Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@MarcoSimone

 

Coś Ci Pan Panie kolego słabo wyszły te wyniki. U mnie znów coś niżej próbka zapisu Q32T1. Dysk też co dziwne nie przekroczył 64 stopni bez radiatora. Świeży pusty dysk i też żadnego oprogramowania czy firmware nie instalowałem.

 

V5ARkYH.jpg

 

 

 

Drugi run i ta sama sytuacja. 64 stopnie maks, i ta próbka Q32T1 niżej niż Twoje wyniki.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Powiem tak, że dysk bez żadnego nadmuchu po prostu nie wyrabia przy takim testowaniu. Pokazuje mi 64 stopnie, bo to taka granica dla prawdopodobnie kości pamięci i jak ją osiągnie, to wydajność mocno spada.

 

Zdecydowanie wskazane na tym montować jakiś radiator lub chociaż nadmuch. U mnie siedzi to za mobo bez żadnego przepływu powietrza co jest kiepskim pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dla tego MarcoSimone wkleił screen z HwInfo. A tam są 3 czujniki temperatury na jego NVME. Inne programy zawsze pokazują temperaturę z jednego i to z kości NAND :D Poźniej powstają takie mity np o zimnych 960pro od samsunga itp :)

 

polecam ten filmik lub podobne pokazujące jak działają dyski NVME. I co jest wart odczyt z kości nand daleko od kontrolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarcoSimone

 

Coś Ci Pan Panie kolego słabo wyszły te wyniki. U mnie znów coś niżej próbka zapisu Q32T1. Dysk też co dziwne nie przekroczył 64 stopni bez radiatora. Świeży pusty dysk i też żadnego oprogramowania czy firmware nie instalowałem.

 

V5ARkYH.jpg

 

 

 

Drugi run i ta sama sytuacja. 64 stopnie maks, i ta próbka Q32T1 niżej niż Twoje wyniki.

 

Wyszły słabiej bo M.2_2 lecie po PCIe x2.

 

I dla tego MarcoSimone wkleił screen z HwInfo. A tam są 3 czujniki temperatury na jego NVME. Inne programy zawsze pokazują temperaturę z jednego i to z kości NAND :D Poźniej powstają takie mity np o zimnych 960pro od samsunga itp :)

 

polecam ten filmik lub podobne pokazujące jak działają dyski NVME. I co jest wart odczyt z kości nand daleko od kontrolera.

 

Ale np. ADATA z sygnaturki ma wyświetlany tylko jeden czujnik :P

 

Kozak ten radiator. Wychodzi na to że czyni cuda prawie jak dysk w slocie PCIE ?

 

Moim zdaniem najlepszy zakup cena jakość. Nieraz się zastanawiam, czy nie powymieniać moje radiatorki EK na Jonsbo :)

 

Tylko masywny jest ten Jonasbo. Musi zwrócić uwagę, gdzie dysk będzie montowany i czy nie koliduje z GPU albo dźwiekowką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepie sie bo nie wiem co wybrać, crucial P1 1tb za 419zl czy Silicon Power P34A80 500gb za 329zl. Ten drugi na papierze wydajniejszy i to sporo. 500gb mi by starczyło ale jak za nie wiele więcej mogę mieć 2x taka pojemność no to już mam zagwozdke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial P1 niby ok, ale przy zapisie strasznie się to grzeje. Trzeba mieć na tym radiator i jakiś przepływ powietrza wskazany. Kości dobijają do 64 stopni łatwo i prędkość znacząco spada, bo przy tej temperaturze występuje throttling. 64 stopnie to niby nie jest dużo, ale najwyraźniej taki jest ustawiony limit.

 

Wczoraj były jeszcze te kody na 20 zł w x-kom to zamówiłem PNY XLR8 CS3030 1TB za 609 zł. Jeszcze się zastanawiam w sumie czy zostawić P1 czy jednak dopłacić sporo do PNY, a cruciala zwrócić.

 

Pojemności nigdy zbyt wiele, ale też zależy do czego użytkujesz. Dla mnie np. 1TB to już mało. Gry też ważą i po 100gb. Pamiętaj, że 500gb, nie ma w rzeczywistości 500gb. Tak jak np. 1Tb ma w rzeczywistości 931,5GB..

 

 

PS.

Gdzie masz teraz niby P1 za 419 zł? To była promocja i już jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial P1 niby ok, ale przy zapisie strasznie się to grzeje. Trzeba mieć na tym radiator i jakiś przepływ powietrza wskazany. Kości dobijają do 64 stopni łatwo i prędkość znacząco spada, bo przy tej temperaturze występuje throttling. 64 stopnie to niby nie jest dużo, ale najwyraźniej taki jest ustawiony limit.

 

Wczoraj były jeszcze te kody na 20 zł w x-kom to zamówiłem PNY XLR8 CS3030 1TB za 609 zł. Jeszcze się zastanawiam w sumie czy zostawić P1 czy jednak dopłacić sporo do PNY, a cruciala zwrócić.

 

Pojemności nigdy zbyt wiele, ale też zależy do czego użytkujesz. Dla mnie np. 1TB to już mało. Gry też ważą i po 100gb. Pamiętaj, że 500gb, nie ma w rzeczywistości 500gb. Tak jak np. 1Tb ma w rzeczywistości 931,5GB..

 

 

PS.

Gdzie masz teraz niby P1 za 419 zł? To była promocja i już jej nie ma.

 

Był na xtreeme jeszcze parę godzin temu :P Teraz widzę że już ni ma.

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aleś badziew kupił :E

 

MP510 w ciepły dzień jak dzisiaj mam 55C w tym teście. Dysk siedzi nad GPU.

 

mp510.png

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat miejsce za mobo gdzie nie ma przepływu powietrza, ale to i tak tylko chwilowo do przesiadki na ATX.

 

Inna klasa dysku.

 

Porównujesz dysk za 680 zł o 960GB pojemności do dysku za 420 zł o 1000GB pojemności.

 

Corsair MP510 to bliźniaczy model PNY XLR CS3030, choć ten jest 1TB, a kosztuje 50 zł mniej.. Te dyski mają chłodne pamięci oraz kontrolery.

 

 

Swoją drogą, to nawet nie chcesz wiedzieć jak bardzo się grzeją samsungi 970 :E

 

 

PS.

Czasem w tym swoich haf x nie masz wentylatora też na boku :E ?

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za MP510 dałem 609zł.

 

Mam ale on się kręci symbolicznie. 500rpm w chwili obecnej, generalnie gdyby nie światło w kompie to nie wiedziałbym że jest włączony.

 

960 ma 57C podczas testu przed miał 48C, ale dzisiaj mam tutaj upał w sumie, pokój od zachodu, słońce napierdziela... gdzie ta jesień

 

Zrzut-ekranu-73.png

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to promka była, albo po prostu podrożały. Teraz też zamówiłem PNY XLR8 CS3030 1TB za 609 zł, ale z kodem rabatowym.

 

 

PS.

Wyłącz wentyle w budzie i puść 2 loopy tego testu i daj znać jak temperatury :E

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wentyli odłączać, daj spokój... :E

 

Mam takiego lenia że mi się nawet nie chce dupy ruszyć żeby sobie coś do picia nalać... a mnie suszy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

970 Evo i Pro da się ujarzmić ;) Ja wczoraj zrobiłem generalny "remont" w sowich pctach i udało mi się zbić temperatury do 72C podczas pełnego obciążenia. Ba, nawet udało mi się ujarzmić X570 i teraz nie przekracza 60C ;) Wymieniłem termopady na Arctic Cooling 0.5mm, bo gigabyte położył termopad, który zachowywał się jak plastik... Dosłownie rozpadł mi się w rękach. Pod radiotorami EKWB na m.2 też znalazły się nowe termopady od AC 1mm top i 0.5mm pod.

 

NC506rj.png

 

Co do dysków na magazyn i strice do gier warto brać dyski na Phison E12 i TLC z SLC cache oraz DRAM Cache. Tak długo jak nie będziecie zapisywać pojedynczych plików przekraczających jakieś masywne wartości (24GB+) nie powinny spowalniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wentyli odłączać, daj spokój... :E

 

Mam takiego lenia że mi się nawet nie chce dupy ruszyć żeby sobie coś do picia nalać... a mnie suszy :lol2:

 

No to ten boczny 200mm wentylator jaki masz, pomijając takie same na froncie oraz topie daje Ci aktywne chłodzenie dysku :E

 

 

 

 

 

 

@Deniryer

 

Masz radiator na dysku, a i też pamiętaj, że 1TB będzie się bardziej grzał niż wersja 500GB

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i PNY XLR8 CS3030 1TB. Bez radiatora też dochodzi do throttlingu. Chyba takie specyficzne miejsce za moim mobo. Może też od mobo jakoś łapie temperaturę.

 

Tutaj już przerzucona cała zawartość samsunga ~550GB wraz z systemem, bo ten leci na gwarancję. Jest na nim radiator, który dzieli z chipsetem. Najwyższa zanotowana temperatura kontrolera to 59 stopni.

 

wzy2NfZ.jpg?1

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tył za mobo też można upchać radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, spokojnie wejdzie, a w każdym razie w mojej budzie, ale akurat nic nie mam pod ręką. Nawet mi przeszło przez myśl, aby dać taki radiator i pomiędzy boczny panel obudowy i radiator wcisnąć termopada jakiegoś :E

 

Chociaż jonsbo by raczej nie wszedł.

 

Tak czy inaczej zmieniam mobo na atx oraz budę na inną także ten...

 

 

Sprawdziłem w tych samych warunkach jeszcze tego 970 evo 1TB, to miałem maksymalne temperatury podczas jednego loopa crystaldiskmark aż 89 i 110 stopni :lol2:

 

Widać tutaj temperature limit i throttling jest dosyć wysoko ustawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej nie dali rady zrobić szybkiego dysku. Ale radiator powinien mieć w standardzie za swoją cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...