Skocz do zawartości
zyb3usz

OLX 2.0 czyli Allegro lokalnie

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa opcja. Januszerka będzie pewnie wystawiać normalnie, a potem sprzedawać "grzecznościowo" poza portalem, żeby prowizji nie płacić. Miejmy nadzieję, że ilość przekrętów nie skoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe i pewnie wszystko co bedzie wystawione na 'allegro lokalnie' bez funkcji kup teraz i licytacji bedzie poza regulaminem allegro = raj dla oszustów jak na OLX :P Ale może sie myle.

Btw. i tak spoko, bo OLX wkurw*** mnie juz tymi ograniczeniami ogłoszeń, wiec jesli tutaj na serio bedzie free to i tak git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że będzie też opcja wyłącznie licytacji i kup teraz tak jak dotychczas na Allegro. Obecnie męczę się na Allegro wyłącznie z tego względu, że chcę właśnie uniknąć wydzwaniania do mnie januszy z idiotycznymi ofertami cen i "dziśodbieraczy". Nie mam ochoty na użeranie się z takimi ludźmi. Wolę wystawić towar z opcją kup teraz i wysyłką, gdzie jak komuś towar i cena odpowiada, to kupuje, ja wysyłam i po sprawie.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że będzie też opcja wyłącznie licytacji i kup teraz tak jak dotychczas na Allegro. Obecnie męczę się na Allegro wyłącznie z tego względu, że chcę właśnie uniknąć wydzwaniania do mnie januszy z idiotycznymi ofertami cen i "dziśodbieraczy". Nie mam ochoty na użeranie się z takimi ludźmi. Wolę wystawić towar z opcją kup teraz i wysyłką, gdzie jak komuś towar i cena odpowiada, to kupuje, ja wysyłam i po sprawie.

niby będzie ale 10% prowizji, a obecne allegro w niektórych kategoriach ma mniej.

 

Ogólnie to allegro lokalnie to sprytny sposób wypchnięcia użytkowników prywatnych i przedmiotów używanych z allegro, które to docelowo ma się stać platformą dla sklepów. Dajemy wam "allegro lokalnie": kup teraz, licytacje, większa prowizja, brak jakichkolwiek ochron kupującego. "Chcesz POK? Kup nowe na normalnym allegro. Chcesz taniej = ryzykuj z januszami na lokalnym, my nic nie gwarantujemy" - siedziba Allegro, Poznań, 2019, koloryzowane

Edytowane przez munio1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie tam pasuje, będę sobie kupował drożej z gwarancja na FV. A cwaniaczki niech sobie z kombinatorami urzędują :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro i OLX to ten sam właściciel, więc ograniczenia z OLX lub podobne za chwilę będą i na Allegro lokalnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro i OLX to ten sam właściciel

Nie, nie ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uciekam na ebay-a i koniec z allegro

Ale trzeba iść dalej wszem i wobec głosić aby nie kupować na allegro

Większość większych firm ma tez prócz allegro własne strony i tam kupować trzeba walczyć z ta patologią.

A kupno od firmy i tak w zasadzie nie daje żadnej ochrony ze strony allegro (płacimy w zasadzie więcej za nic), ochrona na ebay jest o całą klase lepsza.

 

Ja wiem że większość typów z allegro to lemury ale ... jak sie wieść rozniesie to im te procenty (nawet niewielkie) da popalić.

 

Trzeba kończyć przygodę z allegro, chcą to niech mają i zdychają najwyższa pora na koniec allegro.

Ktoś powie ale to Polska firma itd ... to żadna Polska Firma kaska z allegro idzie nie wiadomo gdzie.

 

Nie zamierzam płacić 10 % za to g...wno które oferują w dodatku strona ta przypomina nawet nie allegro tylko jakiegoś świstaka z początku lat 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No te 10% to złodziejstwo... chociaż tyle, że do max 50 zł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak często pobierało Ci więcej niż 50 zł prowizji, albo coś koło tego? Mi może 1/30, bo głównie sprzedaję pierdoły i rzeczy po kilkaset złoty max. Przy prowizji taka jak jest teraz, to by pewnie było 1/7.

 

Nie kupować i nie sprzedawać na allegro. Niech się zaczną dławić tą chciwością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegrolokalnie.pl/oferty/wystaw

 

Klikamy po lewej w pojazdy, wpisujemy byle co > szukaj > wystaw przedmiot i jesteśmy na allegro.pl jak zwykły użytkownik :)

 

Tak się śpieszyli z włączeniem tego bubla, że zostawili luke.

Tylko uwaga bo nie przychodzą maile od payu, że kasa wpłynęła trzeba ręcznie sprawdząc. Jedyny mail to, że kupujący rozpoczął płatność.

Sprawdzone i liczy prowizje po staremu. W moim przypadku 6% w kieszeni z łącznie 700zł to 42zł...

Edytowane przez vcewsm2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegrolokalnie.pl/oferty/wystaw

 

Klikamy po lewej w pojazdy, wpisujemy byle co > szukaj > wystaw przedmiot i jesteśmy na allegro.pl jak zwykły użytkownik :)

 

Tak się śpieszyli z włączeniem tego bubla, że zostawili luke.

Tylko uwaga bo nie przychodzą maile od payu, że kasa wpłynęła trzeba ręcznie sprawdząc. Jedyny mail to, że kupujący rozpoczął płatność.

Sprawdzone i liczy prowizje po staremu. W moim przypadku 6% w kieszeni z łącznie 700zł to 42zł...

 

jak się pokapują to pewnie doliczą dopłatę, jak nie dopłacisz to blokada konta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się pokapują to pewnie doliczą dopłatę, jak nie dopłacisz to blokada konta :)

 

Po godzinie aukcja usunięta z powodu niezgodności z regulaminem Allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...