Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Petru23 napisał:

Ma zapewnic to zapewnia 8:E

 

173454538_1583716235160676_6854633709643

 

To są tzw. miejsca "rodzinne" analogiczne spotyka się się w garażach podziemnych. I tak lepsze wg mnie niż takowe:

20160216-112205.jpg

Odnośnie miejsc postojowych to na mnie deweloper wymusił wymóg zakupu 2 miejsc i komórki (boksu), ze względu na metraż mieszkania. Jedno pewnie prędzej czy później pójdzie na sprzedaż.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, larry.bigl napisał:

Co ma piernik do wiatraka? :E

Ceny za miejsce postojowe zaczynają się robić chore, patrzę z perspektywy, że za wcześniej wspomniany, osobny garaż 22m kw dałem 20k ;)  A my tu mówimy o zwykłym miejscu postojowym za 35 ;) 

No ale serio jak jesteś takim specjalistą od budowlanki i kosztów to weź buduj bloki i sprzedawaj ludziom taniej niż konkurencja, będziesz miał nieograniczony rynek zbytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, larry.bigl napisał:

Generalnie 35k za miejsce parkingowe to masakra jakas :E 

 

W Austrii jest 25-35k...ale euro :D to jest masakra.
tzn. przy odsprzedaży samego miejsca

Edytowane przez Kłaczkov
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Katalogowa cena miejsca postojowego z reguły jest baaardzo przeszarżowana i developer raczej nie ma problemu z opuszczeniem kwoty. Niby za szybką decyzję o zakupie ciachnęli mi koszt o 16 tysięcy polskich złotych w dół. Może i bym coś jeszcze utargował, ale endorfiny zamgliły umysł bo byłem i tak happy. 

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Lypton napisał:

Niby za szybką decyzję o zakupie ciachnęli mi koszt o 16 tysięcy polskich złotych w dół.

A wyjściowa była 46 000? :>

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lypton napisał:

Katalogowa cena miejsca postojowego z reguły jest baaardzo przeszarżowana i developer raczej nie ma problemu z opuszczeniem kwoty. Niby za szybką decyzję o zakupie ciachnęli mi koszt o 16 tysięcy polskich złotych w dół. Może i bym coś jeszcze utargował, ale endorfiny zamgliły umysł bo byłem i tak happy. 

Ale tu nikt nie mówi o miejscach postojowych tylko o garażu podziemnym. Prace ziemne są bardzo drogie i nie dziwię się że tyle liczą. Masz ciepłe auto zawsze odmrożone i gotowe do jazdy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
58 minut temu, Eclipse napisał:

Ale tu nikt nie mówi o miejscach postojowych tylko o garażu podziemnym. Prace ziemne są bardzo drogie i nie dziwię się że tyle liczą. Masz ciepłe auto zawsze odmrożone i gotowe do jazdy. 

Ale ja też piszę o miejscu postojowym w garażu podziemnym, tak jak dotyczył tego powzięty wątek. Oczywiście zdaję sobie sprawę z dodatkowych kosztów, które generuje garaż, nie tylko związanych z pracami ziemnymi. 

1 godzinę temu, Kaiketsu napisał:

A wyjściowa była 46 000? :>

35 tysięcy.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przy okazji demonizowania mieszkań vs domów taka ciekawostka zza zachodniej granicy. Niemiecka Partia Zielonych ma już chyba oficjalnie w programie zakaz budowania nowej zabudowy jednorodzinnej na terenie miast.

Edytowane przez 209458

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, 209458 napisał:

Przy okazji demonizowania mieszkań vs domów taka ciekawostka zza zachodniej granicy. Niemiecka Partia Zielonych ma już chyba oficjalnie w programie zakaz budowania nowej zabudowy jednorodzinnej na terenie miast.

Nie jest to głupie. Często gęsto bywa tak że taki mieszczanin blokuje później pewne inicjatywy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, 209458 napisał:

Niemiecka Partia Zielonych ma już chyba oficjalnie w programie zakaz budowania nowej zabudowy jednorodzinnej na terenie miast.

Nieźle na tym wygrają ci, którzy wybudowali dom w nieatrakcyjnym dla dewelopera miejscu i jeszcze nie doczekali się sąsiadów.

 

Po wejściu takiego prawa na luzie podwojenie wartości domu.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, gotrunks napisał:

To są tzw. miejsca "rodzinne" analogiczne spotyka się się w garażach podziemnych. I tak lepsze wg mnie niż takowe:

20160216-112205.jpg

Odnośnie miejsc postojowych to na mnie deweloper wymusił wymóg zakupu 2 miejsc i komórki (boksu), ze względu na metraż mieszkania. Jedno pewnie prędzej czy później pójdzie na sprzedaż.

 

Teoretycznie tak, aczkolwiek 

https://nowemedium.pl/wiadomosci/inwestycje/patodeweloperka-w-krakowie-powstaje-osiedle-z-podwojnymi-miejscami-parkingowymi/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Petru23 napisał:

W stanach, mocno zmotoryzowanym kraju, jest od groma domów z garażem typu "jeden za drugim" i jakoś nikt się nie sra. Rodzina bierze auto pierwsze w szeregu i tyle....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to w stanach. Tu jest ewidentnie odwalona maniana tłumaczona właśnie rodzinnym parkingiem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z Waszych doświadczeń ile obecnie trzeba realnie zapłacić za m2 mieszkania w Warszawie? Znalazłem informację, że średnio 11.000 zł. Mogę kupić 49 m2 na parterze z niezłym (kolej, obwodnica) dojazdem do centrum za 9100-9200 zł.

Edytowane przez indexinfio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, indexinfio napisał:

Znalazłem informację, że średnio 11.000 zł

To dlatego że jest kupa ogłoszeń z jakąś siedmiogrodzką po 17-18k PLN za metr (żule z pobliskiej kamienicy w gratisie :E ) to cena średnia wychodzi zawyżona.

 

Typowe ceny to 12-13k za lewe przedmieścia, 9-10k za prawe. Od dewelopera.

Jak 9k to pewnie chcesz kupić na Gocławku albo Zacisze-Wilno. Tam mniej więcej jest taka cena, jak podałeś.

Chyba, że to z rynku wtórnego?

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, panzar01 napisał:

W stanach, mocno zmotoryzowanym kraju, jest od groma domów z garażem typu "jeden za drugim" i jakoś nikt się nie sra. Rodzina bierze auto pierwsze w szeregu i tyle....

W stanach jest inna mentalność i mam wrażenie, że traktują auta jako narzędzie i mają gdzieś czym pojadą. U nas kupią sobie 2 auta w tym jedno wycackane za kredyt i nie będą go męczyć żeby po bułki jeździć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, indexinfio napisał:

Z Waszych doświadczeń ile obecnie trzeba realnie zapłacić za m2 mieszkania w Warszawie? Znalazłem informację, że średnio 11.000 zł. Mogę kupić 49 m2 na parterze z niezłym (kolej, obwodnica) dojazdem do centrum za 9100-9200 zł.

Dokładnie takie ceny rynek pierwotny. do tego 30-40 tys garaż i 60 na wykończenie Ikea. 

Całość zamkniesz w 600.000,00 zł 

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kaiketsu napisał:

To dlatego że jest kupa ogłoszeń z jakąś siedmiogrodzką po 17-18k PLN za metr (żule z pobliskiej kamienicy w gratisie :E ) to cena średnia wychodzi zawyżona.

 

Typowe ceny to 12-13k za lewe przedmieścia, 9-10k za prawe. Od dewelopera.

Jak 9k to pewnie chcesz kupić na Gocławku albo Zacisze-Wilno. Tam mniej więcej jest taka cena, jak podałeś.

Chyba, że to z rynku wtórnego?

Od dewelopera, lewy brzeg Wisły. Z garażem, tarasem i  ogródkiem wychodzi jakieś 485 tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, indexinfio napisał:

Od dewelopera, lewy brzeg Wisły. Z garażem, tarasem i  ogródkiem wychodzi jakieś 485 tysięcy.

W sumie powinieneś w Ursusie też się załapać na 9k z metra, tam coś budują dosć taniego na terenach wykupionych od fabryki. Pamiętaj, by doliczyć co najmniej 1500 pln/m^2 za wykończenie, i to w standardzie IKEA - deweloper sprzedaje w stanie deweloperskim, resztę musisz zrobić samemu.

Taras Ci wliczono do metrażu mieszkania? Patodeweloperzy uwielbiają tak robić.

Parking pojedynczy, czy podwójny?

Komórkę lokatorską dostajesz, czy za dopłatą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Taras nie jest wliczony do metrażu mieszkania. Komórka lokatorska wyjściowo za dopłatą. Będę negocjował.

Miejsce parkingowe jest w garażu więc zapewne parking pojedynczy.

Edytowane przez indexinfio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobrze, że nie wliczają tarasu - w takim razie deweloper chociaż pod tym względem przyzwoity.

No to możesz liczyć 500k za deweloperski, jakieś 575k za wykończone mieszkanie.

Czyli cena typowa, tak jak @Eclipse napisał. Musiałbym wiedzieć dokładniej, gdzie (albo chociaż osiedle/dzielnicę), by sie wypowiedzieć dokładniej, ja znam całą Warszawę od Łosiowych Błot po Olesin, więc z grubsza wiem, gdzie są jakie wałki :> 

Ale brzmi nieźle, jeśli oczywiście nie zraża Cię parter, bo dla wielu osób to duża wada - jest zauważalnie głośniej i ludzie zaglądają Ci w okna.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacji nie mogę podać. To jest przedsprzedaż.

Niewątpliwie to są minusy choć przynajmniej częściowo odseparuje mnie ogródek. Szacuję, że od ściany będzie miał jakieś trzy metry.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dzielnicę ;)

Aha, czyli dziura w ziemi. Jaki termin realizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Końcówka przyszłego roku jeśli się nie opóźni. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...