Skocz do zawartości
virus191

Gigabyte Z390 AORUS MASTER - piszczy bez obciążenia

Rekomendowane odpowiedzi

Gigabyte Z390 AORUS MASTER - piszczy bez obciążenia - przy przeglądaniu internetu, lekkiej pracy piszczy, że aż niemiło. Płyta za takie pieniądze chyba powinna być cicha?

Zasilanie 8pin wpiętę jedno, czy drugie 8pin także trzeba wpiąć? Bo właśnie z tych okolic piszczy.

 

Seagate 2TB 7200obr. 256MB BarraCuda

Crucial 32GB 3200MHz Ballistix Sport LT Gray CL16 (2x16GB)

Intel i9-9900K 3.6 GHz 16MB BOX

Gigabyte Z390 AORUS MASTER

Samsung 500GB 970 EVO Plus M.2 2280 NVMe

NZXT Kraken X62 v.2

Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOX

SilentiumPC Armis AR7 TG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwe aby sekcja zasilania CPU ucichła jak podepniesz drugie 8pin EPS.

Zwrot mobo do sklepu i bierz drugą sztukę.

Wyłączenie C-states też nie pomaga,wadliwa i tyle.

 

Nie tylko Ty trafiłeś na ten problem w Z390 AORUS MASTER.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nie piszczy.

 

Spróbuj włożyć drugą wtyczkę zasilania.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tym nie zrobisz, po prostu oddaj do sklepu niech dadzą nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwe aby sekcja zasilania CPU ucichła jak podepniesz drugie 8pin EPS.

Zwrot mobo do sklepu i bierz drugą sztukę.

Wyłączenie C-states też nie pomaga,wadliwa i tyle.

 

Nie tylko Ty trafiłeś na ten problem w Z390 AORUS MASTER.

 

 

Taaa... kiedyś miałem Aorus gaming 7 2 sztuki, asus rog code X i każda jedna piszczała :lol2:

 

 

 

 

 

Lekarstwem jest wyłączenie opcji oszczędzania energii. Właśnie chyba c-states o ile dobrze pamiętam o czym własnie wspomniał Sławek.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte Z390 AORUS MASTER - piszczy bez obciążenia - przy przeglądaniu internetu, lekkiej pracy piszczy, że aż niemiło. Płyta za takie pieniądze chyba powinna być cicha?

Zasilanie 8pin wpiętę jedno, czy drugie 8pin także trzeba wpiąć? Bo właśnie z tych okolic piszczy.

 

Mam ten sam problem, na tej samej plycie glownej, wczesniej mialem Z390 Pro Wifi i wymienilem na Mastera wlasnie bo piszczalo, normalnie trace wiare w Gigabyte...

 

Tak czy siak aby uciszyc te piszczenie nalezy tak jak tutaj wczesniej wspomniano wejsc do BIOS'u i wylaczyc wszyskie C-state, u mnie to pomoglo. Aczkolwiek wciaz cos tam majaczy lekko, szczegolnie jak ruszam myszką... Nie wiem co robic, oddac płytę i wymienić na innego Mastera ale w necie jak czytam to jeden gość 5 razy wymienial i nonstop to samo, i sie poddal. Więc nie wiem czy ja też tego nie zrobie i wezme cos od Asusa, np. Maximusa XI Hero Wifi.

Edytowane przez Xeite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innych płytach też to występuje wystarczy wyłączyć intel speed shift i problem znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie 8pin wpiętę jedno, czy drugie 8pin także trzeba wpiąć? Bo właśnie z tych okolic piszczy.

 

Z tego co widzę - drugie 8 pin jest wpięte równolegle z tym..."właściwym" Więc podpięcie tam czegokolwiek nic nie zmieni. Ja bym się pobawił C states, manualnym ustawieniem switching frequency na okolice 250 kHz i jak mówili już wcześniej - Speed Shift. A jak nie, to rękojmia i dać sobie spokój. Jak ostro piszczy, to zwariować przecież można. Znam to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Aorusa Z390 Master w Proline, dostałem na 100% płytę ze zwrotu bo miała odpakowane niektóre kabelki :P. Niestety piszczy, ale nie chce mi się zwracać, bo moja dla odmiany piszczy pod obciążeniem, a wtedy mam na głowie słuchawki i tego nie słyszę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja musiałem wpiąć 4 HHD Seagaty i klikały niemiłosiernie, więc musiałem zrobić aby cały czas byly w ruchu i huczą niemiłosiernie, ale chociaż cewek już nie słychać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie dodam, że mój RTX 2080 od EVGA też piszczał, a po trzech miesiącach przestał ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze info ktore moze przyda sie komus.

 

We wrzesniu skladalem nowy komputer na plycie Gigabyte Z390:

 

1. Pierwsza plyta Aorus Pro Wifi: głośna praca sekcji zasilania w idle - zwrocona do sklepu (Xkom)

2. Druga plyta Aorus Master: głośna praca sekcji zasilania w idle i czasami pod obciazeniem, wylaczenie c-states prawie pomoglo, nasilająca się przy ruchach myszką - zwrócona do sklepu (proline)

3. Trzecia plyta Aorus Ultra: średnio głośna praca sekcji zasilania w idle, wylaczenie c-states prawie pomoglo - zwrócona do sklepu (proline)

4. Czwarta plyta Aorus Ultra: mała głośność pracy sekcji zasilania w idle, wyłączenie c-states pomoglo calkowicie.

 

Także jak widać loteria niezła z tym Aorusem Z390, pozostałem przy czwartej, nie mam już sił i marnowania pieniędzy na kurierów i bawienie się w odsyłanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cuś dali dupy z tym Masterem. U mnie nic nie piszczy, ale dla odmiany są cyrki z biosem. Kupiłem, był bios F8 nawet same pamięci wstawały 3600c16, więc byłem w szoku. Zapodałem bios F9 i zaczęły się przeboje(nie lata z radiem) pamięci trzeba było ręcznie ustawić na 3600, a po nieudanym odpaleniu wstawały 2133 choć powinny 2666. No i niestety na nowszym biosie system działał dziwnie, czasem ikony nie reagowały na klik myszki :hmm: Po pewnym czasie wszystko zaczęło działać grubo lepiej...zastanawiałem się jak to możliwe. Ostatnio odkryłem w CPU-Z, że mobo hula na poprzednim biosie, czyli F8. Wniosek- nowszy bios jest niestabilny i problematyczny, więc powraca do starszego. Nieprawidłowo został zupdatowany do ostatniego, czy nie weszły wszystkie składowe biosu??? Najchętniej bym ją oddał w cholerę. Zauważyłem, że wraca do F9 po aktualizacjach windy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przestało albo już zacząłem ignorować :) Za to RTX 2070s hałasuje :D

Edytowane przez virus191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czyli, że niby-jakbyś się nie odwrócił...życiowo wyszło. Płacisz, płaczesz, patola, powinno działać jak w szwajcarze. Nie czaję jednego-jak to ono mobo, sobie wrzuciło bios F8semkę, musi mieć swojego pendrive'a :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej Gigabyte oszczędza trochę na komponentach i później powstają takie cyrki. Ja od zawsze biorę ASUS ROG i nigdy nie miałem takich historii co oczywiście nie oznacza, że nigdy się nie trafi, ale ryzyko znacznie mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam Z390 aorus master i u mnie działa wzorcowo, ale dziwi mnie ze w biosie nie ma funkcji wyłączenia dźwięku pikniecia z głośnika przy włączanie PC, trzeba wyjąć głośniczek z płyty..., a może ja źle szukam? U mnie ma biosie F9 działa wzorcowo. Za to mam 1070 amp extreme i piszczy przy obciążeniu. Odnoszę od dłuższego czasu wrażenie że ogólnie dużo elektroniki komputerowej piszczy, to chyba ogólny problem a nie tylko danego producenta.

Edytowane przez arktosikwawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czyli, że niby-jakbyś się nie odwrócił...życiowo wyszło. Płacisz, płaczesz, patola, powinno działać jak w szwajcarze. Nie czaję jednego-jak to ono mobo, sobie wrzuciło bios F8semkę, musi mieć swojego pendrive'a :E

 

Jesli mnie pamieć nie myli to ta płyta główna ma podwójny bios, i chyba w przypadku jak główny coś szwankuje to może automatycznie przeflashować sobie go z zapasowego biosu.

 

ps. Moja MSI Geforce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO nie hałasuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i jak jakies rozwiązania? Kupilem niedawno taka sama plyte aorus master z390 I cewki kwicza niemiłosiernie w sekcji zasilania a dokładniej z okolic wlasnie wejscia 8+8pin cpu plyte mam z morele tez sie zastanawiam nad wyslaniem na gwarancje.

 

Plyta skwierczala od 1 uruchomienia

Edytowane przez Lukas1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym waszym piszczeniem cewek to może piszczeć przez badziewny zasilacz albo w połaczeniu z kijowym zasilaniem 230V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoją z Komputronika, w IDLE jak i pod obciążeniem bezgłośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się przyzwyczaiłem im mam to we doopie :D

Edytowane przez virus191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie płyta bomba, ale muszą poprawić optymalizację RTL/IO-L bo padaka jest >3900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym waszym piszczeniem cewek to może piszczeć przez badziewny zasilacz albo w połaczeniu z kijowym zasilaniem 230V

 

Zasilacz thermaltake 1050w 80+ Platinum jeżeli chodzi o wtyczki w domu sprawdzałem każde. Chyba że zasilacz ustawia sam jakieś Eco profil cos tam jest napisane na pudelku smart Power management supported. Nie zdążyłem zaisntalowqc apki do niego wiec nic nie wiem.

Edytowane przez Lukas1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą o wyłączeniu C-States. Moja płyta też piszczała przy ruchu myszką i zmiana tego ustawienia nie rozwiązywała problemu. Natomiast w 100% skuteczne okazało się włączenie Enchanced Multi-Core Performance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...