Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

Drzwi po taniości IKEA plus ościeżnice regulowane, klamki i masz i tak z 700zl za komplet od sztuki na 23% vatu. Pianka jeszcze, (plus blokady). Do tego osobno montaż podwykonawcy. Zazwyczaj lepiej kupić lepsze w firmie z drzwiami i montażem na 8% VAT. 

Możesz kupić takie fajniej wykonane bez wszędobylskich miejsc klejenia. 

Tak samo podłogi. Kupujesz panele, plus podkład, plus listwy, plus montaż ( często gratis ) na 8% vatu. A jak kupisz sam na 23% VAT i jeszcze zlecisz podwykonawcy montaż to wyjdziesz na tym gorzej. Nawet +50% w plecy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja raczej jadę na 8% VAT wykonawcy, kupowanie samemu to dopłacanie w sumie za nic. Ale wykonawca wszak też kupuje najtańsze, bo tak sobie życzę :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale nie kupi raczej za darmo XD. Są rzeczy jak te wyżej, które nie opłaca się zlecać. A jak zlecasz to bulisz.

Jeszcze taka ciekawostka. Mam przed domem 4 skrzynki elektryczne do przeniesienia. Szeregowiec 8 rodzin skrzynki podwójne. Każda z nich 4 metry w bok. Brak asfaltu, kopanie w ziemi. 13k PLN za cztery. Pierwsza zaczęli przenosić w czwartek. W piątek cisza. Dzisiaj cisza. Jedna dziura w ziemi na razie tylko jest. 13k PLN bez projektu. 

Przesunięcie skrzynek. To jakbyś pytał co tyle kosztuje. Odpowiedź jest jedna: NIE WIEM \(°o°)/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mogłem zostać Budowlańcem13k.

Może nawet programistom bym nieśmieszne żarty odpuścił. 8:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O tyle dobrze że jest nas 8 rodzin a skrzynki tylko 4. Deweloper zgodził się dać 4k PLN ale zgarnia FV za całość. 

To są maks wynegocjowane warunki z deweloperem i wykonawcą. 1250zl na głowę nam wychodzi ostatecznie. 

Niestety projekt przewidywał skrzynki na wjeździe do garaży i miejsc postojowych. Dwie sztuki już oberwały. Nikt wcześniej nie zwrócił na to uwagi, że projektant jest gejem i chciałby oberwać karną fają przez łeb. 

Po prostu nie da się wszystkiego ogarnąć. 

10 minut temu, Kaiketsu napisał:

A mogłem zostać Budowlańcem13k.

Typek od gładzi u sąsiada za 4 tygodnie solo pracy pon-pt po 8h zgarnął 25k za ściany z malowaniem. Plus materiał. Somsiad kupił sama farbę za 5k PLN. Gładzie chyba 7k. Więc nie pytaj czemu tyle robocizna kosztowała XD. On powiedział że jest za stary na zabawę i stać go na to żeby było idealnie jak sobie wymarzył. 

Malowanie wszystko natryskowo to kilka dni. Reszta gładzie. 500m2 dla przypomnienia.

Oczywiście już typek wracał na poprawki ale nie wiem ile kasował. Bo nie ma przeprowadzki i dalszych remontów bez upierdzielenia ściany. 

Somsiad cieszył się że ma wspaniałe zmywalne farby, ale w praktyce rys i dziur nie udało mu się zmyć, a nie miał tez narzędzi aby poprawić co się popsuło. 

Jak pokazywał co i jak to na schodach kazał uważać, bo nie ma poręczy a ściany świeżo malowane i nie chce żeby się wybudziły XD.. zaproponowałem mu testowanie zmywalności bo ponoć się wszystko zmywa to niech się nie martwi, zawału prawie dostał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, panzar01 napisał:

Aż wleze z buciorami xD

Pokaż projekt i powiedz co chcesz mieć w środku? 160k w jednym roku to jakaś patola... 

Obserwuję też kilka grup wykonawców i powiem że przedział 2000-2500 za mk w tym roku będzie standardem.  

https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-sliwach-g2p-m7ac221a5021eb-koszt-budowy-7#product-heading

Dom  w śliwach G2P Archonu. 

Jak się przymierzaliśmy rok temu to koszt poniżej 700k pokazywało. Wiadomo, że oni mają jakieś swoje wyliczenia, natomiast zakładam, że metodologia ich obliczania jest w miarę spójna. 

10 godzin temu, Kaiketsu napisał:

Poza tym szczerze mówiąc nie wiem, co ma tyle kosztować i dlaczego. Najtańsze panele i drzwi z IKEI podrożały 2,5x czy co?

Przyzwoite panele podłogowe już Ci dają 150 zł za metr.

Mi Architektka powiedziała 1000-1500 zł się da, ale na najtańszych materiałach. Średni standard bez szału to około 2000 z metra w górę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
32 minuty temu, iwanme napisał:

Mi Architektka powiedziała 1000-1500 zł się da, ale na najtańszych materiałach.

Skoro te ziomki od wycen po 650k wyceniają mi na 1000-1500 z metra wykończenie, to na pewno się da zrobić to na nieco lepszych samemu w tej cenie. Pytanie, czy chce Ci się obganiać sto metrów domu i czy masz kogoś do pomocy. Ew. czy masz kogokolwiek w rodzinie, kto może to zrobić za Ciebie na mniejszej marży od typowego rynkowego cwaniaka.

Dla mnie jeśli nie mają toksycznych związków i nie śmierdzi chińszczyzną, to między najtańszym a najlepszym i tak nie ma żadnej różnicy użytkowej. Za "róznicę" w głowie nie dopłacam 8:E

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Skoro te ziomki od wycen po 650k wyceniają na 1000-1500 wykończenie, to na pewno się da zrobić to na nieco lepszych samemu w tej cenie. Pytanie, czy chce Ci się obganiać sto metrów domu i czy masz kogoś do pomocy. Ew. czy masz kogokolwiek w rodzinie, kto może to zrobić za Ciebie na mniejszej marży od typowego rynkowego cwaniaka.

Dla mnie jeśli nie mają toksycznych związków i nie śmierdzi chińszczyzną, to między najtańszym a najlepszym i tak nie ma żadnej różnicy użytkowej. Za "róznicę" w głowie nie dopłacam 8:E

Kup najtańsze płytki i płytki rektyfikowane. Następnie ułóż jedne i drugie i zdaje relację. Niektóre materiały się nie opłaca kupować. Panele ac4 i tak w domu poleżeć mogą, ale niekiedy układanie tego to dramat. Ps nie bierz krono. Polecam Egger, Classen. Przynajmniej zamki wchodzą dobrze i się nie łamią przy montażu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@panzar01 Płytki - masz na myśli kafelki? jak mój szwagier urządzał pierwsze mieszkanie (miałem chyba 15 lat) to zrobił na najtańszych płytkach i w momencie sprzedaży mieszkania po 10 latach wyglądały super :) tak samo jechał na najtańszych panelach podłogowych i nawet wypaczone/porysowane nie były. Nic nie śmierdziało też.

Ale chętnie przyjmę wszystkie sugestie i rady skoro się znasz na tym :) grunt, by nie było bisfenoli bo szkoda zdrowia i by nie walily jak chińskie zabawki :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, iwanme napisał:

https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-sliwach-g2p-m7ac221a5021eb-koszt-budowy-7#product-heading

Dom  w śliwach G2P Archonu. 

Jak się przymierzaliśmy rok temu to koszt poniżej 700k pokazywało. Wiadomo, że oni mają jakieś swoje wyliczenia, natomiast zakładam, że metodologia ich obliczania jest w miarę spójna

Podobają mi się domki tego typu, ale właśnie koszta już nie :E fajnie że jest duża piwnica, będzie gdzie graty chować. Ale garaż, to u mnie tylko wolnostojący. 

Sam się zastanawiam czy zrobić piwnicę w tym co wybrałem, czy poddasze. Poddasze taniej wychodzi, ale przy moim wzroście skosy to dramat. 

1 minutę temu, Kaiketsu napisał:

@panzar01 Płytki - masz na myśli kafelki? jak mój szwagier urządzał pierwsze mieszkanie (miałem chyba 15 lat) to zrobił na najtańszych płytkach i w momencie sprzedaży mieszkania po 10 latach wyglądały super :) tak samo jechał na najtańszych panelach podłogowych i nawet wypaczone/porysowane nie były. Nic nie śmierdziało też.

Ale chętnie przyjmę wszystkie sugestie i rady skoro się znasz na tym :) grunt, by nie było bisfenoli bo szkoda zdrowia i by nie walily jak chińskie zabawki :E 

Rektyfikowane znaczy szlifowane by trzymały wymiary. Czasami już się nie da zgubić zjebanego kształtu płytek... Taki ten najtańszy materiał. Kiedyś większość firm robiła formy z adamantium bo tylko to było dostępne, więc i było mniej odkształceń itp, dziś formy są z gownolitu... 

A tam znam, długo nie pracowałem w ostatniej firmie. 600 sztuk płytki na ścianie i zmiana cen bez skanera... Wszystko ręcznie.... W XXI wieku. Podziękowałem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 minut temu, panzar01 napisał:

Sam się zastanawiam czy zrobić piwnicę w tym co wybrałem, czy poddasze. Poddasze taniej wychodzi, ale przy moim wzroście skosy to dramat. 

Niepopularna opinia będzie:

Najlepiej ani jednego, ani drugiego. Parterówka z nieużytkowym ;)

@Minciu dobrze pisze, że schody są do bani imo :)

A piwnice są po prostu straszliwie drogie w porównaniu z tym, co oferują. A nie oferują wiele bo nie są pełnoprawnym pomieszczeniem, nie da się w nich mieszkać ani nikogo nawet zakwaterować.

Pamietaj że nieużytkowe poddasze to w sumie normalne pomieszczenie, tylko nie jest wykończone.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Kaiketsu napisał:

Niepopularna opinia będzie:

Najlepiej ani jednego, ani drugiego. Parterówka z nieużytkowym ;)

@Minciu dobrze pisze, że schody są do bani imo :)

A piwnice są po prostu straszliwie drogie w porównaniu z tym, co oferują. A nie oferują wiele bo nie są pełnoprawnym pomieszczeniem, nie da się w nich mieszkać ani nikogo nawet zakwaterować.

Nie chcę robić góry na mieszkanie. Bardziej gabinet/pokój rodzinny lub jedno i drugie :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, panzar01 napisał:

Bardziej gabinet/pokój rodzinny

masz na myśli coś a la salon?

To będziesz musiał pomykać po tych schodach w tę i wewtę ;) Razem z resztą rodziny. Mi by się szczerze mówiąc nie chciało.

Trzeba też pamiętać, że użytkowe poddasze to niestety koszt robienia takich pełnoprawnych schodów, a tu pewnie wiesz, że po obecnych cenach to jest :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Kaiketsu napisał:

masz na myśli coś a la salon?

To będziesz musiał pomykać po tych schodach w tę i wewtę ;) Razem z resztą rodziny. Mi by się szczerze mówiąc nie chciało.

Trzeba też pamiętać, że użytkowe poddasze to niestety koszt robienia takich pełnoprawnych schodów, a tu pewnie wiesz, że po obecnych cenach to jest :E

Co Ty. Jakieś gotowce za maks 5k :E salon na dole, na górze coś na zasadzie pokoju zabaw i gabinet. Tam się raczej nie wchodzi co chwilę :E

O takie coś. https://www.dolle.com.pl/shop/schody/schody-spiralne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, panzar01 napisał:

Co Ty. Jakieś gotowce za maks 5k :E salon na dole, na górze coś na zasadzie pokoju zabaw i gabinet. Tam się raczej nie wchodzi co chwilę :E

O takie coś. https://www.dolle.com.pl/shop/schody/schody-spiralne

A, takie. Powiem szczerze. Jak mieszkałem w górskim domku z takimi schodami podczas wypadu w góry przed pandemią, to miałem ochotę je porąbać na kawałki :E Przy takich schodach musisz mieć dwie łazienki, tj. jedną na tym poddaszu, bo ocipieć idzie schodząc i wchodząc żeby tylko się odlać. A to kolejne niepożądane koszta. Chyba, że planujesz dwie od początku, wtedy luzik.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dwie będą na dole, trzeciej by się nam już myć nie chciało :E poradzimy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tam - pietra sa przereklamowane ;)  Ja mam 170m^2 na gorze, ktorej nigdy nie zagospodarowalem i w sumie robi mi aktualnie za wielka rupieciarne :lol2:

Nie wiem co mi odwalilo te 15lat temu podczas budowania chalupy, ze bez 350+ m^2 to sie mieszkac nie da :E Teraz juz wiem, ze pietra gospodarowac nie bede... po tylu latach to lazenie po schodach jest dla mnie wielkim nono :E 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie! ja bez mieszkania w domu wpadłem na to, że schody ssą :E ale z tym 350m^2 to pojechałeś, zatrudniasz dwie sprzątaczki na pełen etat czy zaganiasz całą dziesięcioosobową rodzinę do sprzątania co sobotę? 8:E 

@panzar01 warto posłuchać kolegów @amsztel i @Minciu moim zdaniem ;)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Kaiketsu napisał:

No właśnie! ja bez mieszkania w domu wpadłem na to, że schody ssą :E ale z tym 350m^2 to pojechałeś, zatrudniasz dwie sprzątaczki na pełen etat czy zaganiasz całą dziesięcioosobową rodzinę do sprzątania co sobotę? 8:E 

@panzar01 warto posłuchać kolegów @amsztel i @Minciu moim zdaniem ;)

Nieee - no wlasnie pisze, ze mialem taki plan kiedy mlody bylem i glupi :E Czyli 190m dol +  ~160-170m gora. Finalnie zostalo, ze jednak sam dol zupelnie wystarczy, zwlaszcza dla dwoch osob poki co :P to i tak jest overkill.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, iwanme napisał:

Przyzwoite panele podłogowe już Ci dają 150 zł za metr.

Mi Architektka powiedziała 1000-1500 zł się da, ale na najtańszych materiałach. Średni standard bez szału to około 2000 z metra w górę. 

50 do 80 zł kosztuje metr paneli 12mm ac6-ac7 z VFugą i fakturą 3D.

Jak Co Kaiket polecam Vfuge bo się nie wypacza od wilgoci na łączeniach tak widocznie jak płaskie oraz w 3D bo nie widać na nich tak rysek nawet najdrobniejszych. Do tego AC4 lub wyżej jak da rade. A i grubość 8mm bo ogrzewanie podłogowe.

Niestety podkład pod panele to kolejne 20zeta od metra. 

Dalej listwy i montaż. W okolicy 100zl/m2 na 8% vatu da się zamknąć za pożądany panel. 

Idąc po taniości za najgorsze gówno wyjdzie może 70zl/m2 za jakieś 85zl można kupić coś słabszego ale wciąż na Vfudze i 3D. Czy się opyla ciąć tutaj na maxa koszta? Moim zdaniem nie. 

53 minuty temu, panzar01 napisał:

Nie chcę robić góry na mieszkanie. Bardziej gabinet/pokój rodzinny lub jedno i drugie :E

Na piętrze dasz płytę OSB na podłogę czy pełną wylewkę? Schody drewniane czy beton z obiciem? 

Na poddasze możesz wbijać po drabince wysuwanej za 1200zl. A tam chodzić po OSB za kilka setek cały strych. Na piętro wchodzi się po schodach za minimum 12000zl. Ale raczej licz 20000zl. Do tego wylewka, normalny strop. 10000zl? 20000zl? 30000zl? Lepiej cyknac parę metrów więcej na parterze.

Edytowane przez Minciu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
14 minut temu, amsztel napisał:

to i tak jest overkill.

nooo, ostry ;) ale jak dajesz radę ze sprzątaniem i ogrzewaniem takiej powierzchni, to luz.

Mi posprzątanie 12m^2 pokoju sprawie trudność, więc jak sobie wyobrażam, że mam 350m do obgonienia... :E

No i oczywiście ogrzanie 350m2 to raczej koszmar finansowy. Przy 100m^2 dobrze docieplonych wychodzi (gazem z ulicy) jakieś 250 zł m/c włącznie z wodą. Jak bym miał płacić 700-800 miesięcznie za samo ogrzewanie to chyba bym się pochlastał.

a w 2024 uwolnią ceny gazu. I będę powiększał instalację fotowoltaiczną i wymieniał na kocioł elektryczny :(

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Minciu napisał:

50 do 80 zł kosztuje metr paneli 12mm ac6-ac7 z VFugą i fakturą 3D.

Jak Co Kaiket polecam Vfuge bo się nie wypacza od wilgoci na łączeniach tak widocznie jak płaskie oraz w 3D bo nie widać na nich tak rysek nawet najdrobniejszych. Do tego AC4 lub wyżej jak da rade. A i grubość 8mm bo ogrzewanie podłogowe.

Niestety podkład pod panele to kolejne 20zeta od metra. 

Dalej listwy i montaż. W okolicy 100zl/m2 na 8% vatu da się zamknąć za pożądany panel. 

Idąc po taniości za najgorsze gówno wyjdzie może 70zl/m2 za jakieś 85zl można kupić coś słabszego ale wciąż na Vfudze i 3D. Czy się opyla ciąć tutaj na maxa koszta? Moim zdaniem nie. 

Na piętrze dasz płytę OSB na podłogę czy pełną wylewkę? Schody drewniane czy beton z obiciem? 

Na poddasze możesz wbijać po drabince wysuwanej za 1200zl. A tam chodzić po OSB za kilka setek cały strych. Na piętro wchodzi się po schodach za minimum 12000zl. Ale raczej licz 20tys. Do tego wylewka, normalny strop. 10000zl? 20000zl? 30000zl? Lepiej cyknac parę metrów więcej na parterze.

Bardziej po kosztach. Nie będę robił tam pełnego piętra. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Kaiketsu napisał:

.

Mi posprzątanie 12m^2 pokoju sprawie trudność, więc jak sobie wyobrażam, że mam 350m do obgonienia... :E

No i oczywiście ogrzanie 350m2 to raczej koszmar finansowy. Przy 100m^2 dobrze docieplonych wychodzi (gazem z ulicy) jakieś 250 zł m/c włącznie z wodą. Jak bym miał płacić 700-800 miesięcznie za samo ogrzewanie to chyba bym się pochlastał.

U mnie wychodzi 150zl za grzanie wody i szeregowca 140m2 z nastawą na 22,5°. Kocioł kondensacyjny. Za okres grzewczy nie cały rok. 

Co do sprzątania, trzeba zatrudnić Xiaomi XD

3 minuty temu, panzar01 napisał:

Bardziej po kosztach. Nie będę robił tam pełnego piętra. 

No ale jak po kosztach? OSB dasz na podłogę dla piętra? I będziesz tam wchodził po jakiejś najtańszej sośnie z odpustu? XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Minciu napisał:

U mnie wychodzi 150zl za grzanie wody i szeregowca 140m2 z nastawą na 22,5°

to może za dużo policzyłem. Jadę na szacunkach że koło 2500 PLN rocznie będzie to kosztować. Ale może będzie taniej faktycznie skoro u Ciebie jest za większy metraż mniej, a ja napylam przecież 25cm grafitowego styropianu (tego w cenie +100% względem zeszłego roku oczywiście 8:E ja to mam farta).

Ps. nawet przy 2500 PLN wychodzi taniej, niż u rodziców za 38m^2 w bloku. Tyle w temacie "rujnującego portfel utrzymania domu" khe he he.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 minut temu, Kaiketsu napisał:

nooo, ostry ;) ale jak dajesz radę ze sprzątaniem i ogrzewaniem takiej powierzchni, to luz.

Ogrzewanie mam gazowe a dom z litej cegly wiec nie ma dramatu, choc w zimowe miesiace kiedy jest naprawde zimno to i tak wychodzi 1000+ za miesiac :E 

Co do sprzatanie to po pierwsze - mojego pokoju z kompem nie da sie ogarnac :E juz dawno sie z tym pogodzilem :P Oprocz tego Rumba sprzata praktycznie codziennie a raz na 2-3tyg przyjdzie pani, ktora ogarnie kurze i ogolne sprzatanie, a raz w roku umyje okna :E . Ja nie mam na to ochoty i tez szkoda mi czasu. Przeciez grac tez kiedys trzeba :D 

PS. Z tym, ze ogrzewanie wody tez leci z pieca gazowego, wiec za gaz sa jakby koszta laczone.

Edytowane przez amsztel
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi