Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Murarz się jednak zreflektował i wysłał mi wycenę na 167k brutto razem z dachem :> Ale nadal pozostaje kwestia tego, że sam sobie kupuję materiały, sam załatwiam koparki, ubijarki, hydraulików i geodetów. Wyceny od wykonawców generalnych zaczynają się od 210k brutto. Więc jakaś oszczędność oczywiście jest, ale kosztem życia. Plus, to tylko szacunki tego murarza, pewnie żebym go zatrudnił :E Wyjdzie 200k i szukaj wiatru w polu.

Szkoda życia.

Powoli eliminuję kolejnych wykonawców. Mam dwie "rozsądne" wyceny, czekam na 4 kolejne. Kilku już wyleciało z listy za ceny z dupy albo nieprofesjonalne podejście.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kaiketsu napisał:

Murarz się jednak zreflektował i wysłał mi wycenę na 167k brutto razem z dachem :> Ale nadal pozostaje kwestia tego, że sam sobie kupuję materiały, sam załatwiam koparki, ubijarki, hydraulików i geodetów. Wyceny od wykonawców generalnych zaczynają się od 210k brutto. Więc jakaś oszczędność oczywiście jest, ale kosztem życia. Plus, to tylko szacunki tego murarza, pewnie żebym go zatrudnił :E Wyjdzie 200k i szukaj wiatru w polu.

Szkoda życia.

Powoli eliminuję kolejnych wykonawców. Mam dwie "rozsądne" wyceny, czekam na 4 kolejne. Kilku już wyleciało z listy za ceny z dupy albo nieprofesjonalne podejście.

btw. Nie wiem czy o tym pisałeś. Czy planujesz garderobę jako pokój?  Według mnie świetnie się opłaca, my w nowym wynajętym mieszkaniu mamy duzy pokój który podzielimy ściana karton gips. I już widzę sporą oszczędność pieniędzy na zakupie sensownej szafy/szaf :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Kłaczkov napisał:

Czy planujesz garderobę jako pokój?  Według mnie świetnie się opłaca, my w nowym wynajętym mieszkaniu mamy duzy pokój który podzielimy ściana karton gips. I już widzę sporą oszczędność pieniędzy na zakupie sensownej szafy/szaf

Hm, u mnie w projekcie jest klasycznie, szafa we wnęce w przedpokoju na kurtki płaszcze etc. (okrojonym do minimum bo marnowanie przestrzeni na wielkie wiatrołapy, przedpodpokoje czy takie tam inne "halle" to moim zdaniem marnowanie miejsca zabieranego z miejsc do życia). Plus jakaś szafa w sypialni na "zwykłe" ciuchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kaiketsu napisał:

Hm, u mnie w projekcie jest klasycznie, szafa we wnęce w przedpokoju na kurtki płaszcze etc. (okrojonym do minimum bo marnowanie przestrzeni na wielkie wiatrołapy, przedpodpokoje czy takie tam inne "halle" to moim zdaniem marnowanie miejsca zabieranego z miejsc do życia). Plus jakaś szafa w sypialni na "zwykłe" ciuchy.

Mhm u nie w przedpokoju też jest taka wnęka na płaszcze i kurtki. Ogólnie Polecam się przyjrzeć takiemu rozwiązaniu tzn. garderoby. Sporo rzeczy można sensownie ułożyć i oszczędza się na szafie :D Mnie i moją dziewczynę wyniesie to 200 euro, z zakupem półek, ścianką karton gips etc. sami to wykonamy tylko. Sensowne szafy zaczynają się tutaj od 500 euro....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fanem robienia prostych mebli samemu. Szafa to wszak parę desek i zawiasów. Z tym, że oczwyiście wielu osobom się to nie podoba, bo wolą dizajnerskie meble, więc wiadomo :> Myślę, że dużą szafę jestem w stanie na luziku wykonać poniżej 1000 PLN własnoręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garderobę też byś wykonał i zamiast wiochy gorszej jak PRL miałbyś sensownie zagospodarowana przestrzeń i święty spokój z zagracaniem przestrzeni do życia szafami samoróbka mi XD

No chyba że jesteś stolarzem z fachem w ręku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale biurko sam sobie zrobiłem i jest super. 500zł wyszło. Blat większy niż w biurze prezesa, wszystko się mieści ;)

Dla każdego co innego będzie wiochą z PRL, np. dla mnie uporczywe płacenie kroci za coś, co można tanim nakładem zrobić lepiej, nie wiem, czym tu się chwalić - że się ma dwie lewe ręce i ktoś z nas zdarł parę tysi? 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Nie, ale biurko sam sobie zrobiłem i jest super. 500zł wyszło. Blat większy niż w biurze prezesa, wszystko się mieści ;)

Dla każdego co innego będzie wiochą z PRL, np. dla mnie uporczywe płacenie kroci za coś, co można tanim nakładem zrobić lepiej, nie wiem, czym tu się chwalić - że się ma dwie lewe ręce i ktoś z nas zdarł parę tysi? 8:E

Biurko jest bardzo prosto zrobić samemu :P Sam siedzę na takim. My mamy rodziców dziewczyny co robią własne meble od dawien dawna i mają mega doświadczenie w tym ale woleliśmy iść w garderobe. Dużo plusów

+  Dużo więcej miejsca powiedziałbym że naprawdę sporo bo mamy przestrzeń od podłogi po sufit. Będzie też tam lustro w środku i miejsce na przebranie się.
+ Taniej, zakup szaf kosztuje sporo. 
+ Duże pole do customowych rzeczy np. potrzebujemy sporo miejsca na ciuchy na wieszakach. I mamy już wszystko pod to zaplanowane. 
+ wygląd tylko drzwi(lustro) a tak wygląda jak ściana :D więc duży plus dla minimalistów takich jak ja :D

- musimy zrobić/kupić półki i ściankę więc trochę pracy to kosztuje.

Co do właśnej szafy pamiętaj że ona musi też się nie zawalić pod ciężarem rzeczy w niej :P A dobre drewno trochę kosztuje plus jego wykończenie i zabezpieczenie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie no, jasne. Robienie garderoby to fajny pomysł jeśli masz miejsce. U mnie akurat osobny pokój nie miałby raczej racji bytu, bo nie pasuje układ pomieszczeń który sobie zaplanowałem (nie zmieści się :E ) . Ale przecież mozna zawsze wydzielić kartongipsem z któregoś pomieszczenia. Ja całe życie jadę na szafie i jest to dla mnie dość wygodne i naturalne rozwiązanie i nie mam pojęcia, do czego konkretnie pije @Minciu - ile miejsca zajmuje szafa ustawiona przy ścianie w sypialni dokładnie i o jakim marnowaniu mowa? co ja zrobię z tym 80cm pod ścianą dokładnie innego, co tego miejsca nie zmarnuje i co przegrywa z dedykowanym pokojem ? :>

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wreszcie normalna oferta... 347 000 PLN za stan deweloperski. To z grubsza pokrywa się z tym, co dostawałem w szacunkowych wycenach jeszcze pół roku temu.

 

Jest nadzieja.

 

Ale rozstrzał... od < 350 000 PLN do > 550 000 PLN... 8:E nie aż taki jak z projektami indywidualnymi (od 5700 do 30 000 PLN 8:E8:E ) ale i tak spory.

Oczywiście wybieram tylko firmy z opiniami w necie, z wybudowanymi domami do weryfikacji - "noł nejmy" odpadają z miejsca.

 

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Kaiketsu napisał:

Nie no, jasne. Robienie garderoby to fajny pomysł jeśli masz miejsce. U mnie akurat osobny pokój nie miałby raczej racji bytu, bo nie pasuje układ pomieszczeń który sobie zaplanowałem (nie zmieści się :E ) . Ale przecież mozna zawsze wydzielić kartongipsem z któregoś pomieszczenia. Ja całe życie jadę na szafie i jest to dla mnie dość wygodne i naturalne rozwiązanie i nie mam pojęcia, do czego konkretnie pije @Minciu - ile miejsca zajmuje szafa ustawiona przy ścianie w sypialni dokładnie i o jakim marnowaniu mowa? co ja zrobię z tym 80cm pod ścianą dokładnie innego, co tego miejsca nie zmarnuje i co przegrywa z dedykowanym pokojem ? :>

Szafa stojąca w pokoju psuje moją i pokojową harmonię.

Całe życie miałem szafy.

Ostatnio wynajmowałem mieszkanie z garderobą. Teraz mam też garderobę w swojej chacie. 

To jak pułki vs szuflady w kuchni. To że całe życie coś robimy nie znaczy że tak jest lepiej. Spróbuj, nie pożałujesz. 

Ps. Schody z tatą obrabialem w tym tygodniu. Przypomialo mi się od razu remontowanie chaty. Masakra. Byle pierdole kupić jedna i druga a zaraz 2h z życia wyjęte XD

Nie wyobrażam sobie budowania w systemie gospodarczym jak ktoś ceni sobie chociaż odrobinę czas własny. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
41 minut temu, Minciu napisał:

Szafa stojąca w pokoju psuje moją i pokojową harmonię.

Aha, czyli wymysły estetyczne :P to nie komentuje, bo ludzie straszliwie wydziwiają w temacie i czasem mam wrażenie, że w dupach im się poprzewracało. W sensie, to nie przytyk do Ciebie konkretnie, ale jak słyszę jak to ludzie sobie nie wyobrażają tego czy owego to wzruszam ramionami, mi się dobrze żyje z prostymi i praktycznymi rozwiązaniami które wyniosłem jeszcze z przeraźliwiej biedy z młodych lat ;)

 

41 minut temu, Minciu napisał:

Nie wyobrażam sobie budowania w systemie gospodarczym jak ktoś ceni sobie chociaż odrobinę czas własny. 

Noo, ja też nie. Jedyny problem jest taki, że ci od wykończeń odjechali nawet bardziej, niż budowlańcy od konstrukcji. Płytkarze w tym roku chcą po 200zł za godzinę :E mam w dupie takie ceny, zapłacę szwagrowi 1/10 tego i będzie dobrze. Nawet, jak cośtam zrobi nieidealnie, to ostatecznie co to za różnica :E

Ekipy wykończeniowe i ich ceny akurat dotyka wszystkich, z kolegami w mieszkaniach włącznie, bo od dewelopera jest, no cóż, stan deweloperski. Jak zaczną liczyć po 2000/m^2 za standard IKEA to będzie wesoło. Ile osób jest gotowych na dolanie kolejnych 100 koła do 50-metrowego mieszkania od dewelopera? A z garażem i komórką będzie +200 000 PLN :E

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Kaiketsu obecna praktyka przy budowie domu to pokój+ mała garderoba do każdego pokoju. 

Brat teraz buduje dom i wszystkie pokoje w takim układzie robi. 

Ale to inne koszty. Działka 1700 m - 0,5 mln,

Same ściany i dach 200 tys. 

Sam dach ceramika ponad 100 tys. 

okna 50 tys 

ogólnie bez 1,5 mln nie podchodzić ;)

Ale i zarobki w Polsce juz są zagraniczne. On 20 netto ona doktorat z ortodoncji 30 do 50 miesiąc ;)

 

 

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Eclipse a to brat widzę na bogato buduje ;) Ale kasa ładna, tylko ja zarabiam grosze w państwówce ?

 

U mnie powinno się zmieścić w 800k wszystko, więc jestem optymistą jeszczze ?

 

edit: edit w złym temacie :E

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną wspólną garderobę. Pojedyncza na pokój plus łazienka na każdy pokój to nie moje progi XD. 

Ale taka jedna nawet jest fajna. Jak na moje to pomieszczenie samo w sobie raczej nie wpływa na koszt budowy. Po prostu stawia się ją kosztem np powierzchni 2 pokoi. Jak nie garderoba to i tak szafy zjadłby ta przestrzeń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu ej jak Ci to wychodzi że 80cm szerokości mebla postawionego pod ścianą to taka strata, że trzeba osobne pomieszczenie robić, bo mi się to nijak nie zgadza :E

Chyba że Twoja partnerka jest jedną z tych, co ma cały pokój ciuchów?

Ja nie muszę, moja ma cały pokój konsol 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A to w jednej szafie zmieścisz wszystko? Graciarnię podręcznego użytku. Deskę do prasowania, odkurzacz szmaty kurtki zimowe itp? U mnie garderoba ma ze 4m2 góra a łyka wszystko. Ale pod sufit zatkana.

A cały pokój konsol brzmi trochę jak byś na propozycje zakupu kwiatka żonie, powiedział że kwiatka to ona już dostała. 

Zapytaj jej co sądzi o garderobie. Gdyby np zabrać z dwóch pokoi po 2m2. 

I nie, nie mam takiej garderoby jaką sobie wyobrażasz XD

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przebieralnia Lewandowskiego? Kogo na to stać? :E

17 minut temu, Minciu napisał:

Deskę do prasowania, odkurzacz

Odkurzacz i deskę do prasowania trzymasz w szafie? ;) Mi się kotłownia wydaje zasadna do takiego celu. To i tak jest po to, żeby pomieścić piec i może pralkę, więc jest w sam raz na gospodarcze rupiecie.

 

18 minut temu, Minciu napisał:

kurtki zimowe

No po to jest szafa w przedpokoju ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 10.05.2021 o 14:53, Kłaczkov napisał:

btw. Nie wiem czy o tym pisałeś. Czy planujesz garderobę jako pokój?  Według mnie świetnie się opłaca, my w nowym wynajętym mieszkaniu mamy duzy pokój który podzielimy ściana karton gips. I już widzę sporą oszczędność pieniędzy na zakupie sensownej szafy/szaf :D

Rodzice mają w mieszkaniu garderobę, czyli właściwie wycięte końcowe ok.1,5 metra z podłużnej sypialni. Ale czy to aż taka oszczędność? U rodziców wyszła, ale to były inne czasy. Wewnątrz garderoby jest stara szafa (taka chyba jeszcze po dziadkach) obudowana dodatkowymi półkami, skleconymi przez tatę z drewna i sklejki. No i miejsca na rupiecie stojące jak ta nieszczęsna deska itp. Estetyki w tym żadnej, no ale to zamykana przestrzeń, więc nie ma problemu. Ale dzisiaj ani mi ani tacie nie chciałoby sie czegoś takiego samodzielnie budować. Przypuszczam też, że dziś najprostsza, najtańsza szafa z półkami z Ikei wyszłaby taniej niż solidne lite listwy drewniane i sklejka, z której tata zbudował swoją konstrukcje. Więc oszczędność tylko na frontach. Największa zaleta jak dla mnie to możliwość zamknięcia większego bałaganu niż w zwykłej szafie.

51 minut temu, Kaiketsu napisał:

Odkurzacz i deskę do prasowania trzymasz w szafie?

Ja jeszcze suszarkę na pranie, małą drabinę, mopa... Ale w bloku nie mam kotłowni. Z drugiej strony tak ucinasz metry z nieistotnych pomieszczeń to ile metrów dałeś na kotłownię? Planujesz tam jeszcze trzymać zapas groszku na pół zimy? Tak serio, to o ile możesz poupychać rzeczy w kotłowni gazowej t jak chesz trzymać tam pralkę, czli cos z czego się regularnie korzysta, to za dużo rupieci walających się po kątach zacznie wam w końcu przeszkadzać przy poruszaniu się tam. Chyba, że to rzeczywiście wsadziłeś piec do 10-metrowego pokoju.

Edytowane przez 209458

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kaiketsu napisał:

U mnie powinno się zmieścić w 800k wszystko, więc jestem optymistą jeszczze ?

 

Ile za stan surowy/deweloperski/pod klucz, za działkę i inne w tym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, 209458 napisał:

Tak serio, to o ile możesz poupychać rzeczy w kotłowni gazowej t jak chesz trzymać tam pralkę, czli cos z czego się regularnie korzysta, to za dużo rupieci walających się po kątach zacznie wam w końcu przeszkadzać przy poruszaniu się tam. Chyba, że to rzeczywiście wsadziłeś piec do 10-metrowego pokoju.

Dla mnie to jest kotłownia slash rupieciarnia i ma 8m^2. Albo 7m^2. jakoś tak. Na ciuchy to nie jest miejsce, ale na wszelkie "gospodarcze" śmieci jak nabardziej, miejsca jest dosć.

10 godzin temu, Karister napisał:

Ile za stan surowy/deweloperski/pod klucz, za działkę i inne w tym jest?

Najtańsza wycena to 347k za deweloperski.

Działka i inne w tym jest, tak.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób kotłownie na pół i masz garderobę i kotłownie. 

Czym będziesz grzał? Bo jak gazem to kotłownia średnio potrzebna jest jako taka ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gazem. Muszę mieć niemniej pomieszczenie, w którym będzie pralka, gdzie suszarkę postawię, jakieś domowe narzędzia, odkurzacz, środki czystości. W zasadzie jedno takie pomieszczenie załatwia sprawę wszystkich gratów w domu, a i tak kotłownia musi być, bo nie da się używać pomieszczenia w którym stoi piec gazowy. Dodanie do niego 4m^2 wiele nie zmienia, a załatwia problemy "gospodarcze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pralka i suszarką może stać w garderobie.

Odkurzacz też hehe

 

A kocioł gazowy może wisieć na strychu.

8m marnowanej przestrzeni jak 4m na garderobę to marnowanie.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @pawlooo @Rico650 @Nequrix Ryzen7600X negative curve PBO + Gigabyte 4080 Super Gaming OC Superpositon 1920x1080 Extreme: Stock Silent BIOS: 16 089 pkt @316 W UV 2700Mhz@950mV + 500 VRAM: 16 665 @ 253W TimeSpy: Stock Silent BIOS: 28 388 Graphic score @319,50 W UV 2700Mhz@950mV + 500 VRAM 27 894 Graphic score @267,4 W W moim egzemplarzu stock Silent BIOS zegary max 2730 Mhz przy max 1075 mV więc średnio. Przy UV na 950mV stabilne max 2700 Mhz i ani hz więcej. Dlatego też myślę o podmianie Biosu OC na ten Silent od Suprima i sprawdzenie limitów przy UV na napięciach: 925/950/975/1000/1075. W ten sposób – podejrzewam sprawdzę, czy trafił mi się średniej jakości krzem (kasztan), czy faktycznie MSI ma lepiej dopracowane krzywe w Biosie. Ma to sens czysto akademicki bo wymiernych zwrotów nie oczekuję. Jeżeli jestem w błędzie przy tych założeniach to mnie skorygujcie. https://imgur.com/a/JgABqJQ
    • https://videocardz.com/newz/amd-demos-fully-gpu-driven-rendering-through-work-graphs-on-radeon-rx-7900-xtx-with-39-improvement
    • Ja ostatnio wróciłem do AC z pompki ddc mocowanej właśnie na sztywno do socketu. Mimo że schodziła na 10%, 1000rpm, to jednak różnica jak między dniem a nocą, wentyle na 450rpm, zero terkotu, nic nie słychać a i buczenia/bzyczenia pompki też nie ma. Jedyne chłodzenie wodą w jakiejkolwiek formie jakie miałem, i którego faktycznie nie słyszałem do była skręcona pompka magicoola skręcona na minimum, w kartonie wypełnionym gąbką, za meblami, 3m od stanowiska A mimo to czasem wydawało mi się że ją słyszę.
    • Nie u Ciebie Marek  u kolegi wyżej zaobserwano drobiny 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...