Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Kaiketsu napisał:

No właśnie! ja bez mieszkania w domu wpadłem na to, że schody ssą :E ale z tym 350m^2 to pojechałeś, zatrudniasz dwie sprzątaczki na pełen etat czy zaganiasz całą dziesięcioosobową rodzinę do sprzątania co sobotę? 8:E 

@panzar01 warto posłuchać kolegów @amsztel i @Minciu moim zdaniem ;)

 

Nieee - no wlasnie pisze, ze mialem taki plan kiedy mlody bylem i glupi :E Czyli 190m dol +  ~160-170m gora. Finalnie zostalo, ze jednak sam dol zupelnie wystarczy, zwlaszcza dla dwoch osob poki co :P to i tak jest overkill.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, iwanme napisał:

Przyzwoite panele podłogowe już Ci dają 150 zł za metr.

Mi Architektka powiedziała 1000-1500 zł się da, ale na najtańszych materiałach. Średni standard bez szału to około 2000 z metra w górę. 

50 do 80 zł kosztuje metr paneli 12mm ac6-ac7 z VFugą i fakturą 3D.

Jak Co Kaiket polecam Vfuge bo się nie wypacza od wilgoci na łączeniach tak widocznie jak płaskie oraz w 3D bo nie widać na nich tak rysek nawet najdrobniejszych. Do tego AC4 lub wyżej jak da rade. A i grubość 8mm bo ogrzewanie podłogowe.

Niestety podkład pod panele to kolejne 20zeta od metra. 

Dalej listwy i montaż. W okolicy 100zl/m2 na 8% vatu da się zamknąć za pożądany panel. 

Idąc po taniości za najgorsze gówno wyjdzie może 70zl/m2 za jakieś 85zl można kupić coś słabszego ale wciąż na Vfudze i 3D. Czy się opyla ciąć tutaj na maxa koszta? Moim zdaniem nie. 

53 minuty temu, panzar01 napisał:

Nie chcę robić góry na mieszkanie. Bardziej gabinet/pokój rodzinny lub jedno i drugie :E

Na piętrze dasz płytę OSB na podłogę czy pełną wylewkę? Schody drewniane czy beton z obiciem? 

Na poddasze możesz wbijać po drabince wysuwanej za 1200zl. A tam chodzić po OSB za kilka setek cały strych. Na piętro wchodzi się po schodach za minimum 12000zl. Ale raczej licz 20000zl. Do tego wylewka, normalny strop. 10000zl? 20000zl? 30000zl? Lepiej cyknac parę metrów więcej na parterze.

Edytowane przez Minciu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 minut temu, amsztel napisał:

to i tak jest overkill.

nooo, ostry ;) ale jak dajesz radę ze sprzątaniem i ogrzewaniem takiej powierzchni, to luz.

Mi posprzątanie 12m^2 pokoju sprawie trudność, więc jak sobie wyobrażam, że mam 350m do obgonienia... :E

No i oczywiście ogrzanie 350m2 to raczej koszmar finansowy. Przy 100m^2 dobrze docieplonych wychodzi (gazem z ulicy) jakieś 250 zł m/c włącznie z wodą. Jak bym miał płacić 700-800 miesięcznie za samo ogrzewanie to chyba bym się pochlastał.

 

a w 2024 uwolnią ceny gazu. I będę powiększał instalację fotowoltaiczną i wymieniał na kocioł elektryczny :(

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Minciu napisał:

50 do 80 zł kosztuje metr paneli 12mm ac6-ac7 z VFugą i fakturą 3D.

Jak Co Kaiket polecam Vfuge bo się nie wypacza od wilgoci na łączeniach tak widocznie jak płaskie oraz w 3D bo nie widać na nich tak rysek nawet najdrobniejszych. Do tego AC4 lub wyżej jak da rade. A i grubość 8mm bo ogrzewanie podłogowe.

Niestety podkład pod panele to kolejne 20zeta od metra. 

Dalej listwy i montaż. W okolicy 100zl/m2 na 8% vatu da się zamknąć za pożądany panel. 

Idąc po taniości za najgorsze gówno wyjdzie może 70zl/m2 za jakieś 85zl można kupić coś słabszego ale wciąż na Vfudze i 3D. Czy się opyla ciąć tutaj na maxa koszta? Moim zdaniem nie. 

Na piętrze dasz płytę OSB na podłogę czy pełną wylewkę? Schody drewniane czy beton z obiciem? 

Na poddasze możesz wbijać po drabince wysuwanej za 1200zl. A tam chodzić po OSB za kilka setek cały strych. Na piętro wchodzi się po schodach za minimum 12000zl. Ale raczej licz 20tys. Do tego wylewka, normalny strop. 10000zl? 20000zl? 30000zl? Lepiej cyknac parę metrów więcej na parterze.

Bardziej po kosztach. Nie będę robił tam pełnego piętra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kaiketsu napisał:

.

Mi posprzątanie 12m^2 pokoju sprawie trudność, więc jak sobie wyobrażam, że mam 350m do obgonienia... :E

No i oczywiście ogrzanie 350m2 to raczej koszmar finansowy. Przy 100m^2 dobrze docieplonych wychodzi (gazem z ulicy) jakieś 250 zł m/c włącznie z wodą. Jak bym miał płacić 700-800 miesięcznie za samo ogrzewanie to chyba bym się pochlastał.

U mnie wychodzi 150zl za grzanie wody i szeregowca 140m2 z nastawą na 22,5°. Kocioł kondensacyjny. Za okres grzewczy nie cały rok. 

Co do sprzątania, trzeba zatrudnić Xiaomi XD

3 minuty temu, panzar01 napisał:

Bardziej po kosztach. Nie będę robił tam pełnego piętra. 

No ale jak po kosztach? OSB dasz na podłogę dla piętra? I będziesz tam wchodził po jakiejś najtańszej sośnie z odpustu? XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

U mnie wychodzi 150zl za grzanie wody i szeregowca 140m2 z nastawą na 22,5°

to może za dużo policzyłem. Jadę na szacunkach że koło 2500 PLN rocznie będzie to kosztować. Ale może będzie taniej faktycznie skoro u Ciebie jest za większy metraż mniej, a ja napylam przecież 25cm grafitowego styropianu (tego w cenie +100% względem zeszłego roku oczywiście 8:E ja to mam farta).

Ps. nawet przy 2500 PLN wychodzi taniej, niż u rodziców za 38m^2 w bloku. Tyle w temacie "rujnującego portfel utrzymania domu" khe he he.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, Kaiketsu napisał:

nooo, ostry ;) ale jak dajesz radę ze sprzątaniem i ogrzewaniem takiej powierzchni, to luz.

Mi posprzątanie 12m^2 pokoju sprawie trudność, więc jak sobie wyobrażam, że mam 350m do obgonienia... :E

No i oczywiście ogrzanie 350m2 to raczej koszmar finansowy. Przy 100m^2 dobrze docieplonych wychodzi (gazem z ulicy) jakieś 250 zł m/c włącznie z wodą. Jak bym miał płacić 700-800 miesięcznie za samo ogrzewanie to chyba bym się pochlastał.

Ogrzewanie mam gazowe a dom z litej cegly wiec nie ma dramatu, choc w zimowe miesiace kiedy jest naprawde zimno to i tak wychodzi 1000+ za miesiac :E 

Co do sprzatanie to po pierwsze - mojego pokoju z kompem nie da sie ogarnac :E juz dawno sie z tym pogodzilem :P Oprocz tego Rumba sprzata praktycznie codziennie a raz na 2-3tyg przyjdzie pani, ktora ogarnie kurze i ogolne sprzatanie, a raz w roku umyje okna :E . Ja nie mam na to ochoty i tez szkoda mi czasu. Przeciez grac tez kiedys trzeba :D 

PS. Z tym, ze ogrzewanie wody tez leci z pieca gazowego, wiec za gaz sa jakby koszta laczone.

Edytowane przez amsztel
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam o tyle fajnie, że dwie ściany mniej bo sąsiedzi je ze mną dzielą. Jeśli chodzi o grzanie oczywiście.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, amsztel napisał:

kiedy jest naprawde zimno to i tak wychodzi 1000+ za miesiac :E 

no właśnie, o tym mówiłem - niestety 350m to już hardcore grzewczy. ;)

Ale masz go docieplonego dobrze?

 

Mój ulubiony styl budowania to "na postkomunistę" - czyli rok budowy 1990-1992, 400m^2, co najmniej jedna wieża i gołe pustaki bez ocieplenia 8:E8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, amsztel napisał:

Ogrzewanie mam gazowe a dom z litej cegly wiec nie ma dramatu, choc w zimowe miesiace kiedy jest naprawde zimno to i tak wychodzi 1000+ za miesiac :E 

 

A cegła czymś obłożona? XD

Jaki masz kocioł? Kondensat? Jaka temperatura nastawiona w rurach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kaiketsu napisał:

no właśnie, o tym mówiłem - niestety 350m to już hardcore grzewczy. ;)

Ale masz go docieplonego dobrze?

 

Mój ulubiony styl budowania to "na postkomunistę" - czyli rok budowy 1990-1992, 400m^2, co najmniej jedna wieża i gołe pustaki bez ocieplenia 8:E8:E

Tak jest docieplony, jest izolacja.

Mam tu takiego somsiada na osiedlu - ma dokladnie taki dom, o ktorym piszesz :D Nawet nie otynkowal go skubaniec wiec normalnie wali po oczach pustakiem z daleka 8:E 

@Minciu Jest piec firmy Wiessman. Nie pamietam dokladnie modelu, moge sprawdzic kiedy wroce do domu popoludniu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kaiketsu napisał:

no właśnie, o tym mówiłem - niestety 350m to już hardcore grzewczy. ;)

Ale masz go docieplonego dobrze?

 

Mój ulubiony styl budowania to "na postkomunistę" - czyli rok budowy 1990-1992, 400m^2, co najmniej jedna wieża i gołe pustaki bez ocieplenia 8:E8:E

Kostka z ociepleniem ma bardzo dobre parametry izolacyjne od metra kwadratowego. 

Ogólnie płaski dach jest lepszy od trójkata, mniejsza powierzchnia. Trzeba mieć jak najmniej m2 na ścianach zewnętrznych aby było mniej strat. Powiedzmy że kostki są w miarę optymalne bo kwadratowe.

Płaski dach i kwadratowa bryła. 

2 minuty temu, amsztel napisał:

 

@Minciu Jest piec firmy Wiessman. Nie pamietam dokladnie modelu, moge sprawdzic kiedy wroce do domu popoludniu :) 

A kocioł chodzi Ci ze 2h i robi przerwę czy raczej kręci się pół dnia a nieraz bez przerwy? Im niższa temperatura na rurach tym lepiej dla kondensat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Minciu napisał:

No ale jak po kosztach? OSB dasz na podłogę dla piętra? I będziesz tam wchodził po jakiejś najtańszej sośnie z odpustu? XD

Dokładnie nie wiem, ale wątpię że będę robił strop betonowy. Jak mówiłem, to ma być dodatkowa przestrzeń, a nie codzienność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, panzar01 napisał:

Dokładnie nie wiem, ale wątpię że będę robił strop betonowy. Jak mówiłem, to ma być dodatkowa przestrzeń, a nie codzienność. 

To powiem Ci, że lepiej dorobić pokój na parterze jak z gówna lepić piętro na siłę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

[...] 

A kocioł chodzi Ci ze 2h i robi przerwę 

O dokladnie tak jak piszesz. Troche pochodzi i przerwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, amsztel napisał:

O dokladnie tak jak piszesz. Troche pochodzi i przerwa.

To trzeba było kupić zwykły kocioł a nie kondensat jak nie używasz kondensacji XD.

Sąsiad obok ma czworaka tego samego wykonawcy, ale metrów chyba koło setki a płaci więcej ode mnie za grzanie. Dokładnie płaci prawie 2x więcej. A ma z 40m2 mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

To trzeba było kupić zwykły kocioł a nie kondensat jak nie używasz kondensacji XD.

Sąsiad obok ma czworaka tego samego wykonawcy, ale metrów chyba koło setki a płaci więcej ode mnie za grzanie. Dokładnie płaci prawie 2x więcej. A ma z 40m2 mniej.

Powiem Tobie tak. Gdybym teraz mial budowac dom to bym zmienil wiele rzeczy w stosunku do tego co bylo te 15lat temu kiedy faktycznie go budowalem 8:E No coz. Czlowiek mlody byl i glupi i rzecz jasna nie mial pojecia o takich rzeczach :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
25 minut temu, Kaiketsu napisał:

Mój ulubiony styl budowania to "na postkomunistę" - czyli rok budowy 1990-1992, 400m^2, co najmniej jedna wieża i gołe pustaki bez ocieplenia 8:E8:E

I balkoniki w każdym pokoju, żeby dużo skarpet można było wywiesić ?

W mojej rodzinnej okolicy jest parę takich domów, ale budowanych jeszcze w chudych latach 80 za dewizy, które wtedy mieli gastarbajterzy i marynarze. Każdy po kilka pięter, chyba z 300-400 metrów powierzchni , a mieszka w nich jedno małżeństwo, bo dzieci dawno na swoim. Dwa z nich nigdy nie były zamieszkane i do dzisiaj stoją puste. W ogóle ciekawa sprawa, że ktoś pozwala na takie marnotrawstwo, bo sama ziemia jest obecnie warta tyle, że opłacałoby się to zburzyć w cholerę i postawić coś normalnego.

Edytowane przez Myst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też mam jedną kostkę co stoi i nie wiem.. niszczeje.. albo to wieczna budowa za zaskórniki. 

W wiosce obok widziałem dom mega stary na sprzedaż. Ktoś kupił, rozebrał dach, dobudował piętro i... Stoi..  jak do roboty jeździłem to widziałem że typek sam zapyla na budowie. Ale albo ciągle nie ma kasy albo energii, bo przez chyba 3 lata ledwo te piętro domurował.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Myst napisał:

I balkoniki w każdym pokoju, żeby dużo skarpet można było wywiesić ?

W mojej rodzinnej okolicy jest parę takich domów, ale budowanych jeszcze w chudych latach 80 za dewizy, które wtedy mieli gastarbajterzy i marynarze. Każdy po kilka pięter, chyba z 300-400 metrów powierzchni , a mieszka w nich jedno małżeństwo, bo dzieci dawno na swoim. Dwa z nich nigdy nie były zamieszkane i do dzisiaj stoją puste. W ogóle ciekawa sprawa, że ktoś pozwala na takie marnotrawstwo, bo sama ziemia jest obecnie warta tyle, że opłacałoby się to zburzyć w cholerę i postawić coś normalnego.

Przy takich metrazach i dwoch osobach to pewnie i tak 2/3 domu stoi zupelnie nieuzywane z pozakrecanym ogrzewaniem :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Minciu napisał:

50 do 80 zł kosztuje metr paneli 12mm ac6-ac7 z VFugą i fakturą 3D.

Tyle kosztuje metr jakiegoś szajsu gdzie ta klasa ścieralności jest z sufitu wzięta.

Rodzice tak chcieli oszczędzić i kupili właśnie  jakieś AC6 z Castoramy jak remontowali pokój brata. Po 3 latach pod biurkiem laminat właściwie zdarty. 

Podczas gdy słabe AC4 Pergo już 20 lat na podłodze leżą w salonie i gabinecie  - owszem są lekko poodpryskiwane, ale wyglądają zdecydowanie lepiej niż ten szajs.

Jak remontowaliśmy mieszkanie też aby oszczędzić kupiliśmy jakieś niedrogie AC6 z do sypialni za 80 zł/m. Podobnie po 3 latach tam gdzie stoi łóżko już wytarte.

 

Nie bez powodu panele sensowniejszej firmy np. takiego QuickStepa czy Pergo kosztują 120 zł za AC4.  A akurat na tym nie warto oszczędzać przy budowie

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Kaiketsu napisał:

gołe pustaki bez ocieplenia 8:E8:E

Które spełniają parametry cieplne wprowadzone 30 lat później

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, iwanme napisał:

Tyle kosztuje metr jakiegoś szajsu gdzie ta klasa ścieralności jest z sufitu wzięta.

Rodzice tak chcieli oszczędzić i kupili właśnie  jakieś AC6 z Castoramy jak remontowali pokój brata. Po 3 latach pod biurkiem laminat właściwie zdarty. 

Podczas gdy słabe AC4 Pergo już 20 lat na podłodze leżą w salonie i gabinecie  - owszem są lekko poodpryskiwane, ale wyglądają zdecydowanie lepiej niż ten szajs.

Jak remontowaliśmy mieszkanie też aby oszczędzić kupiliśmy jakieś niedrogie AC6 z do sypialni za 80 zł/m. Podobnie po 3 latach tam gdzie stoi łóżko już wytarte.

 

Nie bez powodu panele sensowniejszej firmy np. takiego QuickStepa czy Pergo kosztują 120 zł za AC4.  A akurat na tym nie warto oszczędzać przy budowie

 

 

Norma to norma. Nie sądzę aby AC2 można było sprzedawać jako AC7. 

Po domu zapewne w butach z piaskiem popylasz z opisu wnioskuje XD. 

Więc za przeproszeniem, bzdury piszesz. 

W 3 lata starte AC6 przy łużku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Minciu napisał:

Norma to norma. Nie sądzę aby AC2 można było sprzedawać jako AC7. 

Po domu zapewne w butach z piaskiem popylasz z opisu wnioskuje XD. 

Więc za przeproszeniem, bzdury piszesz. 

W 3 lata starte AC6 przy łużku? 

A teraz sprawdź normę. EN 13329. 

Norma zawiera klasy do AC5. Dlatego markety mają AC6/AC7 bo jest to ściema i mogą sobie tam uznać cokolwiek wymyślą. 

 

To jak filtry HEPA H15 etc. W normie powyżej H14 już jest ULPA np. U15 etc. Ale Chińczyk napisze HEPA H20 i może sobie dać co chce i argumentować, że to jego wewnętrzna klasyfikacja i przecież nigdzie się na EN 1822 nie powołuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, iwanme napisał:

A teraz sprawdź normę. EN 13329. 

Norma zawiera klasy do AC5. Dlatego markety mają AC6/AC7 bo jest to ściema i mogą sobie tam uznać cokolwiek wymyślą.

 

Czyli twierdzisz że AC6 i AC7 mimo iż droższe są od AC5 to są gorsze od AC4. Czyli tak na prawdę to są AC3 albo AC2 albo AC1 tylko oznaczone jako AC6 lub AC7 ?

Na pewno tak jest. 

W poprzedniej chacie miałem z Castoramy AC7 12mm i nie miałem zastrzeżeń do stabilności paneli, nadmiernego skrzypienia i uginania. Montowały sie banalnie. Po 3 latach nigdzie się nie powycierały a biurko było używane regularnie dzień w dzień przed 3 osoby po kilka razy. 

Tak więc dla mnie piszesz bzdury. Albo chodzisz w butach po chacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...