez kanon7
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 1.03.2024 o 16:09, kanon7 napisał:

Do tego szerokie schody na klatce schodowej, aby dało się szybko uciec do piwnicy.
Sypialnia na przeciwko drzwi wejściowych - aby w nocy z zamkniętymi oczami mogłeś uciec z mieszkania do "bunkru".

To chyba lepiej taką rurę do zjeżdżania jak mają strażacy?

Edytowane przez 209458

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 1.03.2024 o 02:24, Kyle_PL napisał:

Mieszanie w gospodarce tymi kredytami na 2% wygenerowało głównie problemy. Moim zdaniem lepiej by już odpuścili sobie zabawy z jakimiś kredytami 1,5%, natomiast te kredyty na 2% to w ogóle zminimalizować jak to tylko możliwe (przynajmniej nie udzielać kolejnych).

Dodatkowo powinni znieść podatek belki, podnieść próg rezerwy cząstkowej powyżej 3,5%, a NBP powinien utrzymywać stopy powyżej inflacji - to by dało więcej mieszkań na rynku i niższe ceny.

A kiedy ty w Polsce miales kredy staly 1.5%. Zejdz na ziemie. Dopiero przy krdycie 1.5% bla by masakra..

W Polsce rozwijajacej sie jest te problem ze jest wiecej kuoujacych nisz mieszkan. Rozwiazaniem nie jest stopa procentowa na podatek mieszkaniowyktory jest obecnie smiszny.

Podam ci przyklad. Na jednym place rocznie $13K podatku na drugim $ 44K. Gdzie w Polsce za dom placi sie przaktycznie ZERO 1,00 zł za 1 m2 powierzchni użytkowej smiech na sali gdzie to powinno byc rozliczane gdzie mieszkasz jakie masz maszkoly jak miasto sobie radzi a nie cenralnie

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MaxForces doprowadzenie systemem USA do zasypania bezdomnymi ćpinami ulic to nie jest rozwiązanie na tanie mieszkania. Czy w USA dzięki podatkom masz tanie mieszkania? Proponujesz 200tys zł rocznie haraczu od domu? :D 

Czyli jakieś patuski z Warszawy co odziedziczyli po rodzicach mieszkanie mieli by nagle zacząć płacić rocznie procent od wartości lokalu? Czy nie tak właśnie USA zasypuje ulice bezdomnymi? Tam też ceny lokali lecą w kosmos przez co podatki roczne lecą w kosmos i ludzie którzy mieli mieszkania z roku na rok lądują na bruku. Tracą możliwość zatrudnienia, ubezpieczenia i normalnego życia. To że tobie się udało to nie znaczy, że system ma zgnoić cała resztę, prawda?

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego pisałem i tak jak proponowano od trzeciego domu lub mieszkania. Zrobić to jakoś racjonalnie bo w Polsce jest z tym patologia.
Jeszcze wprowadzono przepisy osłonowe dla takiej patologii. Tzw fundacje rodzinne.
Ktoś odziedziczy, zdarza się ale jak odziedziczy dwa lub więcej to już powinien płacić.

Później jest pełno jednostek mających dziesiątki domów, mieszkań i pompuje się bańki które tylko szkodzą.
Nie jest to trudne do wprowadzenia ale problemem są politycy i osoby powiązane z polityką które mogą dużo stracić.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
30 minut temu, Keken napisał:

Ktoś odziedziczy, zdarza się ale jak odziedziczy dwa lub więcej to już powinien płacić.

Ja oczywiście pisałem o jednym mieszkaniu. Jak po rodzicach dziedziczysz 2-3 mieszkania to wiadomo, że nawet jak zostaną Ci ostatecznie dwa, to bezdomnym nie zostaniesz ;) 

30 minut temu, Keken napisał:

...
o w Polsce jest z tym patologia.
...
Jeszcze wprowadzono przepisy osłonowe dla takiej patologii. Tzw fundacje rodzinne.
....
Nie jest to trudne do wprowadzenia ale problemem są politycy i osoby powiązane z polityką które mogą dużo stracić.

i teraz mieli by wprowadzić zmiany na których sami zaczeliby potencjalnie tracić? To im jest nie na rękę. Jak ze zbożem z ziem ukraińskich, jak je zablokować przed wjazdem do kraju? ;-) I dziwić się, że raz na jakiś czas system potrzebuje resetu XD 

Albo system wizowy i przepisy omijające niewygodnych wydawców. Ambasada sie stawia? To wizy od dzisiaj drukuje wojewoda, startujemy z konkuresm kto wiecej podpisze. :D 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, 209458 napisał:

To chyba lepiej taką rurę do zjeżdżania jak mają strażacy?

To lepiej niech kupi sobie kampera. W razie ataku rosji, wsiada za kierownicę i ucieka z "mieszkaniem" na zachód.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

- W świadomości ludzi nieruchomości to najlepsza inwestycja w kraju.
- Politycy dwóch stron też lokują pieniądze w dziesiątkach nieruchomości.
- I politycznie dbają o utrzymanie rynku.

Widzicie tu pole na cudowne zmiany podatkowe które wywrócą stolik?
gdyby miało do tego dojść to byśmy najpierw obserwowali wyprzedaże u polityków tak jak ich zakupy obligacji inflacyjnych w odpowiednim momencie ;)

albo przyjdzie jakiś czynnik zewnętrzny tak jak poprzednim razem, albo nie ma co się czarować i trzeba wsiadać do pociągu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Wu70 napisał:

- W świadomości ludzi nieruchomości to najlepsza inwestycja w kraju.
- Politycy dwóch stron też lokują pieniądze w dziesiątkach nieruchomości.
- I politycznie dbają o utrzymanie rynku.

Widzicie tu pole na cudowne zmiany podatkowe które wywrócą stolik?
gdyby miało do tego dojść to byśmy najpierw obserwowali wyprzedaże u polityków tak jak ich zakupy obligacji inflacyjnych w odpowiednim momencie ;)

albo przyjdzie jakiś czynnik zewnętrzny tak jak poprzednim razem, albo nie ma co się czarować i trzeba wsiadać do pociągu

Dokładnie, przez pryzmat właśnie interesów polityków w branże nieruchomości (np. czyt.: najsławniejszy / największy deweloper gruntowy w Polsce M.I. Morawieccy sp. PiS :E ) sami politycy NIE zmienią nic w tym temacie. Do tego stanowiska w radach miejskich, wydawanie zezwoleń na sprzedaż / zakup / przekształcenie / wymianę gruntów - to żyła złota dla polityków, ich rodzin, znajomych itd. Co chwilę się słyszy w mediach: "urzędnik w mieście "x" za łapówkę wydał zgodę "y", a udziały w firmie / inwestycji miał czołowy polityk "z" itd. itd.

Nawet Lewica, która jako jedyna postuluje o wprowadzenie podatku kastralnego itp. GDYBY wprowadziła to, to na pewno w takiej formie, aby były luki, wyjątki, aby duzi gracze, politycy itd. nadal mogli, ale inaczej zarabiać na tym. A typowy kowalski już by mógł mieć np. 2 mieszkania max. bez płacenia horrendalnego podatku.

Jest to prawnie jak najbardziej do unormowania patologii nieruchomości, ale ostatnia grupa - politycy - abym wierzył że coś w tym temacie zrobią, a konflikt swoich interesów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, MaxForces napisał:

A kiedy ty w Polsce miales kredy staly 1.5%. Zejdz na ziemie. Dopiero przy krdycie 1.5% bla by masakra..

Nie napisałem, że "miałem kredyty 1,5%", tylko napisałem, że się z nimi bawią (są w planie). Miłościwie panujący obecnie Tusk (dla niektórych "Task" ... od "zadanie"), obiecywał między innymi programy kredytowe na 1,5%, 1% (przy większej ilości dzieci ... nawet 0,5%). ... czujesz, jakie jaja? 😄

10 godzin temu, MaxForces napisał:

Podam ci przyklad. Na jednym place rocznie $13K podatku na drugim $ 44K.

No to ładne rozbójnictwo. Tym sposobem mnie przekonałeś, że Tusk, Kaczyński, Morawiecki, Glapiński to święci w porównaniu do Waszych kryminalistów (rządzących).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
22 godziny temu, Minciu napisał:

@MaxForces doprowadzenie systemem USA do zasypania bezdomnymi ćpinami ulic to nie jest rozwiązanie na tanie mieszkania. Czy w USA dzięki podatkom masz tanie mieszkania? Proponujesz 200tys zł rocznie haraczu od domu? :D 

Czyli jakieś patuski z Warszawy co odziedziczyli po rodzicach mieszkanie mieli by nagle zacząć płacić rocznie procent od wartości lokalu? Czy nie tak właśnie USA zasypuje ulice bezdomnymi? Tam też ceny lokali lecą w kosmos przez co podatki roczne lecą w kosmos i ludzie którzy mieli mieszkania z roku na rok lądują na bruku. Tracą możliwość zatrudnienia, ubezpieczenia i normalnego życia. To że tobie się udało to nie znaczy, że system ma zgnoić cała resztę, prawda?

Prawda jest taka by zostac bezrobotnym i cpunem to jest sie z wyboru. Praca jest tylko nie kazdy chce ja wziasc. Podam ci przyklad znajona siedziala 1.5 roku w domu bo nie chiala wziasc roboty mniej placacej, Drogi przyklad z zycia. Mjego ojca brat inzynier z Polski zostal alkocholikiem i wyladowal pod mostem jako bezdomny, nic nie byles w stanie zrobic. To byl jego wybor.

Po trzecie nie przeliczaj podatku co ja mam na wasze realia a podatek do waszych reali. Nie ma co ukrywac  ze  teraz placac 200z (srednio)l podatku od nieruchoposci to jest paranoja. Wicej wydaja ludzie w MC na hamburgery.

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Kyle_PL napisał:

Nie napisałem, że "miałem kredyty 1,5%", tylko napisałem, że się z nimi bawią (są w planie). Miłościwie panujący obecnie Tusk (dla niektórych "Task" ... od "zadanie"), obiecywał między innymi programy kredytowe na 1,5%, 1% (przy większej ilości dzieci ... nawet 0,5%). ... czujesz, jakie jaja? 😄

No to ładne rozbójnictwo. Tym sposobem mnie przekonałeś, że Tusk, Kaczyński, Morawiecki, Glapiński to święci w porównaniu do Waszych kryminalistów (rządzących).

No czuje na jedym kredycie siedze 2.2% to jest oaza obecnie.

NIe przekonalem tylko masz inne realia. U mnie podatek od nie rucjomosci jest powiazany gdzie mieszkaszasz jakie sa szkoly jaki jest biznes jakie sa zarobki w danej miejscowosci. Podsumowujac na west side 102st placilem 60K podatlu a bedac nadal w NYC ale na obrzezach moglem kupic dom placoc tylko 5K rocznie. U was jest z relax gdzie dev kupuje i robi kase i widuje cene mieszkan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, MaxForces napisał:

Nie ma co ukrywac  ze  teraz placac 200z (srednio)l podatku od nieruchoposci to jest paranoja.

Nieruchomości, które kupujemy w Polsce, zostały już wielokrotnie opodatkowane (choćby przy samym odbieraniu wypłaty, gdzie aparat państwowy zabiera ~40% na dzień dobry ... od tego 60% co zostało, kupując materiały budowlane, ponownie płacisz podatek np. 23%, czyli ponad połowę zarabianych pieniędzy zabiera aparat państwowy w postaci podatków). To płacenie podatku od tego co jest opodatkowane, czyli od nieruchomości (i to jeszcze wysoki podatek jak to jest w USA) jest paranoją.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, MaxForces napisał:

Prawda jest taka by zostac bezrobotnym i cpunem to jest sie z wyboru.

Czyli ta Pani z urzędu miasta gdzie ma wysyp bezdomnych i mówi o tym, że problemem są rosnące ceny nieruchomości od których naliczana jest wysokość podatku to ściema i nie ma nic wspólnego z bezdomnymi? Jesteś pewien? ;-) 

Wyobraźmy sobie taka sytuację, 2.5% wartości nieruchomości rynkowej to podatek roczny co robi rok w rok? Jeżeli mieszkanie w ostanich latach zdrożało z 500tys do 1 miliona złotych, to podatek z 12tys urósł właśnie do 25tys rocznie. Jeżeli mieszkasz i zarabiasz minimalną krajową z jakimś gównianym bonusem, to niestety, ale nie udźwigniesz tematu. 

Trafisz na bruk. A tam czeka na Ciebie dalsze stoczenie. 

A jeżeli twierdzisz że to jest życie z wyboru, to czemu taki gówniany wybór ma charakter pandemiczny w USA, a w innych krajach nie bardzo?

Godzinę temu, MaxForces napisał:

No czuje na jedym kredycie siedze 2.2% to jest oaza obecnie.

NIe przekonalem tylko masz inne realia. U mnie podatek od nie rucjomosci jest powiazany gdzie mieszkaszasz jakie sa szkoly jaki jest biznes jakie sa zarobki w danej miejscowosci. Podsumowujac na west side 102st placilem 60K podatlu a bedac nadal w NYC ale na obrzezach moglem kupic dom placoc tylko 5K rocznie. U was jest z relax gdzie dev kupuje i robi kase i widuje cene mieszkan

Ale NYC ceny mieszkań tez masz wywindowane ;) I co daje podatek od nierucha w takiej sytuacji? Znaczy miasto na pewno nie narzeka. Ale wytlumacz mi dla czego podatek ma w tym momencie być tak wysoki od każdej nieruchomości, skoro 90% ludzi będzie posiadało jedno mieszkanie? Baa nawet nie do końca jedno, bo przeważnie będą to mieszkania do podziału na rodzinę. Żeby utrudnić życie bogaczom musimy wydoić biedotę do zera? :D To jest totalny mindfuck osoby która ciągle siedzi w amerykańskim śnie.

Edytowane przez Minciu
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi